دسته بندی

رادیاتور پنلی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی یکی از انواع رادیاتورهایی است که برای گرم کردن خانه کاربرد دارد. این محصول هم مثل سایر رادیاتورها دمای آب را به محیط منتقل می‌کند. این نوع رادیاتور به صورت مسطح است که انرژی گرمایی آب را به محیط مجاور انتقال می‌دهد. این سیستم گرمایشی از طریق کنسانتره اتاق را گرم می‌کند. این محصولات به دو صورت یک یا دو پانلی هستند. هر چقدر که طول پانل بیشتر باشد، قدرت شوفاژ پنلی هم برای گرم کردن محیط بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد این نوع رادیاتور بیشتر بدانید، این مطلب وب سایت نید صنعت را دنبال کنید.

قیمت رادیاتور پنلی

 

رادیاتور پنلی چیست؟

شوفاژ پنلی یا پانلی با نوارهای فلزی که در پشت آن قرار دارد، محیط اتاق‌ها را گرم می‌کند. این سیستم گرمایشی ممکن است از آلومینیوم، فولاد، مس و یا چدن باشد. هر کدام از این آلیاژها مشخصات، ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند. البته در بین همه آن‌ها رادیاتورهای پنلی که از مس ساخته می‌شوند، عملکرد بهتری دارند اما گران قیمت هستند. بعد از آن بهتر است به سراغ شوفاژ‌های آلومینیومی بروید. زیرا دچار پوسیدگی نمی‌شوند و سریع‌تر اتاق را گرم می‌کنند.

شوفاژ پنلی مثل یک عایق روی دیوار عمل می‌کند که از ورود سرما به داخل اتاق جلوگیری می‌کند. این رادیاتورها به صورت فشرده و جمع ساخته می‌شوند که برای محیط‌های کوچک هم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. توری جمع شده شوفاژ در بالای آن قرار دارد.

شوفاژ پنلی از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است؟

رادیاتور پنلی آلومینیومی هم به دو شکل دایکست و اکستروژن در بازار موجود دارد. در داخل رادیاتور، لوله‌هایی وجود دارد که آب یا بخار داغ در آن‌ها جریان پیدا می‌کند. این لوله‌های از فلز ضد زنگ (برنج یا آلومینیوم) ساخته می‌شود. باله‌های رادیاتور نیز از جنس مس است. این فلزات قدرت بالایی در انتقال گرما به محیط دارند و عمرشان هم طولانی‌تر است.

اما چیزی که شما از رادیاتور می‌بینید، یک پوسته پنلی شکل است که با رنگ پوشانده شده است تا زیبایی بیشتری را به خانه بدهد. بدنه رادیاتور عموما از چدن است که رسانا بودن آن را بیشتر می‌کند و باعث افزایش سرعت انتقال گرما به محیط می‌شود. همچنین در پشت شوفاژ هم نوارهایی را مشاهده می‌کنید که از جنس فلز هستند و فاصله بین شوفاژ تا زمین را تشکیل می‌دهند. در واقع کارکرد اصلی این نوارها هم بالا بردن فاصله رادیاتور از سطح زمین است.

از دیگر قسمت‌های رادیاتور پانلی باید به کانکتور (فین) اشاره کنیم. این قسمت از قالب پلاستیکی همراه با پوشش ساخته شده است که برای بازتابندگی گرما کاربرد دارد. بخش دیگری که در شوفاژ پنلی به کار برده می‌شود، شیر ترموستات است. از این قسمت می‌توانید سرعت جریان آب را در رادیاتور تنظیم کنید. نوع شیر ترموستاتی که در این سیستم گرمایشی استفاده می‌شود، در کیفیت سیستم هیدرونیک شوفاژ تاثیر زیادی دارد.

خرید رادیاور پنلی

 

رادیاتور پنلی چطور کار می‌کند؟

به طور کلی رادیاتورها (همه انواع آن) از طریق انتقال گرمای آب یا بخار به محیط و دریافت سرمای آن، اتاق را گرم می‌کنند. در واقع گرمای آب در لوله‌های شوفاژ پنلی جای خود را به سرمای محیط می‌دهد. این سرما آب رادیاتور را سرد می‌کند و سپس آب سرد از سمت دیگر رادیاتور به طرف پکیج حرکت می‌کند تا دوباره گرم شود.

لوله‌ها در سراسر رادیاتور قرار دارند تا آب گرم یا بخار در این لوله‌ها حرکت کند. در خارج از شوفار کانکتورهایی وجود دارند که با حرکت آب گرم، گرم می‌شوند. وقتی آن‌ها داغ می‌شوند، گرمای خود را به محیط داده و بعد سرمای محیط را می‌گیرند و به آب لوله‌ها انتقال می‌دهند. در اینجا کانکتور مسئول انتقال گرما به محیط و دریافت سرما از آن را برعهده دارد.

آبی که در لوله‌های رادیاتور پانلی در جریان است، با کمک پکیج یا موتورخانه گرم می‌شود. امروزه به دلیل سختی ایجاد موتورخانه، از پکیج استفاده می‌شود که البته در مطالب دیگری هم به آن پرداخته شده است.

مشخصات و ویژگیهای رادیاتورهای پنلی

این نوع شوفاژ هم مثل سایر شوفاژ‌ها دارای مشخصاتی است که عبارتند از:

 • روی آن سطوح شیارداری وجود دارد که جریان انتقال گرما و دریافت سرمای محیط را برعهده دارد.
 • گرما را از دیوار جدا کرده و به سمت محیط روانه می‌کند.
 • اگر در زیر پنجره نصب شود، از ورود هوای سرد به داخل اتاق جلوگیری می‌کند.
 • گرما را فقط به داخل محیط منتقل می‌کند. در واقع برخلاف سایر سیستم‌های گرمایشی، گرما را به سمت دیوار منتقل نمی‌کند.

قیمت رادیاتور پنلی

 

انواع شوفاژ‌های پنلی

رادیاتور پانلی انواع مختلفی دارد که این دسته‌بندی براساس تعداد کانکتورها و پنل‌هایی مشخص می‌شود که در آن بکار رفته است. برای همین می‌توان گفت انواع شوفاژ پنلی عبارت است از:

 • شوفاژ‌های تک پنلی
 • شوفاژ‌های تک پنلی تک کانکتور
 • شوفاژ‌های دو پنلی
 • شوفاژ‌های دو پنلی تک کانکتور
 • شوفاژ‌های دو پنلی دو کانکتور
 • شوفاژ‌های سه پنلی سه کانکتور

برای محیط‌های کوچک و ساختمان‌های مسکونی می‌توانید از رادیاتورهای تک پنلی استفاده کنید. رادیاتورهایی که پنل و کانکتور بیشتری دارند، محیط را سریع‌تر و بهتر گرم می‌کنند. ضمن اینکه طول عمر آن‌ها نیز نسبت به رادیاتورهایی با دو یا سه پنل هم بیشتر است.

از رادیاتور پانلی در چه مکان‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

این شوفاژها را می‌توان برای آپارتمان‌های مسکونی نصب کرد. همچنین برای محیط‌های زیر هم قابل استفاده هستند:

 • ساختمان‌های اداری و تجاری
 • سالن‌های آرایشی و ورزشی
 • فروشگاه‌ها
 • بانک‌ها و سایر ارگان‌های دولتی
 • شرکت‌های خصوصی
 • درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها

فروش رادیاتور پنلی

 مزایای شوفاژ پنلی

نصب شوفاژ‌های پانلی در ساختمان مزیت‌های زیادی را به همراه دارد که عبارتند از:

 

نصب آسان و کم هزینه

یکی از مزیت‌هایی که نصب رادیاتور پنلی به دنبال دارد، آسان بودن و کم هزینه بودن است. اگر تاکنون از سیستم گرمایشی سنتی مثل بخاری گازی و برقی یا شومینه استفاده کرده‌اید، حتما می‌دانید هر سال این سیستم‌ها به سرویس‌دهی نیاز دارند. اگرچه هزینه‌ای برای سرویس آن‌ها پرداخت نمی‌کنید، اما وقت زیادی را از شما می‌گیرد. در حالی که رادیاتور پنلی چنین مشکلی را ندارد. فقط در همان ابتدا خرید، نصب می‌شوند و تا سال‌ها قابل استفاده خواهد بود.

گرمادهی موثر و کارآمد

یکی دیگر از مزیت‌های نصب شوفاژهای پنلی، گرم کردن موثر محیط خانه یا محل کار است. به این صورت که محیط را به صورت یکنواخت گرم می‌کند و بنابراین برای گرم کردن قسمت‌های دورتر خانه مجبور به زیاد کردن حرارت آن نمی‌شوید. در حالی که سایر سیستم‌های گرمایشی مثل بخاری گازی یا برقی چنین مزیتی را ندارند. بازدهی انرژی رادیاتور پنلی حدود 60 درصد است.

گرم کردن بدون ایجاد مواد سمی

از دیگر فواید و مزیت‌های رادیاتور پنلی باید به گرم کردن محیط بدون تولید گازهای سمی اشاره کنیم. در سایر محصولات گازی در زمان کارکرد، گازهای سمی (منوکسید کربن) تولید می‌شود که گاهی خطرساز هستند. اگر دودکش بخاری یا لوله‌های خروج دود مشکل ایجاد شود، جان ساکنین ساختمان را به خطر می‌اندازد. در حالی که رادیاتورهای پنلی چنین مشکلی را ایجاد نمی‌کنند و بی‌خطر هستند.

یک مزیت دیگر رادیاتور پنلی این است که باعث تغییر رنگ دیوار مجاور نمی‌شود.

 

تمیز کردن آسان رادیاتور

رادیاتور هم جزئی از وسایل خانه محسوب می‌شود که پاکیزه بودن آن اهمیت دارد. رادیاتور پنلی به صورت یکپارچه است و قسمت فرو رفتگی ندارد. به همین دلیل با یک دستمال نم‌دار به راحتی می‌توانید آن را تمیز کنید. از سوی دیگر چون این نوع شوفاژ بدون درز است، به لحاظ ظاهری هم زیبایی بیشتری را به خانه می‌دهد. شما می‌توانید در فصل گرم سال که هیچ استفاده‌ای از شوفاژ ندارید، آن به عنوان استند گلدان، قاب عکس یا سایر تزئینات استفاده کنید.

سازگاری با پکیج

اگر برای تأمین آب گرم ساختمان از پکیج استفاده می‌کنید، رادیاتور پنلی بهترین گزینه برای شماست. زیرا به هواگیری مداوم نیاز پیدا نمی‌کند و فقط یک یا دو بار در سال کافیست.

کاهش هزینه‌ها

از دیگر مزیت‌هایی که یک شوفاژ پنلی می‌تواند به همراه داشته باشد، طول عمر زیاد است. شاید در ابتدا برای نصب آن و خرید یک پکیج هزینه زیادی کنید، اما در عوض تا سال‌ها به هزینه تعمیر یا تعویض آن نیاز پیدا نمی‌کنید. از سوی دیگر اگر برای خرید رادیاتور پنلی به یک برند خوب اعتماد کنید که گارانتی داشته باشد، به کاهش هزینه‌های سیستم گرمایشی کمک زیادی می‌کند. همچنین رادیاتور پنلی نسبت به نوع پره‌ای ارزان‌تر است.

خرید رادیاتور پنلی

 

رادیاتورهای پنلی چه معایبی دارند؟

این نوع رادیاتور از آلیاژ فولاد تهیه می‌شود. به همین دلیل ممکن است بعد از چند سال دچار زنگ زدگی شود. البته با تعویض آن می‌توان این مشکل را برطرف کرد. ناگفته نماند رادیاتورهایی که از برندهای معتبر ساخته می‌شود، دارای روکش‌هایی عایق‌بندی شده هستند که به ندرت دچار زنگ زدگی می‌شوند. مگر اینکه در اثر برخورد یک جسم سنگین، به قسمتی از آن‌ها آسیب برسد و پوشش رنگ آن کنده شود.

سخن آخر

رادیاتور پنلی هم مثل هر سیستم گرمایشی دیگر وظیفه گرم کردن محیط را برعهده دارد. اما این محصول به شکل موثرتر، سریع‌تر و با بازدهی بیشتری اتاق‌های شما را گرم می‌کند. نصب آن آسان است و به راحتی می‌توانید آن را برحسب دمای محیط تنظیم کنید. این محصول از جنس فولاد ساخته می‌شود و به همین دلیل باید در مراقبت از بدنه آن مراقب باشید که پوشش رنگ آن از بین نرود. امیدواریم با خواندن این مطلب، پاسخ سوالات خود را دریافت کرده باشید. اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید، با ما درمیان بگذارید.

قیمت رادیاتور پنلی

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید