دسته بندی

سکسیونر بیرونی

مشاهده فیلترها

سکسیونر بیرونی

سکسیونر یا جدا کننده یک ابزار بنیادی و اصلی در ایستگاه‌های برق فشار با بالا است و وظیفه آن در این ایستگاه‌‌ها، جداکردن قسمت‌ها و بخش‌های گوناگون از بخش‌‌های دارای ولتاژ و جریان است . سکسیونر همچنین باز و بسته کردن جریان بر روی خطوط برقی را فراهم می‌سازد. سکسیونر یک دستگاه الکترومکانیکی است که قادر به ایجاد، حمل و قطع جریان در شرایط عادی و اضافه بار است. سکسیونرمعمولاً به عنوان جداکننده بار اصلی در سیستم های منبع تغذیه برق مورد استفاده قرار می گیرد. سکسیونرها ابزار قطعی هستند که تقریباً جریان ندارند. به عبارت دیگر، سکسیونر قطعات و ابزارهایی راکه ولتاژ دارند از شبکه برق جدا می کند. برای انطباق با استاندارد‌های ایمنی، سکسیونرها معمولاً به یک کنتاکت سیگنال ایمن مجهز می شوند که مستقیماً به تیغه‌های اصلی متصل می‌شوند و دارای یک دستگاه دستی اضطراری با تمام کلیدهای جانبی هستند.

خرید سکسیونر بیرونی

سکسیونر بیرونی چیست؟

سکسیونرها یکی از ابزارها و کالاهای اصلی و ضروری در ایستگاه‌های برقی هستند که وظیفه آن‌ها جدا کردن و ایجاد تمایز بین بخش‌های مختلف از بخش های بدون ولتاژ و جریان است. نکته قابل توجه در رابطه با سکسیونرها این است که، این ابزارها به هنگام قرار داشتن در حالت  on Load کاری انجام نمی دهند زیرا توانایی بازبست در زیر بارهای الکتریکی را ندارند و موجب آسیب به خود دستگاه و سایر تجهیزات

شده و خسارت های جبران ناپذیری را به همراه می آورد. همچنین در ساختار دستگاه‌های سکسیونر برنامه ریزی برای جلوگیری و کاهش قوس و اتصال‌های شدید در مدارهای الکتریکی نشده است.

 سکسیونر بیرونی ابزاری برای رسانایی بهتر گردش جریان است و برای حفاظت در برابر برق گرفتگی و اتصال‌های کوتاه به کاربرده می‌شود و به همین علت ساختار آن به گونه‌ای است که در حالت قطع و وصل، جای برش یا پیوند آن به طور واضح قابل مشاهده است. سکسیونر سبب بستن یا بازکردن چرخه الکتریکی در مدار نمی‌شود و به همین دلیل برای روشن و خاموش کردن هر چرخه الکتریکی پرفشار نیاز به کلید توان است که چرخه جریان الکتریکی را در هر شرایطی باز و بسته می کند.

به طور کلی به منظور اطمینان از قطع کامل مدار الکتریکی برای سرویس یا نگهداری، از دستگاه های سکسیونر یا کلیدهای جدا کننده استفاده می شود. این دستگاه ها عموما برای قطع جریان مدار در شبکه های برقی استفاده می شوند و اغلب در توزیع برق و کاربردهای صنعتی یافت می شوند. جداکننده ها می توانند دستی یا خودکار باشند و ممکن است با یک سوئیچ ارت جفت شوند تا به قسمتی که از سیستم جدا شده است برای متصل شوند. سکسیونرهای ولتاژ بالا در پست های الکتریکی استفاده می شوند تا امکان جداسازی دستگاه هایی مانند کلیدهای مدار، ترانسفورماتورها و خطوط انتقال را برای تعمیر و نگهداری فراهم کنند. سکسیونر یا کلیدهای قطع کننده ها معمولاً برای کنترل معمولی مدار در نظر گرفته نشده است، بلکه فقط برای افزایش ایمنی و جلوگیری از اتصال است. سکسیونرها فاقد مکانیزمی برای سرکوب قوس الکتریکی که به هنگام قطع شدن هادی های حامل جریان های بالا رخ می‌دهد، هستند.

همانطور که گفتیم از سکسیونر یا دستگاه جدا کننده برای جداسازی تجهیزات الکتریکی در مواقعی که به عنوان بخشی از برنامه تعمیر و نگهداری منظم نیاز به تعمیر یا بازرسی دارد، استفاده می شود. عملکرد اصلی سکسیونر اطمینان از متوقف شدن جریان برق در یک سیستم "از یک قطب به قطب دیگر و از ورودی به خروجی" است. سکسیونرها بسته به نوع دستگاه می‌توانند به صورت خودکار یا دستی کار کنند، اما هرگز برای قطع یا اتصال یک مدار دارای جریان برق استفاده نمی‌ شوند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید