دسته بندی

شینه مسی | خرید شینه مسی | خرید عمده و خرده | ارسال فوری

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

شینه مسی

شینه یک مکعب مستطیل از جنس مس یا آلومینیوم است که دارای طول می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد شینه‌های مسی صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

خرید شینه مسی

شینه مسی چیست؟

همان‌طور که گفتیم، شینه یک مکعب مستطیل از جنس مس یا آلومینیوم می‌باشد و دارای طول است. از این شینه‌ها در تابلو برق جهت هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف داخل تابلوی برق استفاده می‌کنند. تمامی ژنراتورها، ترانسفورماتورها، سیم‌ها و کابل‌های یک نیروگاه یا تبدیل گاه که ولتاژ برابری دارند با یک شمش یا یک رسانا که شینه باشد در هر فاز، به بقیه کابل‌ها متصل می‌شوند. در شینه‌ها، هر چه انرژی در ژنراتورها، ترانسفورماتورها یا هر دو را به هم پیوند می‌دهند و از آن جا به طور مستقیم با همان ولتاژ منتقل می‌کنند و یا به کمک ترانسفورماتور افزاینده یا کاهنده با ولتاژ دیگر به مصرف‌کننده‌ها یا شینه‌های دیگر منتقل می‌کنند. به همین دلیل می‌توانیم بگوییم که شینه‌ها وسیله جمع و پخش انرژی در آن واحد است.

انواع شینه‌ها از نظر ظاهری

انواع شینه‌ها از نظر ظاهری به سه دسته هوایی که جنس این شینه‌ها معمولاً از جنس آلومینیوم مقاومت شده با فولاد شینه‌های لوله‌ای است می‌باشد، این نوع شینه‌ها برای جریان‌های نامی بیشتر از سه هزار آمپر اقتصادی‌تر و کاربردی‌تر است و شمش با مقطع مستطیلی که این شینه معمولاً از جنس مس و بیشتر در تأسیسات داخلی به کار می‌رود. چون انشعاب گرفتن از شمش تخت نسبت به لوله‌ای کاری بسیار آسان‌تر است.

قیمت شینه مسی

انواع شینه در خم کردن

 شینه‌ها کاربردهای مختلفی دارند که معمولاً کاربرد آن‌ها در هر جایی متفاوت است. گاهی نیاز است که شینه‌ها را به شکل‌های مختلفی در بیاورند تا قابل‌استفاده باشد. یکی از این شکل‌ها خم کردن شینه در عرض است که از این مدل شینه برای تغییر جهت مسیر شینه استفاده می‌شود. زاویه استاندارد این شینه 90 درجه است اما می‌توان زاویه دلخواه را ایجاد کرد. مدل دوم خم کردن شینه در ضخامت است که از این جهت برای ارتباط بین قطعاتی که در کنار هم قرار دارند استفاده می‌شود. اندازه شعاع این خم بستگی به فاصله دو ترمینالی دارد که باید به یکدیگر متصل شوند و مدل آخر خم کردن پله‌ای است که این مدل زمانی به کار می‌رود که دو قطعه هم تراز هم نباشند و برای آن که بتوانیم ارتباط الکترونیکی بین این دو قطعه ایجاد کنیم از این خم استفاده می‌کنیم.

قیمت انواع شینه مسی

در انتخاب نوع شینه‌ها به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 از مهم‌ترین عوامل انتخاب نوع شینه باید به اقتصادی بودن آن اشاره کرد. سپس سازگاری با محدودیت‌ها و شرایط فیزیکی، سادگی و سهولت بهره‌برداری و تعمیرات و نگه‌داری و ایمنی برای پرسنل که خطری جان آن‌ها را تهدید نکند، وضعیت پست از نظر توسعه و تعمیر در حالت کار عادی شبکه و عوامل مؤثر در شینه‌بندی و هم چنین قابلیت اطمینان بودن و تداوم سرویس‌دهی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در انتخاب نوع شینه به آن‌ها توجه کرد.

سوالات متداول

  1. باس‌بارهای لوله‌ای چیست؟ معمولاً در مواردی که جریان برق پایین‌تری لازم باشد از شینه‌های مسی استفاده می‌شود اما برای کارهایی که جریان‌های ولتاژ بیشتر لازم است مثل پست‌های برق و نیروگاه‌های تولید برق از باس‌بار لوله‌ای جهت اتصال دونقطه با سطح ولتاژ برابر استفاده می‌شود.
  2. تسمه مسی چیست؟ تسمه مسی یکی از پرکاربردترین الزامات در کالای برق است. قابلیت جوش‌کاری بالای این محصول مسی از مهم‌ترین ویژگی آن است و یکی از پرکاربردترین رساناهای مورداستفاده از این تسمه‌های مسی می‌توان به شاینه های مسی اشاره کرد.
  3. تاریخچه شاینه های مسی به کجا برمی‌گردد؟ در سال‌های 1880 تا 1892 خطوط انتقال برق خیلی متفاوت‌تر از خطوط انتقال برق امروزه بود. چون در گذشته نقطه نوترال یا نول در احداث این اتصال‌ها بی‌معنی بود و به‌طورکلی ارت معنی نداشت. این مسئله باعث شد خسارات زیادی به ادارات برق و بیمه وارد شود که باگذشت سال‌ها در سال 1935 مهندسان به فکر افتادند برای جلوگیری از خسارات و سهولت کار از شاینه های مسی استفاده کنند.
نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید