دسته بندی

منبع انبساط

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

آب موجود در سیستم‌های حرارت مرکزی و چرخه تاسیسات ساختمان، بعد از دریافت گرما در دیگ، منبسط شده و حجم آن افزایش می‌یابد، در نتیجه به لوله ها و اتصالات موجود در سیستم لوله کشی فشار وارد می‌شود، که باعث ترکیدگی دیگ و سیستم انتقال می‌شود. جهت جلوگیری ازخروج این حجم اضافی از چرخه و همچنین کنترل فشار استاتیک سیستم‌های حرارت مرکزی ، منبعی تعبیه می‌شود که به آن منبع انبساط (expansion tank) می‌گویند. ساختار منبع انبساط بر اساس نوع و محل نصب آنها تعیین می‌شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع منابع انبساط با مناسب ترین قیمت در کمترین زمان از طریق فروشگاه اینترنتی نید صنعت با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

 

انواع منبع انبساط

 

 

 

انواع منابع انبساط

منبع انبساط باز

نحوه عملکرد یک مخزن انبساط باز به این صورت است که با افزایش دما و حجم آب موجود در سیستم گرمایشی، حجم آن به علت افزایش دما افزایش یافته و سطح آب درون مخزن بالا می آید.این منابع در بالاترین نقطه ساختمان قرار می‌گیرند و لوله های تاسیساتی وارد این منبع می‌شوند. منابع انبساط باز با هوا در ارتباط هستند، بنابراین فشار آنها برابر فشار اتمسفر است و آب به صورت ثقلی به دلیل گرانش زمین از این منابع وارد سیستم لوله کشی می‌شود. از جمله مزایای یک منبع انبساط باز می توان به قیمت تمام شده پایین آن اشاره کرد که در مقایسه با منبع انبساط بسته ارزان تر بوده و معمولا نگه داری و هزینه سرویس ها و تعمیرات آن نیز کمتر می باشد.

منبع انبساط بسته

منبع انبساط بسته با هوای آزاد تبادلی ندارد و فشار موجود در مخزن توسط یک مکانیسم به وسیله بالشتک های هوا و یا گازی مانند ازت تامین می‌شود، در داخل منبع انبساط بسته، مخزن گاز تحت فشار و نیز قسمتی برای ورود آب وجود دارد که از طریق برقراری تعادل فشاری بین گاز تحت فشار و آب، مقدار فشار آب تعیین می‌شود. منبع انبساط بسته را می توان در موتورخانه و در نزدیکی دیگ قرار داد.

 انواع منابع انبساط بسته

  • دیافراگمی
  • قابل تنظیم

 مزایای منبع انبساط بسته

  • عدم نیاز به لوله کشی بخاطر قرار گرفتن در مسیر لوله های آب
  • استفاده در محیط هایی با فشار بالا

معایب منبع انبساط بسته

  • امکان ورود گاز به آب در نوع مخازن قابل تنظیم
  • قیمت زیاد نسبت به نوع منبع انبساط باز

بهترین برند های منبع انبساط

بهترین برند منبع انبساط با توجه به استانداردها و تاییدیه‌هایی که بر اساس کیفیت ساخت آن کسب کرده، تعیین می‌شود. مرغوبیت و کیفیت این منابع انبساط، کلید ماندگاری هر برند مطرحی در تولید این محصولات است. اما بهترین یا برترین برند را تنها می‌توان زمانی انتخاب کرد که خودتان یا بر اساس تجربه دیگران، آن را تشخیص داده باشید. در این زمینه فروشگاه اینترنتی نید صنعت می‌تواند با معرفی منابع انبساط درجه یک و باکیفیت، راهنمایی‌تان کند.

خرید منبع انبساط با بهترین کیفیت از فروشگاه اینترنتی نید صنعت

از آن جایی که سرمایه فروشگاه اینترنتی نید صنعت، اعتماد مشتریانش است، این فروشگاه اینترنتی قصد دارد در پی ارائه بهترین کیفیت و مناسب‌ترین لیست قیمت منبع انبساط، با ارائه مشاوره صحیح، شما را در انتخاب محصول مورد نظرتان راهنمایی کرده و نیازتان را برطرف کنید.