دسته بندی

پمپ استخر و جکوزی

مشاهده فیلترها

پمپ سیرکولاتور استخر

پمپ سیرکولاتور استخر یکی دیگر از انواع پمپ‌هایی است که باید برای کار دائمی در استخر از کیفیتی مطلوبی برخوردار باشند. اگر قصد خرید پمپ سیرکولاتور استخر را دارید برای آشنایی با ویژگی‌های این محصول لطفأ با ما همراه باشید.

خرید پمپ سیرکولاتور استخر

ویژگی‌های پمپ سیرکولاتور با کیفیت برای استخر

پمپ سیرکولاتور استخر زمانی باکیفیت است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  1. داشتن محفظه‌گیر
  2. به کار رفتن رینگ‌های آب‌بندی قفل شونده در پمپ به منظور دفع احتمال نشتی در زمان مکش
  3. امکان حداکثر مکش در زمان روشن بودن پمپ. زیرا شرایط بهداشتی استخر ایجاب می‌کند که پمپ از قدرت کافی برای تهویه و پمپاژ مداوم آب به فضای استخر برخوردار باشد.

کارکرد پمپ سیرکولاتور استخر

این نوع پمپ باید قادر به گردش آب در استخر با سرعت و قدرت زیاد باشد زیرا لازم است  آب آلوده در استخر به طور مداوم بیرون کشیده شده و به سمت مخزن گندزدایی هدایت شود و پس از انجام عملیات تصفیه مجددد وارد استخر شود. این فرایندی است که باید به طور لحظه‌ای در استخر تکرار شود. اگر پمپ قادر به انجام چننی فرایندی با سرعت مطلوب نباشد در مدت زمان اندکی آب استخر کدر می‌شود.

پمپ‌هایی که به طور معمول در استخرها نصب می‌شوند از نوع پمپ‌های گریز از مرکز یک طبقه هستند. این نوع از پمپ، در طول شبانه روز 3 مرتبه آب استخر را به طور کامل سیرکوله می‌کند. البته از پمپ خطی نیز در موتورخانه استخر برای مبدل‌های حرارتی استخر استفاده می‌شود. در هر استخر با توجه به مساحت و حجم آب، پمپ متناسب نصب می‌شود.

پمپ سیرکولاتور جکوزی

جکوزی به وان‌های آب گرم در استخر گفته می‌شود که در این بخش نیز برای سیرکوله شدن آب گرم به داخل جکوزی باید پمپ مناسب نصب شود. در جکوزی لازم است آب با فشار زیاد به داخل محوطه جکوزی وارد شود. کارکرد پمپ باید بدین ترتیب باشد که آب را داخل فیلترها و گرمکن به گردش بیاورد و در هر یک ساعت، دو مرتبه آب داخل جکوزی را به طور کامل تعویض کند. اگر جکوزی کوچک باشد برای انجام این فرایند فقط یک پمپ نصب می‌شود. پمپ نصب شده در جکوزی برای داشتن بیشترین بازدهی باید شدت جریان آب عبوری از هر یک از فواره‌ها حداقل 57 لیتر در هر دقیقه باشد. برخی از استخرها برای بخش جکوزی از پمپ کوچک استفاده می‌کنند زیرا هر چه سایز پمپ و موتور آن بزرگ‌تر باشد در صورت بروز مشکل در ان هزینه تعمیرات بیشتری را تحمیل می‌کند.

قیمت پمپ سیرکولاتور استخر

کارکرد پمپ سیرکولاتور جکوزی

در جکوزی از دو سیستم گردش آب استفاده می‌شود:

  1. سیستم گردش آب و تصفیه که عملکرد آن مانند همان سیستمی است که در استخر نصب می‌شود.
  2. سیستم جت پمپ جکوزی که برای بالا بردن فشار آب در جکوزی استفاده می‌شود.

در جکوزی به ازای هر نفر، از 2 پمپ نازل جت استفاده می‌شود. از دو رینگ پمپ نیز یکی در سکوی جکوزی و دیگری در قسمت پایین سکوی جکوزی نصب می‌شود. همچنین لوله‌ انتقال آب به جکوزی بین 2 تا 4 اینچ قطر دارد.

نکته مهم در مورد پمپ جکوزی این است که قدرت مکش آن باید بسیار زیاد باشد و باید بیش از یک دریچه مکش در جکوزی تعبیه شده باشد تا در صورت مسدود شدن یکی از آن‌ها به پمپ فشار وارد نشود. بهتر است دریچه مکش در بدنه جکوزی نباشد بلکه در بخش‌های دیگر تعبیه شود زیرا دریچه مکش در بدنه ممکن است باعث بروز خطر شود.

خرید پمپ سیرکولاتور

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید