دسته بندی

پکیج دیواری

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

پکیج دیواری

پکیج دیواری یکی از انواع سیستم گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی خانه است. این دستگاه به عنوان جایگزین آبگرمکن‌های گالنی و بخار و موتورخانه‌هاست که فضای زیادی را اشغال می‌کردند. در واقع وقتی از پکیج دیواری استفاده می‌کنید، نه تنها در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود، بلکه در زیباتر کردن خانه هم نقش دارد. اگر می‌خواهید در مورد مزایا، معایب و کاربردهای پکیج دیواری بیشتر بدانید، با نیدصنعت همراه باشید.

خرید پکیج- دیواری

پکیج دیواری چیست؟

پکیج دیواری وسیله‌ای کاربردی است که مشکلات رایج در موتورخانه و شوفاژ را ندارد. از سوی دیگر هزینه نصب و مصرف سوخت آن کمتر است. این سیستم به دو شکل در بازار موجود است. برخی فقط برای تأمین آب گرم مصرفی کاربرد دارند. اما برخی دیگر از پکیج‌های دیواری علاوه بر تأمین آب گرم مصرفی، برای گرم کردن خانه هم استفاده می‌شوند. در گذشته برای تأمین آب گرم خانه از آبگرمکن‌های گالنی و مخزن‌دار استفاده می‌شد. اگرچه در این سیستم‌های گرمایشی هم در هر لحظه‌ای که اراده می‌کردید، آب گرم در دسترس‌تان بود. اما باید مدام آن را روشن نگه می‌داشتید که مصرف سوخت را بالا می‌برد.

از سوی دیگر آبگرمکن‌های گالنی فضای زیادی را اشغال می‌کردند که این مشکل در پکیج دیواری حل شده است. اگر هم قرار باشد از موتورخانه و شوفاژ استفاده کنید که قطعا هزینه سوخت و نگهداری را بالا می‌برد. در حالی که نصب پکیج از نوع دیواری بسیار ساده است و هزینه تعمیر و نگهداری کمتری دارد.

این سیستم گرمایشی را می‌توانید در داخل آشپزخانه و یا آبدارخانه بر روی دیوار نصب کنید. البته باید برای نوع گازی آن یک دودکش هم درنظر بگیرید که گازهای سمی از خانه خارج شود.

پکیج دیواری چطور کار می‌کند؟

پکیج‌های دیواری برای همه فصول سال کاربرد دارد. این دستگاه به صورت اتوماتیک روشن می‌شود و بنابراین وقتی به آن نیازی ندارید، خاموش است. پکیج دیواری دارای سنسور فشار است که به صورت خودکار مشعل را روشن می‌کند. زمانی که شیر آب گرم را باز می‌کنید، سنسور فشار دستور را دریافت و به مشعل ارسال می‌کند. بنابراین بلافاصله مشعل هم روشن و چند ثانیه بعد آب گرم از لوله خارج می‌شود.

به محض اینکه شما شیر آب گرم را می‌بندید، پکیج هم خاموش می‌شود. برد کنترل الکترونیک قطعه‌ای است که دستور روشن و خاموش کردن را برای پکیج دیواری ارسال می‌کند. قطعه دیگری که آب را برایتان گرم می‌کند، مبدل حرارتی است. این قطعه با آلیاژ مس ساخته می‌شود که قدرت رسانای گرمایی بالایی دارد و فوراً آب را برایتان گرم می‌کند.

عملکرد شوفاژ دیواری برای هر دو فصل زمستان کمی متفاوت می‌شود و باید آب گرم بیشتری را تأمین کند. زیرا شوفاژ و رادیاتورهای خانه قطعا به آب گرمی که از طریق این نوع پکیج تهیه می‌شود، نیاز دارند.

قیمت پکیج ئیواری

عملکرد پکیج در زمستان چگونه است؟

اگر ساختمان به رادیاتور و شوفاژ مجهز باشد، قطعا یک دستگاه هم نیاز دارید که آب گرم آن‌ها را تأمین کند. پکیج دیواری مناسب‌ترین گزینه برای این کار است. زیرا هزینه نصب و راه‌اندازی کمی دارد. از سوی دیگر فضای زیادی را هم اشغال نمی‌کند. در فصل زمستان، سنسورهای برقی مدار رادیاتور فرمان روشن شدن را به پکیج دیواری ارسال و آن را روشن می‌کند.

البته ناگفته نماند اولویت با آب گرم مصرفی است. توان تأمین آب گرم در پکیج‌های دیواری نسبت به سایر پکیج‌های موجود در بازار (زمینی و ....) کمتر است. بنابراین باید ابتدا آب مصرفی خانه را تامین کند. وقتی شیر آب گرم در هر قسمتی از خانه باز باشد، پکیج ابتدا آب گرم را به این سمت روانه می‌کند. در این سیستم، سنسور برقی مدار شوفاژ به طور خودکار قطع می‌شود و به محض بستن شیر آب گرم دوباره روشن می‌شود.

کاربردهای پکیج‌های دیواری

این سیستم گرمایشی نه تنها برای ساختمان‌های مسکونی کاربرد دارد، بلکه سایر موارد استفاده از آن عبارت است از:

  • مکان‌های اداری و تجاری
  • سالن‌های زیبایی و ورزشی
  • شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی

قیمت و خرید پکیج دیواری

استفاده از پکیج‌های دیواری چه مزیتی را به همراه دارد؟

مزیت استفاده از پکیج دیواری بی‌شمار است و قطعا با خواندن این موارد برای تهیه آن ترغیب می‌شوید. برخی از فواید نصب چنین سیستم گرمایشی عبارت است از:

استقلال استفاده برای هر واحد مسکونی

اگر یک ساختمان آپارتمانی بخواهد سیستم گرمایشی نصب کند که هر واحد آپارتمان به طور مجزا از آن استفاده کند، یکی از گزینه‌های پیشنهادی ما، استفاده از پکیج‌دیواری است. این محصول را می‌توان برای هر واحد آپارتمان به طور مجزا نصب کرد. همچنین برحسب سلیقه، ساکنین هر آپارتمان می‌تواند از پکیج متفاوتی هم استفاده کند. این دستگاه در داخل خانه (آشپزخانه، تراس و ....) نصب می‌شود. بنابراین مزاحمتی برای سایر همسایه‌ها ایجاد نمی‌کند.

استفاده از این سیستم گرمایشی به هزینه شارژ و نگهداری هم نیاز ندارد. در واقع ساکنین خودشان در جریان نحوه استفاده، نگهداری و هزینه‌های سوخت آن هستند. بنابراین مشکلی از بابت پرداخت هزینه‌های مصرفی ایجاد نمی‌شود. هر واحد ساختمان هم می‌تواند هر زمان که بخواهد از پکیج استفاده کند و یا آن را خاموش نگهدارد.

در دسترس بودن پکیج و تأمین آب گرم

از دیگر مزیت‌هایی که استفاده از این سیستم گرمایشی دارد، می‌توان به در دسترس بودن همیشگی آب گرم اشاره کرد. همانطور که گفتیم یکی از مهم‌ترین کاربردهای این محصولات، تأمین آب گرم برای قسمت‌های مختلف ساختمان (آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، آبدارخانه و ...) است. در گذشته آبگرمکن مخزنی این کار را انجام می‌داد که در صورت خاموش بودن تا ساعت‌ها آب گرمی هم وجود نداشت. اما در پکیج‌های دیواری شما در هر لحظه‌ای که اراده کنید، آب گرم در اختیارتان قرار دارد.

خرید پکیج دیواری

کاهش هزینه‌های مصرف سوخت

از مصرف سوخت برخی از سیستم‌های گرمایشی گازی و برقی چه می‌دانید؟ انواع بخاری، شومینه و هیتر به مصرف سوخت بالایی نیاز دارند. زیرا تا زمانی که خودتان آن‌ها را برحسب نیاز و دمای اتاق تنظیم نکنید، تغییری در میزان مصرف سوختشان ایجاد نمی‌شود. اما پکیج دیواری برحسب نیاز ساختمان عمل می‌کند. وقتی فضای ساختمان گرم شده باشد، پکیج خاموش می‌شود و بنابراین از مصرف سوخت اضافه جلوگیری می‌کند.

برای تأمین آب گرم هم به همین صورت است و تا زمانی که شما شیر آب گرم را باز نکنید، پکیج روشن نمی‌شود. البته این عملکرد برای فصل تابستان است. در فصل زمستان هم ابتدا آب گرم مصرفی را تأمین می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت استفاده از این سیستم گرمایشی تا حدود زیادی از مصرف سوخت اضافه جلوگیری و به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

به هزینه تعمیرات و نصب نیاز ندارد

از دیگر مزیت‌هایی که پکیج‌های دیواری به همراه دارند، کاهش هزینه‌های نصب لوله، اتصالات و تجهیزات است. در سیستم گرمایشی شوفاژخانه و یا سرمایش از کف شما به هزینه نصب تجهیزات زیادی نیاز دارید. اما در این سیستم تنها نصب رادیاتور و پکیج را دارید که چندان کار سختی نیست. زیرا به لوله‌کشی نیاز ندارد و هزینه تعمیرات این تجهیزات هم از آن کسر می‌شود.

اگر بخواهیم پکیج دیواری را با سیستم‌های گرمایشی سنتی مثل بخاری، هیتر و یا شومینه مقایسه کنیم باز هم برتری آن مشخص می‌شود. زیرا شما پکیج و ملزومات آن را یکبار برای همیشه نصب می‌کنید. پس نیازی به نصب هر ساله و هزینه‌های ناشی از آن نیاز ندارید.

خرید پکیج دیواری

تأمین گرمای پاک و بدون آلودگی

شوفاژ یا رادیاتور که با کمک پکیج کار می‌کند، گرمای پاک و فاقد مواد آلاینده را راهی اتاق می‌کند. در واقع این محصول با کمک گرمای آب داغ و جایگزین کردن آن با سرمای محیط، خانه را گرم نگه می‌دارد. شما برای استفاده از پکیج و رادیاتور به لوله برای خروج گاز سمی نیاز ندارید. از سوی دیگر گرمای تولید شده فاقد گازهایی است که گچ‌بری خانه را تیره کند.

اشغال فضای کم خانه

پکیج‌های دیواری فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند. به طوری که می‌توانید آن را در آشپزخانه یا تراس خانه نصب کنید. برخلاف سایر سیستم‌های گرمایشی مثل انواع بخاری برقی یا گازی و یا شومینه که باید محیط نصب آن‌ها را درنظر بگیرید، پکیج دیواری به راحتی روی دیوار نصب می‌شود. همچنین این محصولات با داشتن طراحی متنوع، می‌توانند فضای خانه را هم زیباتر کنند.

خرید پکیج دیواری

مناسب برای تمامی مناطق سردسیر و گرمسیر

استفاده از سیستم‌های گرمایشی برای تأمین آب گرم در فصل تابستان در مناطق گرمسیری کمی دشوار است. به هر حال دمای هوای این مناطق بالاست و روشن ماندن بیش از حد سیستم گرمایشی برای تأمین آب گرم مصرفی کمی آزاردهنده می‌شود. از سوی دیگر نصب برخی از تجهیزات مثل موتورخانه هم به هزینه و فضای زیادی نیاز دارد. در حالی که پکیج دیواری از هر دو سمت نیاز این مناطق را تأمین می‌کند. این سیستم به محض باز کردن شیر آب گرم روشن و به محض بستن شیر، خاموش می‌شود. پس خارج از نیاز شما روشن نمی‌ماند که باعث گرم شدن فضای خانه شود.

در مناطق سردسیر هم در فصل زمستان با تأمین گرمای مورد نیاز خانه را برایتان گرم نگه می‌دارد.

 امنیت بالای پکیج دیواری

پکیج‌ها جز سیستم‌های گرمایشی ایمن هستند که هیچ خطری برای ساکنین ساختمان ندارند. با دستور شما روشن و با دستور شما خاموش می‌شوند. تنها کاری که باید انجام دهید، در زمان نصب لوله دودکش آن را چک کنید تا گاز سمی از خانه خارج شود. از آنجا که پکیج یک بار برای همیشه نصب می‌شود، بنابراین خطر تکان خوردن لوله دودکش و برگشت مواد آلاینده به داخل خانه کم می‌شود.

معایب پکیج دیواری

با تمامی مزیت‌هایی که این سیستم گرمایشی دارد، باید معایب آن را هم درنظر داشته باشید. از جمله اینکه اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که آب شهری رسوب زیادی دارد، بعد از مدتی پکیج دیواری شما باید رسوب زدایی شود. وقتی فشار آب گرم خانه کم می‌شود و یا رادیاتور نمی‌تواند به خوبی خانه را گرم کند، وقت آن رسیده تا دستگاه و رادیاتور را رسوب‌زدایی کنید. این کار با استفاده از مواد جرم‌گیر و یا پمپ رسوب‌زدا صورت می‌گیرد. پس کار سختی نیست و در مقایسه با مزیت‌هایی که پکیج دیواری به همراه دارد، مشکل حادی محسوب نمی‌شود.

قیمت پکیج دیواری

در پایان

آنچه در این مطلب گفتیم بررسی محصولی به نام پکیج دیواری بود. این سیستم گرمایشی علاوه بر تأمین آب گرم خانه، قادر است محیط ساختمان را در فصل سرد سال نیز گرم نگه دارد. امیدواریم با خواندن این مطلب پاسخ سوالات خود را دریافت کرده باشید. هرگونه انتقاد یا پیشنهادی دارید، با ما درمیان بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید