دسته بندی

پکیج زمینی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

پکیج زمینی

امروزه یکی از جدیدترین سیستم‌های گرمایشی با استفاده آسان، پکیج است که انواع مختلفی دارد. پکیج زمینی یکی از انواع آنست که برای تأمین آب گرم و انرژی گرمایی ساختمانی استفاده می‌شود. در واقع پکیج زمینی دستگاهی است که به جای موتورخانه قدیمی و سیستم حرارت مرکزی کاربرد دارد. با توجه به این تعریف مختصر، حتما متوجه مزیت‌های بی‌شمار استفاده از این نوع پکیج شده‌اید. با وب سایت نید صنعت همراه باشید تا شما را بیشتر با آن آشنا کنیم.

خرید پکیج زمینی

پکیج زمینی چیست؟

پکیج که انواع مختلفی دارد، یکی از نمونه‌های رایج آن در بازار به شکل زمینی عرضه می‌شود. این دستگاه با ابعاد کوچک و کم حجم قادر است همانند یک بخاری عمل کند. این محصول تنوع بالایی دارد و به لحاظ مصرف سوخت نیز تا حد زیادی صرفه‌جویی می‌کند.

پکیج زمینی می‌تواند با استفاده از نیروی برق، گاز و یا گازوئیل عمل کند. البته در مواردی هم پکیج زمینی به صورت دو گانه سوز (شامل گازوئیل و گاز) و یا سه‌گانه سوز (برق، گاز و گازوئیل) کار می‌کند. به هر حال قابلیت سوخت چندگانه در این سیستم گرمایشی آن را پرطرفدار کرده است.

پکیج زمینی چگونه کار می‌کند؟

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم این محصول دو کارکرد به همراه دارد. اول اینکه می‌تواند آب گرم مصرفی برای قسمت‌های مختلف ساختمان (آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی) را در تمامی فصول سال تأمین کند. کارکرد دیگر این سیستم گرمایشی، گرم کردن ساختمان در فصل سرد سال است.

در واقع شما وقتی از پکیج زمینی استفاده می‌کنید، نه تنها دیگر به آبگرمکن نیاز ندارید، بلکه سایر سیستم‌های گرمایشی مثل بخاری، شومینه، هیتر و .... را هم باید کنار بگذارید. برخی از مدل‌های پکیج زمینی به نحوی طراحی شده‌اند که منبع ذخیره آب گرم دارند. در این صورت هر لحظه‌ای که بخواهید آب گرم در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نحوه عملکرد این نوع پکیج به این صورت که با باز کردن شیر آب گرم، سنسور آن فعال شده و فرمان روش شدن مشعل را به سیستم احتراق می‌فرستد. سپس پکیج بلافاصله روشن می‌شود. با روشن پکیج هم آب گرم بعد از چند ثانیه از شیر خارج می‌شود.

قیمت پکیج زمینی

پکیج‌های زمینی چه مشخصات و ویژگی‌هایی دارند؟

مهم‌ترین مشخصات آن‌ها اینست که روی زمین نصب می‌شوند. از آنجایی که ابعاد بزرگ دارند و زمان روشن بودن هم سر و صدا ایجاد می‌کنند، برای فضای باز طراحی شده‌اند. بنابراین پکیج زمینی را باید در قسمت‌های خارج از فضای خانه (مثل راه‌پله، انباری، پارکینگ، تراس و ...) قرار دهید. البته ناگفته نماند که پکیج زمینی برقی بدون سر و صداست ولی چون فضای زیادی را اشغال می‌کند، مناسب آشپزخانه نیست.

همانطور که گفتیم این نوع پکیج با سوخت فسیلی گاز و گازوئیل هم می‌تواند کار کند. برای دستگاه‌هایی که با این دو نوع سوخت کار می‌کنند، مشعل درنظر گرفته شده است. زمان روشن کردن دستگاه، سوخت به همراه هوا به محفظه احتراق وارد می‌شود. سپس شمعک آن که از قبل روشن بوده، شعله را روشن می‌کند. علت اصلی گرم شدن مبدل حرارتی دوگانه پکیج زمینی، گرمای شعله است.

در درون مبدل حرارتی آب وجود دارد که گرمای مبدل را دریافت می‌کند و داغ می‌شود. سپس برای گرمایس محیط رادیاتور به کار می‌رود. یک مبدل حرارتی ثانویه هم وجود دارد که آب مورد نیاز ساکنین ساختمان را تأمین می‌کند. پکیج‌های زمینی برقی هم به همین صورت عمل می‌کنند. فقط برای داغ شدن آب به جای سوخت، گرما را از المنت دریافت می‌کنند.

مزیت‌های استفاده از پکیج زمینی

استفاده از پکیج زمینی مزیت‌های زیادی را به همراه دارد که عبارتند از:

تأمین گرمایش کارآمد انرژی

وقتی از پکیج برای گرم کردن ساختمان استفاده می‌کنید، میزان حرارتی که تولید می‌شود، برحسب نیاز ساختمان خواهد بود. چرخش آب گرم در لوله‌های رادیاتور یا شوفاژ که از طریق پکیج تأمین می‌شود، گرمای اتاق‌ها را تأمین می‌کند. به این صورت که پکیج آب را گرم کرده و راهی رادیاتور می‌کند. سپس حرارت این آب وارد فضای اتاق می‌شود. سرمای اتاق هم به سمت شوفاژ حرکت کرده و دوباره به سمت مبدل حرارتی پکیج می‌رود تا گرم شود. این چرخه تا زمان گرم شدن کامل ساختمان ادامه دارد.

قیمت و خرید پکیج زمینی

بدون نیاز به هزینه نگهداری و تعمیر

یکی دیگر از مزیت‌های پکیج زمینی این است که مثل سایر سیستم‌های گرمایشی (بخاری، هیتر، شومینه و ....) به تعمیر چندانی نیاز ندارد. ممکن است بعد از چند سال برای آن مشکلی پیش بیاید و بخواهید با یک تعمیرکار تماس بگیرید، اما همانند سایر سیستم‌های گرمایشی دچار خرابی نمی‌شود. همچنین مراقبت و نگهداری از آن هم به هیچ هزینه‌ای نیاز ندارد. پکیج زمینی دارای ترموستات است که به صورت خودکار روشن می‌شود و در زمان‌هایی که به آب گرم و یا گرمای خانه نیاز داشته باشید، روشن می‌شود. بنابراین وقتی به آن نیاز ندارید، خاموش است و نیازی به اپراتور هم ندارد.

بدون ایجاد آلودگی

از دیگر مزیت‌هایی که نصب این نوع سیستم گرمایشی به همراه دارد، تأمین گرمایش خانه بدون ایجاد آلودگی است. در سایر سیستم‌های گرمایشی مثل شومینه و بخاری به دلیل تولید دوده و گاز سمی بعد از مدتی رنگ گچ خانه تیره می‌شود. اما استفاده از پکیج چنین مشکلی را ایجاد نمی‌کند. اگر در منزل سالمند و کودک هم داشته باشید، نگران مشکلات تنفسی ناشی از تولید گاز سمی نیستید. زیرا گرمای حاصل از پکیج تمیز و پاک است.

فضای خانه را اشغال نمی‌کند

برای نصب پکیج زمینی شما به یک محیط باز و خارج از خانه نیاز دارید. برای مثال تراس، حیاط، انباری، راه پله و ... جایی است که پکیج را در آن قرار می‌دهید. پس با این حساب فضای خانه‌تان را اشغال نمی‌کند. برخلاف سایر سیستم‌های گرمایشی قدیمی مثل هیتر، شومینه، بخاری و .... که باید حتما در اتاق قرار بگیرند، در پکیج چنین مشکلی وجود ندارد. بنابراین اگر فضای خانه‌تان کوچک باشد، نگرانی جای آن نباشید.

صرفه‌جویی در مصرف سوخت

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که سیستم گرمایشی پکیج‌زمینی دارد، صرفه‌جویی در مصرف سوخت است. شما وقتی از یک سیستم گرمایشی سنتی مثل بخاری استفاده می‌کنید، باید مدام آن را تنظیم کنید تا خانه سرد یا بیش از حد گرم نشود. اما پکیج به صورت خودکار و متناسب با نیاز شما آب گرم و انرژی گرمایی خانه را تأمین می‌کند. وقتی از آبگرمکن‌های گالنی قدیمی استفاده می‌کنید، باید منبع آب را همیشه گرم نگهدارید تا در موقع نیاز به آن دسترسی داشته باشید.

اما وقتی به سراغ پکیج زمینی می‌روید، آب گرم زمانی تأمین می‌شود که به آن نیاز دارید. از سوی دیگر، پکیج به صورت اتوماتیک‌وار تا زمانی روشن است که خانه گرم شود و بعد دمای آن کاهش می‌یابد تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری کند. اگر زمان نصب چنین سیستم گرمایشی از پنجره‌هایی با شیشه دوجداره استفاده کنید و عایق‌بندی خانه به خوبی انجام شود، صرفه‌جویی در مصرف سوخت دوچندان خواهد شد.

فروش پکیج زمینی

پکیج زمینی ایمن و راحت است

تا به حال چند بار شنیده‌اید که پکیج‌ها خطرساز شده‌اند؟ آیا خبری در مورد وقوع یک حادثه با چنین سیستم گرمایشی به گوش‌تان خورده است؟ اما سایر سیستم‌های گرمایشی سنتی از قبیل بخاری، شومینه و یا وسایل حرارتی الکترونیکی گاهی خطرساز هستند و مشکلاتی را برای ساکنین ساختمان ایجاد می‌کنند. در حالی که پکیج هیچ مشکلی از نظر ایجاد گازهای سمی (منوکسید کربن) و یا آتش‌سوزی را به دنبال ندارد.

از سوی دیگر نگران نزدیک شدن فرزند کوچکتان به رادیاتور نیستید. اما در سایر سیستم‌های گرمایشی از قبیل بخاری همیشه باید مراقب کودکان باشید.

سهولت نصب پکیج زمینی

یکی دیگر از مزیت‌هایی که استفاده از پکیج زمینی به همراه دارد، سهولت نصب است. شما در روز اول از یک متخصص برای نصب استفاده می‌کنید و تا چندین سال به ترمیم، بازسازی و یا نصب مجدد نیاز پیدا نمی‌کنید. در نتیجه تا حدی هم نگرانی‌های هر ساله نصب سیستم گرمایشی را کم و در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی می‌کند. در حالی که سایر سیستم‌های گرمایشی هر سال در ابتدای فصل سرما به نصب و سرویس نیاز دارند. همچنین پکیج را می‌توانید هر چند وقت یکبار هم به راحتی تمیز کنید.

مستقل شدن هر واحد ساختمانی به لحاظ سیستم گرمایشی

برای ساختمان‌های آپارتمانی که باید سیستم گرمایشی مجزا داشته باشند، استفاده از پکیج زمینی بهترین گزینه است. این سیستم گرمایشی نه تنها معایب بخاری و شومینه را ندارد، بلکه حتی هر واحد آپارتمان هم می‌تواند به طور مجزا و مستقل از آن استفاده کند. در گذشته برای نصب رادیاتور یا شوفاژ از موتورخانه یا شوفاژخانه استفاده می‌شد که آن‌هم مشکلات زیادی از جمله اشغال فضا را به همراه داشت. در حالی که پکیج زمینی چنین مشکلی را ندارد.

امکان استفاده از انواع سوخت

یکی از بهترین مزیت‌هایی که پکیج زمینی دارد، قابلیت استفاده از انواع سوخت از جمله گاز، گازوئیل و حتی انرژی الکتریکی است. بنابراین اگر در موقعیت جغرافیایی خاصی باشید که امکان استفاده از یک نوع سوخت وجود داشته باشد، پکیج زمینی گزینه مناسبی خواهد بود. ضمن اینکه نوع گازسوز را هم می‌توان به کپسول گاز متصل و از آن استفاده کرد.

خرید پکیج زمینی

قابلیت استفاده برای زمستان و تابستان

در زمان زمستان شما به سیستم گرمایشی نیاز دارید تا خانه را گرم کند. از سوی دیگر برای گرم کردن آب مصرفی هم باید آبگرمکن نصب کنید. در فصل تابستان این آبگرمکن است که آب گرم حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه را تأمین می‌کند. در حالی که با نصب یک پکیج زمینی می‌توانید همه این نیازها را پوشش دهید.

معایب پکیجهای زمینی چیست؟

اگرچه این سیستم گرمایشی مزیت‌های بی‌شماری دارد، اما معایبی هم دارد که قبل از خرید باید بدانید. اول اینکه پکیج زمینی نسبت به نوع دیواری، به فضای بیشتری نیاز دارد. همچنین باید آن را در فضای باز قرار دهید. از سوی دیگر فشار آب در آن به شکل دستی انجام می‌شود و گزینه خودکار در آن وجود ندارد.

یکی دیگر از معایب پکیج زمینی، سر و صدایی است که در زمان روشن شدن ایجاد می‌شود. البته اگر آن را خارج از فضای خانه نصب کنید، مشکل سر و صدا هم برطرف می‌شود.

قیمت پکیج زمینی

پکیج‌های زمینی برای چه ساختمان‌هایی مناسب است؟

از این سیستم گرمایشی می‌توان برای واحدهای مسکونی و آپارتمانی استفاده کرد. سایر موارد کاربرد این دستگاه عبارت است از:

  • شرکت‌های خصوصی
  • ساختمان‌های تجاری و اداری
  • سازمان‌های دولتی
  • کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی
  • کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها
  • باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی
  • سالن‌های زیبایی

سخن آخر

آنچه در این مطلب در رابطه با پکیج زمینی گفتیم برای آشنایی بیشتر شما با این سیستم گرمایشی بود. پکیج‌های زمینی را باید در فضای باز نصب کنید. این محصولات بدون ایجاد آلودگی و با صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌توانند منزل شما را گرم کنند. از کاربردهای آن می‌توان برای ساختمان‌های اداری و تجاری هم اشاره کرد. امیدواریم با خواندن این مطلب پاسخی برای سوالات خود دریافت کرده باشید. هر گونه انتقاد یا پیشنهادی دارید با ما درمیان بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید