دسته بندی

اره افقی بر

مشاهده فیلترها

اره افقی بر اره همه کاره چیست و چه کاربردی دارد؟

اره افقی بر که به آن اره سوسماری و اره همه کاره هم گفته می شود، برای بریدن چوب، فلز، مصالح ساختمانی و پلاستیک فشرده کاربرد دارد. به این صورت که تیغه آن روی سطح مورد نظر قرار می گیرد و سپس با روشن کردن دستگاه می توانید روی سطح برش بزنید. اره افقی بر شباهت زیادی به اره عمود بر (اره چکشی) دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر این دستگاه کاربردی را برایتان بررسی کنیم.

 

اره افقی بر چیست؟

این اره با حرکت رفت و برگشتی تیغه عمل می‌کند. البته در زمان برش باید دستگاه را محکم در دست بگیرید. برای آن از انواع تیغه استفاده می‌شود که دارای متریال و شکل متفاوتی هستند. در برخی از تیغه‌ها دندانه وجود دارد و برخی هم بدون دندانه طراحی می‌شود.

تفاوت اره افقی بر با اره عمودی بر در زاویه برش زدن و نحوه در دست گرفتن دستگاه است. حتما می‌دانید که اره عمودی بر برای ایجاد برش‌های عمودی کاربرد دارد. در حالی که از این دستگاه برای ایجاد برش‌های افقی استفاده می‌کنند.

وقتی به ظاهر این اره نگاه کنید، متوجه دستگیره همراه با شستی می‌شود. از شستی باید برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده کنید. یکی از مزیت‌های این اره هم مثل سایر دستگاه‌های برقی مخصوص نجاری، داشتن عایق دوبل است. این مشخصه از بروز برق گرفتگی در زمان کار جلوگیری می‌کند. وجود دستگیره پشتی و نحوه طراحی جلو دستگاه به نحوی است که در دست نگهداشتن آن را در زمان کار برای اپراتور آسان می‌کند.

انواع اره افقی بر یا همه کاره

اره همه کاره دو مدل شارژی و سیمی دارد. مدل سیمی در زمان کار به برق متصل می شود. نوع اره افقی شارژی هم باتری دارد. مزیت داشتن نوع شارژی، امکان حمل آن به جاهایی است که به برق دسترسی ندارند. البته ناگفته نماند که اره همه کاری شارژی به دلیل داشتن باتری، نسبت به نوع برقی وزن سنگین‌تری دارد. با این حال باز هم می توانید آن را به جایی که نیاز دارید، حمل کنید.

خرید افقی یر

 

نوع برش زدن در اره افقی چگونه است؟

همانطور که اشاره کردیم برای این دستگاه می‌توانید به انتخاب و برحسب نیازتان از تیغه متفاوتی استفاده کنید. مزیت دیگر این دستگاه، قابلیت تعویض آسان تیغه است. وقتی بعد از مدتی، تیغه کند عمل می‌کند، می‌توانید آن را تعویض کنید. تیغه دستگاه به راحتی می‌تواند چوب، فلز و پلاستیک‌های فشرده را برش بزند. حتی این دستگاه قادر به برش بتن و آجر نیز هست.

برای بریدن شاخ و برگ درختان اره افقی بر یکی از بهترین گزینه‌هاست. بسته به نوع تیغه‌ای که برای اره همه کاره استفاده می‌کنید، می‌تواند یک سطح با 300 میلی‌متری را نیز برش بزند. البته این مورد برای چوب صادق است. برای پروفیل، لوله و فلز، سطح با 100 میلیمتر ضخامت را نیز برش می‌زند.

از جمله برش‌هایی که با کمک این دستگاه می‌توانید روی سطوح موردنظر ایجاد کنید، حالت منحنی با شعاع بزرگ است. البته به این معنا نیست که همیشه برش منحنی ایجاد می‌کند و قادر به برش صاف و معمولی نیست. بلکه حتی می‌توانید برای بریدن صاف یک سطح هم از آن استفاده کنید.

خم شدن تیغه اره افقی بر

شاید بتوانیم یکی از امتیازات اره همه کاره را خم شدن تیغه بدانیم. از تیغه‌های خمیده این اره می‌توان برای بریدن لوله یا اجسامی که باید به نحو خاصی برش بخورند، استفاده کنید. برای مثال اگر لوله از دیوار خارج شده باشد، برای بریدن آن به این اره نیاز پیدا می‌کنید. به نحوی که دستگاه را همراستا با دیوار قرار دهید. اما چون تیغه حالت خمیدگی دارد، به راحتی می‌تواند لوله را از قسمتی که نیاز دارید، برش بزنید. در این مواقع برش زدن لوله با دستگاه‌های دیگر به سختی انجام می‌شود.

قیمت و خرید اره افقس بر

 

اره همه کاره چه کاربردهایی دارد؟

 از این دستگاه می‌تواند برای کارگاه‌های نجاری، صنعت ساختمان سازی و سایر صنایعی که با انواع ورق و پروفیل فلزی سر و کار دارند، استفاده کرد. در زمان تخریب ساختمان این دستگاه قادر است به راحتی مصالح سفت و سخت بتنی، چوبی و حتی فلزی را تخریب کند. در واقع با توجه به اینکه اره افقی بر کاربرد زیادی در برش انواع سطح دارد، وجود آن برای هر صنعتی لازم و ضروری است. ضمن اینکه حجم آن کم و وزن آن سبک است. بنابراین به همراه بردن این دستگاه در هر جایی که بخواهید کار سختی نخواهد بود.

برای مثال وقتی در پشت بام هستید و یا روی نردبان قرار دارید و مجبور به بریدن یک جسم سخت هستید، بهترین راه استفاده از اره افقی بر است. برش منحنی هم که به آن اشاره کردیم از دیگر مزیت‌های این نوع اره برقی محسوب می‌شود.

چطور از اره افقی بر استفاده کنیم؟

برای اینکه از این اره به شکل درست و بهینه استفاده کنید، توجه به چند نکته ضرورت دارد:

تیغه درست را انتخاب کنید

قبل از هر چیز به سراغ تیغه درست بروید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. ضمن اینکه تیغه باید باید سطحی که قصد برش آن را دارید، سازگار باشد. بازه برش تیغه اره افقی بین 100 تا 300 میلیمتر است که باید در زمان خرید این موارد را برای فروشنده ذکر کنید.

تیغه را به درستی روی اره نصب کنید

یک نکته بسیار مهم زمان استفاده از اره همه کاره، نصب صحیح تیغه به دستگاه است. توجه داشته باشید که ابتدا اره برقی را از برق بکشید. اگر از نوع شارژی است، باتری آن را جدا کنید. با یک فشار کوچک، تیغه قبلی را بردارید و تیغه جدید را جایگزین آن کنید. سه نظام را درست در جای خود قرار دهید. برای تست کردن تیغه دستکش بپوشید و سپس آن را روشن کنید. وقتی از سالم بودن تیغه و قرار دادن صحیح آن در اره مطمئن شدید، آن را خاموش کنید.

قیمت و خرید اره افقی بر

 

از سرعت متغیر استفاده کنید

زمان استفاده از اره افقی بر مجبور نیستید که در همه مدت از یک سرعت آن استفاده کنید. بهتر است این کار را با سرعت پایین شروع کنید تا عملیات برش به راحتی و با تسلط بهتری انجام شود. وقتی به وسط کار رسیدید، سرعت را بیشتر کنید. در انتهای کار هم سرعت برش اره را کم کنید.

اگر ضخامت سطح زیاد است با حرکت دادن تیغه می‌توانید سرعت بیشتری به فرآیند برش دهید.

سخن آخر

این مطلب در جهت معرفی بهتر اره افقی یا همان اره همه کار تهیه شده است. این اره برای هر کارگاه صنعتی ضرورت دارد. همچنین برای منازل و هرس کردن درختان و یا بریدن و تخریب هم می‌توانید از این اره استفاده کنید. کار کردن با آن آسان است و به مهارت خاصی نیاز ندارد. امیدواریم این مطلب به سوالات شما پاسخ داده باشد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید