دسته بندی

قیمت سیم لاکی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

سیم لاکی

سیم لاکی، که با نام‌های سیم لعابدار، سیم آهنربایی و اهل فن آن را با نام سیم ترانس نیز می‌شناسند.
سیم لاکی، سیمی با عایق نازک لاکی می‌باشد. این سیم با تحمل گرمایی بالا و حجم بسیار کمی که دارد، در سیم پیچی موتور های الکتریکی، بلندگو، القاگر و آهنرباهای الکتریکی و خیلی از وسایلی که نیاز به سیم پیچی الکتریکی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
اگر تا به حال روتور و استاتور یک الکترو موتور را از نزدیک دیده باشید، سیم‌هایی بسیار باریک را مشاهده می‌کنید که به صورت منظم در شیارها پیچیده شده اند. این سیم لاکی نازک که معمولا رنگ روکش آن‌ها مسی رنگ است به سیم لاکی شهرت دارند. این سیم جزء جدایی ناپذیر سیم پیچی الکتروموتور و ترانس ها است.

خرید سیم لاکی آلومینیومی

کاربرد سیم لاکی

سیم لاکی، نوعی سیم با کاربردهای بی‌نظیر و فراوان است، که به دلیل ویژگی هایی که دارد، مورد استقبال قرار گرفته است.
جنس سیم لاکی از مس یا آلومینیوم است. توجه شود که رنگ روکش سیم لاکی به رنگ مس است پس لزوما رنگ روکش سیم به جنس هادی سیم لاکی ارتباطی ندارد.
از جمله ویژگی‌های دیگر سیم لاکی می‌توان به انعطاف پذیر بودن آن اشاره کرد. انعطاف پذیری بالای سیم لاکی باعث شده تا به راحتی دور روتور و استاتور پیچیده شود.
کاربرد سیم لاکی فقط به موتور های الکتریکی و تراسنفورماتورها محدود نمی‌شود بلکه می‌توان به بوبین کناتکتور، انواع رله های الکترومغناطیسی، اینورتر ها و دستگاه MRI نیز اشاره کرد.
سیم مسی نازک با روکش لاکی دارای نمره بندی های خاصی هستند که متناسب با مصارف مختلف استفاده خواهند شد.
سیم مسی لاکی یکی از انواع سیم ها می باشد که حجم عایق آن خیلی نازک می باشد و به همین خاطر است که در سیم پیچی های موتور و ترانس ها از آن به کار می گیرند. برای اینکه حجم بسیار کمی را اشغال کند به عنوان عایق، از لاک بر روی آن می کشند زیرا در صورت وجود عایق های پلاستیکی فضا و حجم بیشتری گرفته خواهد شد.
سوالی که ممکن است برای شما دوستان گرامی پیش بیاید اینست که کدام یک از این نوع سیم های مسی تحمل گرمای بیشتری را دارند؟ سیم های لاکی در مقایسه با سیم های دیگر قدرت تحمل بیشتری در برابر گرما دارند و البته لازم به ذکر است که سیم ها نباید در برابر تنش قرار بگیرند.

روش نگهداری سیم لاکی

سیم لاکی به دلیل حساسیت بالایی که دارد با کوچکترین خراشی، صحت عملکرد خود را از دست می‌دهد . باید در شیوه‌ی نگهداری آن بسیار دقت شود به شکلی که دمای محل نگهداری آن باید معتدل باشد. همچنین نباید در معرض تابش نور خورشید باشد. بهترین شکل نگهداری سیم لاکی درون کارتن در یک دمای عادی می‌باشد.

ویژگی و ساختار سیم لاکی

  • از مهمترین ویژگی‌های سیم لاکی میزان نرمی و سفتی آنهاست، که هرچه سیم نرم‌تر باشد عمل سیم پیچی آسان‌تر است.
  • ضخامت سیم لاکی 0.5 تا 6 میلی متر است، که بسته به میزان جریان عبوری انتخاب می‌شود .
  • از لحاظ قیمت سیم لاکی آلومینیومی ارزان‌تر از قیمت سیم مسی لاکی است .
  • سیم های لاکی تحمل درجه حرارت متفاوتی دارند که در هنگام خرید سیم لاکی متری باید بسیار به این نکته مهم توجه کرد.
  • هنگام خرید سیم لاکی مسی یا آلومینیومی به شرایط نگهداری سیم توجه کنید، زیرا همانطور که گفتیم سیم لاکی با کوچکترین خراشی عمل القای انرژی الکتریکی را مختل می‌کند.
  • بهتر است برای برداشتن عایق سیم لاکی، از لاک تراش استفاده شود لاک تراش ها دو نمونه دستی و اتوماتیک هستند.

قیمت و خرید سیم لاکی آلومینیومی با قرقره

3 نکته اساسی در خرید سیم لاکی

  • سیم لاکی نیز مانند دیگر انواع سیم و کابل دارای حساسیت هایی است که حتما باید به آن ها توجه شود. اولین نکته که در خرید انواع سیم و کابل مشترک است، سایز سیم است. پیش از هر کاری در انتخاب سایز سیم به مقدار آمپر گذرنده از سیم توجه کنید و بر اساس آن سایز سیم لاکی را تعیین کنید.
  • نکته دوم جنس هادی سیم است. تاکید می‌کنم که رنگ مسی سیم لاکی مربوط به روکش آن است. پس حتما هنگام خرید سیم لاکی به جنس هادی آن بسیار توجه شود زیرا سیم لاکی آلومینیومی در یک سایز معین، قابلیت تحمل جریان الکتریکی عبوری کمتری نسبت به سیم لاکی مسی دارد.
  • سومین نکته لایه های عایقی یا در واقع تک لاک یا دو لاک بودن سیم است. معمولا سیم لاکی به صورت یک لاک و دولاک وجود دارند. تفاوت آن ها در ضخامت عایق سیم است. برای تعیین یک لاک یا دولاک بودن سیم لاکی کافیست میزان عایقی مورد نیاز را محاسبه کنید تا سیم پیچ دچار اتصال کوتاه و یا خطاهای دیگر نشود و در قیمت سیم لاکی برای سیم پیچی تاثیر گذار است.

تفاوت سیم‌ برق معمولی با سیم لاکی

تفاوتی که در خرید سیم برق با سیم های لاکی وجود دارد این است که، عایق سیم های برق معمولی با گرما ذوب شده و در ضمن حجم بالایی دارند اما سیم لاکی علاوه بر حجم کم مقاومت بسیار خوبی در برابر گرما دارد و بهترین گزینه برای ایجاد یک میدان مغناطیسی مناسب است. کاربرد سیم برق معمولی انتقال انرژی الکتریکی از یک نقطه به نقطه دیگر است در حالی که کاربرد سیم لاکی ایجاد میدان مغناطیسی در سیم پیچ است. عایق سیم معمولی معمولا از جنس PVC است در حالی که جنسی عایق سیم لاکی همانطور که از نام آن معلوم است از جنس لاک است.

خرید سیم لاکی مسی

برند های سیم لاکی

بهترین برندها عبارتند از: متال، کویریزد، لاک سیم، راما، تسلا، کیوپلاس، جنیال

قیمت سیم لاکی

با توجه به گسترده شدن و همه گیری استفاده از اینترنت و رایج شدن روش های خرید اینترنتی، بازار آنلاین نیدصنعت توانسته است لیست قیمت سیم لاکی در بازار به صورت متری برای سیم پیچی نیاز مصرف کنندگان در زمینه صنعت را به صورت اینترنتی برطرف نماید. همچنین شما می‌توانید قیمت بروز سیم لاکی را در سایت نید صنعت مشاهده کرده و با بهترین قیمت و کمترین زمان ممکن، به صورت اینترنتی و یا حتی تلفنی خرید نمایید.
فروش سیم لاکی به چه صورت انجام میپذیرد؟
قیمت هر کیلو سیم لاکی، قیمت سیم لاکی متری، سیم لاکی گرمی و کارتنی امکان پذیر است.
قیمت سیم لاکی امروز به چه چیزی بستگی دارد؟
قیمت سیم لاکی کیلویی، قیمت روز سیم لاکی مسی که جنس سیم لاکی مس است قیمت جهانی مس و قیمت سیم لاکی آلومینیومی که از جنس آلومینیوم است، قیمت دلار روی قیمت مس و آلومینیوم جهانی تاثیرگذار است.
سیم لاکی از کجا بخریم؟
فروش سیم لاکی در نید صنعت قیمت روز سیم لاکی در انواع سیم لاکی به صورت قیمت قرقره سیم لاکی قرار دارد و خریدی آسوده میتوانید داشته باشید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید