بهترین برند سیم و کابل برق

معرفی بهترین برندهای سیم و کابل

معرفی بهترین برند سیم و کابل

یکی از موضوعاتی که همواره صنعتگران را در زمینه خرید سیم و کابل به چالش می‌کشد، انتخاب بهترین برند سیم و کابل برق است. در ایران بیش از 200 شرکت، سیم و کابل استاندارد تولید می‌کنند و همین امر باعث شده تا خریداران در خرید و فروش سیم و کابل دچار سردرگمی کند. علاوه بر رعایت استانداردها، کیفیت عایق، جنس هادی، نوع باندل کابل، جنس کابل و پارمترهای دیگری نیز وجود دارد که در انتخاب برند کابل تاثیر گذار هستند. سیم و کابل ها هستند که روشنایی را به منازل می آورد اما کیفیت آنها بسیار مهم است اگر محصولی نا مرغوب باشد باعث آتش سوزی و خطرات جانی و مالی خواهند شد.

 • سیم و کابل خراسان افشارنژاد؛ یکی از بهترین سیم و کابل های ایران است که در سال 1345 در مشهد تاسیس شد. کابل استاندارد خراسان افشار نژاد علاوه بر کیفیتی که دارد، عمر مفید طولانی و تنوع بسیار بالایی دارد. نکته بسیار مهمی که باعث شده این کابل طرفداران بسیاری در ایران داشته باشد، نسبت کیفیت به قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد است. پس اگر دنبال کابل با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستید حتما سیم و کابل خراسان افشار نژاد را خریداری کنید.
 • سیم و کابل سیمیا؛ در سال 1360 در اسلامشهر تاسیس شد. شرکت سیم و کابل سیمیا سیمیا ابتدا در زمینه سیم و کابل برق فعالیت داشت ولی رفته رفته در زمینه انواع سیم و کابل ابزار دقیق، مخابراتی، کابل ضدحریق و... دامنه فعالیت خود را گسترش داد. کابل آلومینیومی سیمیا نیز بسیار پر فروش است.
 • سیم و کابل یزد: آغاز فعالیت این شرکت در سال 1359 بوده است. سیم و کابل یزد تولیدات شامل سیم افشان و مفتولی یزد و کابل افشان و مفتولی یزد است.
 • سیم و کابل ابهر؛ یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیم و کابل در ایران است. کیفیت و رعایت تمام استاندادهای داخلی و خارجی سبب شده تا کابل ابهر به چندین کشور صادر شود. اگر کیفیت، طول عمر بالا و استاندارد کابل برای شما اهمیت دارد، حتما کابل ابهر را خریداری کنید.
 • سیم کابل سیمکو: تولید کننده قوی در زمینه کابل های قدرت، کنترل، هوایی، خودنگهدار، مخابراتی و کواکسیال است.
 • سیم و کابل البرز الکتریک نور: سیم و کابل البرز الکتریک نور یکی از بهترین تولید کنندگان در زمینه سیم و کابل است. با نام تجاری لینکو در سال 83 شروع به کار کرده و تولید کننده انواع کابل افشان و کابل تلفن و آلومینیوم و شیلددار و.. است.
 • کابل برق افق البرز؛ یکی از برندهایی که در زمینه سیم و کابل طرفداران زیادی دارد افق البرز است. سیم و کابل افق البرزبه دلیل قیمت رقابتی که دارد بسیار مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. البته ذکر این نکته لازم است که این شرکت تمامی استانداردهای داخلی و خارجی تولید کابل را دریافت کرده است.
 • سیم و کابل مسین؛ این شرکت دارای بیش از 25 سال سابقه تولید انواع سیم و کابل مسی و آلومینیومی است که در محمدشهر کرج واقع شده است. از پرفروش ترین محصولات شرکت مسین می‌توان به سیم و کابل آلومینیومی مسین اشاره کرد.

اهمیت شناخت بهترین برندهای سیم و کابل برق

انتخاب سیم و کابل برق مناسب و با کیفیت در یک پروژه بسیار اهمیت دارد. اگر سیم و کابل از برندهایی ضعیف باشد و استانداردها در آن رعایت نشده باشد خطرات جبران ناپذیری به وجود خواهد آورد.  برای شناخت سیم و کابل مرغوب لازم است که بهترین برندهای سیم و کابل را بشناسیم.

معیار انتخاب بهترین برند سیم و کابل برق

تولید کنندگان بسیاری برای سیم و کابل در ایران و جهان وجود دارد که بواسطه تولید سالانه، تبلیغات معروف و شناخته شده اند و تقاضای بالایی دارند. اما آیا فقط شناخته شدن در نظر مردم تعیین کننده است؟ معیار یا فاکتور تعیین کننده، کیفیت سیم و کابل، پیشینه، سابقه، رعایت استانداردها و قیمت سیم و کابل است.

فاکتورهای مهم هنگام خرید بهترین برند سیم و کابل

نکاتی که به کمک آنها می‌توانید بهترین سیم و کابل برق را انتخاب و خریداری کنید که به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

 • شرایط و محل نصب سیم یا کابل: سیم و کابل جریان برق را از خود عبور میدهد، مکان استفاده آنها از جمله نصب در زیر زمین، بر روی دیوار و یا تیرهای برق ، دمای محیط،، تنش های مکانیکی و فیزیکی، از جمله عوامل محیطی و شرایط نصب سیم و کابل  و تاثیر گذار بر انتخاب است.
 • طول و ابعاد سیم و کابل: طبق مسافت، طول مورد نیاز کابل و با توجه به جریان عبوری برق، سطح مقطع آن مشخص میشود. هرچه سطح مقطع سیم یا کابل بالاتر باشد، مقاومت الکتریکی در برابر جریان عبوری برق سیم و کابل کمتراست.و درنتیجه دمای آنها کمتر و احتمال آتش سوزی کاهش میابد. با بالاتر بودن سطح مقطح مقطع یا ضخامت سیم و کابل قیمت سیم و کابل هم بالاتر خواهد بود.
 • علائم اختصاری: هنگام خرید به اینکه سیم و کابل دارای علائم اختصاری باشند توجه کنید، یکی از نشانه های معتبر بودن سیم و کابل است.
 • کیفیت سیم و کابل: معمولا خریداران در وهله اول به قیمت سیم وکابل توجه میکنند درصورتیکه عوامل مختلف از جمله: مواد اولیه استفاده شده در هادی، روکش و عایق  بر روی کیفیت سیم و کابل و جلوگیری از آتش سوزی در نهایت قیمت آن تاثیر گذار است. از طرفی قیمت مواد اولیه در داخل کشور و جهان خود به تنهایی بر روی قیمت تاثیر گذار است. ظاهر سیم و کابل باید یکدست و بدون هیچگونه آسیب باشد.
 • کلاس هادی: یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت سیم و کابل برق بوده هادی های سیم و کابل معمولا از جنس آلیاژ هایی مانند آهن آلومینیوم و یا مس است که در کلاس ها و سبک های مفتولی نیمه افشان و افشان تولید می‌شود. هادی سیم و کابل مسی رسانای بیسار خوبی برای جریان برق است اما از نظر قیمت آلومینیوم مقرون به صرفه تر است. بستگی به شرایط هادی سیم و کابل انتخاب میشود.
 • دامنه حرارتی در شرایط خم شو: این عنوان مربوط به کمترین وبیشترین دامنه حرارتی است که محصول در آن میتواند قرار گیرد پس عامل مهمی بوده و باید به دامنه حرارتی توجه کرد و از محصول با دامنه حرارتی مناسب استفاده کرد. در زمان هایی که محصول در مکان های متغیر وغیر ثابت مثل کانوایرها مورد استفاده قرار میگیرد توجه ویژه ای به این موضوع می‌شود.
 • دامنه حرارتی در شرایط ثابت: در مکانهایی که ثابت هستند مانند ساختمان ها، لوله خرطومی ها، دستگاه های برقی و .. در زمان نصب وبعد از نصب ثابت باشد، این موضوع یکی دیگر از عواملی است که باید بسیار به آن دقت کرد.
 • جریان مجاز و بیشترین جریان مجاز: جریان مجاز جریانی است که سیم میتواند عبور دهد و حداکثر جریان جریانی است که در صورت عبور از سیم را باعث ایجاد مشکل وآسیب دیدن سیم میشود پس در هنگام خرید سیم و کابل برق به جریان مجاز عبوری سیم و جریان مدار بسیار باید دقت کرد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید