دسته بندی

بهترین قیمت و خرید کابل نسوز یا ضد حریق

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

آشنایی با کابل ضد حریق (نسوز)

در این مقاله قصد داریم در مورد کابل ضد حریق که شما احتمالا آن را نام های کابل نسوز، کابل ضد آتش، کابل اعلام حریق و کابل اطفاء حریق هم بشناسید، صحبت کنیم. با ما همراه باشید

کابل نسوز کابل انعطاف پذیری است که با تحمل جریان های بالا و توانایی فعالیت در محدوده دمایی 60- تا 250+  یک کابل بسیار خاص در حوزه صنعت است. البته نام کابل نسوز شاید عنوان مناسبی برای این کابل نباشد چون هر کابلی در یک دمای مشخص و زمان مشخص سوخته و از بین میرود پس شاید عنوان دیر سوز مناسب تر باشد اما مقاومت بالای کابل ضد حریق در برابر همه ی عوامل طبیعی حتی اشعه فرابنفش در نوع خود بی نظیر است.

این هادی به دو صورت تک رشته که همان سیم نسوز است و چند رشته که کابل ضد حریق نام دارند، وجود دارد و بسته به مورد استفاده و مکان مد نظر نوع سیم یا کابل انتخاب می‌شوند.

کابل نسوز از روکش هایی بدون هالوژن تولید می‌شود به دلیل اینکه در هنگام آتش سوزی کمتر دود کرده و باعث انتشار گاز های سمی شود.

خرید سیم نسوز (ضد حریق)

کابل ضد حریق (نسوز) چه کاربردهایی دارد؟

کابل نسوز در اماکن و محیط های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم که هر کدام از این کاربرد ها می‌تواند در انتخاب و قیمت کابل نسوز تاثیر گذار باشد.

 • استفاده به‌عنوان کابل سیستم روشنایی اضطراری
 • استفاده به‌عنوان کابل سیستم اطفاء حریق
 • استفاده به‌عنوان کابل سیستم برق رسانی اضطراری
 • استفاده در کوره ها، هیتر های برقی، اجاق یا تنور های برقی
 • استفاده در دکل های نفتی، صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی
 • استفاده در صنایع کشتی سازی و واگن های راه آهن

 

کابل نسوز یا ضد حریق

انواع کابل ضد حریق و ویژگی های منحصر به فرد آن

کابل ضد حریق دارای چند نوع است: کابل نسوز ابزار دقیق، کابل کنترل، کابل قدرت، کابل اعلام حریق، کابل فشار قوی، سیم و کابل جرقه زن و سیم نسوز دوروکش بافت از انواع کابل های نسوز هستند که دارای ویژ گی های بسیاری هستند که به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • مقاومت بالا در برابر آتش و عوامل طبیعی
 • مقاومت بالا در برابر شوک الکتریکی
 • مدت زمان زیادی طول میکشد تا دچار آتش سوزی شوند در واقع آخرین کابل و سیمی هستند که دچار حریق می‌شوند و همین عامل استفاده از این کابل در سیستم اطفاء حریق است
 • هنکام آتش سوزی دود کمی ایجاد می‌کند
 • در هنگام سوختن به دلیل نداشتن مواد سمی، ظرری به انسان و طبیعت وارد نمی‌کند
 • دارای شیلد و یا محافظ هستند

همه‌ی این ها عواملی هستند که هر مصرف کننده ای را برای خرید کابل ضد حریق مجاب می‌کند.

نکات مورد توجه راجه به شیلد کابل نسوز

کابل نسوزی که به عنوان کابل اعلام حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد حتما باید دارای شیلد باشد به دلیل اینکه در کنار کابل اعلام حریق کابل های متعدد زیادی عبور کرده و باعث ایجاد نویز و جذب شدن امواج الکترو مغناطیس شده و اختلاف پتانسیلی را به وجود می آورد که این اتفاق باعث ایجاد جریان الکتریکی شده و در نتیجه هشدار کاذب آتش سوزی می دهد و باعث عملکرد اشتباه مدار میشود.

 اما شیلد از همه‌ی این اتفاق ها جلوگیری کرده و مدار را از هرگونه تداخل نویز و امواج الکتریکی حفظ می‌نماید.

اما نکته ای که در مورد شیلد کابل ضد حریق وجود دارد این است که نباید از شیلد بافتی استفاده کرد چون این شیلد بسیار نازک بوده و در صورت افزایش دما تکه تکه شده و وارد عایق کابل میگردد و موجب اختلال در عملکرد کابل می‌شود.

خرید کابل نسوز شیلد دار

قیمت و خرید آنلاین کابل ضد حریق (نسوز)

کابل نسوز به دلیل نقش حیاتی ک در محیط کاری خود ایفا میکند باید بسیار در انتخاب کابل مناسب دقت کرد و کابلی را استفاده کرد که دارای کیفیت مناسب و استاندارد بالا باشد.

 شرکت نید صنعت با ورود به حوزه صنعت و ایجاد بزرگترین بازار آنلاین و جامع صنعتی در کشور به صورت کامل به این نیاز صنعت پاسخ داده است و به راحتی با یک کلیک ساده وارد بازاری بزرگ در دنیای تجهیزات و مواد اولیه صنعتی خواهید شد.

 همچنین شما می‌توانید برای بررسی قیمت کابل نسوز و مشخصات آن به سایت نید صنعت مراجعه کرده و در صورت تمایل نسبت به خرید کابل مورد نظر خود اقدام نمایید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید