دسته بندی

سوئیچ فشار

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

سوئیچ فشار

سوئیچ فشار که با عنوان پرشر سوئیچ هم شناخته می‌شود، یکی از ابزارهای مهم و موثر در سیستم های پیچیده و چند بخشی محسوب می‌گردد که می‌تواند نقش مهمی در استقرار ایمنی و کنترل شرایط داشته باشد. سوئیچ فشار به عنوان یکی از ابزارها و تجهیزات کنترل کننده شرایط شناخته می‌شود که انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن‌ها از یک سیستم خاص متناسب با شرایط خاص استفاده می‌کند. در واقع روال گزینش و استفاده از پرشر سوئیچ به این شکل نیست که فقط یک نوع سوئیچ با شرایط یکسان وجود داشته باشد، بلکه هرکس می‌تواند متناسب با نیاز خود نوع مناسب سوئیچ فشار را تهیه کند.

خرید گیج فشار

سوئیچ فشار چیست؟

سوئیچ فشار یا پرشر سوئیچ اهرم کنترل فشار می‌باشد. از این سوئیچ برای تنظیم فشار مخازن و یا ممانعت از افزایش فشار در محیط‌هایی استفاده می‌شود که بنا به دلایل مختلف باید در حد معینی از فشار قرار داشته باشند. پرشر سوئیچ یا کنترل کننده فشار دارای یک هدایت کننده الکتریکی می‌باشد.

روال کار در سوئیچ فشار به این شکل است که پس از آنکه فشار مخزن یا محیط مشخص به حد تعیین شده رسید هدایت کننده فعال شده و یک سیگنال الکتریکی ارسال می‌کند که به صورت خودکار باعث قطع سیستم می‌شود.

 همچنین ممکن است سوئیچ فشار به شکلی طراحی شده باشد که در صورت افزایش یا کاهش فشار در شرایط مختلف نسبت به قطع و وصل سیستم اقدام نماید. سوئیچ‌های فشار به دلیل کنترل مناسب شرایط نقش مهمی در رعایت توازن و تعادل در سیستم‌های مختلف بازی می‌کنند.

همچنین برای استفاده از سوئیچ های فشار باید به این نکته داشت که این سوئیچ ها داری تنوع زیادی هستند به شکلی که برای استفاده از آن ها، باید سوئیچ مورد نیاز را با توجه به نوع کاربری، میزان فشار و نوع سیال انتخاب کرد تا بتواند جواب گو باشد و بتواند شرایط را در حد نرمال قراردهد.

خرید سوئیچ فشار

 

کاربرد سوئیچ فشار

پرشر سوئیچ در سیستم هایی که با فشار بالا کار می‌کنند و نیاز به قطع و وصل شدن در درجات مشخصی از فشار را دارند نیز کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرشر سوئیچ سازه ای پر کاربرد است که می‌تواند نقش مهمی در سایر تجهیزات صنعتی داشته باشد.

از این دستگاه می‌توان برای تنظیمات فشار هوا، بخار، گاز و آب در و سیستم ها و فرایندهای مختلف استفاده نمود. به عبارت دیگر می‌توان با بکارگیری این سوئیچ در سیستم های پنوماتیک یا کپرسورها میزان فشار را در حد مطلوب تنظیم نمود. برای تنظیم میزان فشار در پمپ ها و خطوط آب رسانی هم از سوئیچ های فشار نسبتا ساده متناسب با این کار استفاده می‌شود.

برای تنظیم میزان فشار گاز در مخازن و سیستم های مختلف هم از سوئیچ های فشار استفاده می‌گردد منتهی سوئیچ هایی که برای تنظیم فشار در گازهای مشتعل مورد استفاده قرار می‌گیرند طوری طراحی می شوند که جرقه الکتریکی در زمان ارسال سیگنال برای فعال یا غیر فعال کردن سوئیچ موجب آتش سوزی نشود.

 از سوئیچ های فشار برای تنظیم فشار بخار در دستگاه های مختلف استفاده می‌شود در این وضعیت به دلیل شرایط متفاوت از سوئیچ‌های استفاده می‌شود که در برابر دما و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار باشند و به سرعت دچار مشکل نشوند.

 از سوئیچ فشار در پنل های فشار، انواع پمپ‌های تقویت کننده فشار، سیستم‌های تصفیه و‌ پمپاژ، کپرسورهای گاز الکترونیکی، سیستم های آلارم و ... به صورت گسترده استفاده می‌شود و وجود انواع سوئیچ برای تنظیم میزان فشار در سیستم های مختلف می تواند امر حیاتی و ضروری باشد.

خرید سوئیچ فشار

انواع سوئیچ فشار

سوئیچ های فشار دارای تنوع بالایی هستند‌ به همین دلیل معیار های مختلفی برای دسته بندی آن‌ها وجود دارد. یکی از معیارهای مهم برای دسته بندی سوئیچ های فشار، فرایند و نحوه تعیین فشار و تبدیل آن به وضعیتی است که برای تشخیص تغییرات مناسب و موثر باشد.

 با توجه به این معیار پنج نوع سوئیچ فشار یا پرشر سوئیچ وجود دارد که عبارتند از‌ سوئیچ فشار کپسولی، سوئیچ فشار دیا فراگمی، سوئیچ فشار بیلوز دار، سوئیچ فشار بردونی، سوئیچ فشار پیستونی، پرشر سوئیچ تفاضلی یا دیفرانسل، پرشر سوئیچ حالت جامد، باید توجه داشت که این سوئیچ های فشار هر کدام ویژگی های خاصی دارند که آن‌ها را مناسب برای استفاده در جاهای خاصی می‌کند.

قیمت و خرید سوئیچ فشار

قیمت سوئیچ فشار

عوامل مختلفی می‌تواند در تعیین قیمت سوئیچ فشار تاثیر داشته باشد که از آن جمله می‌توان به نوع پرشر سوئیچ و برند یا شرکت سازنده آن اشاره کرد که از مهمترین عوامل تعیین رنج قیمت پرشر سوئیچ هستند.

‌ از دیگر عوامل موثر در قیمت پرشر سوئیچ می‌توان به نوع مکانیکی یا دیجیتال آن، میزان حساسیت در مقابل فشار و گزینه های تنظیم خاص مانند تنظیم تاخیر در عملکرد محصول اشاره کرد.

 همچنین یکی از نکاتی که می‌تواند تاثیر مهم و قابل توجهی بر روی قیمت سوئیچ فشار داشته باشد کیفیت بالای سوئیچ برای عملکرد مناسب در زمان تعیین شده است چون اگر سوئیچ فشار از کیفیت خوبی برخوردار نباشد ممکن است در صورت بالا و پایین شدن بیش از اندازه فشار از حد تعیین شده موجب اختلال در کار آن و بالا رفتن هزینه تعمیر و نگهداری سیستم گردد.

خرید سوئیچ فشار

نکات مهم در انتخاب سوئیچ فشار

در زمان انتخاب و خرید پرشر سوئیچ باید به این نکته توجه شود که سوئیچ فشار قرار است برای چه کاری و در چه محیطی نصب شود. سوئیچ در محیطی عمومی صنعتی یا منطقه‌ای خطرناک نصب می‌شود و فضای مورد نظر خارجی یا داخلی می‌باشد.

 محل نصب سوئیچ فشار در معرض چه شرایطی است و میزان رطوبت آن کم است یا زیاد، محل قرار گیری آن داخل کنترل پنل است یا قرار است جای دیگری نصب شود. میزان دمای محل نصب در چه شرایطی قرار دارد و آیا دما در حد بالایی است یا پایین، تا متناسب با شرایط و محل قرار گیری نسبت به نصب آن اقدام گردد.

خرید سوئیچ فشار

نتیجه‌گیری

پرشر سوئیچ نوعی اهرم کنترل ‌کننده فشار است که برای استفاده در مخازن و شبکه های مختلف سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کار سوئیچ فشار تنظیم میزان فشار می‌باشد و روند کار آن به این شکل است که برای حفظ ایمنی در شبکه ها و مخازن مختلف بکارگرفته شده و تنظیم می‌شود در این شرایط هر زمان که فشار از حد تعیین شده عبور کند در اثر هدایت سیگنال های الکترونیکی سوئیچ کنترل کننده فعال شده و نسبت به قطع و وصل سیستم اقدام می‌کند.

 پرشر سوئیچ از تنوع زیادی برخوردار بوده در انواع مختلفی تولید و ساخته می‌شوند که از آن‌ها متناسب با شرایط و نوع کار استفاده می‌شود.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید