دسته بندی

سیم ارت روکش دار و سیم مسی

مشاهده فیلترها

سیم ارت

سیم ارت یا همان کابل ارت یکی از کاربردی‌ترین انواع سیم و کابل برق است. به سیم اتصال به زمین معروف است و نباید به سازه فلزی ساختمان یا لوله آب متصل شود باید سیستم ارتینگ که مجموعه گودال زمینی است و فنی ساخته میشود. سیم‌ها عموماً از جنس مس هستند و دارای روکش‌های خاص مانع و عایق جریان الکتریسیته می‌باشند که برای کار با آنان و حفظ جان کاربر الزامی است و در این زمان بود که سیم‌های ارت به وجود آمد. قیمت سیم و کابل در انواع مختلف از برندهای معتبر در نیدصنعت مشاهده کنید.
قیمت سیم ارت به انواع سیم ارت، افشان، مفتولی، روکش دار، مسی ارت و سایز های آن بستگی دارد.
قیمت سیم ارت افشان:
قیمت این نوع سیم به کیفیت، برند، نوع روکش، نوسانات بازار، متراژ لازم و بسته بندی آن بستگی دارد.
قیمت سیم ارت مفتولی:
سیم مفتولی روکش سبز و زرد دارد. در قیمت سیم ارت مفتولی انواع سایز های مفتولی، قیمت مس، جنس عایق، میزان قدرت سیم تاثیر گذار است.
خرید سیم ارت از برندهای افق البرز، سیمیا، ابهر و رویان به صورت اینترنتی و یا حتی تلفنی از سایت نید صنعت امکان پذیر است.

انواع سیم ارت

سیم ارت به دو صورت سیم ارت روکش دار و بدون روکش تقسیم میشود.
انواع سیم ارت روکش دار:
سیم ارت افشان
سیم ارت مفتولی یا خشک
سیم ارت نیمه افشان

سیم ارت افشان

تحمل دما سیم ارت بین دمای 30- تا 80+ است که در حالت خم شدگی تحمل دمای پایینتر می آبد بنابراین انعطاف پذیری سیم ارت بسیار اهمیت دارد. انعطاف پذیری سیم افشان ارت بیشتر از سیم ارت مفتولی است. از این سیم در زیر گچ استفاده میشود.

سیم ارت مفتولی

سیم ارت مفتولی انعطاف پذیری کمتری نسبت به سیم ارت افشان دارد. از رشته سیم خشک با عایق پی وی سی تشکیل میشود. رنگ روکش آن سبز و زرد است در سایزهای متفاوت تولید میشود.

سیم مسی ارت

ایمنی در تاسیسات صنعتی یک رکن اصلی است. بنابراین انواع مختلفی از ابزار و تجهیزات مانند سیم برق مسی به بازار عرضه شد. مس با رسانایی عالی که دارد بهترین انتخاب برای ساخت سیم و کابل شبکه شناخته می‌شود. یکی از کاربردهای سیم مسی ساخت سیم ارت تجهیزات ایمنی در بخش‌های مختلفی از شبکه‌های انتقال نیرو و برق است.
از سیم مسی ارت برای تخلیه الکتریکی تجهیزات حساس به روش اتصال به زمین استفاده می‌شود. یک سر سیم به بدنه تجهیزات و سر دیگر آن به زمین وصل می‌شود. در اغلب کارگاه‌ها این سیم به چاه ارت جوشکاری می‌شود تا از بروز حادثه جلوگیری شود. به این روش می‌توان خطرات ناشی از جریان‌های ناخواسته و ناپایدار در سیستم را به طرز چشمگیری کاهش داد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت سیم مسی بدون روکش به وب‌سایت نیدصنعت مراجعه کنید.
سیم مسی بدون روکش در سایزهای زیر تولید میشوند.
نمره 16
نمره 25
نمره 35
نمره 50
نمره 70
نمره 95
نمره 120
نمره 150
نمره 185
نمره 240

سیم مسی ارت از تجهیزات ایمنی و انتقال جریان در محیط‌های صنعتی و کارگاهی به شمار می‌رود. انواع مختلف این سیم به صورت روکش‌دار با قطرهای مختلف تولید و عرضه شده است. به علت حساسیت مصرف این کابل، باید محصولی استاندارد را خریداری کنید. شما می‌توانید به تناسب کاربرد، سیم ارت با هسته مسی استاندارد را از فروشگاه آنلاین نیدصنعت سفارش دهید.

روش انتخاب سیم ارت

پرسیدن سوالی مانند انواع سیم ارت چیست و تفاوت‌های آن‌ها در هنگام خرید سیم مسی اهمیت دارد. چرا که تعیین قیمت سیم ارت و محصولات مشابه آن بر اساس مشخصات فنی و کیفیت تولید انجام می‌شود. بهتر است پیش از خرید سیم ارت باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • سیم ارت روکش‌دار: برای جلوگیری از خوردگی و آسیب به اتصالات، سیم مسی ارت با پلیمر PVC پوشش داده می‌شود.
  • شعاع سطح مقطع: این سیم‌ها در اندازه 1، 2، 4، 8، 10، 12، 14 و 16 تولید می‌شوند. به عنوان مثال شعاع سطح بر قیمت سیم ارت 16 تاثیر مستقیم دارد. پیشنهاد می‌شود پیش از خرید سیم و کابل ارت، متراژ و مساحت سطح مقطع را محاسبه کنید.
  • تعیین جریان: انتخاب اندازه و روکش سیم به میزان جریان عبوری بستگی دارد. با افزایش جریان، شعاع سیم هم باید بیشتر شود.

توجه! هرچه اندازه سنجه سیم بزرگتر شود، شعاع آن کمتر خواهد شد.

 سیم مسی ارت

قیمت سیم ارت

مانند دیگر محصولات تاسیساتی و مخابراتی، تعیین قیمت سیم مسی کیلویی بر اساس کاربردشان و مشخصات فنی انجام می‌گیرد. سیم مسی ارت از تجهیزات ایمنی ضروری در کارگاه‌های صنعتی مانند کارگاه جوشکاری است. سیم ارت مسی نیز در اندازه‌های متنوع برای شدت‌جریان‌های مختلف تولید می‌شود. آسان‌ترین روش برای خرید این محصول بررسی اطلاعات و سفارش آنلاین آن است.
فروشگاه اینترنتی نیدصنعت عرضه کننده انواع تجهیزات و ابزار صنعتی است.

خرید سیم مسی ارت

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید