دسته بندی

استابیلایزر

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

استابلایزر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی این قابلیت ایجاد شده که با استفاده از یک سری دستگاه بتوان نوسانات جریان برق را کنترل کرد. این کار به‌وسیله استابلایزر و به کمک رگولاتورهای خودکار یا همان AVR صورت می‌گیرد. با پیشرفت تکنولوژی ویژگی‌های منحصربه‌فردی در استابیلایزرها قرار داده شد که حتی می‌توانند نوسانات ریزی که در یک میلی ثانیه رخ می‌دهند را شناسایی کنند و از آسیب به وسایل برق جلوگیری نمایند. دستگاه استابلایزر امروزی مجهز به صفحه نمایش دیجیتالی هستند که می‌توان با وارد کردن یک عدد مشخص در آن، جریان را روی همان ولتاژ ثابت نگه داشت. این امر در صنایع حساس مانند تجهیزات پزشکی و دستگاه‌های CNC از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در خصوص محافظت از دستگاه‌های الکتریکی و افزایش طول عمر این تجهیزات کارآیی دارد و در حفظ سرمایه نیز موثر است.

استابلایزر ولتاژ چیست؟

استابلایزرولتاژ، دستگاهی است که سبب تغذیه وسایل الکترونیکی از جریان الکتریسیته بدون نوسان می‌شود. این بدین معنی است که نوسان‌های ناگهانی جریان برق در پشت استابلایزر برق خواهند ماند و یک جریان صاف و بدون نوسان به وسایل الکترونیکی می‌رسد. به‌طور کلی می‌توان گفت جریان برقی که در پشت پریزها قرار دارند، نوسان زیادی داشته و به‌طور دائم بالا و پایین می‌روند. استابلایزر یا همان دستگاه تثبیت کننده ولتاژ جریان برق شهری را به توجه به نیاز شما جریان را ثابت نگه می‌دارد و از نوسانات آن جلوگیری می‌کند.

قیمت استابلایزر

محافظ برق استابلایزر انواع مختلفی دارند و براساس توان، تکنولوژی، کاربرد و... به دسته‌بندی‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند. شاید شما فکر کنید استابلایزرها شبیه که ترانس محافظ برق خانگی هستند، در صورتی‌که نمونه‌های بسیار بزرگ و غول آسای این دستگاه‌ها موجودند که می‌توانند جریان ورودی به کل یک ساختمان را مدیریت کنند. به‌طور کلی استابیلایزرها در طیف گسترده‌ای تولید می‌شوند و برای دستگاه‌های کوچک خانگی  که همان ترانس برق خانگی گفته می شود تا دستگاه‌های بزرگ صنعتی به عنوان استابلایزر صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی‌های دستگاه استابلایزر

 • این دستگاه محدوده اصلاح ولتاژ بسیار بالا تا حداکثر 430 ولت را دارد.
 • در این دستگاه جهت جلوگیری از نویز و پارازیت در ولتاژ خروجی، فیلترهایی تعبیه شده است.
 •  استابلایزر برق دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت اتصال کوتاه است.
 • این دستگاه میزان تلفات انرژی بسیار ناچیز و راندمان بالا در حدود 98 درصد دارد.
 • استابیلایزر دارای سیستم هشدار در اثر بار مصرفی است و در صورت مصرف بیش از توان نامی، دستگاه قطع می‌شود.
 • ابعاد بزرگ این دستگاه‌ها برای حرکت و جابه‌جایی آسان دارای چرخ هستند.
 • استفاده از این دستگاه به‌دلیل بی سر و صدا کارکردن در محیط‌های آرام مناسب است.
 • بر روی این دستگاه‌ها جهت نمایش ولتاژ ورودی و خروجی، صفحه نمایش دیجیتال قرار دارد که جریان مصرفی هر فاز را به‌صورت جداگانه نمایش می‌دهد.
 • ولتاژ خروجی از این دستگاه کاملا پیوسته است و برای مدل‌های تک فاز به‌صورت 220 ولت و 380 ولت برای مدل‌های سه فاز است.

خرید استابلایزر

انواع استابلایزر

امروزه استفاده از استابلایزرها به عنوان بخشی ضروری از زندگی ما می‌باشد. این تجهیزات در خانه‌های مسکونی و کارگاه‌های صنعتی و کارخانه‌ها وجود دارند. استابلایزرها براساس تکنولوژی به‌کار رفته در آن‌ها به انواع رله‌ای، سرووموتوری و استاتیک تقسیم‌بندی می‌شوند. نوع رله‌ای این دستگاه ولتاژ را به‌صورت پله‌ای اصلاح کرده و آن را در یک محدوده معین نگه می‌دارد. این مدل سرعت اصلاح بالا اما دقت کمی دارد و می‌توان آن را برای لوازم خانگی به‌کار برد. استابیلایزر سرووموتوری با استفاده از یک جاروبک و سرووموتور ولتاژ را به‌صورت پیوسته اصلاح می‌کند و از دقت بالایی برخوردار است. از این‌رو، برای وسایل برق حساس و تجهیزات پزشکی کاربرد دارد. نوع استاتیک نیز عملکردی مشابه سرووموتوری دارد و اصلاح ولتاژ در آن به‌صورت پیوسته و با روش سوییچینگ به‌صورت کاملا الکتریکی انجام می‌گیرد.
از نظر کاربرد استابلایزر دسته بندی های جداگانه ای دارد ترانس اتوماتیک و استابلایزر ماینر نیز از انواع استابلایزر پرکاربرد می باشد.

کاربرد دستگاه استابلایزر

 • استفاده خانگی، آپارتمان‌ها و ساختمان‌های مسکونی و اداری جهت حفظ وسایل الکترونیکی مانند یخچال، کامپیوتر، فریزر، کولر، تلویزیون، کولر گازی از، استابلایزر کامپیوتر، استابلایزر برای کولر گازی و دیگر تجهیزات برقی موجود
 • استفاده در محیط‌های درمانی و بیمارستان‌ها جهت حفاظت از دستگاه‌های پزشکی مانند سونوگرافی، تجهیزات دندان پزشکی و سایر دستگاه‌ها
 • به‌کارگیری در محیط‌های صنعتی  برای دستگاه‌های چاپ، CNC و سایر دستگاه‌های صنعتی
 • استفاده عمومی در سالن‌های نمایش و تالارها، آسانسور، پمپ آب و...
 • کاربرد در ایستگاه‌های مخابراتی، تلویزیونی، رادیویی و...
 • استابلایزر دستگاه لیزر جهت حفاظت از این دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند و با توجه به توان دستگاه انتخاب می‌شوند.

انواع استابیلایزر از نظر تعداد فاز و توان

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب یه دستگاه استابیلایزر مناسب، توان آن است. این دستگاه‌ها با توجه به توان تک فاز و یا سه فاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بیشتر واحدهای مسکونی و اداری از سیستم برق تک فاز استفاده می‌شود و در مراکز تجاری بزرگ و واحدهای صنعتی، کنتورهای برق به‌صورت سه فاز هستند. از این‌رو توجه به این نکته برای تهیه این دستگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است.

تفاوت‌های استابلایزرهای تک فاز و سه فاز

همان‎‌طور که می‌دانید همواره دو نوع جریان برق AC و DC وجود دارد. این جریان با توجه به شرایط محیطی در مناطق شهری و مسکونی از جریان برق تک فاز و در واحدهای صنعتی با فشار بالا از جریان برق سه فاز استفاده می‌شود. به‌طور کلی استابلایزرهای تک فاز و استابلایزر سه فاز در نحوه عملکرد هیچ تفاوتی ندارند و فقط برای هر نوع برق تک فاز و سه فاز در تعداد فازها در دو دسته مختلف قرار می‌گیرند.

فروش استابلایزر

محافظ استابلایزر چگونه کار می‌کند؟

استابلایزرها با توجه به تکنولوژی به‌کا رفته در آن‌ها کارکرد متفاوتی دارند، اما نحوه کار آن‌ها و کاری که انجام می‌دهند، یکسان است. همان‌طور که در قبل گفته شد استابلایزر به عنوان یک تثبیت کننده ولتاژ جریان پایین برق را تقویت و جریان بالا را تعدیل می‌کند. در واقع زمانی‌که جریان بیش از حد وارد دستگاه شود، استابیلایزر آن را Boost می‌کند و هنگامی‌که جریان افت داشته باشد، عملیات Buck انجام می‌شود. استابلایزرها این کار را با قرار دادن ترانس در مسیر انجام می‌دهند. مثلا برای تنظیم جریان ورودی در یک ساختمان با قرار دادن ترانس محافظ برق ساختمان در ورودی، این کار انجام می‌شود.‌ ولتاژ خروجی از این تثبیت کننده در منبع تغذیه تک فاز در محدوده 220 یا 230 ولت و در منبع سه فاز در بازه 380 یا 400 ولت قرار دارد.              

مزایای استفاده از دستگاه استابلایزر

به‌طور کلی استفاده از ترانس تثبیت کننده ولتاژ از آسیب دیدگی و خرابی دستگاه‌های الکتریکی در اثر نوسانات جریان برق جلوگیری می‌کند و مانع از صرف هزینه‌ای اضافی می‌گردد.

تثبیت برق شهری:

جریان برق شهری دارای نوسانات ولتاژ بسیاری است و استفاده از استابلایزر یخچال و استابلایزر تلویزیون برای تجهیزات برقی مانند یخچال و تلوزیون در حین کار، با تثبیت ولتاژ سبب افزایش راندمان دستگاه‌ها و بالا رفتن عمر مفید آن‌ها می‌شود.

جلوگیری از آسیب دستگاه‌ها:

نوسانات شدید جریان الکتریکی به دستگاه‌های برق آسیب می‌رساند و می‌تواند سبب سوختن آن‌ها نیز شود. استفاده از یک ترانس استابلایزر می‌تواند در حین نوسان، برق دستگاه را قطع کند و از خرابی دستگاه جلوگیری کند.

محافظت از دستگاه‌ها در برابر اتصال کوتاه:

اگر به هر دلیلی در خروجی و یا مدار استابیلایزر اتصالی رخ بدهد، دستگاه بلافاصله توسط میکروکنترلر جریان خروجی را به‌صورت اتوماتیک قطع می‌کند و از بروز مشکل در تجهیزات مصرف کننده و خرابی دستگاه جلوگیری می‌نماید.

افزایش طول عمر دستگاه‌ها:

اگر ولتاژ بیش از حد افزایش پیدا کند و یا افت شدیدی داشته باشد، در مدت زمان کوتاهی تجهیزات برقی از بین می‌روند. یک دستگاه تثبیت کننده ولتاژ می‌تواند این نوسانات را اصلاح کند. استابیلایزرها تا حد زیادی نوسانات برق شهری را کاهش می‌دهند و ولتاژی مطابق با تجهیزات برقی مصرف کننده در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. این امر موجب کاهش استهلاک ناشی از نوسانات جریان الکتریکی در دستگاه‌ها می‌شود به جلوگیری از خرابی قطعات به‌کار رفته در دستگاه‌ها و افزایش طول عمر آن‌ها کمک می‌کند.

کاهش هزینه برق مصرفی دستگاه‌ها:

دستگاه‌های الکترونیکی که به‌وسیله برق شهری به‌کار می‌افتند، با یک جریان متناوب سینوسی کار می‌کنند. وجود نوسانات در برق شهری سبب می‌شود تا دستگاه برای این‌که کارآیی مناسب را داشته باشد، برق مصرفی آن افزایش یابد. این امر موجب بالا رفتن برق مصرفی و هزینه پرداختی برای برق می‌شود.

نمایندگی فروش استابلایزر

آیا همه تجهیزات برقی به استابلایزر نیاز دارد؟

به‌طور کلی می‌توان گفت که همه دستگاه‌های برقی به استابلایزر نیاز ندارند. تجهیزات برقی که بسیار ساده هستند در حین کارکرد به استابیلایزر نیازی ندارند. دستگاه‌های برقی حساس و گران قیمت برای کاهش آسیب به دستگاه و جلوگیری از هزینه‌های اضافی  به ترانس استابلایزر نیاز دارند. می‌توان گفت استابلایزر خرید مطمئن و ایمن برای حفاظت از دستگاه‌های برقی شما است.

تفاوت استابیلایزر و محافظ

دستگاه استابلایزر همان محافظ نیست و تفاوت‌های بسیار زیادی با محافظ خانگی دارد. محافظ برق عادی که در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد فقط دارای یک برد الکترونیکی است در زمان تغییر ناگهانی ولتاژ، جریان برق را قطع می‌کند و پس از زمان معینی جریان برق را مجددا وصل می‌کند. تفاوت اصلی استابلایزر با محافظ در این است که با تغییرات و نوسانات ولتاژ، جریان را قطع نمی‌کند و به عنوان یک تثبیت کننده ولتاژ عمل می‌نماید. این دستگاه ولتاژ را در محدوده مشخصی اصلاح می‌کند و نوسانات برق خروجی را از بین می‌برد. به‌علاوه استابیلایزر در زمان اتصال در خروجی و یا مدار داخلی آن، توسط میکروکنترلر به‌صورت اتوماتیک خروجی را قطع می‌نماید و از بروز مشکل و آسیب به مصرف کننده جلوگیری می‌نماید. به‌طور کلی می‌توان گفت که این دستگاه از آسیب دستگاه توسط نوسانات برق شهری جلوگیری می‌کند و خودش نیز در زمان آسیب داخلی به مصرف کننده آسیبی نمی‌رساند.

قیمت و خرید انواع استابلایزر

خرید استابیلایزر مناسب

استابلایزر انواع مختلفی دارد و انتخاب آن به پارامترهای گوناگونی بستگی دارد. در خرید استابلایزر عواملی مانند دستگاه‌های برقی، توان دستگاه‌ها، بودجه خریدار و.. دخیل هستند که در زیر برخی از این موارد را بررسی می‌کنیم.

توان دستگاه:

مجموع توان دستگاه‌هایی که قرار است به استبلایزر متصل شوند نباید از توان خود استابیلایزر بیشتر باشد. از این رو قبل از خرید استابیلایزر باید توان دستگاه‌های مورد نظر بررسی  شوند و مجموع توان آن‌ها باید نصف توان ظاهر محافظ برق استابلایزر باشد.

نوع کاربرد:

استابلایزرها کاربری متفاوتی دارند و برای دستگاه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. توصیه می‌شود که استابلایزری که برای یک دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد برای تجهیزات دیگر استفاده نشود.

تکنولوژی استابیلایزر:

استابلایزرها با توجه به تکنولوژی به‌کار رفته در آن‌ها برای مصارف مختلفی کاربرد دارند. برای مثال استابلایزر سرووموتوری برای دستگاه‌های حساس و تجهیزات پزشکی به‌کار می‌رود و از این مدل به دلیل هزینه بالا برای لوازم خانگی استفاده نمی‌شود. اغلب از استابیلایزر مدل رله‌ای برای لوازم خانگی و تجهیزات برقی سبک استفاده می‌شود.

گارانتی استابلایزر:

بهتر است در انتخاب استابیلایزر، دستگاهی را انتخاب کنید که حداقل دارای یک سال گارانتی معتبر باشد. شرکت‌های معتبر اغلب محصولات خود را با حداقل یک سال گارانتی و خدمات پس از فروش 5 ساله ارائه می‌دهند. در صورت خرید محصول مورد نظر خود با گارانتی معتبر، می‌توانید از خدمات پس از فروش نیز بهره‌مند شوید و به هنگام بروز هرگونه مشکل از گارانتی مربوطه استفاده نمایید.

قیمت استابلایزر| لیست قیمت استابلایزر| خرید و فروش استابلایزر

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که قیمت استابلایزر چیست و چگونه تعیین می‌شود؟ قیمت استابیلایزر با توجه به توان، برند از جمله قیمت استابلایزر امگا  و شرکت سازنده همچون استابلایزر سارا یا استابلایزر فاراتل متغیر است. قیمت تثبیت کننده ولتاژ با توجه به  کارآیی آن و جلوگیری از خرابی دستگاه‌ها مقرون به‌صرفه است. این دستگاه از دقت بالایی در تثبیت نوسان برخوردار هستند و از هزینه‌های اضافی تعمیرات و خرابی دستگاه‌های برقی ناشی از تغییرات ولتاژ جلوگیری می‌کنند. از این‌رو می‌توان گفت که استابلایزر قیمت مناسبی با توجه به کارآیی آن دارد و قیمت ترانس استابلایزر مطلوب است. شما می‌توانید برای اطلاع از لیست قیمت استابلایزر و قیمت ترانس محافظ برق ساختمان با کارشناسان فروش استابلایزر مجموعه نید صنعت تماس حاصل کنید و یا از طریق وب‌سایت آن اقدام نمایید.

خرید استابلایزر

شما می‌توانید از نمایندگی فروش استابیلایزر دستگاه مورد نظر خود را تهیه نمایید. فروشگاه تجهیزات صنعتی نید صنعت با ارائه طیف گسترده‌ای از ابزارآلات صنعتی، نیازهای مشتریان را مرتفع می‌سازد. این فروشگاه امکان دسترسی آنلاین به ده‌ها هزار محصول متنوع به‌همراه اطلاعات فنی و تخصصی جامعی از آن‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد تا شما بتوانید با بررسی ویژگی‌های فنی محصولات و مقایسه دقیق کالاها از برندهای مختلف انتخابی هوشمندانه و خریدی آگاهانه مبتنی بر تحلیل هزینه و فایده داشته باشید. کارشناسان فروش متخصص این مجموعه همواره آماده خدمت‌رسانی و ارائه مشاوره به شما هستند و در تمامی مراحل خرید به شما یاری می‌رسانند.

 

قیمت انواع استابلایزر

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید