دسته بندی

قیمت کابل برق مفتولی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

سیم و کابل مفتولی

سیم و کابل مفتولی کابلی است که از چند هادی مفتولی تشکیل می‌شود، هادی به‌کار رفته در این نوع کابل از آلیاژ مس و آلومینیوم می‌باشد.
کابل‌های مفتولی مسی در مقایسه با کابل‌های مفتولی آلومینیومی از کیفیت انتقال جریان بالاتری برخوردار هستند.
سیم‌های مفتولی مسی در زیر عایق قرار داده می‌شوند و کابل مفتولی مسی را تشکیل می‌دهند، این کابل‌ها مانند هر کابل رشته‌ای دیگری در سطح مقطع‌های گوناگون و برای مصارف مختلف تولید می‌شوند.

کابل‌های مفتولی که با سطح مقطع 0.5 و 0.75 هستند دارای ولتاژ نامی 300 تا 500 ولت و کابل‌هایی با سطع مقطع بالاتر از 1 اغلب دارای ولتاژ نامی 450 تا 750 می‌باشند، کابل مفتولی دارای حداکثر مقطع 10 باید باشند بدلیل رسانایی بودن کابل مفتولی.

کابل مفتولی از جمله کابل‌ برق هایی است که در بسیاری از پروژه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌دانیم که کابل از کنار هم قرار گرفتن چند سیم در یک غلاف و یک لایه عایق تشکیل شده است.
کابل مفتول نیز از کنار هم قرار گرفتن چند سیم برق مفتولی تولید می‌شود، کابل مفتول را با نام‌های کابل سخت، کابل خشک و کابل NYY نیز می‌شناسند.

منظور از سیم مفتول خشک، سیمی است که از لحاظ فیزیکی انعطاف‌پذیری ناچیزی دارد. خشک بودن این نوع سیم مفتول به استفاده از هادی مسی باز‌ می‌گردد که تا حد زیادی انعظاف سیم مفتول را در مقایسه با سیم افشان کاهش می‌دهد.

 

خرید کابل مفتولی

نکاتی که قبل از خرید کابل مفتولی باید به آن توجه کرد!

 • انعطاف پذیری پایین: همانطور که اشاره کردیم کابل مفتول به کابل خشک مشهور است، به سبب ضخامت بیشتر مس استفاده شده در این نوع کابل برق نسبت به کابل افشان، انعطاف‌پذیری آن کمتر است، پس اگر مسیر کابل کشی محل مورد نظر بالاست از کابل مفتول استفاده نکنید.
 • مقاوم در برابر خوردگی،زنگ زدگی، پوسیدگی و ساییدگی: از آن جایی که این محصول بیشتر در زیر زمین، درون دیوار و یا به طور کلی در محیط هایی که دارای تنش مکانیکی و رطوبت هستند، این کابل با مقاومت مکانیکی بیشتر نسبت به سایر کابل ها ساخته می‌شود.
 • مقاومت پایین: همانطور که در بالا بیان شد ضخامت مس این کالا نسبت به دیگر انواع کابل برق در سایز یکسان بیشتر است. باید بدانید که هر چه ضخامت هادی کابل و یا سیم برق بیشتر باشد مقاومت الکتریکی آن کاهش می‌یابد.
 • قیمت ارزان‌تر: قیمت کابل برق مفتولی نسبت به قیمت کابل افشان در سایز یکسان کمتر است.
 • هادی مسی آنیل شده و روکش پی‌وی‌سی (PVC)
 • افت ولتاژ پایین: با توجه به پایین بودن مقاومت نسبی این کابل نسبت به انواع کابل های دیگر افت ولتاژ کمتری دارد.
 • عمر مفید بالا

قیمت کابل مفتولی

با توجه به بالا بودن عمر مفید و قیمت مناسب کابل‌های مفتولی، این نوع کابل در بسیاری از پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت کابل مفتولی بنا بر تولیدات شرکت ها و برند ها، ابعاد و متراژ مورد نظر قابل تغییر می باشد.
شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشخصات فنی و قیمت کابل مفتولی با کارشناسان فروشگاه اینترنتی نید صنعت تماس حاصل کنید تا محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.
این نوع کابل دارای ویژگی‌هایی است که آن را از سایر کابل‌ها متمایز می‌کند، که در ادامه به بیان این ویژگی‌ها می‌پردازیم.
قیمت سیم برق مفتول تا حد زیادی تابع فلزی است که به عنوان هادی در آن به کار گرفته می‌شود. هادی در سیم برق می‌تواند از جنس مس، آلومینیوم و استیل باشد که از بین این سه، مس از همه گران‌تر و البته با کیفیت‌تر است. امروزه در بازار، سیم برق مفتولی که در آن از آلومینیوم استفاده شده نیز به وفور یافت می‌شود اما به این نکته باید دقت داشته باشید که  قیمت سیم برق آلومینیوم به دلیل ارزان بودن، خریدار را مجاز به استفاده از آن در هر بخش نمی‌نماید. 

​بهترین برند کابل برق مفتولی

یکی از پارامتر های مهم جهت انتخاب و خرید سیم و کابل مفتولی برند کابل و اصالت کالا می باشد، برای خرید با اطمینان از بهترین برند کابل مفتولی می‌توان به برندهای ابهر، خراسان افشارنژاد، افق البرز، سیمیا، مسین، رویان و... اشاره کرد.
که این برند ها محصولاتی با کیفیت ارائه می کند و درای سابقه تولید بالایی می باشند، با خرید کابل مفتولی از بهترین برند مطرح روز بازار می توانید از خدماتی همچون گارانتی محصول نیز بهره مند شوید.

 

قیمت انواع کابل مفتولی

ویژگی کابل مفتولی

کابل‌های برق مفتولی به کابل برق خشک نیز معروف هستند و به‌جای رشته های افشان مسی از یک مفتول مسی تشکیل می‌شوند. بعضی مواقع با کابل مسی اشتباه گرفته می شود. برای اطلاع از کابل 2 * 6 مفتولی کلیک نمایید.این کابل‌های مفتولی انعطاف‌پذیری بالایی ندارند و اغلب در مواردی که نیاز به ایستایی کابل وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این نوع از کابل‌ها در مقایسه با کابل‌های افشان از ایستایی بالاتری برخوردار هستند و از این‌رو با عنوان کابل های نصب ثابت نیز شناخته می‌شوند. کابل های مفتولی در سیم‌کشی ایستگاه‌های توزیع برق و سیم‌کشی تابلوهای برق به‌کار می‌روند و در مصارف ساختمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از این کابل‌ها همچنین می‌تواند در داخل لوله‌های برق و زیر گچ نیز استفاده کرد، البته اغلب افراد استفاده از کابل‌های افشان را در سیم‌کشی‌های ساختمانی ترجیح می‌دهند.
کابل مفتولی مسی نسبت به کابل آلومینیومی در انتقال جریان بهتر هستند و قیمت کابل برق مسی مفتولی بالاتر است، از نظر جنس عایق بیرونی این سیم و کابل مفتولی با روکش PVC و یا پلی‌اتیلن و پلیمر پوشیده می‌شوند.
در مواردی از پوشش گالوانیزه هم در تولید این نوع سیم استفاده می‌شود، سیم و کابل مفتول خشک را می‌توان در دسته سیم‌های تک‌رشته‌ای قرار داد که از مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت و شرایط آب و هوایی مرطوب برخوردار است، به سیم و کابل برق مفتول خشک، به این دلیل که برای سیم‌کشی در زیر زمین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد به آن کابل زمینی هم گفته می‌شود

کاربرد کابل برق مفتولی

 • به دلیل اسقامت بالا، در مکان‌های نم‌دار و مرطوب
 • درتابلوها و مکان‌هایی که نیاز به جابه‌جایی و تحرک کابل نیست
 • داخل و خارج ساختمان
 • درون دیوار و زیرزمینی
 • مکان هایی که لرزش و ضربه مکانیکی وجود ندارد
 • درون کانال و داکت
 • تابلوها و مکان‌هایی که نیاز به کابل کشی به صورت افقی است

مشخصات فنی کابل مفتولی

کابل مفتولی از دو سیم  متفاوت  تشکیل شده است:
سیم فایبریک: این سیم از میلگرد ساخته می شود می باشد که به صورت سیم های نازک تبدیل می شوند
سیم غیرفایبریک: این سیم ها که به nyy معروف هستند از که مفتول این سیم از تسمه های فولادی ساخته می شود. 
حروف اختصاری در کابل ها هر کدام معنی هایی دارند حرف N در کابل مفتولی یعنی هادی این کابل مس می باشد و اگر بعد از این حرف، A اضافه شود به این معناست هادی مورد مورد استفاده در آن آلومینیومی می باشد.
و حرف Y به منظور روکش از جنس پی وی سی می باشد و دوتا YY به منظور غلاف روی سیم و روکش هر دو PVC می باشند، کابل های تک رشته ای با این نشان اختصاری نشان داده می شود و کابل های چند رشته حروف های O-J  به آن اضافه می شود که با عنوان کابل با رسانای ارت و بدون رسانای ارت می باشد.

کابل برق مفتولی

انواع کابل برق مفتولی

انواع کابل‌ برق مفتولی در برابر ساییدگی و خوردگی مقاومت بالایی دارند و احتمال اتصال در آن‌ها به دلیل یکپارچگی ساختار هادی کم است.
این کابل‌ها برای استفاده در مناطق جغرافیایی مختلف با انواع شرایط آب وهوایی مناسب است و در برابر نم و رطوبت مقاوم است.

کابل مفتولی از نظر تعداد رشته

کابل های مفتولی علاوه بر اینکه از نظر مقاومت به کابل‌هایی با ولتاژ 300 تا 500 و کابل‌هایی با ولتاژ 450 تا 750 تقسیم می شود، به کابل های از نظر تعداد هادی به کابل مفتولی تک رشته، که از انعطاف پذیری کمتری برخوردار می باشند، کابل مفتولی چند رشته، که از انعطاف پذیری بیشتری نسبت به کابل تک رشته دارد، تقسیم می شود.
کابل های تک رشته در دسته کلاس یک و کابل های چند رشته در دسته کلاس دو کابل مفتولی قرار میگیرند.

کابل مفتولی از نظر جنس هادی

کابل مفتولی از نظر جنس هادی دو دسته تقسیم می شود:

کابل مفتولی مسی

کابل مسی از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد که بیشتر کابل مفتولی از جنس مس آنیل شده می باشند قیمت کابل مفتولی مسی نسبت به سایر کابل ها بیشتر می باشد 

کابل مفتولی آلومینیومی

این کابل از رشته های آلومینیومی برای هادی آن استفاده شده است قیمت مناسب تری نسبت به آلومینیومی دارد این کابل از انعطاف پذیری این کابل نسبت به کمسی کمتر می باشد تقسیم می شود.

انواع کابل مفتولی از نظر وزن

 • کابل مفتولی سبک: این کابل برای مصارف سبک و غیر صنعتی که دارای سطح ولتاژ کمتری برخوردار می باشد مورد استفاده قرار میگیرد.
  کابل مفتولی سبک ولتاژ نامی از 300 تا 500 ولت می باشد، این کابل در دو نمونه تک مفتولی و چند مفتولی ساخته می شود و با نام اختصاری NYM نشان داده می شود
 • کابل مفتولی سنگین: این کابل برای مصارف صنعتی و محیط های خارجی مناسب می باشند، برای کاربردهایی با ولتاژ بالا طراحی شده اند این کابل با نام اختصاری N2XY مشخص می شود. 

انواع کابل مفتولی

عواملی که بر قیمت کابل مفتولی تاثیر دارد

قیمت کابل مفتولی با توجه به جنس هادی و برند سازنده، متراژ و اندازه آن متفاوت است، همچنین کابل های مفتولی چند رشته به دلیل پیچیدگی ساخت قیمت بالاتری نسبت به کابل مفتولی تک رشته دارند.
سایر عوامل مثل نوع عایق آنها که عایق pvc برای مصارف عمومی استفاده می شود قیمت کمتری نسبت به عایق xlpe که دارای مقاومت بالای حرارتی و شیمیایی دارد.
شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت کابل 4 * 6 مفتولی، قیمت کابل مسی مفتولی و بررسی مشخصات آن از طریق وب‌سایت فروشگاه نید صنعت اقدام نمایید و یا با کارشناسان فروش این فروشگاه تماس حاصل کنید.
کارشناسان این مجموعه در تمامی مراحل خرید شما را همراهی خواهند کرد تا به هرگونه سوال و ابهامات شما پاسخ دهند.

استاندارد ساخت سیم کابل برق مفتولی

مواردی که باید توجه کرد استاندارد تایید شده کابل مفتولی می باشد که استاندارد داخل این نوع کابل ISIRI 60705 و استاندارد بین المللی آن IEC 05 60227 است، از این‌رو محصولات را با نازل‌ترین قیمت کابل 1 * 240 مسی، به مشتریان عرضه می‌کند.
برای آسودگی خاطر از خرید کابل اصل و کیفیت به نمایندگی‌های معتبر فروش این محصولات مراجعه نمایید، فروشگاه آنلاین ابزارآلات و تجهیزات صنعتی نید صنعت به عنوان نماینده فروش سیم و کابل و سایر تجهیزات صنعتی، تمای محصولات را با ضمانت اصالت و گارانتی به خریداران ارائه می‌دهد، نید صنعت تمامی کالاها را از تولیدکنندگان اصلی تهیه می‌کند.

کابل برق مفتولی

تفاوت کابل مفتولی با کابل افشان

 • کابل مفتولی از یک هادی تک رشته تشکیل شده است ولی کابل افشان درای چندین رشته می باشد
 • ضخامت کابل مفتولی بیشتر از کابل افشان می باشد
 • انعطاف پذیری کابل مفتولی کمتر از کابل افشان است و کابل مفتولی هنگامی خمیده شدن زیاد، امکان شکستگی آن بسیار بیشتر از کابل افشان می باشد
 • کابل مفتولی طول عمر بیشتری نسبت به کابل مفتولی دارد
 • از نظر قیمت نیز سیم و کابل مفتولی قیمت پایین تری نسبت به کابل افشان هستن
   
نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید