دسته بندی

کابل 20 کیلو ولت

مشاهده فیلترها

قیمت کابل 20 کیلو ولت

کابل‌های 20 کیلو ولت قادرند تا ولتاژ 20 کیلو ولت را انتقال دهند و معمولا برای انتقال برق در شبکه‌های توزیع برق استفاده می‌ شوند.
این نوع کابل‌ها در شهرها و مناطق شهری مورد استفاده قرار می‌ گیرند و برق توسط آن‌ها از زیرزمین یا تیرهای برق به ساختمان‌ها و صنایع منتقل می‌ شود.
یک کابل 20 کیلو ولت می‌ تواند به‌صورت مجموعه‌ای از هادی‌های مسی یا آلومینیومی با عایق مناسب و پوشش خارجی محافظ ساخته شود تا از هرگونه نشت برق جلوگیری کرده و امنیت لازم را برای انتقال برق فراهم کند.
قیمت کابل 20 کیلو ولت براساس پارامترهای مختلفی از جمله شرکت سازنده، متغیر است.
نوع عایق در ایمنی کابل بسیار تاثیر گذار است. عایق استفاده شده در کابل 20 کیلو ولت از نوع پلی اتیلن کراسلینک شده است. این عایق می تواند دمای بسیار زیادی را بدون ذوب شدن تا 250 درجه سانتی گراد را تحمل کند.

بهترین برند های ایرانی تولید کننده سیم و کابل عبارتند از:

 • سیمکو
 • مشهد
 • البرز
 • یزد
 • متال
 • شاهین
 • مغان

این برندها از معروفترین برندهای ایرانی هستند.

قیمت کابل برق فشار متوسط  و کابل 20 کیلو ولت به مشخصات این کابل‌ها بستگی دارد. لازم به ذکر است که مشخصات فنی کابل‌های 20 کیلو ولت ممکن است با توجه به جنس و تولید کننده این کابل‌ها متفاوت باشد. بنابراین، برای استفاده از این کابل‌ها در پروژه‌های خاص، توصیه می‌ شود که کابل را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.
شما می‌ توانید برای اطلاع از قیمت کابل 20 کیلو ولت و قیمت کابل فشار قوی با کارشناسان مجرب فروشگاه نید صنعت تماس بگیرید و یا از طریق وب‌سایت نید صنعت به جست‌ و جو بپردازید.
فروشگاه نید صنعت با بیش از ده سال سابقه در عرصه لوازم و تجهیزات صنعتی، بالای هزار دسته‌ بندی کالایی از برترین برندهای داخلی و خارجی را ارائه می‌ دهد.
این فروشگاه برای اطمینان مشتریان از خرید اینترنتی، کالاها را با ضمانت کیفیت، قیمت و اصالت عرضه می‌ کند. 

کابل 20 کیلو ولت

کابل فشار متوسط 20 کیلو ولت

کابل فشار متوسط 20 کیلو ولت نوعی کابل برق است که برای انتقال برق با ولتاژ بالا و قدرت بیشتر مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
ولتاژی که توسط کابل‌های فشار متوسط منتقل می‌ شود، می‌ تواند به‌ صورت متغیر باشد تا به نیازهای خاص برقراری ارتباط بین سیستم‌ های انتقال و توزیع برق پاسخ دهد. این کابل‌ها اغلب دارای ساختار پیچیده‌ای هستند تا بتوانند با ولتاژ بالا و جریان قدرتمند کار کنند.
کابل‌های فشار متوسط شامل هسته فلزی معمولا از جنس مس یا آلومینیوم هستند که جریان برق را انتقال می‌ دهند.
در این کابل‌ها از لایه‌های عایق متعدد، شیلد و لایه‌های محافظ خارجی به‌کار می‌ رود تا جریان را جدا کرده و از خطرات ناشی از برق‌گرفتگی جلوگیری کند.
کاربرد کابل برق فشار متوسط اغلب در شبکه‌های انتقال برق، ایستگاه‌ های تقویت و توزیع برق می باشد.
کابل های با ولتاژ پایین تر از آن، فشار ضعیف محسوب می شوند. کابل 20 کیلو ولت فشار متوسط و کابل های با ولتاژ 63 و 133 کیلو ولت فشار قوی به حساب می آیند. 

کاربرد کابل 20 کیلوولت

کابل های شبکه برق دارای ولتاژهای گوناگونی هستند. از اصلی ترین ولتاژها 11-20-33-36 و... می باشد. از بین این ولتاژ ها که همگی بر حسب کیلوولت می باشند کابل های با ولتاژ 20 پرمصرف تر از کابل های دیگر هستند. این کابل به صورت مسی و آلومینیومی تولید شده و کاربرد آنها با توجه به شرایط متفاوت است.

انواع کابل 20 کیلوولت

انواع کابل 20 کیلو ولت به دسته بندی های زیر تقسیم می شود:

کابل کراسلینک 20 کیلوولت

از این کابل برای انتقال برق استفاده می شود و جنس عایق آن پلی اتیلن کراسلینک می باشد، این دسته از کابل ها دارای سطح مقطع گوناگون هستند کابل کراسلینک 20 کیلوولت در زمان سوختن، گازهای خطرناک ندارد. این کابل محدوده دمایی بین 35- تا 90 درجه سلسیوس می تواند تحمل کند.

کابل خودنگهدار 20 کیلوولت

علیق این کابل از جنس پلی اتیلن می باشد و دارای هادی آلومینیومی هستند که نوع عایق و ضخامت آن به سطح ولتاژ نامی کابل بستگی دارد.کابل خود نگهدار 20 کیلو ولت بیشتر در خطوط هوایی انتقال برق کاربرد دارند.

کابل آلومینیوم 20 کیلوولت

این کابل تک رشته می باشد و در کانال ها، فضاهای داخلی و باز، زیر خاک و... کاربرد دارند. جنس هادی این کابل پلی اتیلن با ضخامت 5.5 میلی متر و با روکش قرمز رنگ دارند. استاندارد به کار رفته در آن IEC-60502 است.

کابل مس 20 کیلوولت

جنس هادی این کابل مس است و دارای یک رشته می باشد. جنس عایق کابل مسی 20 کیلوولت  پلی اتیلن با ضخامت 505 میلی متر و با رنگ روکش قرمز عرضه می گردد. استاندارد به کار رفته در آن نیز IEC-60502 می باشد.

کابل فشار متوسط 20کیلوولت

مشخصات فنی کابل 20 کیلوولت

مشخصات کابل 20 کیلو ولت به عوامل متعددی بستگی دارد، اما مشخصات عمومی این کابل‌ها به‌صورت زیر است:

 • ولتاژ نامی یا همان مقدار ثابتی که برای عملکرد کابل تعیین شده‌ است، 20 کیلو ولت است.
 • نوع راهبرد برای این کابل‌ها می تواند به‌صورت هوایی، نصب بر روی تیر برق یا زیرزمینی است.
 • کابل‌های 20 کیلو ولت باید قابلیت عملکرد صحیح در دماهای بالا را داشته باشند.
 • جنس هادی در این کابل‌ها می‌ تواند از مس یا آلومینیوم باشد که قدرت انتقال برق را فراهم می‌ کند.
 • یک لایه عایق مناسب در این کابل‌ها به‌ منظور جداسازی هادی‌ها از یکدیگر و جلوگیری از نشت برق استفاده می‌ شود.
 • لایه‌های محافظتی در این کابل‌ها شامل شیلدها و پوشش‌های محافظتی برای جلوگیری از تداخلات الکترومغناطیسی و خطرات بیرونی است.
 • قطر کابل‌های 20 کیلو ولت بیشتر از کابل‌هایی با ولتاژ کمتر است تا بتوانند با جریان بالا کار کنند و از افت ولتاژ کمتری نسبت به کابل‌های کوچک‌تر برخوردار باشند.
 • این کابل‌ها باید مطابق با استانداردهای بین‌المللی مربوطه در زمینه طراحی، ساخت و عملکرد باشند.

این کابل ها از هادی مس یا آلومینیوم به شکل نیمه افشان تشکیل شده است.
ضخامت عایق در کابل های فشار متوسط و فشار قوی از کابل های فشار ضعیف بیشتر است، عایق این کابل ها از جنس XLPE می باشد که باعث ایجاد تفاوت در آنها می باشد.
همچنین بر روی این کابل یک شیلد مسی استفاده می شود که سایز آن براساس سایز کابل تعیین می شود و در آخر با یک روکش از جنس پی وی سی روی کابل پوشانده می شود که رنگ این روکش در کابلهای فشار متوسط و فشار قوی با رنگ قرمز شناسایی می شود.
مدل زره دار این کابلها، روی روکش نهایی یک لایه زره برای محافظت از خطرهای مکانیکی در نظر گرفته می شود.
دو مدل زره برای این کابل ها استفاده می شود:

 1.  زره BY یا ATA یا پلیت: این زره از یک لایه ورق آلومینیومی تشکیل می شود.
 2.  زره RY یا AWA یا میله: این نوع زره از چند میله آلومینیومی درست می شود و دارای مقاومت بیشتری است، همچنین قیمت کابل هایی که با زره میله تولید می شوند از زره ورق بیشتر است.

خرید کابل 20 کیلوولت

همان‌طور که گفته شد، معمولا جنس هادی کابل از مس یا آلومینیوم است. کابل مسی در مقایسه با کابل دارای هادی آلومینیومی از انعطاف‌پذیری کمتری برخوردار است و اغلب طرفداران بیشتری دارد.
شما باید قبل از خرید کابل برق، با توجه به نیاز خود کابل با جنس هادی مناسب را انتخاب کنید. یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید کابل مد نظر قرار دهید، نوع عایق و روکش کابل است. جنس عایق کابل‌های برق اغلب از PVC، پلی‌اتیلن، پلیمر و مشتقات آن است.
این عایق‌ها، کابل‌ها را از لحاظ مشخصه‌هایی مانند میزان مقاومت در برابر ساییدگی، انعطاف‌پذیری، سختی و نرمی با یکدیگر متفاوت می‌ سازد. تعداد رشته کابل نیز از دیگر مواردی است که باید در انتخاب کابل به آن توجه داشت که در نید صنعت انواع مختلف آن مانند قیمت کابل 20 کیلو ولت 185*1 قابل مشاهده و خرید است.
به‌طور استاندارد، کابل‌های فشار ضعیف یک تا پنج رشته، کابل‌های فشار متوسط یک تا سه رشته و کابل‌های فشار قوی نیز به یک تا سه رشته نیاز دارند.

خرید کابل 20 کیلو ولت

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید