دسته بندی

قیمت و خرید سیم و کابل برق

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

سیم و کابل برق

سیم و کابل برق، ابزاری است که کاربرد و لزوم استفاده از آن بر هیچکس پوشیده نیست. برای پی بردن به میزان کاربرد این ابزار مهم فقط کافیست به اطراف خود نگاه کنید. دنیای اطراف ما در خانه، سیم برق کشی ساختمان،  خیابان و جاده ها، کارخانه ها و ... مملو از انواع سیم و کابل است. وظیفه  سیم و یا کابل برق انتقال انرژی الکتریکی بین دو نقطه است. این دو نقطه می‌تواند فاصله بین دو شهر باشد، گاهی بین تجهیزاتی در تابلو برق و در برخی موارد ارسال سیگنال فرمان در سیستم‌های مخابراتی، کابل شبکه و کنترلی است.

 این گستردگی در کاربرد این ابزار، سبب شده تا در انواع مختلفی دسته بندی شوند برای مثال سیم و کابل روکش دار و بدون روکش. برای دیدن قیمت کابل برق فشار قوی مراجعه کنید. در این محتوا قصد داریم سیم و کابل برق فشار ضعیف را مورد بررسی قرار دهیم تا به پاسخ پرسش ‌های زیر برسید:

قیمت سیم و کابل برق چگونه تعیین میشود؟

• در خرید سیم و کابل برق فشار ضعیف چه معیارهایی باید بررسی شود؟

• ویژگی کابل با کیفیت چیست ؟

• برترین برند های سیم و کابل برق کدامند؟

قیمت و خرید سیم و کابل برق

شما میتوانید جهت مشاهده قیمت انواع سیم و کابل فشار ضعیف مورد نیاز خود در سایزهای مختلف، به سایت نید صنعت مراجعه کرده و در صورت تمایل سیم و کابل مد نظر خود را از برندهای برتر از جمله خراسان افشار نژاد، افق البرز، ابهر، رویان، مسین، سیمیا، البرز الکتریک نور و... به صورت اینترنتی و یا تلفنی همراه با مشاوره رایگان خرید نمایید. تمامی سیم انواع سیم آلومینیومی در تمامی سایزها مانند قیمت کابل مسی 1*50 قابل مشاهده وخرید است.

سیم و کابل فشار ضعیف به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

خرید انواع کابل برق

شما چند دسته از انواع سیم و کابل برق را می‌شناسید؟ گستردگی کاربرد سیم و کابل برق سبب شده تا این ابزار در انواع مختلف دسته بندی شود. در ادامه به ذکر آن‌ها می‌پردازیم.

سیم برق افشان

بهترین قیمت و خرید سیم افشان

از کنار هم قرار گرفتن رشته سیم های مس آنیل شده در کنار یکدیگر تشکیل شده است. عایق آن از جنس پی وی سی است. بسیار انعطاف پذیر است و به همین دلیل با آن سیم نرم نیز می‌گویند. سیم افشان بسیار پرفروش است. انعطاف پذیری آن سبب شده تا در سیمکشی های پر پیچ و خم به راحتی مورد استفاده قرار بگیرد. قیمت سیم افشان نسبت به سیم مفتول در یک سایز مشخص، ارزان‌تر است.

سیم برق مفتول

از یک رشته سیم از جنس مس در عایق پی وی سی تشکیل است. جهت خرید سیم برق مفتولی به این نکته مهم توجه کنید که این سیم بسیار غیر قابل انعطاف است. به سبب انعطاف پذیری بسیار پایین به سیم خشک معروف است. در اتصالاتی که معمولا به صورت ثابت هستند و نیاز به جابه جایی ندارند از این سیم استفاده می‌شود.

سیم ارت

سیم زرد و سبز رنگ که به کابل ارت و سیم اتصال به زمین هم  شهرت دارد. این سیم به صورت افشان و مفتول وجود دارد و جنس هادی آن مسی است. سیم ارت با انتقال جریان نشتی به سمت زمین باعث حفاظت از تجهیزات الکتریکی در برابر آسیب دیدگی و همچنین باعث حفاظت از جان انسان در برابر برق گرفتگی می‌شود.

کابل برق افشان

قیمت و خرید کابل برق

از پر فروش ترین انواع کابل برق است. این کابل از کنار هم قرار گرفتن چند سیم افشان در یک عایق پی وی سی تشکیل شده است. کابل افشان به کابل نرم نیز شهرت دارد. انعطاف پذیری بالا، قیمت مناسب و عایق با کیفیت از مزیت های برتر کابل افشان است. از مهمترین نکاتی که در خرید کابل افشان باید توجه کرد انتخاب سایز مناسب کابل افشان است. سایز کابل با توجه به مقدار آمپر کشیده شده از آن تعیین می‌گردد که می‌توانید در صفحه خرید کابل افشان، جدول تعیین سایز را مشاهده کنید.

کابل برق مفتولی

خرید انواع کابل مفتولی

کابل خشک، کابل NYY  و کابل سخت همگی نام هایی هستند که به کابل مفتولی نسبت داده اند. این کابل با انعطاف پذیری پایینی که دارد در پروژه هایی که مسیر کابل کشی دارای پیچ و خم کمتر و نیاز به جابه جایی ندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت کابل مفتولی معمولا از کابل افشان بیشتر است البته استحکام بیشتری نسبت به کابل افشان دارد

کابل خود نگه دار

کابل خودنگهدار کابلی مناسب برای توزیع برق فشار ضعیف به صورت هوایی است. به دلیل کارایی بالا و هزینه های کمتر نسبت به کابل‌های مشابه جایگاه خوبی در میان سایر کابل های خطوط انتقال توانسته است کسب کند. جنس هادی این کابل آلومینوم سخت است و در دو مدل 5 رشته و 6 رشته تولید می‌شود. 

کابل آلومینیومی

قیمت کابل آلومینیومی

به دلیل بالا بودن قیمت مس و از طرف دیگر نیاز به کاهش هزینه‌ها در صنایع مختلف جهت مقرون به صرفه بودن هزینه ها، صنعتگران را به این سمت سوق داد تا هادی دیگری را جایگزین مس کنند. پس از بررسی‌ و آزمایش هادی های مختلف در نهایت فلز آلومینیوم به عنوان بهترین جایگزین برای مس انتخاب شد. فلز آلومینیوم علاوه بر ارزان بودن مزایای دیگر از جمله سبک بودن و استخراج بالای این فلز در دنیا یکی از دلایل انتخاب این فلز بود. کابل آلومینیوم بسیار ارزان‌تر از مس، سبک و به صورت مفتولی تولید می‌شود. البته باید به این نکته توجه که در سایز یکسان، کابل مسی توانایی عبور جریان الکتریکی بیشتری نسببت به کابل آلومینیومی دارد. بنابراین جهت خرید کابل آلومینیومی باید سطح مقطع بزرگتر را انتخاب کنید.

قبل از خرید کابل و سیم برق باید به چه نکاتی توجه کرد؟

پیش از انتخاب و خرید هر محصولی معیارهایی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند و پس از آن خرید صورت پذیرد. سیم و کابل برق نیز از این موضوع مستثنی نیست. حال باید بدانیم که چه پارامترهایی در انتخاب این ابزار اهمیت دارند.

• سایز (سطح مقطع) سیم و کابل: برای تعیین سایز سیم یا کابل ابتدا باید جریان عبوری را محاسبه کرد. سپس با استفاده از جداول تعیین سطح مقطع بر اساس جریان، مقدار سطح مقطع را می‌توان تعیین کرد.

• طول سیم و کابل: طول کابل تاثیر مستقیم در مقاومت سیم دارد. با افزایش طول کابل مقاومت سیم افزایش می‌یابد و باعث افت ولتاژ در مدار می‌شود.

• تعداد رشته‌ها: با توجه به تعداد فازهای شبکه برق و بار الکتریکی مورد استفاده، تعداد رشته کابل مورد نظر را تعیین کنید.

• جنس هادی: جنس هادی کابل‌ها معمولا از مس یا آلومینیوم است. قیمت کابل آلومینومی نسبت به قیمت کابل مسی ارزانتر است اما مقاومت ویژه آن بیشتر است و افت ولتاژ بیشتری ایجاد می‌کند.

• نوع هادی: هادی سیم و کابل به صورت افشان و مفتول وجود دارد. برای خرید سیم و کابل فشار ضعیف حتما افشان یا مفتول بودن کابل را در نظر داشته باشید.

بهترین کابل برق بازار ایران

یکی از موضوعاتی که همواره صنعتگران را در زمینه خرید سیم و کابل به چالش می‌کشد، انتخاب برند سیم و کابل است. در ایران بیش از 200 شرکت، سیم و کابل استاندارد تولید می‌کنند و همین امر باعث شده تا خریداران در خرید کابل دچار سردرگمی کند. علاوه بر رعایت استانداردها، کیفیت عایق، جنس هادی، نوع باندل کابل، جنس کابل و پارمترهای دیگری نیز وجود دارد که در انتخاب برند کابل تاثیر گذار هستند. ولی به راستی بهترین برندهای سیم و کابل کدامند؟

سیم و کابل ابهر؛ یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیم و کابل در ایران است. کیفیت سیم و کابل ابهر و رعایت تمام استاندادهای داخلی و خارجی سبب شده تا کابل ابهر به چندین کشور صادر شود. اگر کیفیت، طول عمر بالا و استاندارد کابل برای شما اهمیت دارد، حتما کابل ابهر را خریداری کنید.

سیم و کابل خراسان افشار نژاد؛ این کابل یکی از بهترین کابل‌های ایران است که در سال 1345 در مشهد تاسیس شد. کابل استاندارد خراسان افشار نژاد علاوه بر کیفیتی که دارد، عمر مفید طولانی و تنوع بسیار بالایی دارد. نکته بسیار مهمی که باعث شده این کابل طرفداران بسیاری در ایران داشته باشد، نسبت کیفیت به قیمت کابل خراسان افشار نژاد است. پس اگر دنبال کابل با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستید حتما سیم و کابل خراسان افشارنژاد را خریداری کنید.

کابل برق افق البرز؛ یکی از برندهایی که در زمینه سیم و کابل طرفداران زیادی دارد افق البرز است. سیم و کابل افق البرز به دلیل قیمت رقابتی که دارد بسیار مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است. البته ذکر این نکته لازم است که این شرکت تمامی استانداردهای داخلی و خارجی تولید کابل را دریافت کرده است.

سیم و کابل مسین؛ این شرکت دارای بیش از 25 سال سابقه تولید انواع سیم و کابل مسی و آلومینیومی است که در محمدشهر کرج واقع شده است. از پرفروش ترین محصولات شرکت مسین می‌توان به سیم و کابل آلومینیومی مسین اشاره کرد.

شرکت سیمیا؛ در سال 1360 در اسلامشهر تاسیس شد. سیم و کابل سیمیا ابتدا در زمینه سیم و کابل فشار ضعیف فعالیت داشت ولی رفته رفته در زمینه انواع سیم و کابل ابزار دقیق، مخابراتی، کابل ضدحریق و... دامنه فعالیت خود را گسترش داد. مانند برند مسین، کابل آلومینیومی سیمیا نیز بسیار پر فروش است.

در نید صنعت همچنین برندهای مغان، همدان،یزد، زرکابل کرمان، رویان قابل مشاهده و مقایسه قیمت و خرید است.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید