دسته بندی

اره سنگ بر و کاشی بر

مشاهده فیلترها

اره سنگ بر کاشی بر

بسیاری از ما وقتی کلمه «اره» را می‌شنویم ناخودآگاه به یاد کارگاه نجاری و چوب می‌افتیم. در حالی که اره تنها یک دستگاه برش زن است که نه فقط برای چوب و الوار، بلکه برای انواع سطوح سخت مثل پروفیل، سنگ و بتن هم کاربرد دارد. اره سنگ بر یا اره کاشی بر از جمله دستگاه‌های برقی است که در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارد. تیغه این دستگاه به نحوی طراحی شده است تا بتواند فلز، کاشی، بتن سخت و آجر را به راحتی برش بزند. در ادامه‌ی این مطلب شما را با این نوع اره برقی آشنا می‌کنیم.

خرید لره سنگ بری

اره سنگ بر چیست؟

یکی از رایج‌ترین دستگاه‌هایی که در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد دارد، اره کاشی بر یا اره سنگ بری است. این نوع اره‌ها زیاد شناخته نیستند اما پرکاربرد هستند. زیرا بسیاری از مردم فکر می‌کنند با اره نمی‌توانند بتن، سنگ یا کاشی را برش بزنند. این دستگاه برقی قادر است برش‌های منظم و دلخواه شما را بر روی انواع سنگ و کاشی ایجاد کند. تیغه آن از جنس فولاد مقاوم و موتور آن فوق‌العاده پرقدرت است. به طوری که قادر است روی سطوح سخت و سفت برش ایجاد کند.

اره سنگ بری به دو دسته دستی (محرک) و میزی تقسیم می‌شود. هر دو نوع برقی هستند و نوع دستی سبک و قابل جابجایی است. به نحوی که صنعت‌گر می‌تواند آن را به برق متصل کند و در دست بگیرد. نوع میزی هم که ثابت بر روی یک میز قرار دارد.

کاربرد اره سنگ بری چیست؟

از اره‌های کاشی بر برای ساختمان‌سازی، جاده‌سازی و کارهای تعمیر و مرمت ساختمان استفاده می‌شود. برای مثال اگر در جاده بخواهند آسفالت آن را بکنند و در زیر آسفالت عملیات حفاری انجام دهند، بهترین کار استفاده از دستگاه اره کاشی بر است. این دستگاه کاربردی قادر است طیف وسیعی از انواع مواد سخت را برش بزند.

البته فراموش نکنید برای استفاده از این دستگاه باید از تیغه مناسب آن استفاده کنید. انواع مختلفی از تیغه‌ها با کیفیت متفاوت در بازار وجود دارد. اره‌های معمولی قدرت برش مواد سفت و سخت را ندارند. حتی اگر مقاوم‌ترین تیغه را هم برای آن‌ها استفاده کنید، به دلیل اینکه موتورشان چندان قدرتمند نیست، نمی‌تواند سطوح سفت را برش بزند.

اره سنگ بری یا کاشی بر با موتور قدرتمند و تیغه مناسب می‌تواند روی هر سطح سختی که بخواهید، برش ایجاد کند. همچنین فلزات را نیز می‌توانید با استفاده از این دستگاه برش بزنید. البته بهترین کار در این مواقع استفاده از اره پروفیل بر است.

اره سنگ بر 3

انواع اره سنگ بری خشک و مرطوب

اره کاشی بر به دو نوع مرطوب و خشک دسته بندی می‌شود. دلیل آن نحوه خشک شدن این دو دستگاه است. اره‌های کاشی بر یا سنگ بری در زمان فرآیند برش زدن، در اثر اصطکاک زیاد بیش از حد داغ می‌شوند. در صورتی که دستگاه خنک نشود، تیغه آن خمیده و خراب می‌شود. برای اینکه دستگاه سنگ بر بیش از حد گرم نشد، از مکانیسم خاصی برای آن‌ها استفاده می‌شود.

در دستگاه‌های سنگ‌بری مرطوب آب مهم‌ترین ماده برای جلوگیری از داغ شدن تیغه دستگاه است. این دستگاه نسبت به نوع خشک قدرتمندتر است و می‌توانید از آن برای ساعات طولانی‌تری استفاده کنید.

اره‌های سنگ بری خشک گرد و غبار حاوی ذرات سیلیس هم تولید می‌کنند که بسیار مضر است. در حالی که در اره کاشی بر مرطوب، ذرات گرد و غبار در جت آب ترکیب شده و در فضا پخش نمی‌شود.

اره سنگ بری با اره کاشی بر متفاوت است؟

این دو دستگاه از نوع اره بنایی محسوب می‌شوند. هر دو اره هم برای برش بتن و مواد سخت کاربرد دارند. اما تفاوت‌شان در عمق برش و حرکت تیغه است. اره سنگ بر قادر است برش با عمیق بسیار بالایی را ایجاد کند. از این دستگاه برش‌زن می‌توانید برای انواع سنگ‌های گرانیتی و آجر استفاده کنید. اما اره کاشی برش با عمق کمتر ایجاد می‌کند و برای همان کاشی و سرامیک با ضخامت کم کاربرد دارد.

همانطور که گفتیم حرکت تیغه در دو دستگاه هم با هم تفاوت دارد. در اره سنگ بر می‌توان مواد را به تیغه چرخان بچسبانید تا برش ایجاد کند. اما در اره کاشی بر، این تیغه است که بر روی قطعه موردنظر حرکت می‌کند.

برای اره‌های سنگ بری از تیغه الماس استفاده می‌کنند که از ذرات الماس پوشیده شده است. البته این نوع تیغه هم سریع داغ می‌شود.

همچنین تفاوت دیگر آن‌ها این است که اره‌های کاشی بر از نظر حجم و وزن سبک‌ترند. این نوع اره بری روی یک میز قرار دارد. اره کاشی‌بر را براحتی می‌توانید به هر جایی که می‌خواهید جابجا کنید. اما اره سنگ بر وزن بالایی دارند و حرکت دادنشان کمی دشوار است.

قیمت اره سنگ بر

 

حرف آخر

آنچه در این مطلب در رابطه با اره سنگ بر و اره کاشی بر گفتیم، برای آشنایی بیشتر شما با این نوع اره‌های کاربردی است. هر چند دو نوع اره با هم تفاوت‌هایی نیز دارند. امیدواریم این مطلب به سوالات شما پاسخ داده باشد. هر نوع انتقاد یا پیشنهادی که دارید، با ما درمیان بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید