دسته بندی

سکسیونر تابلویی

مشاهده فیلترها

سکسیونر تابلویی

سکسیونر یا دیسکانکتور یا قطع کننده، یک ابزار مکانیکی برای قطع و وصل است که در حالت قطع، فاصله لازم بین کنتاکت ها را طبق دستورات لازم به وجود می آورد. سکسیونر یا جداکننده فقط هنگامی یک مدار را قطع و وصل می کند که جریان های الکتریکی وصل و یا قطع شوند و یا تغییر قابل توجهی بین ولتاژ دو سر هر یک از قطب های دستگاه ایجاد نشود. سکسیونرها می توانند جریان هایی را در شرایط عادی از مدار عبور داده و برای مدت زمان مشخصی جریان های الکتریکی را در شرایطی مانند ایجاد قوس و اتصال های کوتاه تحمل کنند. ساختار کلی یک دستگاه سکسیونر شامل یک اهرم و دو کنتاکت است که وظیفه اهرم قطع و وصل بین دو کنتاکت است.

خرید سکسیونر تابلویی

سکسیونر تابلویی چیست؟

سکسیونرها و دستگاه های قطع کننده برای قطع جریان خطا طراحی نشده اند و قابلیت کنترل دستی یا موتوری یا خودکار را دارند که با توجه به نوع ولتاژ و شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. انواع سکسیونرها و به خصوص سکسیونرهای تابلوبب قابلیت قطع زیربار به عنوان ورودی در تابلوهای فشارمتوسط را دارند. از سکسیونرهای فیوزدار برای  تغذیه و حفاظت ترانسفورماتورها و از سکسیونرهای ساده به عنوان کلیدهای جداکننده استفاده می شود. سکسیونرها و یا قطع کننده های جریان ولتاژهای بالا از 1 کیلوولت تا 36 کیلوولت، با توجه به نوع کاربردها در ولتاژها و اندازه‌ های گوناگون طراحی و ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. با توجه به اهمیت بالای سکسیونرها و دستگاه های قطع کننده در صنعت برق ، انتخاب و خرید دستگاه مناسب و باکیفیت توجه زیادی را می طلبد و به هنگام خرید آن ها باید به نکاتی از جمله ولتاژ نامی (Rated Voltage) دستگاه، ولتاژ بیشینه (Maximum Voltage) دستگاه، بسامد، گردش نامی و  گردش اتصال کوتاه دستگاه توجه کرد.

انواع سکسیونرها از جمله سکسیونرهای تابلویی برای نصب در خطوط برق مورد استفاده قرار می گیرند. سکسیونرها را می توان به صورت دستی یا از طریق مکانیزم درایو کنترل از راه دور کنترل کرد. سوییچ های قطع کننده با عملکرد در شبکه های خطوط برق بارگذاری شده که در آنها قادر به قطع جریان با حداکثر مقادیر جریان نامی هستند، الزامات سطح عایق مشخص شده برای کلیدهای عایق را برآورده می کنند.

سکسیونرهای تابلویی در انواع ویژگی ها و انذازه های مختلف توسط شرکت های تولیدی مختلف طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می شوند. یکی از انواع سکسیونرهای تابلویی،  سکسیونر تابلویی قابل قطع زیر بار (LBS) است که  کلید قطع بار آن، شامل کلید قطع و وصل و سکسیونر زمین در محیط عایقی گاز SF6 است که در داخل محفظه ای از جنس رزین قرار دارد، که برای قطع و وصل جریان ورودی متوسط مناسب است. این کلید قطع و وصل در تابلو های ولتاژ متوسط برای کلید زنی خطوط انتقال و ترانسفورماتورهای قدرت و شبکه های حلقوی مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین محفظه داخلی این نوع سکسیونر تابلویی، شامل دو قسمت رزینی است که سه مقره رزینی در بالا و سه مقره رزینی در پایین آن و یک مکانیزم در جلوی آن تعبیه شده است. تیغه های متحرک این دستگاه در داخل محفظه ی پر از گاز SF6 قرار گرفته که نقش ایزوله کردن و همچنین قطع و وصل جریان را به عهده دارند.

سکسیونر تابلویی SFG ساخت ABB نیز نوع دیگری از سکسیونرهای تابلویی رایج در بازار است که دارای سه وضعیت عملکردی قطع، وصل و زمین یا ارت بوده و در دو نوع قابل قطع و‌فیوز دار در بازار و نمایندگی‌ها موجود است. این نوع از سکسیونرها از دوام و اطمینان بالایی برخوردارند و به هیچ نوع تعمیر و نگهداری در مدت زمان استفاده نیاز ندارند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید