دسته بندی

شیر وکیوم پنوماتیک

شیر وکیوم پنوماتیک

شیرهای وکیوم پنوماتیک از یک ورودی با هدایت پنوماتیک برای تولید خلاء استفاده می کنند و به دلیل سبک وزن بودن و طراحی عالی، می توان از آن ها در سیستم های مختلفی استفاده کرد. شیرهای وکیوم پنوماتیک بسته به تعداد ورودی و خروجی، به دستگاه های شیرهای وکیوم تک قطبی، چند قطبی و فشرده تقسیم می شوند. شیر وکیوم پنوماتیک معمولاً برای سیسیتم های خلاء استفاده شده و از نیروی برق و یا مغناطیس برای کارکرد خود استفاده می کند.

قیمت شیر وکیوم پنوماتیک

شیر وکیوم پنوماتیک چیست؟

شیر وکیوم پنوماتیک ابزاری است که در سیستم های خلا مورد استفاده واقع می شود. کار شیر وکیوم پنوماتیک بیشتر در خطوط خلا و یا به طور مستقیم در محفظه خلا است. این ابزار از نیروی برق و مغناطیس برای عملکرد خود استفاده می کند که این ویژگی باعث شده تا کاربرد بسیار زیادی در صنایعی از جمله صنایع غذایی، خودروسازی، داروسازی و همچنین صنایع شیمیایی پیدا کند. از شیر وکیوم پنوماتیک در ابیاری باغات و زمین های کشاورزی نیز استفاده میشود که این کار معمولاً توسط تایمر و یک شیر برقی صورت میگیرد. همانطور که گفتیم شیرهای وکیوم پنوماتیک در انواع تک قطبی و چند قطبی موجود هستند. شیرهای وکیوم پنوماتیک یک قطبی، از یک پورت یا قطب شکیل شده است که هوای فشرده از آن عبور می کند و با عبور هوا دستگاه شروع به انبساط کرده و یک خلاء در سمت منبسط شده دستگاه ایجاد می شود. هوا از طریق ورودی به داخل  کشیده می شود و هوای فشرده از آن خارج می شود.

در شیرهای وکیوم پنوماتیک چند قطبی، چندین پورت یا ورودی در یک ردیف قرار گرفته اند. هوای فشرده از طریق درگاه اتصال تامین می شود این هوای فشرده شده از چند پورت عبور می کند. با ایجاد خلاء، هوا از طریق ورودی دیگر به داخل می شود. دستگاه شیر وکیوم پنوماتیک چند قطبی می تواند میزان مکش بسیار بالاتری را برای همان مقدار هوای فشرده نسبت به شیرهای تک قطبی فراهم کند.

 از مزایای شیرهای وکیوم پنوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

- این شیرها بسیار فشرده و کم وزن هستند و این ویژگی به آنها اجازه می دهد در فضای نزدیکتری به سیستم وصل شوند ،

  • خلاء بسیار سریع ایجاد می شود،
  • گرمایی تولید نمی کنند.
  • هزینه کم و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری

به طور کلی شیر وکیوم پنوماتیک برای ایجاد خلا بوسیله فشار باد بکار برده می شود. این  دستگاه فشار مثبت را به فشار منفی تبدیل میکند و در صنایع مختلفی از جمله  صنایع دارویی ، صنایع غذایی و شیمیایی معمولا برای جابجایی اجسام سبک مورد استفاده قرار می گیرد . در شیرهای وکیوم پنوماتیک هوا با فشار بالا بصورت مستقیم عبور کرده و در مسیر خود در پورت نازلی شکل که عمود بر مسیر باد است، فشار منفی یا خلا ایجاد می کند.

 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید