دسته بندی

قیمت فیوز فشنگی | خرید فیوز فشنگی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

فیوز فشنگی

فیوز فشنگی که با نام های فیوز ذوب شونده و یا فیوز ls نیز در بازار شناخته میشود. این فیوز به دلیل معایب فراوان و همچنین روی کار آمدن کلید مینیاتوری بسیار کمتر نسبت به قبل مورد استفاده قرار میگیرد. فیوز ls یکبار مصرف است و اگر یکبار عمل کند دیگر قابل استفاده نبوده و باید تعویض شود. این مسئله به حدی جدی است که طبق قوانین بین المللی اگر یک فیوز فشنگی یکبار عمل کند تعمیر آن غیر قانونی بوده و حتما  باید تعویض شود.

انواع فیوز فشنگی از لحاظ عملکرد و نحوه کارکرد

نحوه عملکرد فیوز فشنگی به این شکل است که درون یک محفظه ای شیشه ای یا سرامیکی به نام کلاهک، سیمی از جنس مس، قلع، سرب و یا نقره است که حساس به گرما می‌باشد.

این سیم متصل به یک پولکی است که کار این پولکی نشان دادن جریان اسمی است و زمانی که جریان بالا و یا اتصال کوتاه رخ دهد سیم ذوب شده و قطع میگردد و کار فیوز ls ما تمام شده است.

قیمت فیوز فشنگی بر اساس عملکرد فیوز نیز تعیین میشود و عملکرد دو نوع هستند:

  1. تندکار (سرعت قطع و وصل بالا)
  2.  کندکار (سرعت قطع و وصل پایین)

اجزای مهم تشکیل دهنده فیوز فشنگی

  • کلاهک: معمولا جنس چینی دارد و بخش جدانشدنی فیوز است پولکی تشخیص جریان نامی معمولا زیر کلاهک قرار میگیرد
  • فشنگ یا مغزی فیوز: قسمت اصلی فیوز است و در صورت عمل کردن باید فیوز کلا عوض شود.
  • پایه فیوز: قسمت ثابت فیوز میباشد که به مدار خارجی متصل است.

برای تشخیص سالم یا سوخته بودن فیوز فشنگی، باید به پولکی که زیر کلاهک وجود دارد نگاه کرد در صورت بودن پولکی  فیوز سالم و اگر درون پوسته افتاده باشد فیوز سوخته می‌باشد.

عوامل مهم در داغ شدن فیوز فشنگی

  • امکان درست نصب نشدن سرپیچ، پریز و یا وسایل دیگر موجود در مدار که باعث جریان کشی میشوند
  • کم شدن حساسیت فیوز به جریان اسمی مدار
  • استفاده از سیم هایی با قطرهایی نا مناسب
  • استفاده از دستگاه های پر مصرف که جریان زیادی می‌کشند

قیمت و خرید فیوز فشنگی

امروزه با توجه به گستردگی دنیای دیجیتال و فروش به صورت اینترنتی، همه‌ی حوزه ها ازجمله حوزه صنعت نیز وارد این عرصه شده اند.

شرکت نید صنعت نیز توانسته با ایجاد بستری مناسب و امن و با همکاری با تامین کنندگان دست اول، کیفیت انواع تجهیزات صنعتی و مواد اولیه صنعتی موجود در سایت را با بهترین کیفیت و قیمت تضمین کند.

همچنین شما میتوانید برای خرید فیوز فشنگی و مشاهده لیست قیمت فیوز فشنگی، به سایت نید صنعت مراجعه کرده و محصول مد نظر خود را تهیه کنید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید