دسته بندی

قلم چکش تخریب

مشاهده فیلترها

قلم چکش تخریب

قلم چکش تخریب ابزاری است که به نوع خاصی از دریل ها که با عنوان  چکش تخریب شناخته می شوند، متصل شده و برای تخریب سازه های مختلف از جمله سازه های بتنی استفاده می شوند. قلم چکش تخریب به طور عمده در صنعت عمران و ساختمان کاربرد دارد که با توجه به ویژگی که دارد میتواند سازه‌ها و مواد سخت را تخریب کرده و خرد کنند. چکش تخریب ابزاری برای تخریب سازه های ساختمانی و بتنی است که با استحکام بالایی طراحی و تولید شده است. این ابزارها در واقع باعث سهولت در کار می شوند و عدم استفاده از آن‌ ها باعث اتلاف وقت و انرژی بسیار میشود. این ابزارها علاوه بر صرفه جویی در وقت و انرژی، کیفیت کار را نیز بالا برده و این کار را برای شما آسان تر می کنند و از آنجایی که جنس مواد به کار رفته در این چکش ها فولاد است، تخریب سازه های بسیار سخت مانند بتن را نیز به راحتی انجام می دهند .

خرید قلم چکش تخریب

قلم چکش تخریب چیست؟

قلم چکش تخریب ابزاری برای تخریب سازه‌ها و به خصوص سازه های ساختمانی و بتنی است که به دو صورت دستی و نصب بر روی دریل مخصوص مورد استفاده قرار می گیرد. این چکش ها برای کارهایی مانند کنده کاری و یا تخریب انواع مواد و مصالح  ساختمانی مانند بتن، آهن،، سنگ واستفاده میشوند. چکش های تخریب در قسمت انتهایی خود شیارهایی دارند که از این طریق به دستگاه‌های تخریب و و دریل ها متصل شده و به شکل ضربه‌ای و یا چرخشی سبب تخریب سازه ها و بتن‌ها می شوند.

قلم های چکش تخریب در انواع و سایزهای و مختلف تولید شده و به بازار عرضه می شوند. در ساختار چکش تخریب از آلیاژهای بسیار مقاوم مانند فولاد استفاده می‌شود تا به هنگام تخریب سطوح سخت ابزار استحکام کافی را داشته باشد و نشکند. همانطور که گفتیم قلم‌ های چکش تخریب از آلیاژهای فولاد و در سایزها و اندازه‌ های مختلف ساخته می شوند. اندازه این قلم ها به طور معمول بین 8 تا 35 سانتی متر و طول آن‌ها بین 15 تا بیش از 60 سانتی متر متغیر است . همچنین قلم‌های چکش تخریب انواع مختلفی دارند که در زیر به برخی از آن‌ ها اشاره کرده ایم؛

  • قلم چکش تخریب نوک‌تیز معمولی؛ این نوع از قلم‌های چکش تخریب، یکی از رایجترین قلم‌های تخریب در میان سایر انواع هستند و بیشتر برای کارهایی مانند تخریب سازه مورد استفاده واقع می شوند.
  • قلم چکش تخریب نوک صاف یا Flat Tip: این نوع از ابزارهای چکش تخریب ، امکان کنترل جهت تخریب را فراهم کرده و برای تخریب‌های نهایی و یا تخریب کناره‌های سازه ها مناسب هستند.
  • قلم چکش تخریب پیک شکل: این نوع از قلم‌های چکش تخریب برای تخریب سطوح صاف بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • قلم چکش تخریب انعطاف پذیر: این نوع از قلم های چکش تخریب دارای تیغه‌ های فلزی انعطاف‌پذیری هستند که برای تخریب کاشی ها و سرامیک ها مورد استفاده واقع می شوند.

به هنگام خرید قلم چکش تخریب توجه داشته باشید که ابزار را برای چه نوع کاری می‌خواهید و در برای تخریب چه سازه ای می خواهید از آن استفاده کنید. اگر ماده و سطحی که می‌خواهید تخریب کنید نسبتاً نرم باشد، یک قلم چکش تخریب بزرگ و نسبتا کند برای شما مناسب است، اما اگر ماده و سطحی که می‌خواهید آن را تخریب کنید سخت و محکم باشد، باید از قلم های چکش تخریب کوچک و تیزتری استفاده کنید چرا که قلم های تخریب نوک‌ تیز فشار بیشتری را به سطح وارد کرده  و باعث می شود تا سازه مورد نظر راحت تر و در مدت زمان کمتری تخریب شود.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید