دسته بندی

مقره اتکایی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

مقره اتکایی

مقره اتکایی در واقع یک مسیر است که جریان برق را از خود عبور نمی‌دهد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مقره اتکایی صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

مقره اتکایی چیست؟

 همان‌طور که گفتیم مقره اتکایی یک مسیر است که جریان برق را از خود عبور نمی‌دهد. این مقره اتکایی باید بسیار مقاوم باشد. از مقره‌ها در دکل‌ها و تیر برق‌ها استفاده می‌کنند تا مقدار جریان ناخواسته برق را به زمین، دکل و تیر برق انتقال ندهد. مقره‌های اتکایی انواع مختلفی دارد و متناسب با کاربرد و قدرتی که در محافظت دارد به چند دسته تقسیم می‌شود. از مقره‌های اتکایی در سیستم‌های الکتریکی استفاده می‌شود. در سیستم‌های الکترونیکی و شبکه‌هایی که فشارقوی دارند از این مقره‌ها استفاده می‌شود و از ولتاژ تغذیه می‌کنند. هم چنین از دیگر کاربردهای مقره اتکایی می‌توان به عایق الکتریکی هم‌ نام برد.

خرید مقره اتکایی

انواع مقره اتکایی؟

 مقره اتکایی به چند دسته طبقه‌بندی می‌شوند اما تفاوت‌هایی دارند که در مقدار فاصله خزشی، طول، تعداد چترک، بار کششی مشخص شده هدف، وزن، کلاس ولتاژ و فاصله جرقه‌زنی برق با هم تفاوت دارند. از جمله انواع مختلف مقره‌ها می‌توان به فاصله خزشی، طول، تعداد چترک، بار کششی مشخص شده، وزن، کلاس ولتاژ، فاصله جرقه‌زنی حالت خشک و ولتاژ پایداری ضربه صاعقه اشاره کرد.

کاربرد مقره اتکایی چیست؟

از مقره‌های اتکایی معمولاً برای عایق‌بندی استفاده می‌شود. معمولاً در بین بست‌ها و تابلو‌ها نسبت به زمین و نگه‌داری آن‌ها از مقره اتکایی استفاده می‌شود. هم چنین مقره‌ها توانایی بیشتری در نگه‌داشتن شین‌های فشارقوی دارند. مقره اتکایی بیشتر به شکل استوانه است که داخل آن فرورفتگی و برآمدگی‌هایی وجود دارد و معمولاً جنس مقره‌ها چینی است و باتوجه ‌به نیاز مشتریان به‌صورت تو پر و یا توخالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت دیگر مقره‌ها با مقره اتکایی چیست؟

 مقره چرخی از جنس چینی است و روی آن را لعاب داده‌اند و بیشتر در شبکه‌های کم فشار از آن استفاده می‌کنند. مقره چرخی معمولاً در وسط خود حفره دارند که از این حفره یک میله رد می‌شود و مقره را از دو سمت پایین و بالا حفظ می‌کند، در آخر با کمک پیچ‌ ومهره بر پایه محکم و ثابت می‌ماند. نوع دیگری از مقره‌ها وجود دارد که به آن سوزنی می‌گویند که برای ولتاژهای بسیار بالا استفاده می‌شود.

قیمت مقره اتکایی

سوالات متداول

  1. مقره اتکایی تابلو برق چیست؟

مقره اتکایی تابلویی یکی از انواع مقره است که در صنعت برق نقش عایق کننده در تابلوهای برق را ایفا می‌کند. کاربرد اصلی این نوع مقره به‌عنوان نگه دارنده و پشتیبان شینه و هادی‌های جریان است.

  1. چطور مقره مناسب برای کاربرد و طراحی موردنظر خود را انتخاب کنیم؟ ابتدا باید سطح ولتاژ را مشخص کنیم. سپس باتوجه‌ به سطح ولتاژ باید توجه داشته باشیم که مقره توانایی تحمل نیروهای مکانیکی برق را دارد یا خیر.
  2. قیمت مقره‌ها؟ قیمت مقره‌ها بسیار متفاوت است و شما باید باتوجه ‌به نیاز موردنظرتان قیمت به‌روز این محصول را داشته باشید.
نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید