دسته بندی

مقره بوشینگ

مشاهده فیلترها

مقره یک عایق الکتریکی محسوب می‌شود که کاربرد اصلی آن اتصال کابل برق با برج انتقال برق است. در خطوط توزیع برق لازم است که سیم‌ها به وسیله اتصالات رسانایی به هم وصل شود. فاصله کم این اتصالات با دیگر اجزاء، در بخش های از مدار مشکلاتی را ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از این مشکلات از مقره بوشینگ کمک می‌گیرند.

خرید مقره بوشینگ

مقره بوشینگ

مقره بوشینگ یک نارسانا بوده که به عنوان حائل بین اتصالات و قسمت های دیگر قرار گرفته و مانع از ایجاد خرابی و مشکل می‌شود. می‌توان گفت، این مقره نوعی عایق است که شامل هسته رسانا می‌شود و به صورت یک حائل، عبور جریان برق در یک راستا را ممکن می‌کند.

مقره بوشینگ یکی از اساسی ترین تجهیزات در دکل برق فشار قوی ، ترانسفورماتور ولتاژ، جریان و بریکر فشار قوی است. این مقره را از یک استوانه بسیار ضخیم عایقی می‌سازند که در داخل آن، هادی می‌تواند عبور کند. جنس مقره بوشینگ از چینی است. برای جلوگیری از زیاد شدن حرارت در بوشینگ، روی سر آن، فیبر عایقی قرار می‌دهند.

ارتفاع مقره بوشینگ براساس ولتاژ و ارتفاع زمین متفاوت است.

مقره‌های بوشینگ چه کاربردی دارند؟

روی سری خروجی و ورودی دستگاه های فشار قوی، جهت جلوگیری از جرقه زنی، بین بدنه دستگاه و ولتاژ خط عبوری، کاربرد دارد. شکل این مقره مانند لایه های استوانه است و براساس محیط مورد استفاده، شکل مقره‌ها نیز تغییر می‌کند.

عوامل مهم در انتخاب مقره بوشینگ

  • جریان عبوری
  • ولتاژ
  • رطوب و آلودگی
  • نسبت ایندور و اوتدور (indoor و outdoor)

با توجه به موارد گفته شده تولیدکنندکان مقره بوشینگ را بر اساس طول خزش گوناگون و استانداردهای DIN42539‌ و DIN42530 می‌سازند و مصرف کنندگان براساس نوع مورد نیاز مقره را انتخاب و نصب می‌کند. کمترین فاصله خزشی در این مقره‌ها 20mm/kv است.

در برخی از مقره های بوشینگ، جرقه‌گیر وجود دارد که وظیفه آن محافظت از ترانسفورماتور در مقابل موج ولتاژهای ناگهانی و منتقل نمودن ولتاژ های اضافی از طریق بدنه ترانسفورماتور به زمین است. به همین دلیل هنگام نصب مقره باید به فاصله‌ها دقت کرد.

 با تمیز نگه داشتن روی بوشینگ می‌توان از خزش جلوگیری کرد. همچنین می‌توان مقره بوشینگ را بر روی درب و یا روی دیواره مخزن نصب کرد.

خرید مقره بوشینگ

انواع مقره بوشینگ

مقره بوشینگ ترانسفورماتور با عایق پرسلان: قدیمی ترین نوع عایق است. قیمت پایین و وزن کمی دارد. اما شکل دهی به آن سخت است. بوشینگ پرسلان به شکل خمره بوده و به کمک روزنه‌ای که روی دیوار آن وجود دارد، امکان عبور اتصال هادی را از درون خود فراهم می‌کند. این نوع مقره بوشینگ تا 36kv‌ قابل استفاده است.

مقره بوشینگ ترانسفورماتور با عایق کاغذی: این نوع بوشینگ نیز قدیمی است. در بوشینگ کاغذی از روغن برای ایجاد حائل نارسانا استفاده می‌کنند. این مقره بوشینگ در خطوط انتقالی با ولتاژ 72.5kv کاربرد دارد. در مقره بوشینک کاغذی، هنگام سیم پیچی کردن قطعه، از فویل فلزی کمک گرفته و با این کار عملکرد مقره را بالا می‌برند.

مقره بوشینگ ترانسفورماتور با عایق رزین: جدیدترین نوع عایق است که به علت منعطف بودن و شکل دهی آسانی که دارد امکان تولید انواع مقره بوشینگ با کاربردهای گوناگون را فراهم کرده است. و تا ولتاژ 25 کیلو ولت پاسخگو است.

قیمت مقره بوشینگ چقدره؟

قیمت مقره بوشینگ با توجه به اندازه، نوع، جنس و برند آن متغییر است. علاوه بر موارد نام برده، افزایش قیمت ماهانه و هفتگی مقره بوشینگ با توجه به تحریم‌ها و شرایط اقتصادی کشور نیز موجب شده که نتوان یک قیمت ثابت را اعلام کرد. برای آگاهی از قیمت مقره بوشینگ می‌توانید با نمایندگی های فروش تجهیزات برقی تماس بگیرید.

نکاتی برای خرید مقره بوشینگ

قبل از خرید مقره بوشینگ بهتر است اطلاعات خود را در مورد ، برندهای معتبر مقره، جنس آن، نوع، اندازه و ... بالا ببرید. سپس با مراجعه حضوری به فروشگاه های که در این زمینه فعالیت می‌کنند، خرید مقره مورد نیاز خود را انجام دهید.. همچنین می‌توانید به صورت اینترنتی و با جستجو در سایت های معتبر فروش لوازم برقی، مقره بوشینگ مناسب خود را انتخاب کنید. هنگام خرید مقره به ضمانت و خدمات پس از فروش آن را مدنظر داشته باشید.

قیمت مقره بوشینگ

حرف آخر

در این مقاله توضیح دادیم که مقره بوشینگ یک عایق نارسانا است و انواع مختلفی دارد. برای کسب اطلاعات در مورد مقره بوشینگ می‌توانید با نمایندگی های فروش تماس بگیرید و در مورد جزییات آن با مشاوران فروش صحبت کنید. از آن جایی که مقره‌ها در سیستم و شبکه قدرت از اهمیت زیادی برخوردار هستند لازم است برای نصب مقره بوشینگ حتما از افراد متخصص و کاربلد کمک بگیرید. منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید