دسته بندی

مقره لانگراد

مقره یک گیره از جنس پلاستیک، شیشه یا چینی است که نقش یک عایق الکتریکی را ایفا می‌کند و کاربرد آن وصل نمودن کابل با برج انتقال برق است. در واقع این مقره‌ها، تجهیزات مهمی هستند که در شبکه قدرت و توزیع و انتقال برق استفاده می‌شوند. مقره‌ها انواع گوناگونی دارند. ما در این مقاله مقره لانگ راد یا مقره یکپارچه را به شما معرفی می‌کنیم.

خرید مقره لانگراد

مقره لانگراد( مقره یکپارچه) چیست؟

مقره لانگ راد که به آن (مقره استوانه بلند یا یکپارچه) نیز می‌گویند شبیه به مقره کششی است و روی آن، برآمدگی، تو رفتگی یا شیارهایی وجود دارد. معمولا مقره لانگراد را از سرامیک یا چینی می‌سازند و بیشترین کاربرد را در خطوطی با فشار متوسط و بالا دارد.

 مقره لانگ راد در مناطقی که از نظر آب و هوایی مساعد نیست، شرجی بوده و امکان بروز صاعقه در آنجا زیاد است و یا در مکان‌های پر باران مانند شهرهای شمالی و جنوبی و همین طور در محیط‌های آلوده استفاده می‌کنند.

همچنین مقره لانگ راد را در شبکه‌های هوایی یا خطوط قطارهای برقی به عنوان بازو و نگهدارنده کابل و سیم‌های شبکه هوایی استفاده می‌کنند. برای اتصال معلق کابل و سیم به دکل نیز کاربرد دارد. در حقیقت مقره لانگراد می‌تواند قسمت‌های برق‌دار و رسانا را از دیگر تجهیزات الکتریکی جدا کند. نحوه اتصال این مقره‌ها به صورت عمودی یا مایل است. این مقره‌ها از نظر اقتصادی نیز، مناسب و به صرفه هستند.

انواع مقره یکپارچه

 • مقره لانگ راد تو پر (Sylindrical posts solid core)
 • مقره لانگ راد تو خالی(Hollow Insulator)

مقره یکپارچه چه کاری انجام می‌دهد؟

 • توانایی تحمل وزن‌هادی خطوط توزیع و انتقال برق در شرایط بد آب و هوایی( وجود یخ و برف، آلودگی، باد شدید)
 • عایق بندی بین‌هادی و زمین برای جلوگیری از انتقال‌هادی بر روی سطح زمین و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی.

قیمت مقره لانگراد

مشخصات مقره یکپارچه

 • استقامت بالای الکتریکی
 • استقلامت زیاد مکانیکی
 • ضریب بالای اطمینان
 • تلفات کم عایق
 • نفوذ ناپذیر در برابر آب و آلودگی
 • بدون ناخالصی
 • مقاوم در برابر تغییرات دما و درجه حرارات

قیمت مقره لانگ راد چقدره؟

قیمت مقره لانگ راد مانند هر مقره دیگری تحت تاثیر جنس مقره، اندازه، نوع و برند تولید کننده آن است. در میان این عوامل برند و جنس بیشترین تاثیر را بر روی قیمت دارند. به این معنا که مقره‌های تولید شده توسط برند معتبر از آنجایی که اصل هستند و از مواد استاندارد ساخته شده‌اند، نسبت به مقره‌هایی که از یک برند نامعلوم تولید می‌شوند، قیمت بیشتری دارند. همچنین شرایط اقتصادی کشور نیز موجب نوسان قیمت‌ها شده است.

نکاتی برای خرید مقره لانگ راد

برای خرید مقره یکپارچه چندین راه پیش روی شماست. خرید تلفنی، خرید اینترنتی و خرید حضوری. در خرید تلفنی می‌توانید با نمایندگی‌های فروش تماس بگیرید و ضمن آگاهی از انواع برند و خصوصیات مقره، نوع مورد نیاز خود را خریداری کنید. در خرید حضوری با مراجعه به فروشگاه‌های که در زمینه تجهیزات برقی فعالیت دارند مراجعه نموده و انواع مقره را از نزدیک مشاهده کرده و خرید خود را انجام دهید. اما امروزه آسان‌ترین و به صرفه‌ترین روش برای تهیه مقره یکپارچه خرید اینترنتی است.

خرید مقره لانگراد

حرف آخر

مقره‌ها جزء جدایی ناپذیر در سیستم شبکه قدرت، توزیع و انتقال برق هستند. از این رو استفاده از مقره با کیفیت و جنس مرغوب از اهمیت زیادی برخوردار است. مقره لانگ راد نیز یکی از انواع مقره‌های مهم و کاربردی می‌باشد که در این مقاله به صورت مختصر مورد بررسی قرار گرفت. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید