دسته بندی

مقره مهاری

مقره مهاری

مقره‌ها یکی از مهم‌ترین و کاربردی ترین اجزاء در شبکه قدرت و توزیع برق هستند. در واقع مقره‌ها نقش عایقی را دارند که می‌توانند قسمت‌های تحت ولتاژ را از دیگر قسمت‌ها جدا کنند. مقره را در انواع متفاوت و جنس‌های مختلف می‌سازند. آنچه در این مقاله مطالعه می‌کنید، در مورد مقره مهاری است.

خرید مقره مهاری

مقره مهاری چیست؟

مقره مهاری را جنس چینی می‌سازند. ویژگی این نوع مقره، عایق بودن آن است. در واقع مقره مهاری بین زمین و خطوط ولتاژ کم، مانند عایق عمل می‌کند.

در خطوط انتقال و توزیع برق، پایه‌هایی در قسمت ابتدایی و انتهایی و هچنین پایه‌هایی نیز در زاویه نصب می‌کنند. برای خنثی نمودن نیروی کششی این پایه‌ها ، از سیم مهار استفاده می‌شود. سیم مهار را از یک سمت به قسمت بالای تیر وصل و محکم می‌کنند و از سمت دیگر به وسیله سیم مهار درون زمین ثابت خواهد شد.

در اینجا معمولا برای جلوگیری از برق دار شدن سیم مهار در نزدیک زمین و حفظ ایمنی، وسط سیم مهار، مقره مهار نصب می‌کنند و از دو سمت، سیم‌های مهار به مقره مهار وصل خواهند شد.

از مهمترین ویژگی‌های مقره مهار این است که در صورت شکست شدن مقره، با توجه به توانایی تحمل نیروی کششی که دارد، سیم مهار رها نشده و روی زمین قرار نمی گیرد.

این مقره در شرایط خشک و مرطوب، توانایی تحمل موج را دارد. همچنین از استقامت کششی بسیار خوبی نیز برخوردار است.

مزیت استفاده از مقره‌های مهاری

  • مقاومت الکتریکی بالا
  • مقاومت مکانیکی بالا
  • ضریب اطمینان بالا
  • مقاوم در برابر نفوذ آلودگی
  • مقام در برابر تغییر دمای محیط
  • تلفات کم عایق.

قیمت مقره مهاری

قیمت مقره مهاری چقدره؟

با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و وجود تحریم‌ها، قیمت مقره مهار روز به روز در حال افزایش است. اما به صورت کلی قیمت این ابزار کاربردی، به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن‌ها جنس، مقره و برند شرکت سازنده است. از آنجایی که برندهای معتبر کالای اصل تولید کرده و از مواد مرغوب در تولید انواع مقره استفاده می‌کنند، در نتیجه اجناس آن‌ها از قیمت بیشتری نیز برخوردار است. همچنین جنس مرغوبی که امکان شکستن آن بسیار کم باشد با اجناس تقلبی تفاوت قیمت دارد.

نکاتی برای خرید مقره مهاری

برای خرید مقره مهاری می‌توانید با کمک گوگل و جستجوی کلمه مقره مهاری، سایت‌های فروشی که در این زمینه فعالیت دارند، مشاهده کنید و مقره مورد نظر خود را خریداری نمایید. یا این که به صورت حضوری و با مراجعه به فروشگاه‌های معتبر، اقدام به خرید کنید. راه دیگر، تماس تلفنی است. به این صورت که با مراکز فروش و نمایندگی‌ها تماس گرفته، با مشاوران صحبت کنید و مناسبت‌ترین مقره را تهیه نمایید.

هنگام خرید مقره مهاری، باید به عوامل زیادی توجه کنید. اما مهمترین آن‌ها شامل، ضمانت کالا و خدمات پس از فروش می‌شود.

خرید مقره مهاری

سخن پایانی

مقره مهاری را می‌توان در دسته بهترین و با کیفیت‌ترین عایق‌ها قرار داد. استفاده از این نوع مقره مطمئن و بدون خطر است. برای جلوگیری از هر گونه آسیبی نصب مقره مهاری باید توسط افراد متخصص و کاربلد انجام شود. برای مشاهده مقره مهاری می‌توانید به سایت‌های معتبر مراجعه کنید. امیدواریم مباحث این مقاله برای شما مفید باشد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید