دسته بندی

مقره چرخی

مشاهده فیلترها

مقره چرخی

جنس مقره چرخی (چرخشی) را از شیشه، چینی و پلاستیک می‌سازند. با این وجود بیشترین مقره‌های چرخی، جنسی از چینی دارند و روی آن‌ها، با لعاب پوشیده شده است. از آنجایی که شبکه فشار ضعیف عمودی است، مقره چرخی بیشترین کاربرد را در این شبکه‌ها دارد و استفاده از آن نسبت به دیگر مقره‌ها رایج‌تر است.

در میان مقره چرخشی، از ابتدا تا انتهای آن، یک سوراخ یا حفره وجود دارد. از درون این سوراخ، میله‌ای رد شده است و مقره را، از دو سمت بالا و پایین در اتریه حفظ می‌کند. اتریه را نیز به وسیله پیچ و مهره روی پایه محکم می‌کنند.

قیمت مقره چرخی

نحوه اتصال مقره چرخی

مقره چرخی را به کمک یک تسمه فلزی U شکل که اتریه نام دارد و پین واشپیل به پایه‌های دکل توزیع هوایی متصل ومحکم می‌کنند. در ادامه، سیم هوایی، روی شیار چرخی قرار می‌گیرد. مقره‌های چرخی برای ولتاژ ضعیف، 220 تا 400 ولتی قابل استفاده هستند.

انواع مقره‌های چرخی موجود در بازار

 • یک شیاره
 • دوشیاره
 • چندید شیاره

نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کنید اینست که " با توجه به اندازه ولتاژ، تعداد شیارها تغییر می‌کند."

مشخصات مقره چرخی

 • استقامت الکتریکی بالا
 • استقامت مکانیکی بالا
 • عاری از ناخالصی
 • عاری از حفره داخلی
 • ضریب پایین تلفات عایق
 • ضریب اطمینان بالا
 • مقاومت بالا در برابر تغییرات اقلیمی
 • قابل استفاده در محیط‌هایی با آلودگی هوا

قیمت مقره چرخی چقدره؟

قیمت تمام لوازم و تجهیزات برقی، از جمله مقره چرخی را جنس مقره، اندازه، نوع، برند و... تعیین می‌کند. با خرید مقره چرخی، از یک برند معتبر، ریسک تقلبی بودن آن را کاهش داده و می‌توان با اطمینان خاطر از مقره استفاده نمود.

البته لازم به ذکر است که به دلیل شرایط کشور از نظر اقتصادی و همچنین وجود تحریم‌ها، قیمت مقره چرخی ثابت نبوده و مرتب در حال تغییر است. اما به طور کلی مقره‌های که جنس مرغوب و برند معتبر دارند، نسبت به سایر مقره‌ها از قیمت بیشتری برخوردار هستند. مقره‌های تولید داخل نیز نسبت به مقره‌های خارجی قیمت ارزان‌تری دارند.

خرید مقره چرخی

خرید مقره چرخی

برای خرید مقره چرخی بهتر است ابتدا با کارشناسان مربوط تماس گرفته و نوع مقره، جنس و ابعاد آن را انتخاب نمایید. از اصل بودن کالا، داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش آن، مطلع شده و در ادامه به صورت اینترنتی و یا خرید حضوری از فروشگاه‌های معتبر، مقره چرخی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

حرف آخر

استفاده از لوازم کاربردی برای عایق کردن و جدا سازی قسمت‌های تحت ولتاژ در شبکه هوایی توزیع برق اهمیت بسیار زیادی دارد. در نتیجه به کار گیری مقره مناسب و معتبر ایمنی این شبکه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در واقع می‌توان گفت، مقره‌ها در صنعت برق و توزیع نقش بسیار مهمی دارند. از این رو بهتراست نصب و تعمیر نگهداری آن‌ها، توسط افراد متخصص و کاربلد انجام شود.

امیدواریم مباحث این مقاله برای شما مفید بوده باشد. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید