دسته بندی

اتصالات برنجی پنوماتیک

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

اتصالات برنجی پنوماتیک

اتصالات برنجی پنوماتیک قطعاتی هستند که در سیستم پنوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حال حاضر این محصول با انواع و اقسام مختلف به بازار عرضه می‌گردد. مهمترین کاربرد اتصالات برنجی پنوماتیک، اتصال سریع شیلنگ‌های پلی اتیلن، نایلون و پلی اورتان غیره است. در واقع صنعتگران جهت اتصال سیستم‌های پنوماتیک قادر هستند از این محصول به اشکال مختلفی نظیر انواع یون‌های محافظ، زانویی ۹۰ درجه، سه راهی و اتصالات شیلنگ به شیلنگ و سایر موارد مشابه استفاده کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا تا انتهای مطالب با ما همراه بمانید.

خرید اتصالان برنجی پنوماتیک

اتصالات برنجی‌ پنوماتیک چیست؟

اتصالات پنوماتیک قطعاتی هستند که به منظور اتصال اجزا و دستگاه‌های سیستم پنوماتیک تحت فشار هوا کاربرد دارند. در واقع قطعات فوق جهت انتقال هوای تحت فشار در طول مسیر مدار پنوماتیک قرار می‌گیرند و به این ترتیب نقش بسیار مهم و کاربردی در این سیستم در صنایع مختلف دارند.

امروزه تولید کنندگان اتصالات پنوماتیک، این محصول را در انواع و اقسام مختلف تولید، می‌کنند که تمامی آن‌ها در سیستم پنوماتیک جهت اتصال سیلندرها و شیلنگ‌های پنوماتیک مورد استفاده قرار دارند.

برای تولید اتصالات پنوماتیک از متریال‌های مختلف پلاستیکی، آلومینیوم، فلزی استفاده می‌شود که اتصالات پنوماتیک برنجی که یک نوع اتصال فلزی است نیز یکی از متریال‌های کاربردی برای تولید این محصول محسوب می‌شود، که جزو دسته بندی‌های پر طرفدار این محصول در باز نیز به شمار می‌رود. فیتینگ پنوماتیک برنجی نیز همانند دیگر انواع اتصال ‌پنوماتیک به منظور مونتاژ سریع و طراحی تمام جریان به صنعتگران ارائه می گردد.

متریال برنج، يك نوع آلياژ خاص است كه از تركيب دو نوع فلز به نام‌های مس و روی ساخته می‌شود. به عبارت دیگر برنج یک نوع فلز ترکیبی بوده و به نوعی جزو ایده‌های بشر به شمار می‌رود که به منظور بالاتر بردن مقاومت قطعات فلزی در سازه‌های مختلف مورد توجه بوده و سالیان سال است كه به عنوان ماده‌ای جهت ساخت اتصالات و قطعه‌های صنعتی در سيستم‌های لوله‌كشی کاربرد دارد.

اتصالات پنوماتیک برنجی نیز یک نوع محصول برنجی است که به شکل های مختلف شامل انواع یونیون های محافظ ، اتصالات شیلنگ به شیلنگ، زانویی 90 درجه و سه راهی ساخته می شود و امروزه در صنایع مختلف کاربرد‌ دارد. شما صنعتگران گرامی می توانید با آرامش خاطر کامل از این جنس اتصال پنوماتیک را در شیلنگ های پلی اتیلن، پلی اورتان و نایلون استفاده کنید.

لازم به ذکر است که اتصالات برنجی پنوماتیک از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستنذ. در واقع این محصول در دسته بندی اتصالات فلزی پنوماتیک قرار گرفته و در برابر فشار، افزایش دما و ضربات بسیار مقاوم بوده و به نحوی قادر است انتظارات شما مصرف کنندگان عزیز را در صنایع مختلف که به نوعی با سیستم‌های پنوماتیک در ارتباط هستند را برآورده سازد.

کاربرد اتصالات برنجی پنوماتیک امروزه بسیار گسترده بوده و در هر صنایع مختلفی برای اتصال اجزای مختلف به کار می رود که در ادامه مطالب ما به صورت مفصل در این باره نیز صحبت خواهیم کرد. بنابراین اگر تمایل دارید با کاربرد فیتینگ پنوماتیک به صورت مفصل آشنا شوید همچنان به همراهی‌تان با ادامه دهید.

خرید اتصال برنجی

از اتصالات برنجی پنوماتیک چه استفاده هایی می شود؟

همانطور که در مطلب قبلی نیز اشاره کردیم، اتصالات پنوماتیک، قطعاتی هستند كه در سیستم پنوماتیک کاربرد بسیار گسترده‌ای داشته و اغلب به منظور متصل کردن شیلنگ‌های پنوماتیک به يكديگر کاربرد دارند. از آنجایی که اتصالات پنوماتیک برنجی ساختار محكم‌تری نسبت به اتصالات هيدروليكی و حتی دیگر انواع اتصال پنوماتیکی دارند، انتخاب آن‌ها برای استفاده در صنایع مختلف با اطمینان خاطر و ايمني بیشتری به همراه است.

لازم به ذکر است که اتصالات پنوماتیکی را در سيستم‌های کنترل پنوماتیک و ابزارهای دقیق استفاده می‌کنند. اتصالات برنجی پنوماتیک، يكی از انواع اتصالات پنوماتیک است که در حال حاضر کاربرد زیادی در سیستم فوق دارد.

در واقع اتصالات پنوماتیک برنجی، این قابلیت را دارند که می‌توان آن‌ها را به طیف نسبتاً گسترده‌ای جهت اتصال انواع دستگاه و مجازی نظیر لوله و شیلنگ‌های پنوماتیک در قسمت‌های مختلف اطراف سیستم‌های مجهز به هوا به کار برد. لازم به ذکر است که انتخاب بهترین اتصال پنوماتیک بستکی به محیط کار مورد نظر و همچنین فشارهای عملیاتی که سیستم پنوماتیک در آن راه اندازه شده است دارد.

در واقع به هنگام انتخاب نوع اتصال لازم است که نوع مجرایی که به منظور انتقال هوای فشرده از دو طرف اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز توجه شده و به نوعی با آن‌ها تناسب لازم از جهات مختلف را داشته باشد‌. البته ناگفته نماند که اتصالات پنوماتیک برنجی معمولا به دلیل مقاوم بودن جهت استفاده در فضاهای متنوع سیستم پنوماتیک از محدودیت بسیار کمتری برخوردار هستند.

همانطور که ملاحظه فرمودید اصلی‌ترین کاربرد اتصالات برنجی پنوماتیک در سیستم پنوماتیک است که به منظور متصل کردن شیلنگ های پلی اتیلن، پلی اورتال، نایلون و غیره به اشکال مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع اتصالات برنجی پنوماتیک

به طور کلی اتصالات پنوماتیک برنجی نیز همچون دیگر اتصالات پنوماتیک در انواع و اقسام مختلفی نظیر اتصالات مستقیم، اتصالات زانویی، اتصالات سه راهی یا T شکل، اتصالات سه راهی وسط رزوه، اتصالات سه راهی بغل رزوه و غیره به بازار عرضه می شوند که تمامی موارد ذکر شده به نوعی در سیستم پنوماتیک مورد استفاده قرار دارند.

در ادامه مطالب ما سعی می‌کنیم به صورت جامع در رابطه با کاربرد تمامی انواع اتصالات پنوماتیک برای شما بزرگواران صحبت کنیم.

 • اتصالات برنجی پنوماتیک نافی‌دار؛ نیز متناسب با کاربرد و ساختار خود به نوعی دارای انواع گوناگونی است. به همین دلیل شما باید قبل از خرید حتما به نوع آن توجه کرده و موردی را که متناسب با نیازتان است خریداری کنید.
 • اتصالات پنوماتیک برنج بوش؛ نیز نوع دیگری از اتصالات پنوماتیک برنجی هستند که اغلب به دلیل ایجاد آب بندی ایده‌آل، با ایمنی و طول عمر بالا مورد توجه قرار دارند.
 • اتصالات پنوماتیک برنجی سوپاپ‌دار یا دریچه‌ای؛ در سیستم‌هایی که مسير اصلی مسدود باشد، کاربردی هستند. زیرا می‌توانند جريان هوا را از يك مسير مشخص ديگر برقرار کنند.
 • اتصالات برنجی بوشن؛ يك قطعه استوانه‌ای شكل می‌باشد كه قادر است دو لوله که دارای قطر و امتداد یکسان هستند به يكديگر متصل کند.
 • اتصال پنوماتیک برنجی تبدیل روپيچ توپيچ؛ نیز نوع دیگری اتصال برنجی است که شکل استوانه‌ای داشته و این نوع نیز جهت اتصال لوله‌های هم قطر و هم امتداد کاربرد دارد.
 • اتصال پنوماتیک برنجی چپقی؛ نوعی اتصال برنجی پنوماتیک است که زانويی شكل بوده و يك طرف آن، نر و يك طرف آن ماده می‌باشد.
 • اتصالات پنوماتیک برنجی سرشیلنگی؛ یکی از اتصالات پنوماتیک برنجی پرکاربرد است که بیشترین استفاده آن جهت اتصال شیلنگ گاز به شير گاز می‌باشد.
 • اتصالات پنوماتیک برنجی مغزی؛ برای اتصالاتی كه در آن شیلنگ استفاده می‌شود، کاربرد دارد.
 • اتصالات پنوماتیک برنجی نيپل؛ نیز يك قطعه استوانه‌ای شكل رزوه‌ای شده است كه دارای دو ورودی نَری شکل می‌باشد.
 • اتصالات پنوماتیک برنجی ضربدر شكل؛ از جنس كامپوزيت بوده و می‌توان آن را برای اتصال انواع مختلف شیلنگ‌های نایلونی، پلی اتیلن و پلی اورتان با ايمني قابل اطمینان به کار برد.
 • اتصالات پنوماتیک برنجی T شكل؛ که به اتصال سه راه برنجی نيز معروف است، نوع دیگر اتصال برنجی بوده و از دوام، طول عمر و مقاومت بسیار بالایی بهره‌مند است.
 • اتصالات پنوماتیک برنجی زاويه‌دار؛ یا L شكل که دارای زاویه 90 درجه هستند، و اغلب در سیستم‌هایی که دارای استاندارد BSP هستند، مورد استفاده قرار دارند. به این ترتیب این نوع اتصال پنوماتیک برنجی در سيستم‌های NPT فاقد کاربرد هستند
 • اتصالات پنوماتیک برنجی Y شكل؛ نیز نوع دیگر اتصال پنوماتیک است که در سیستم های پنوماتیک کاربردهای مختلفی دارد.

خرید اتصال برنجی پنوماتیک

ویژگی‌های اتصالات پنوماتیک

همانطور که در مطالب قبلی نیز عنوان کردیم، اتصالات پنوماتیک جزو آن دسته از انواع پنوماتیک است که، طالب و تقاضای بالایی در بازار دارد. علت استقبال خوب مصرف کنندگان این محصول از این جنس اتصال پنوماتیک، ویژگی‌های مثبت آن است که در ادامه به برخی از مهمترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

• مقاومت بالا در برابر خوردگی:

مقاومت اتصالات پنوماتیک برنجی در برابر خوردگی بسیار بالا بوده و برای استفاده از آن در دما و فشار بالا در فرآیندهای صنعتی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

• ایمنی بالا:

از آنجایی که متریال برنجی، یک نوع ماده بدون جرقه است، احتمال وقوع آتش سوزی با استفاده از آن‌ها در فضاهایی که لوله‌های گاز انفجاری در آن استفاده شده است وجود ندارد. به همین دلیل جزو محصولات ایمن و بی‌خطر در سیستم‌های پنوماتیک، به شمار می‌روند.

• طول عمر بالا:

دیگر ویژگی مثبتی که برای این محصول می‌توان برشمرد این است که به دلیل داشتن کیفیت ایده‌آل از طول عمر مناسبی برخوردار بوده و نیازی به تعویض زودهنگام آن در بازه‌های زمانی کوتاه مدت نیست.

• قیمت مناسب:

با تمام ویزگی‌های مثبتی که برای این محصول برشمردیم قیمت آن در بازار نسبتا مناسب بوده و شما می‌توانید متناسب با نیاز خود، آن را یافته و با پرداخت قیمت مقرون به صرفه به تعداد مورد نیاز خریداری کنید.

• انعطاف پذیر بودن:
اتصالات پنوماتیک برنجی خاصیت انعطاف‌پذيری بسیار مناسبی دارند. همین ویژگی سبب شده است که قابلیت بسیار مناسبی در برابر عبور هوای فشرده از خود نشان بدهند. به همین دلیل در سیستم‌های پنوماتیکی و لوازم جانبی که این نوع اتصال مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیستم پنوماتیک قادر است بدون هیچ‌گونه چالشی وظایف خود را با بالاترین سطح كيفی انجام دهد.

معرفی اتصالات مستقیم

فیتینگ پنوماتیک مستقیم یکی از انواع اتصالات پنوماتیکی است که به منظور عبور هوای فشرده در سیستم‌های پنوماتیک مورد استفاده قرار دارد. این قطعه همانطور که از عنوانش مشخص است تی شکل بوده و معمولا بر روی قطعاتی نظیر جک پنوماتیک، رگلاتور و شیر پنوماتیک نصب شده و منجر به افزایش سهولت انتقال هوای فشرده در سیستم پنوماتیک می‌شود.

این نوع اتصال از قابلیت نصب بسیار راحتی بهره‌مند بوده و خود دارای انواع و اقسام مختلفی نظیر اتصالات مستقیم آلن خور، رابط مستقیم دو راهی، اتصال مستقیم تابلویی، اتصال مستقیم مهره‌ای، می‌باشد. بنابراین شما عزیزان باید به هنگام خرید دقت کافی به خرج داده و محصولی را انتخاب کنید که متناسب با نیازتان باشد.

خرید اتصال زانویی

معرفی اتصالات زانویی

اتصالات زانویی پنوماتیک، یک نوع رابط زانویی شکل است که معمولا جهت اتصال به شیلنگ و لوله‌های پنوماتیک زاویه دار کاربرد دارد. در واقع قطعات و تجهیزات پنوماتیکی که باید، با زاویه ۹۰ درجه به یکدیگر اتصال یابند، از این نوع اتصال استفاده می‌گردد.

در اصطلاح دیگر این نوع اتصال پنوماتیکی اتصال شکل L نیز خوانده می‌شود و اغلب از جنس برنج با روکش نیکل و یا استیل ضد زنگ ۳۱۶ روانه بازار می‌گردد. فشار باز مناسب و استاندارد تعیین شده برای این نوع زانویی معادل ۷۰ بار بوده و همچنین میزان مقاومت آن در برابر دما ۱۸۰ درجه می‌باشد. به همین دلیل در شمار اتصال‌های پرکاربرد در صنعت پنوماتیک جای دارد.

خرید اتصال پنوماتیک

معرفی اتصالات T

فیتینگ پنوماتیک T شکل که دارای کاربردهای خلاء و یا فشار است، قابلیتی دارد که با تکیه بر آن امکان اتصال ایمن در درگاه‌های رزوه‌ای به راحتی و بدون نیاز به استفاده از هیچ نوع ابزار کمکی و جانبی دیگر فراهم می‌گردد. نام دیگر اتصال T شکل، اتصال سه راهی پنوماتیک است و می‌توان از آن برای اتصال سه سمت به یکدیگر بهره برد.

در مواقعی که نیاز است سیالات در حال جریان در سیستم‌های پنوماتیک به طور کامل با یکدیگر ترکیب شوند، این نوع اتصال به دلیل داشتن تقاطع T شکل یا سه راهی بسیار کاربردی است. این نوع اتصال معمولا از دوام، طول عمر و مقاومت بسیار بالایی هم بهره مند بوده که به دلیل داشتن طراحی خاص یا سوراخ کامل میزان نشت بسیار کمی دارد.

قیمت اتصالات برنجی پنوماتیک

با توجه به مطالب ارائه شده مشخص شد که اتصالات برنجی با انواع و اقسام مختلف و همچنین سایزهای متنوع در بازار یافت می‌شود. بنابراین نمی‌توان برای همه مدل‌ها و اندازه‌های این محصول یک رنج قیمتی یکسانی در نظر گرفت. به عبارت دیگر قیمت اتصالات پنوماتیکی برنجی همانند انواع آن متنوع بوده و شما خریدار محترم باید ابتدا نوع مورد نیاز خود را انتخاب کرده و سپس درصدد جویای قیمت آن شوید.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که قیمت اتصالات برنجی پنوماتیک در وهله اول بستکی به نوع آن دارد. به عنوان مثال قیمت اتصال مستقیم مهره ای 3/8 به ۶ حدود ۱۴هزارو‌سیصد تومان بوده و قیمت مهره برنجی آجدار M6X8X8 معادل ۲٫۹۹۰ تومان می باشد. همچنین قیمت زانو 1/4 به 8 بوشی تومان و سه راهی 6 بوشی ۹٫۱۶۰۱۶٫۴۳۰۱ تومان است.

همانطور که ملاحظه می‌فرمایید هر کدام از محصولات فوق با آنکه یک نوع اتصال برنجی پنوماتیک هستند، قیمت جداگانه‌ای را دارند. شاید علت اصلی این اختلاف قیمت ریشه در میزان متریال به کار رفته برای تولید آن دارد. به عبارت دیگر مواد اولیه به کار رفته برای تولید اتصال برنجی مستقیم بیشتر از متریال مورد استفاده جهت تولید اتصال مهره برنجی آجدار است.

دیگر عامل موثر بر قیمت اتصالات پنوماتیکی برنجی نحوه خرید آن است. در واقع اگر شما خرید اینترنتی اتصالات برنجی پنوماتیک را به شیوه‌های دیگر خرید ترجیح دهند مسلما متحمل پرداخت هزینه‌های کمتری برای خرید خواهند شد.

قیمت اتصالات پنوماتیک

خرید اتصالات برنجی پنوماتیک

همانطور که متوجه شدید؛ امروزه استفاده از اتصالات برنجی پنوماتیک در صنایع مختلف به دلیل ویژگی‌های ذاتی مثبت این جنس اتصالات بسیار بیشتر است. همین عامل سبب شده که میزان تقاضا برای خرید این محصول در بازار بسیار بالا برود.

بنابراین انواع و اقسام فروشگاه اتصالات پنوماتیک جهت رفع نیاز بازار، هم اکنون در حال عرضه این محصول به بازار هستند. منتهی شما متقاضیان خرید محصول فوق باید توجه داشته باشید که جهت خرید با کیفیت، حتما مراکز فروش مناسبی را برای این منظور انتخاب کنید. در واقع ما نمی‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که تمامی مراکز فروش محصول با کیفیت و درجه یکی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهند.

همچنین توصیه ما این است که خرید خود را به صورت اینترنتی انجام بدهید. زیرا خرید اینترنتی اتصالات برنجی پنوماتیک، همانطور که در مبحث قبلی نیز اشاره کردیم این امکان را به شما می‌دهد که خرید مقرون به صرفه‌تری را تجربه کنید.

البته مزیت خرید اینترنتی فقط در اقتصادی بودن آن نیست، بلکه با این شیوه خرید، وقت و زمان با ارزش شما نیز بیهوده هدر نمی‌رود. بلکه شما در حالی که در کنار خانواده خود در منزل حضور دارید، می‌توانید با صرف اندکی وقت علاوه بر یافتن مرکز فروش ایده‌آل، خرید خود را نیز با سهولت بیشتری انجام دهید.

شما عزیزان می‌توانید جهت سفارش اتصالات پنوماتیک برنجی و همچنین دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان فروش این مجموعه همین حالا در هر کجای کشور عزیزمان که حضور دارید از طریق پل‌های ارتباطی موجود اقدام کنید.

خرید انواع اتصالات برنجی

کدام یک از انواع اتصالات برنجی پنوماتیک بهتر است؟

جهت انتخاب بهترین نوع اتصالات برنجی پنوماتیک، باید بگویم که ما هرگز نمی‌توانیم مورد خاصی را برای این منظور به طور قطعی انتخاب کرده و معرفی کنیم. زیرا در این باره بهترین نوع اتصال برنجی پنوماتیک بستکی به هدف شما جهت استفاده از آن دارد.

همانطور که متوجه شدید؛ اتصالات پنوماتیک دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که هر نوع آن باید در جای مناسب خود مورد استفاده قرار بگیرد. به همین دلیل یکی از توصیه‌های مهمی که به هنگام خرید اتصال پنوماتیک به متقاضیان خرید این محصول می‌شود این است که اتصالاتی را انتخاب و خریداری کنند که استفاده از آن‌ها منجر به افت فشار در سیستم نگردد.

به عبارت دیگر باید برای هر سیستم، متناسب با شرایطی که دارد اتصال مناسب استفاده شود. به عنوان مثال هرگاه امکان نصب اتصالات مستقیم در انواع سیستم‌های پنوماتیک وجود دارد، نباید از اتصالات زانویی استفاده گردد. زیرا این اقدام تاثیرات بسیار منفی بر روی فشار سیستم گذاشته و منجر به کاهش فشار غیر ضروری در عبور هوای فشرده در آن خواهد شد.

به همین دلیل است که همواره خرید و همچنین نصب اتصال‌های پنوماتیک نیاز به تخصص و دانش کافی دارد. به این ترتیب اگر افراد ناشی بدون کسب دانش کافی و همچنین دریافت مشاوره مناسب و کاربردی برای خرید این محصول اقدام کنند، مطمئناً خریدی که انجام می‌دهند، خرید موفقی نخواهد بود.

بنابراین دومین توصیه ما به شما برای خرید انواع و اقسام اتصالات پنوماتیکی دریافت مشاوره و راهنمایی لازم قبل از اقدام به خرید می‌باشد. جهت حصول نتیجه مورد نیاز و همچنین برخورداری از امکان مشاوره‌های لازم، نیاز به توصیه دیگری جهت خرید این محصول است.

به این ترتیب سومین توصیه‌های که ما خود را ملزم به ارائه آن می‌دانیم، مراجعه به یک فروشگاه اتصالات پنوماتیک معتبر که دارای کارشناسان فروش خبره و ماهر است، می‌باشد. زیرا مراکز فروش معتبر علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت، جهت ارايه خدمات فروش ایده‌آل به مشتریان خود، قبل از خرید، مشاوره‌های کاربردی رایگان، را نیز ارایه می‌دهند.

البته اگر شما هموطن عزیز جزو آن دسته از افرادی باشید که معمولا خرید‌های خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهید، مشاوره‌های لازم برای انتخاب محصول مناسب و همچنین متناسب با نیاز خود را بسیار راحت‌تر می‌توانند از طریق پل‌های ارتباطی مراکز فروش آنلاین این محصول در منزل خود کسب کنید.

لازم به ذکر است که اگر شما خریداران گرامی این محصول بتوانید آن را متناسب با نوع کاربرد و‌ هدف خود انتخاب کنید, مسلما بر روی قیمت نهایی نیز تاثیر گذار است. زیرا قیمت اتصالات برنجی پنوماتیک در صورت انتخاب درست برای شما مقرون به صرفه‌تر بوده و دیگر نیاز به صرف هزینه دوباره برای خرید مناسب‌تر نیستید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب ارائه شده در مقاله فوق مشخص شد که اتصالات پنوماتیک دارای انواع و اقسام مختلفی بوده و یکی از معیارهای تقسیم بندی این محصول، نوع متریال به کار رفته برای تولید و جنس محصول است که براین اساس شامل اتصالات فلزی، آلومینیومی و پلاستیکی هستند.

اتصالات پنوماتیک برنجی یک نوع اتصال فلزی است که به دلیل داشتن مقاومت و‌طول عمر بالاتر، پرکاربردترین نوع اتصالات پنوماتیکی نیز به شمار می‌روند. اتصالات پنوماتیک برنجی نیز دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که هرکدام از انواع آن در جایگاه خود مهم بوده و در سیستم‌های پنتوماتیک کاربرد خاص خود را دارد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید