دسته بندی

اتصالات (فیتینگ) پنوماتیک

مشاهده فیلترها

 

خرید اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک چیست؟

اتصالات پنوماتیک یا  فیتینگ پنوماتیک قطعاتی هستند که به منظور کنترل فشار، تغییر جهت و عبور هوای فشرده،  بر روی شیلنگ و یا جک‌های پنوماتیک، انواع شیر برقی پنوماتیک، رگلاتور و سایر موارد مشابه نصب می شوند. مهمترین دلیل، استقبال ایده‌آل از استفاده این نوع اتصال، داشتن فرایند نصب راحت و سرعت بالا جهت انتقال هوای فشرده است. در ادامه مطالب ما تصمیم دارد به صورت مفصل در رابطه اتصالات پنوماتیک صحبت کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌دهیم اگر نیاز و یا تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره دارید تا انتهای مطالب همراه ما را همراهی کنید.

خرید فیتینگ

 

معرفی اتصالات پنوماتیک

همانطور که مستحضر هستید؛ امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی، تغییرات عمده‌ای در زندگی ما انسان‌ها ایجاد کرده است. به نحوی که ما هر روزه شاهد ابزارها و امکانات جدیدی هستیم، که هر کدام به نوبه خود تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی ما دارند.

اتصالات پنوماتیک یا به عبارت دیگر فیتینگ پنوماتیک از جمله قطعات و ابزارهای نوظهوری هستند که با اشکال، ابعاد و ویژگی‌های مختلف در حال حاضر در سیستم پنوماتیک کاربرد بسیار گسترده‌ای دارند. این ابزار به منظور متصل کردن قطعات مختلف و ایجاد ارتباط در سیستم ‌پنوماتیک به کار می روند.

از آنجایی که استفاده از این نوع اتصال با افزایش سرعت عمل سیستم پنوماتیک به همراه است، جزو قطعات بسیار مهم و کاربردی به شمار می روند و همواره در بین صاحبان این صنعت مورد توجه خاصی قرار دارند.

مواردی که به واسطه اتصالات پنوماتیک قابلیت نصب به یکدیگر را دارند شامل، شیرهای دستی و پدالی، کنترل سرعت، انواع و اقسام شیرهای برقی، واحد مراقبت و چند راهی ها و سایر موارد مشابه هستند. منتهی نکته مهم در این باره این است که برای قطعاتی که سیستم نیاز به اتصال دارند، باید اتصال و رابط مناسب انتخاب شود.

قیمت اتصالات پنوماتیک

سایز اتصالات ‌پنوماتیک

یکی از ویژگی‌های بارز اتصالات پنوماتیک این است که کاربران، می‌توانند آن را با سایزهای مختلف، متناسب با نیاز خود خریداری کنند. سایز این محصول به طور کلی شامل اندازه رزوه، قطر نامی و نوع رزوه است که در  در دو مدل رزوه‌ای و فشاری و همچنین در اشکال مخروطی و مستقیم طراحی شده و روانه بازار می‌شوند.

 به طور کلی ابعاد و اندازه‌های اتصالات، اندازه اسمی دنده اتصالات پنوماتیک را مشخص می کنند. به نحوی که اندازه اسمی دنده اتصالات پنوماتیک عددی ما بین ۱.۶ اینچ تا ۱۱.۲ و همچنین قطر نامی دنده‌ها نیز دارای ابعاد ۷.۷۲ تا ۶۰ اینچ می‌باشد. البته باید متذکر شویم که ابعاد پنوماتیک تو دنده متفاوت از اندازه اسمی دنده‌ها بوده و به طور کلی، در رنج ۱.۱۶ تا ۱۱.۲ و اندازه اسمی اتصالات مستقیم تو دنده نیز  ۱.۱۶ و ۶۰ اینچ می باشد.

همچنین برای اتصال شیلنگ‌های پنوماتیکی فشار قوی نیز اتصالاتی با سایز و ابعاد مختلف که شامل ۱۰ ، ۱۲ و  ۱۴ هستند وجود دارد. در برخی موارد ممکن است سایر شیلنگ بزرگتر و یا کوچکتر از سایز اتصال باشد که در چنین شرایطی باید از تبدیل ‌هایی که معمولا با ابعاد ۸ به ۱۰ و ۸ به ۱۲ و ۱۰ به ۱۲ موجود هستند بهره جست. همچنین سایز استاندارد فیتینگ پنوماتیک وابسته به شکل آن بوده و بر این اساس شامل اشکال مستقیم، اشکال تی شکل و اشکال وای شکل می باشد. 

کسب اطلاعات کافی در رابطه با سایز اتصالات پنوماتیک و به کارگیری درست آن‌ها یکی از معقوله‌های بسیار مهم مخصوصا در شیلنگ های پنوماتیک بوده که باید  همواره مورد توجه تکنسین‌های، حرفه‌های‌ مرتبط با این حوزه قرار بگیرد.

به همین دلیل نیاز است که هنگام خرید، این موضوع مورد توجه قرار گرفته و اتصالی انتخاب شود که سایز، شکل و مدل آن با متناسب با نیاز باید. نا گفته نماند که قیمت فیتینگ پنوماتیک بسته به نوع کاربردی و سایز آن متفاوت است. در واقع قیمت اتصالات پنوماتیک بسته به سایز و‌ جنس و نوع کاربردی که دارند، تعیین می شود.

 

خرید انواع فیتینگ

اتصالات پنوماتیک cdc

اتصالات پنوماتیک cdc یک برند کره‌ای بوده که از کیفیت و طول عمر قابل قبولی بهره‌مند هستند. این برند اتصال پنوماتیک جزو پر طرفدارترین و در عین حال مرغوب‌ترین مدل‌ها بوده که در حال حاضر در سیستم ‌های پنوماتیک جهت برقرار  ارتباط و اتصال مورد توجه قرار دارد. ویژگی مهم اتصال پنوماتیک cdc تنوع و کاربرد بالای آن است. به نحوی که ما در لیست برند فوق اتصالاتی نظیر اتصال مستقیم آلن خور، مستقیم تابلویی، مستقیم مهره‌ای پلاستیکی و رابط مستقیم بین راهی غیره را به راحتی می‌توانیم بیابیم. 

شیلنگ پنوماتیک یکی تجهیزات پرکاربرد در سیستم پنوماتیک است که بهترین و کارآمدترین ابزار جهت اتصال آن‌ها به یکدیگر این مدل اتصال است.

اتصال پنوماتیک cdc همچون سایر برندهای این مدل اتصال در دو شکل رزوه‌ای و ‌فشاری بر حسب میلیمتر و اینچ به بازار عرضه می‌شود که متقاضیان خرید این محصول می‌توانند آن را در اشکال استاندارد و سایزهای مختلف در بازار یافته و خرید کنند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر شرکت‌های زیادی در سراسر دنیا در حال تولید و عرضه اتصالات پنوماتیک cdc کرده هستند، اما واقعیت این است که هیچ کدام از آن‌ها از نظر سطح کیفیت به محصول تولید شده در کشور کره نمی رسد و این کشور همچنان بهترین تولید کننده اتصالات پنوماتیک cdc در سطح دنیا به شمار می‌رود.

به همین دلیل کسانی که به عنوان وارد کننده اتصالات پنوماتیک در حال فعالیت هستند، اغلب بر روی این برند تمرکز داشته و بیشتر محصولات وارداتی به کشور در این زمینه را به اتصالات پنوماتیک اختصاص می‌دهند.

برخی از مهمترین ویژگی‌های اتصالات cdc شامل موارد زیر است.

 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • مقاومت بالا نسبت تنش‌های مکانیکی
 • داشتن تنوع در ابعاد و اندازه
 • فرم پذیری سریع و عالی
 • داشتن زاویه دنده متفاوت
 • حفظ حالت اولیه خود در دمای بالا
 • بهره‌مندی از سرعت بالا در هوای فشرده

قیمت و خرید انواع فیتینگ

اتصالات فیتینگ شیلنگ پنوماتیک

شیلنگ پنوماتیک یا به عبارت دیگر شیلنگ‌های بادی، به همراه فیتینگ پنوماتیک اجزاء جدایی ناپذیر صنایعی هستند که با عنصر گاز فشرده ارتباط دارند. در واقع این قطعات وظیفه دارند به صورت کاملا ایمن و استاندارد، هوای فشرده و پر فشار را با حداقل اصطکاک و نیروی مقاوم جابجا کرده و به این شکل در روند انجام بسیاری از فرآیندهای صنعتی نقش داشته باشند.

معمولا برای انتقال جریان هوا در فشار لازم است که شیلنگ‌های پنوماتیک به صورت مستقیم به لوله هوا متصل شوند که این اتصال فقط با استفاده از فیتینگ  پنوماتیکی امکان‌پذیر می‌باشد. استفاده از رابط پنوماتیک علاوه‌بر فراهم کردن شرایط اتصال، در بهبود عملکرد آن‌ها نیز مفیده بوده و انجام این عملیات تخصصی را با اطمینان خاطر بیشتری عملی می‌سازد.

شیلنگ‌های پنوماتیک حاصل ترکیب سه نوع متریال به نام‌های پلی اورتان، پلی آمید و پلی اتیلن بوده که از کیفیت و انعطاف پذیری قابل ملاحظه‌ای بهره‌مند است. به همین دلیل در سیستم پنوماتیک از راندمان قابل قبولی برخوردار می‌باشد.

قیمت و خرید اتصالات فیتینگ

برترین برندهای تولید کننده اتصالات پنوماتیک

همانطور که متوجه شدید اتصالات پنوماتیک جزو ابزارهای پرکاربرد در صنایع مختلف بوده و همواره بازار فروش خوبی دارد. همین امر بسیاری از صاحبان سرمایه را ترغیب کرده است به منظور ایجاد کسب و کاری موفق و پر سود وارد حوزه تولید این محصول شوند.

به این ترتیب امروزه اتصالات پنوماتیک با برندهای مختلفی در بازار یافت می‌شود که هر برند دارای مزایا و معایب خاص خود است. به هر حال  برخی از برندهای این محصول، همچون سایر کالاهای دیگر، به دلیل داشتن کیفیت بالا بهتر توانسته‌اند، نیاز بازار را مرتفع ساخته و در راستای آن رضایت خریداران را نیز جلب کنند که در ادامه مطالب ما برخی از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

اتصالات پنوماتیک cdc:

همانطور که در مطالب قبلی نیز عنوان کردیم این برند جزو محبوب‌ترین‌ها در بین اتصالات پنوماتیک بوده و از کیفیت قابل قبولی برخوردار می‌باشد.

اتصالات پنوماتیک برند فستو:

این نوع اتصال پنوماتیک، نیز جزو برندهای مطرح بوده و همواره از لحاظ سطح کیفیت، مطابق با استانداردهای QS بوده و از جنس فلز و پلاستیک تولید می‌شود.

اتصالات پنوماتیک Imc:

اتصالات پنوماتیک Imc نیز یکی دیگر از برندهای مطرح اتصالات پنوماتیک است که در زمینه تولید اتصالات فلو سرجکی، سه راهی و غیره فعالیت دارد. قیمت اتصالات پنوماتیک Imc در مقایسه با کیفیتی که دارند مناسب بوده و متقاضیان خرید این محصول، برند مذکور را نیز همواره جزو اولویت‌های خود قرار می‌دهند.

لیست اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک بسیار متنوع بوده و متناسب با آن در صنایع مختلف کاربرد بالایی دارند. همانطور که گفتیم مهمترین کاربرد این نوع اتصال، متصل نمودن شیلنگ‌های پنوماتیک است که برای این منظور با فشارهای کاری مختلفی تولید می‌شوند. لازم به ذکر است که لیست این محصول با توجه به نوع اتصال، وزن، نحوه کنترل، نحوه نصب و راه‌اندازی، طراحی، سایز، برند و غیره مشخص می‌شود. به طور کلی لیست اتصالات پنوماتیک به شرح زیر می‌باشد.

 • اتصالات زانو
 • رابط شیلنگ خور مستقیم
 • اتصالات مستقیم
 • رابط شیلنگ خور زانویی
 • سه راهی T شکل
 • رابط شیلنگ خور سه راهی T شکل
 • سه راهی Y شکل
 • رابط شیلنگ خور سه راهی Y شکل

قیمت اتصالات پنوماتیک

لیست قیمت اتصالات پنوماتیک

لیست قیمت اتصالات پنوماتیک به معیارهای مختلفی نظیر برند، کیفیت و دقت ساخت، نوع و کیفیت متریال و آلیاژ به کار ر فته برای تولید، سایز، اشکال و غیره بستکی دارد. به این ترتیب دسترسی به لیست قیمت مناسب این محصول، به راحتی امکان‌پذیر نبوده و هر خریداری، مخصوصا کسانی که از تجربه کافی جهت خرید، این نوع اتصالات برخوردار نیستند، باید قبل از هر اقدامی، با دریافت مشاوره و راهنمایی، اتصالات مناسب را بر مبنای نیاز و معیارهای خود مشخص کرده و‌ سپس جهت خرید دست به کار شوند.

همانطور که گفتیم، انتخاب اتصالات پنوماتیک با سایز مناسب جهت استفاده در صنایع مختلف بسیار مهم بوده و هر گونه خطا و اشتباهی در این باره با عواقب ناخوشایندی به همراه خواهد بود. لذا توصیه ما به آن دسته از عزیزانی که تصمیم به خرید، مخصوصا خرید عمده دارند، این است که قبل از انتخاب نوع اتصال و پرداخت وجه آن، از انتخاب درست خود اطمینان کسب کنند.

 البته بسیاری از فروشندگان وظیفه شناس و مسئول در کنار کسب و کار و منافع خود، صلاح خریدار را نیز در نظر گرفته و علاوه بر ارائه لیست خرید جامع، راهنمایی‌های لازم را نیز به خریداران ارائه می‌دهند.

قیمت و خرید انواع اتصالات فیتینگ

خرید اینترنتی اتصالات پنوماتیک

متقاضیان خرید فیتینگ پنوماتیک روش‌هایی متعددی برای خرید دارند که متناسب با شرایط و موقعیت خود می‌توانند، گزینه مناسب برای این منظور را انتخاب کنند.

اما از آنجایی که مهمترین دغدغه، خرید ارزان و مقرون به صرفه می‌باشد، تمرکز اکثریت خریداران بر روی خرید آنلاین است.

زیرا قیمت فیتینگ پنوماتیک به صورت اینترنتی نسبت به شیوه‌های دیگر خرید، نظیر خرید حضوری از مراکز فروش مستقر در سطح شهرها، مناسب‌تر است. به این ترتیب خریداران به لطف امکانات فضای مجازی، در کنار خرید راحت و آسان، تجربه یک خرید ارزان قیمت را نیز کسب می‌کنند.

البته حسن خرید آنلاین فقط به اینجا ختم نمی‌شود. یکی از خدمات ارزنده‌ای که در اکثر فروشگاه‌های آنلاین به مشتریان ارائه می‌گردد، مشاوره رایگان قبل از خرید است که این امکان، درصد خطا و اشتباه در خرید را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. البته ناگفته نماند که قبل از اقدام به خرید باید از معتبر بودن فعالیت قانونی فروشگاه آنلاین مورد نظر اطمینان کسب کرد.

خرید فیتینگ

فروش فیتینگ یا اتصالات پنوماتیک

همانطور که گفتیم در حال حاضر فروش فیتینگ یا اتصالات پنوماتیک به شیوه‌های مختلفی صورت می‌گیرد. به نحوی که انواع فروشگاه اتصالات پنوماتیک به صورت حضوری و آنلاین در حال عرضه انواع و اقسام اتصال پنوماتیک به بازار هستند.

 منتهی خریداران گرامی باید به این نکته توجه داشته باشند که همه فروشگاه‌های فعال در این عرصه قابل اعتماد نبوده و از وجدان بازاری مناسبی برخوردار نیستند. به همین دلیل باید با چشم و گوش باز، جهت انتخاب فروشگاه مناسب چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری اقدام نمود.

فروش فیتینگ

نتیجه گیری

اتصالات پنوماتیک قطعاتی هستند که به منظور ایجاد اتصال و کنترل فشار هوای داخل سیستم و تغییر جهت هوای فشرده در سیستم‌های پنوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. به جرات می‌توان گفت که امروزه این قطعات مکانیکی جزو ابزار مهم تمام صنایعی که با سیستم‌های فشار هوا ارتباط دارند، به شمار می‌روند.

فیتینگ یا اتصالات پنوماتیک با سایز و اشکال مختلف و همچنین متریال متنوع نظیر  برنجی، کروم، آلومینیومی، پلاستیکی و پلیمری غیره تولید می‌شود که تقریبا تمامی آن‌ها  در برابر عوامل بیرونی و فشار دارای مقاومت ایده‌آلی هستند. منتهی متقاضیان خرید این محصول باید به هنگام خرید دقت عمل کافی به خرج داده و سایز و ابعاد آن را متناسب با نیاز خود انتخاب کنند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید