دسته بندی

اره میزی

مشاهده فیلترها

اره میزی

اره میزی دستگاهی برقی برای برش زدن سطوح طولانی است. از این دستگاه می‌توان برای برش زدن در کارهای مختلف استفاده کرد. در واقع اره میزی نوعی اره همه کاره محسوب می‌شود. اگر اره میتر یا همان اره دستی (متحرک) برای برش زدن برخی از سطوح مناسب نیست، این اره بهترین گزینه برای شماست. برای مثال اره دستی برای ایجاد برش‌های متقاطع کاربرد دارد. حالا اگر باشد روی یک چوب با طول زیاد برش ایجاد کنید، باید به سراغ اره رومیزی بروید. تیغه‌های این اره با سرعت بالایی عمل می‌کنند و برای برش‌های طولانی و مستقیم بر روی چوب و تخته‌های بلند کاربرد دارند.  در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به معرفی اره میزی بپردازیم.

خرید اره رو میزی

 

اره رومیزی چیست؟

اره رومیزی یعنی همان اره برقی که روی یک میز فیکس شده است. از این اره می‌توان برای برش زدن تخته سه لایه، ورق‌های فلزی نازک، پلاستیک فشرده و یا تخته نازک استفاده کنید. این اره چرخ‌دار برای برش زدن الوار بهترین گزینه است. تیغه اختصاصی آن نیز قادر است مواد سخت و فشرده را به راحتی برش بزند.

ضمن اینکه می‌توانید از یک تیغه همه کاره هم برای آن استفاده کنید. تیغه‌های مختلفی هم در بازار وجود دارد که می‌توانید به صورت اختصاصی برای متریال موردنظر یک نمونه باکیفیت را تهیه کنید.

کاربرد اره رومیزی چیست؟

این دستگاه برش زن برقی با دقت بسیار بالایی برش‌های موردنظر را روی سطوح سخت ایجاد می‌کند. مهم‌ترین مزیت استفاده از اره رومیزی، صرفه‌جویی در زمان است. به نحوی که با سرعت بالا برش‌های طولانی را ایجاد می‌کند. در حالی که اگر بخواهید از یک اره میتر استفاده کنید، وقت بیشتری را از شما می‌گیرد. در عین حال اره دستی نمی‌تواند مثل این اره ثابت برش طولانی را با دقت بهتری ایجاد کند.

وقتی قرار است روی یک قطعه بسیار بزرگ برش بزنید، این دستگاه برش را روی این قطعه به سادگی ایجاد می‌کنند. دستگاه‌های اره میزی نسبت به نوع دستی، قدرت تحمل اصطکاک و گرمای بیشتری را دارند. البته فراموش نکنید قبل از کار کردن با این دستگاه حتما دندانه‌های تیغه را تمیز کنید تا تیز بماند و زمان زیادی را صرف برش زدن نکنید.

البته با وجود اینکه اره میزی کاربرد زیادی دارد، نوع تیغه‌ای هم که برای آن استفاده می‌کنید، باید کیفیت داشته باشد. زیرا اگر زیاد داغ شود، تیغه ممکن است تاب بخورده یا کند شود. تیغه‌های ارزان‌قیمت سریع‌تر تاب می‌خورند.

به طور کلی کاربردهای اره میزی را می‌توان به صورت زیر بررسی کرد:

قیمت و خرید اره رومیزی

 

برش زدن تخته‌های بزرگ

اگر بخواهید تخته‌های بزرگ را به تخته‌های کوچک برش بزنید، راحت‌ترین کار ممکن استفاده از اره میزی است. این دستگاه با برش زدن چوب به عرض می‌تواند قطعات دلخواه را برایتان ایجاد کند. ضمن اینکه تخته را باید مستقیما در مقابل تیغه قرار دهید. در این دستگاه شما نمی‌توانید تخته را بچرخانید. بلکه خطوط برش به صورت مستقیم خواهد بود.

ایجاد برش متقاطع و زاویه‌دار

یکی دیگر از کاربردهای اره میزی ایجاد برش متقاطع و زاویه‌دار بر روی چوب است. اگر پروژه به برش زاویه‌دار نیاز دارید باید از گیج چرخشی قابل تنظیم اره رومیزی استفاده کنید. به این صورت که زاویه موردنظر را تنظیم و سپس قطعه را از طریق تیغه وارد کنید.

ایجاد برش‌های اریب

دستگاه اره برقی میزی به نحوی طراحی شده است تا بتوانید زاویه تیغه را تغییر دهید و برش‌های اریبی هم بزنید. در این صورت باید تیغه اره را به زاویه موردنظرتان کج کنید. قبل از هر چیز زاویه را با متر به درستی اندازه بزنید و سپس آن را در مقابل تیغه اره قرار دهید. مزیت برش اریبی با این دستگاه، دقت و سرعت بالای آن برای تخته‌های بزرگ است.

ایجاد شیار و برش‌های خرگوشی

هر دو این برش در صنعت چوب کاربرد زیادی دارند. برش خرگوشی از لبه دور تخته ایجاد می‌شود. شیار هم باید به سمت مرکز چوب می‌رود. هر دو برش طولانی هستند و بنابراین به اره میزی نیاز دارند. این دستگاه قادر است با سرعت و دقت بسیار بالا شیار یا برش خرگوشی را روی سطح چوب بزرگ ایجاد کند.

البته برای این دو نوع برش با اره میزی باید کمی هم مراقب باشید و آن را با دقت و حوصله زیادی انجام دهید. در حین شیار زدن یا برش خرگوشی نباید دچار حواس‌پرتی شوید.

قیمت اره رو میزی

 

تهیه تیغه مناسب برای اره میزی

انواع تیغه برای این اره در بازار وجود دارد. همه آن‌ها برش‌های یکسانی را ایجاد نمی‌کنند. برخی از تیغه‌های ریپ دارای دندانه‌هایی با فرورفتگی عمیق و متناوب هستند که برای ایجاد خاک اره مناسبند. همچنین تیغه برش متقاطع هم در بازار موجود است که تیغه‌های کوچکتری دارند.

حرف آخر

اره میزی یکی از دستگاه‌های کاربردی در هر کارگاه نجاری و چوب‌بری است. کار کردن با این دستگاه به دقت و صبر زیادی نیاز دارد. اما یک اره برقی کاربردی محسوب می‌شود که می‌توانید با کمک آن برش‌های متنوعی را روی سطح چوب ایجاد کنید. امیدواریم این مطلب به سوالات شما پاسخ داده باشد. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید