دسته بندی

خرید اسانس گیاهی

مشاهده فیلترها

اسانس طبیعی (اسنشیال اویل)

اسانس گیاهی یا طبیعی نوعی ماده است که از گیاهان گوناگون استخراج می شود و رایحه ای قوی دارد، استخراج آن ها به شکل تقطیر انجام می گیرد. اسانس های طبیعی با نام روغن های فرار یا عصاره هم شناخته می شوند، زیرا حین مواجهه با هوا سریعا تبخیر می شوند.

از کاربردی ترین این اسانس ها می توان اسطوخودوس، رزماری، زنجبیل، چای، نعناعف دارچین، لیمو و غیره را نام برد. این اسانس ها با توجه به ساختار طبیعی ای که دارند قیمت بالاتری نسبت به اسانس های مصنوعی دارند زیرا اسانس های طبیعی خاصیت درمانی هم می توانند داشته باشند. قیمت اسانس های طبیعی با توجه به کاربرد های مختلفی که دارند، متفاوت است و این اسانس ها فروش بالایی دارند.

کاربرد اسانس طبیعی

عطر و طعمی که اسانس های طبیعی به غذا می دهند باعث شده تا طرفداران زیادی داشته باشد. اسانس ماده ای است که در همه ی تولیداتی که استفاده می کنیم مثل دارو ها، مواد غذایی، مواد بهداشتی موجود است. این اسانس ها با توجه به خاصیت درمانی ای که دارند برای پوست و بدن انسان مفید هستند.

اسانس های طبیعی در مواد غذایی نقش معطر کننده دارند و در محصولاتی مثل نوشیدنی ها، آدامس، شکلات و غیره کاربرد دارند. کاربرد این اسانس ها در آروماتراپی یا همان رایحه درمانی حائز اهمیت است. آن ها می توانند به وضع روحی، روانی و جسمانی بدن کمک کنند که از لحاظ روحی روانی می توان به ریلکسیشین، مدیتیشن، یوگا و برقراری جو دلپذیر و از نظر جسمانی به ماساژ درمانی اشاره کرد.

ویژگی های اسانس طبیعی

اسانس ها طبیعی از لحاظ ساختار، ماندگاری و خواص درمانی دارای ویژگی های گوناگونی هستند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • ترکیب متفاوت با توجه به شرایط محیطی و شیوه استخراج گیاه
  • احتمال تغییر رنگ در طول زمان و در تماس با هوا و در نتیجه اکسیده شدن
  • قابلیت جلوگیری از فاسد یا ترش شدن
  • دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی

فروش اسانس طبیعی

فروشندگان اسانس طبیعی باید محصولاتی به مصرف کننده ارائه دهند که با توجه به ماده اولیه آن ها کاملا مرغوب و با کیفیت باشد و از نظر اقتصادی برای مشتری به صرفه باشد. عواملی از جمله آب و هوا، کیفیت گیاه و خاکی که در آن کشت می شود همه بر مرغوب بودن و خرید اسانس های طبیعی تأثیر می گذارند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید