دسته بندی

طعم دهنده مصنوعی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

طعم دهنده مصنوعی

در ساختار میوه ها و گیاهان ماده ای به نام استر وجود دارد که باعث ایجاد رایحه و عطر در آن ها می شود که این عطر باعث خوش طعم و معطر شدن غذا، نوشیدنی و دارو ها می شود و به آن اسانس مصنوعی می گویند. اسانس یا طعم دهنده مصنوعی اغلب از مواد شیمیایی مانند ترکیبات نفتی یا خمیر کاغذ در آزمایشگاه به دست می آیند.

تفاوت اسانس طبیعی و مصنوعی

اسانس های طبیعی متشکل از مواد طبیعی مثل میوه ها، گیاهان، لبنیات و ادویه ها می باشد ولی ساختار تشکیل دهنده اسانس مصنوعی از مواد غبیر طبیعی یا همان شیمیایی است. مواد غذایی تولید شده با اسانس های طبیعی نسبت به مواد غذایی تهیه شده از اسانس مصنوعی از سلامت بیشتری برخوردارند اما اسانس های مصنوعی به صرفه تر هستند.

طعم دهنده های مصنوعی تهدیدی برای سلامت انسان به حساب می آیند که به DNA صدمه می زنند و باعث افسردگی می شوند. گرچه این دو اسانس تفاوت های زیادی با هم دارند اما کاربرد آن ها مشابه است. اسانس مصنوعی دوام بیشتری نسبت به نوع طبیعی آن دارد، ولی کیفیت و قیمت اسانس طبیعی بیش تر است.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید