دسته بندی

استابلایزر کامپیوتر

مشاهده فیلترها

استابلایزر کامپیوتر

استابلایزر یا ترانس برق خانگی یک نوع سیستم الکترونیکی هست که از قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر شما در برابر افزایش یا افت ولتاژ نوسانات برق شهری و قطع ناگهانی برق محافظت می کند. این دستگاه ورود و خروج ولتاژ برق شهری را کنترل و تنظیم می کند. و از سوختن و خرابی قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر جلوگیری می کند و در واقع باعث بهتر عمل کردن دستگاه و تجهیزات لوازم برقی و افزایش عمر آن هاست.

استابلایزر کامپیوتر

استابلایزر مناسب کامپیوتر کدام است؟

استابیلایزر دارای انواع مختلف است مانند:                                                               

  •  استابلایزر رله ای 
  • استابلایزر سوئیچینگ 
  • استابلایزر استاتیک

استابلایزر رله ای

استابلایزر رله ای تثبیت کننده ولتاژ برق شهری است و از ورود ولتاژ خراب و نامطلوب به دستگاه جلوگیری می کند. و این استابلایزر تک فاز برای سیستم های معمولی مناسب است. و این دستگاه دارای یک ترانس و چندین رله به صورت پله ای می باشد.  

استابلایزر سوئیچینگ

استابلایزر سوئیچینگ برای سیستم کامپیوتر های خاص مناسب است این استابلایزر که به آن تثبیت کننده های استاتیک ها می گویند. و این استابلایزر ثبات کننده ولتاژ ورودی و خروجی برق شهری است. از کانورتر الکتریکی و میکرو پروسسور برای کنترل و مدیریت جریان برق استفاده می کنند. و این نوع استابلایزر از خرابی دستگاه کامپیوتر جلوگیری می کند و بسیار قوی است.  

استابلایزر استاتیک 

برای خرید استابلایزر کامپیوتر می توان به استابلایزر استاتیک هم اشاره کرد. این دستگاه دارای یک ترانس افزاینده و کاهنده است و از قدرتمند ترین سیستم های محافظت کننده است تجهیزات برقی، کامپیوتر که دارای میکرو کنترلر و موتور است این دستگاه چون عملکرد و کیفیت بالایی دارد در بازار بسیار مورد استقبال قرار میگیرد.

مزایای استابلایزر کامپیوتر

تمام دستگاه های الکترونیکی و الکتریکی از ولتاژ ورودی دقیقی طراحی و تولید شده اند. گاهی اوقات به علت های مختلف ولتاژ ورودی دقیقی طراحی و تولید شده است و گاهی اوقات به علت های مختلف ولتاژ برق ورودی ثبات ندارد. و دائما با نوسانات قابل توجهی مواجهه می شود.
استابلایزر دستگاه الکتریکی هست که وظیفه آن یکسان سازی ولتاژ برق منبع تغذیه است. استابلایزر کامپیوتر برای حفظ سلامت و طول عمر کامپیوتر در برابر تغییرات دارای فیلترهای مکانیکی که نویز و نوسانات را کاهش می دهد. خرید دستگاه استابلایزر باعث می شود محافظت قابل توجهی از قطعات و تجهیزات الکترونیکی و سخت افزار داخلی داشته باشد.   

تفاوت استابلایزر با محافظ برق

ساخت وسایل برقی به این شکل است که تحمل و توانایی 10 درصد کاهش ولتاژ برق شهری و 8 درصد افزایش ولتاژ برق شهری را دارند. ولی اگر نوسانات برق شهری خارج از این حد باشد وسایل برقی دچار صدمه و خسارت جدی می شوند. و یکی از روش های جلوگیری از صدمه دیدن لوازم برقی از نوسانات شدید ولتاژ و جریان برق شهری قطع شدن و ثابت نگه داشتن ولتاژ و اتصال مجدد برق است این کار توسط محافظ برق انجام می گردد.

ولی استابلایزر اختلال در نوسانات ولتاژ برق را بدون قطع کردن آن تثبیت میکند و نوسانات ولتاژ را جبران نموده و ولتاژ اصلاح شده و پایدار را وارد دستگاه می کند مانند: استابلایزر کامپیوتر، استابلایزر تلویزیون، استابلایزر برای کولر گازی،...

استفاده از تثبیت کننده کامپیوتر مورد نیاز است؟

نوسانات ولتاژ برق شهری می توانند صدمه ای جدی به کامپیوتر شما وارد کند و اگر اطلاعات مهمی در سیستم باشد امکان دارد اطلاعات شما از سیستم حذف شود. و در واقع همانطور که میدانید خطر همیشه در کمین وسایل برقی شما از جمله کامپیوتر است که در اثر نوسانات ولتاژ برقی صدمه می بیند و گارانتی شامل حالش نمی شود.

استابلایزر کامپیوتر

قیمت استابلایزر کامپیوتر

استابلایزر از مهم ترین ابزار و تجهیزات ایمنی در لوازم خانگی، اداری، کامپیوتر و... می باشد که محبوب ترین استابلایزرها را با بهترین برند ها ازفروشگاه آنلاین نید صنعت با قیمت مناسب می توانید خریداری کنید. و قیمت این نوع استابلایزر بسیار مناسب و به صرفه است و وزن آن بسیار سبک است که از مزایای  این نوع استابلایزر هست و این دستگاه طرفداران بسیار زیادی دارد. چون هم قیمت مناسب و به صرفه و هم عملکرد مناسب دارد کامپیوتر از آن دسته وسایلی است که ما بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی مستقیم دو شاخه را به برق می زنیم و این کار ما اشتباه است. داخل دستگاه کامپیوتر وسایر لوازم (صوتی – تصویری ) مانند تلویزیون، سینمای خانوادگی و... مدار های پیچیده ای به کار رفته است که اگر صدمه ای ببینند می توان گفت احتمالا قابل تعمیر نیستند و برای جلوگیری از این آسیب ها می توان از استابلایزر کامپیوتر یا محافظ مخصوص کامپیوتر استفاده کرد. 

نکاتی که باید هنگام خرید استابلایزر به آن توجه کرد

توان مصرفی: باید با توجه به تعداد وسایل برقی و ماکزیمم توان مصرفی هر وسیله و سپس مجموع توان آن ها استابلایزری خریداری کنید که این توان را پوشش دهد. هر چقدر تعداد وسایل بیشتر باشد، توان مصرفی استابلایزری باید بیشتر باشد.

تعداد پریز: اگر برای کارتان دو تا پریز کافی است پس استابلایزری را تهیه کنید که دو تا جای پریز داشته باشد. هر چقدر تعداد پریزها کم باشد بنابراین قیمت آن کمتر است. 

محدوده ولتاژ کاری: دستگاه استابلایزر دارای دو محدوده ولتاژ است، ولتاژ کاری پایین و بالا در ولتاژ کاری بالا، ولتاژ را کاهش و به 220 ولت می رساند. ولتاژ کاری پایین، دستگاه ولتاژ 220 را جبران کرده و افزایش میدهد.

گارانتی: قبل از خرید استابلایزر به گارانتی آن توجه کنید زیرا استابلایزر ارزان بدون گارانتی باعث به هدر رفتن هزینه می گردد. سراغ برندهای متفرقه و ارزان قیمت نروید زیرا برند خوب لزوما گران ترین نیست.

زمان تاخیر: زمانی که دستگاه نوسانات را شناسایی و جبران کند، روی عملکرد مناسب آن اثر می گذارد. هر چه این زمان کوتاه باشد عملکرد دستگاه نیز بهتر است.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید