دسته بندی

استابلایزر کامپیوتر

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

استابلایزر کامپیوتر

استابلایزر یا ترانس برق خانگی یک نوع سیستم الکترونیکی هست که از قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر شما در برابر افزایش یا افت ولتاژ نواسانات برق شهری و قطع ناگهانی برق محافظت می کند. این دستگاه ورود و خروج  ولتاژ برق شهری را کنترل و تنظیم می کند. و از سوختن و خرابی قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر جلو گیری می کند و در واقع باعث بهتر عمل کردن دستگاه و تجهیزات لوازم برقی و افزایش عمر ان هاست.

استابلایزر مناسب کامپیوتر کدام است؟

استابیلایزر دارای انواع مختلف است مانند:                                                                       

  •  استابلایزر رله ای 
  • استابلایزر سوئیچینگ 
  • استابلایزر استاتیک

استابلایزر رله ای: ا

ستابلایزر رله ای تثبیت کننده ولتاژ برق شهری است و از ورود ولتاژ خراب ونامطلوب به دستگاه جلو گیری می کند. و این استابلایزر تک فاز برای سیستم های معمولی مناسب است.و این دستگاه دارای یک ترانس  و چندین رله به صورت پله ای می باشد.  

استابلایزر سوئیچینگ:

استابلایزر سوئیچینگ برای سیستم کامپیوتر های خاص مناسب است این استابلایزر که به ان تثبیت کننده های استاتیک ها می گویند. و این استابلایزر ثبات کننده ولتاژ ورودی و خروجی برق شهری است .  از کانورتر الکتریکی و میکرو پروسسور برای کنترل و مدیریت جریان برق استفاده می کنند. و این نوع استابلایزر از خرابی دستگاه کامپیوتر  جلوگیری می کند و بسیار قوی است.  

استابلایزر استاتیک :

برای خرید استابلایزر کامپیوتر می توان به استابلایزر استاتیک هم اشاره کرد. این دستگاه دارای یک ترانس افزاینده و کاهنده است واز قدرتمند ترین سیستم های  محافظت کننده است  تجهیزات برقی، کامپیوتر که دارای میکرو کنترلر و موتور است این دستگاه چون عملکرد و کیفیت بالایی دارد در بازار بسیارمورد  استقبال قرار میگیرد.

مزایای استابلایزر کامپیوتر:

تمام دستگاه های الکترونیکی و الکتریکی از  ولتاژ ورودی دقیقی طراحی و تولید شده اند . گاهی اوقات به علت های مختلف ولتاژ ورودی دقیقی طراحی و تولید شده است  وگاهی اوقات به علت های مختلف ولتاژ برق ورودی ثبات ندارد. و دائما با نوسانات قابل تو جهی مواجهه می شود. استابلایزر دستگاه الکتریکی هست که وظیفه ان یکسان سازی ولتاژ برق منبع تغذیه است. استابلایزر کامپیوتر برای حفظ سلامت و طول عمر کامپیوتر در برابر تغییرات دارای فیلترهای مکانیکی که نویز و نوسانات  را کاهش می دهد. خرید دستگاه استابلایزر باعث می شود محافظت قابل توجهی از قطعات و تجهیزلت الکترونیکی و سخت افزار داخلی داشته باشد.   

تفاوت استابلایزر با محافظ برق

ساخت وسایل برقی به این شکل است که تحمل و توانایی 10 درصد کاهش ولتاژ برق شهری و8 درصد افزایش ولتاژ برق شهری را دارند . ولی اگر نوسانات  برق شهری خارج از این حد باشد و سایل برقی دچار صدمه و خسارت جدی می شوند. و یکی از روش های جلوگیری از صدمه دیدن لوازم  برقی از نوسانات  شدید ولتاژ و جریان برق شهری قطع شدن و ثابت نگهداشتن ولتاژ و اتصال مجدد برق است  این کار توسط محافظ برق انجام می گردد.

ولی استابلایزر اختلال در نوسانات  ولتاژ برق را بدون قطع کردن ان تثبیت میکند و نوسانات ولتاژرا جبران نموده و ولتاژ اصلاح شده و پایدار را وارد دستگاه می کند مانند: استابلایزر کامپیوتر، استابلایزر تلویزیون، استابلایزر برای کولر گازی، ...

استفاده ازتثبیت کننده کامپیوتر مورد نیاز است؟

نوسانات  ولتاژ برق شهری می توانند صدمه ای جدی به کامپیوتر شما وارد کند و اگر اطلاعات مهمی در سیستم باشد امکان دارد اطلاعات شما از سیستم حذف شود. ودر واقع همانطور که میدانید خطر همیشه در کمین وسایل برقی شما از جمله کامپیوتر است که در اثر نوسانات ولتاژ برقی صدمه می بیند وگارانتی شامل حالش نمی شود.

قیمت استابلایزر کامپیوتر

استابلایزر از مهم ترین ابزار و تجهیزات  ایمنی در لوازم خانگی، اداری، کامپیوتر و... می باشد  که محبوب ترین استابلایزرها را با بهترین برند ها ازفروشگاه آنلاین نید صنعت با قیمت مناسب می توانید خریداری کنید. و قیمت این نوع استابلایزر بسیار مناسب و به صرفه است و وزن آن بسیار سبک است که از مزایای  این نوع استابلایزر هست و این دستگاه طرفداران بسیار زیادی دارد. چون هم قیمت مناسب وبه صرفه وهم عملکرد مناسب دارد کامپیوتر از ان دسته وسایلی است که ما بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی مستقیم دو شاخه را به برق می زنیم و این کار ما اشتباه است. داخل دستگاه کامپیوتر وسایر لوازم (صوتی – تصویری ) مانند تلویزیون، سینمای خانوادگی و... مدار های پیچیده ای به کار رفته است  که اگر صدمه ای ببینند می توان گفت احتمالا قابل تعمییر نیستند وبرای جلو گیری از این اسیب ها می توان از استابلایزر کامپیوتر یا محافظ مخصوص کامپیوتر استفاده کرد. 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید