دسته بندی

اینورتر جوشکاری

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

اینورتر جوشکاری نسل جدیدی از دستگاه‌های جوش است که به دلیل وزن کم و کیفیت بالای جوشکاری در بسیاری از فعالیت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزارها با ایجاد جریان بالا منبع تغذیه برای جوشکاری را فراهم می‌کنند. دستگاه جوش اینورتر در مقایسه با مدل‌های قدیمی از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. در این دستگاه تکنولوژی سیلیکون جایگزین رکتی فایرهای مس و آلومینیوم دستگاه‌های جوش سنتی شده‌است. اینورتر جوش نیز مانند هر فناوری نوظهور دیگر در زمان معرفی مشکلاتی به همراه داشت. اما با گذشت زمان تکنولوژی دستگاه جوشکاری اینورتر پیشرفت کرد و به یک فناوری کم‌هزینه با مزایای بسیار تبدیل شد.

نحوه عملکرد اینورتر جوشکاری

نحوه عملکرد دستگاه اینورتر جوش به گونه‌ای است که برق شهری تک‌فاز و یا سه‌فاز را از منبع دریافت کرده و به جریان مستقیم یا همان DC تبدیل می‌کند. سپس این جریان به قسمت اینورتر وارد شده و به جریان متناوب با فرکانس بالا تبدیل می‌شود. در پایان، این جریان پس از عبور از مبدل‌های هسته تغییر کرده و دوباره به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. جریانی که ایجاد می‌شود، ولتاژ نامطلوب جریان برق را از بین می‌برد و با حفظ فرکانس بالا به جریان بیشتری برای فرآیند جوشکاری تبدیل می‌شود.

پیدایش نیمه هادی‌ها با قدرت بالا در دستگاه جوش اینورتر ماسفت، دستگاه را قادر به مواجه شدن با بارهای اضافی بالا می‌سازد. این ویژگی در دستگاه‌های جوش، کنترل قدرت و حفاظت بار را نیز فراهم می‌آورد. وجود سیستم سوئیچینگ در دستگاه‌های اینورتر جوشکاری مبتنی بر میکروکنترلر تنظیم می‌شود که امکان کنترل بهتر پالس‌ها را فراهم می‌سازد. به‌طور کلی این دستگاه‌ها از سایر منایع جوشکاری کارآمدتر هستند و قوسی پایدار و آرام را ایجاد می‌کنند و بالاترین سطح کیفیت در جوشکاری را به‌وجود می‌آورند.

مزایای اینورتر جوشکاری

یکی از اصلی‌ترین مزایای موتور جوش اینورتر وزن کم و اندازه کوچک آن است که این دستگاه جوش کوچک را به یک ابزار پرکاربرد قابل حمل تبدیل کرده‌است. در انواع دستگاه جوش اینورتر از مبدل‌های بسیار کوچکی در مقایسه با دستگاه‌های قدیمی استفاده شده که این امر انواع اینورتر جوشکاری را سبک‌تر و در نهایت قابل حمل نموده‌است. از این‌رو، اینورترهای جوشکاری در فضاهای کوچک و باریک نیز قابل استفاده هستند. علاوه‌بر این، دستگاه جوش اینورتر کوچک به توان کمتری برای کار نیاز دارد و به عنوان یک ابزار خانگی نیز قابل استفاده است. نیاز کمتر به جریان الکتریکی در موتورجوش اینورتر این امکان را فراهم کرده تا بتوان این دستگاه‌ها را به هر پریز برق شهری متصل نمود و از آن استفاده کرد. در این مدل از دستگاه‌های جوش برخلاف دستگاه‌های جوشکاری سنتی و صنعتی نیازی به برق سه‌فاز برای انجام فرآیند جوشکاری نیست.