دسته بندی

بتن کن

مشاهده فیلترها

انتخاب و خرید دریل بتن کن

به عنوان یکی از ابزارهای حرفه‌ای می‌توان به انواع دریل اشاره کرد که با توجه به نوع کارکرد، برای منظورهای مختلفی قابل استفاده هستند. به طور کلی انواع دریل برای سوراخکاری، عملیات نصب یا تخریب به کار می‌روند. دریل بتن کن نیز یکی از انواع دریل موجود در بازار است که از آن جهت کارهایی از قبیل نصب، سوراخ‌کاری یا تخریب در تاسیساتی که دارای سطوح سختی از جنس بتن هستند، استفاده می‌شود. برای خرید دریل های بتن کن نیاز است تا آشنایی کافی با اجزا و نوع عملکرد آن داشته باشیم و همچنین نکاتی را در خرید و قیمت آن در نظر بگیریم. در این مقاله قصد داریم به طور مختصر شرح دهیم که دریل بتن کن چیست و در نهایت اطلاعاتی که برای خرید نیاز است، مورد بررسی قرار دهیم.

خرید دریل بتن کن

 

کارکردهای دریل بتن کن

با توجه به نوع دریل و قابلیت‌های دستگاه، کارکرد دریل بتن کن متفاوت است اما به طور کلی در سه حالت امکان فعالیت دارد. دستگاه بتن کن می‌تواند به صورت دورانی یا چکشی عمل کند که در حالت چکشی از سیستم بادامکی استفاده می‌کند.

حالت چرخشی (دریل): در این حالت که اصطلاحا به آن دریل نیز گفته می‌شود حالت چکشی غیر فعال است و تنها حالت دورانی را داریم. از این حالت برای  سوراخ کردن سطوح فلزی و غیره استفاده می‌شود.

حالت چکشی همراه با دوران: در این حالت هر دو حرکت دورانی و چکشی فعال می‌باشد که در واقع دریل بتن کن به همین منظور طراحی شده است. با استفاده از این حالت در دریل می‌توان سوراخ‌های بزرگی را در متریال‌های گوناگون ایجاد کرد.

حالت چکشی (بتن کن): در این حالت حرکت دورانی نداریم و صرفا مکانیزم چکشی دریل فعال می‌باشد که به منظور تخریب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دریل با قابلیت همزمان حالت دروانی چکشی و چکشی، دریل دو کاره و اگر هر سه حالت را دارا باشد، به آن  دریل سه کاره گفته می‌شود.

 

اجزای دریل بتن کن

این دستگاه مانند تمام ابزارهای حرفه ای دارای چندین بخش اصلی در ساختار خود می‌باشد:

موتور: اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده هر دریل موتور آن است که متناسب با نیاز می تواند نیروهای لازم را برای عملکرد سایر اجزا فراهم کند.

سه نظام: این قطعه در دریل امکان قرارگیری انواع مته و سری را  فراهم می‌کند و به عبارتی رابط بین دریل و مته‌ است که در جنس های فلزی، پلاستیکی و نیمه فلزی تولید می‌شود.

مته: انواع مختلف مته از جنس فولاد یا الماسه برای ایجاد حفره و سایر کارکردها روی سه نظام نصب می‌شوند.

منبع تغذیه: دریل بتن کن می تواند در دو نوع برقی یا شارژي به کار برده شود. در حالت شارژی از انواع باتری‌ها استفاده می‌گردد.

 

قیمت دریل بتن کن

دیمر یا کنترل سرعت: کلید دیمر برای کنترل سرعت دستگاه به کار می‌رود.

علاوه بر موارد فوق که اغلب در انواع مختلف دریل‌ها وجود دارد در دریل هیلتی بتن کن از پیستون نیز استفاده می‌شود که موجب تقویت قدرت تخریب می‌گردد و از این ویژگی در حفاری نیز می‌توان سود برد.  در واقع با سوار شدن پیستون بر سیلندر، فشار هوا ایجاد می‌شود که موجب حرکت رو به جلو شده و حالت چکشی دستگاه به کار می‌افتد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت در طراحی دریل هیلتی، سیستم ضد لرزش AVS است که با دفع لرزش کار با دریل را راحت‌تر می کند.

کلید چپ‌گرد و راست‌گرد به منظور تعویض جهت چرخش مته، عمق سنج میله‌ای مدرج، ترمز الکترونیک دستگاه برای مواقع ایست ناگهانی، بدنه، دسته نگه دارنده، کلید روشن و خاموش و نشانگر LED از دیگر اجزای دریل محسوب می‌شوند.

لوازم جانبی دریل ها از جمله هیلتی نیز شامل انواع مته‌ها و قلم برای کار با مواد مختلف هستند که متناسب با نیاز می‌توان از بازار تهیه کرد.

دریل بتن کن چه انواعی دارد؟

دسته بندی دریل‌­ها بر اساس نوع منبع  تغذیه، وزن، نوع کارکرد و نوع قلم آن صورت می‌گیرد. اما به طور کلی بر اساس نوع قلم می توان به سه دسته ی زیر اشاره کرد که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد:  

دریل بتن کن چهار شیار (SDSPLUS)

 مته و قلم استفاده شده در این نوع دریل دارای قطر بین 24 تا 30 میلی‌متر می‌تواند باشد که اغلب در تخریب‌هایی محدود به کار می‌رود. این نوع قلم‌ها از قلم‌هایی نوع پنج شیار سبک‌تر هستند و دارای ضخامت کمتری می‌باشند، بنابراین می‌تواند در  سوراخکاری سطوحی که از مصالحی مانند بتن، گچ، آجر و سیمان ساخته شده‌اند مورد استفاده قرار گیرد. علاوه براین جهت تخریب قطعه‌های کوچک آجر، موزائیک و یا قطعات کم قطر بتن به کار رود. با این وجود این نوع دریل نسبت به دریل چکشی قدرت سوراخکاری بیشتری دارد.

 خرید انواع بتن کن

دریل بتن کن پنج شیار (SDSMAX)

این مدل در واقع نمونه‌ی کامل شده‌ی دریل چهار شیار است. سیستم قلم‌گیر در این نوع می‌تواند مته‌های دارای قطر 34 میلی‌متر به بالاتر را بگیرد و امکان چرخش مته در 5 یا 6 وضعیت را امکان‌ پذیر می ‌کند. دریل پنج شیار با قدرت تخریب بالا، ضربه‌های قوی و محکمی جهت تخریب یا حفاری وارد کند.  البته لازم به ذکر است که دارای وزن سنگین است و اغلب بیشتر از 5 کیلوگرم می‌باشد به همین دلیل، سیستم کنترل سرعت در آن به کار می‌رود. یکی دیگر از ویژگی‌ها این مدل، سیستم میرایی لرزش است که با دفع لرزش، از خستگی کاربر در حین کار می‌کاهد.

دریل بتن کن با قلم 6 گوش (HEX)

این نوع دریل بتن کن صرفا جهت تخریب به کار می‌روند و دارای وزن بالایی همچون 15، 17، 18 و 30 کیلوگرم هستند. این نوع دریل هیلتی نیز از سیستم میرایی لرزش(AVS ) سود می‌برد و قلم‌گیر آن عموماً به شکل شش ضلعی است که به آن (HEX) نیز گفته می‌شود و همچنین  به سیستم(SDS MAX) نیز مجهز است. سیستم مته گیر(SDS  MAX) برای عملیات سنگین و تخریب بسیار بالای بتن مناسب است و دارای قدرت بالایی است.

خرید دریل بتن کن

با شناختی که نسبت به کارکرد دریل‌های بتن کن و همچنین اجزای آن پیدا کرده‌اید اکنون می توانید ویژگی های فنی و عملکردی دریل را بررسی کنید و یک خرید مناسب داشته باشید.  در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

حالت کاری

همانطورکه اشاره شد، دریل بتن کن ممکن است در سه حالت قابلیت کار کردن را داشته باشد. بنابراین قبل از اقدام به خرید بررسی کنید که آیا نیاز به سوراخکاری یا تخریب دارید و سپس دستگاهی را تهیه نمایید که متناسب با  هر یک از این حالت‌ها  نیاز شما را برطرف کند.

قدرت

دریل‌های بتن که با توجه به دو پارامتر ضربه  و توان دستگاه دارای قدرت‌های متفاوتی هستند که با توجه به نیاز کاربر، متغیر است. بنابراین در هنگام خرید بایستی به قدرت دستگاه مد نظر توجه نمایید.

قیمت و خرید هیلتی

 

وزن

دریل نیز مانند سایر ابزار حرفه‌ای و الکتریکی در وزن و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. بنابراین در بازار می‌توان دسته‌بندی‌های مختلفی بر اساس وزن دریل نیز مشاهده کرد. باید توجه کرد که قدرت دریل رابطه‌ی ‌مستقیمی با وزن آن دارد و دستگاه‌های با وزن بالا قدرت بیشتری در تخریب  دارند.

اندازه

یکی از مهمترین فاکتورهای خرید دریل، ابعاد آن است. این پارامتر با توجه به نیاز کاربر تعیین می شود، چرا که برای تخریب‌های بزرگ نیاز به دستگاه‌های بزرگتر داریم. از طرفی در صورت نیاز به حمل مداوم دریل یا برای سوراخکاری بتن یا سطوح می بایست دریلی با ابعاد کوچکتر را تهیه شود.

نکات فنی در خرید دریل بتن کن

علاوه بر ویژگی‌های ظاهری در خرید  بتن کن باید به فاکتورهای فنی دستگاه نیز توجه شود. برخی از مهمترین فاکتورهای فنی خرید را در ادامه بررسی می کنیم.

منبع انرژی

به طور کلی انواع دریل قادر هستند  با استفاده از منابع انرژی زیر کار کنند:

دریل الکتریکی

 دریل دستی

 دریل بنزینی

 دریل بادی یا پنوماتیک

 دریل بتن کن نیز با استفاده از برق مستقیم یا با باتری در بازار موجود است. دریل‌های برقی به دلیل نیاز به پریز برق با محدودیت رو به رو هستند، اما اغلب از قدرت بالایی نیز برخوردارند. انواع شارژی دریل می‌تواند با باتری کار کند و معمولا سبک و قابل حمل است. معمولا از باتری لیتیوم-یونی در دریل بتن کن استفاده می‌شود که وجود باتری موجب سنگین‌ترشدن دستگاه می‌گردد، بنابراین نیاز به سیستم کنترل سرعت دارد.

سه نظام

همانطور که در بخش اجزای دریل اشاره شد سه نظام برای نگه داشتن مته‌ها و انتقال قدرت طراحی شده است. این قطعه خود دارای ابعاد و انواع گوناگونی است که در این سه ‌نظام‌های اتوماتیک به نام SDS PLUS و SDS MAX  شناخته شده‌تر هستند. با استفاده از این نوع سه نظام تعویض مته بدون نیاز به ابزار و با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. به دلیل  کمیاب بودن مته‌های SDS Max نسبت به مته‌های SDS PLUS دارای قیمت بالاتری نیز می‌باشند.

راهنمای خرید دریل بتن کن

 

انرژی ضربه

یکی از مهمترین پارامترهای که در خرید دریل بتن کن نیاز به توجه دارد میزان انرژی ضربه آن است. انرژی ضربه در واقع میزان شدت ضربه وارده و کارایی بتن کن را نشان می‌دهد.

دور بر دقیقه

چرخش موتور دریل با استفاده از پارامتر دور بر دقیقه سنجیده می‌شود که نشان دهنده‌‌ی قابلیت دریل برای ایجاد سوراخ در مواد مختلف است.

توان

دریل نیز مانند سایر اقلام برقی دارای مقدار توان مشخصی است که می‌تواند بازده وسیله را در برابر انرژی مصرفی نشان دهد. بالا بودن توان دریل مشخص کننده‌ی قدرت بیشتر آن است.

 خرید دریل بتن کن بر اساس کاربرد

خرید و قیمت دریل بتن کن را بر اساس ویژگی‌های کلی و مشخصات فنی آن بررسی کرده‌ایم. یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید دریل باید مورد توجه قرار گیرد نوع کاربرد دریل می­باشد. از آنجا که برای هر کاربردی نوعی از دریل بتن کن مناسب است بنابراین در این بخش به مشخصات مناسب برای کاربری‌های مختلف اشاره می کنیم:

کاربرد خانگی و گاه به گاه

در این حالت اغلب جهت سوراخ کردن چند قطعه یا برای یک پروژه کوتاه مدت نیاز به دریل است. بنابراین می‌توان از دستگاهی با ظرفیت کم، انرژی ضربه تا حدود 3 ژول ، 3000 ضربه در دقیقه، سرعت دورانی 800 و 900 وات توان استفاده کرد که برای برداشتن کاشی و یا تراز کردن آجر و ایجاد سوراخ­های با عمق نه چندان زیاد نیز به کار می‌رود.

کاربرد مداوم

برای استفاده‌های مداوم و جهت تخریب‌های سبک و همچنین ایجاد سوراخ تا عمق 26 میلی‌متر در بتن آرمه می‌توان از دستگاهی که دارای  انرژی ضربه 4 تا 6 ژول ، 4300 ضربه در دقیقه ، 900 دور در دقیقه و توان تا 1500 وات است، استفاده نمود.

کاربرد طولانی‌مدت و حرفه‌ای

در صورت استفاده از دریل برای ساخت و ساز و تخریب‌های سنگین می‌توان از دریل‌های بتن کن حرفه‌ای استفاده کرد. این نوع دریل می‌تواند دارای توان 1200 وات، انرژی ضربه­d 8 تا 10 ژول  و همچنین 3000 دور در دقیقه باشد. همچنین سبک بودن و مجهز به سیستم میرایی لرزش و کنترل سرعت برای استفاده‌ی مداوم ضروری است.

 

بررسی انواع دریل بتن کن

خرید دریل بتن کن با توجه به ایمنی و راحتی

معیار آخری که برای خرید دریل بتن کن به آن می‌پردازیم، پارامتر ایمنی و راحتی در هنگام کار با دریل است. دریل به دلیل استفاده‌های خانگی و حرفه‌ای بایستی ویژگی هایی داشته باشد تا امنیت جانی و همچنین کیفیت کار را بالا ببرد. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

ـ قابلیت توقف خودکار در مواقعی که دریل دچار مشکل است مانند گیر کردن مته می‌تواند امنیت خوبی را برای کاربر فراهم کند.

ـ قابلیت تنظیم عمق که موجب می­شود دقت کار بالاتر رود و همچنین امکان حفاری به عمق دلخواه را فراهم می‌کند.

ـ قابلیت تنظیم سرعت برای دریل­های سنگین و به طور کلی تمامی دریل‌ها امکان کنترل سرعت موجب راحتی کار و همچنین ایمنی بیشتر می‌شود.

ـ سیستم ضد لرزش که پیشتر نیز به آن اشاره شد از ویژگی‌های بسیارخوب دریل است که از خستگی کاربر جلوگیری می‌کند و همچنین کارایی را به طور قابل توجهی بالا می‌برد.

ـ مجهز بودن به چراغ LED برای برخی از دریل‌ها که در نوک مته قرار می‌گیرد موجب می‌شود در مکان‌های تاریک و همچنین جاهایی تنگ و دور از دسترس کاربر، امکان کار کردن راحت‌تر باشد و دقت بیشتری را به کار می‌افزاید.

بررسی قیمت انواع هیلتی

 

ـ از آنجا که دستگاه‌های بتن کن سرو صدای زیادی دارند و دارای لرزش هستند بهتر است هنگام انتخاب محصول نمونه‌ای را برگزینید که سبک‌تر بوده و دارای سرو صدای کمتری باشد.

ـ قابلیت قفل پذیری: موجب می‌شود که امکان استفاده از دریل توسط افراد ناشی کمتر شود و از اتقافات غیر قابل پیش بینی جلوگیری کند.

قیمت دریل بتن کن به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از فاکتورهای اصلی خرید دریل قیمت مناسب آن در کنار کیفیت محصول است. قیمت دریل بتن کن تحت تاثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل تعیین کننده‌ی قیمت دریل برند و کشور سازنده‌ی آن است. این روزها برندهای مختلفی در بازار عرضه می‌شود که تشخیص بهترین برند دریل بتن کن خود به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. همچنین نوع منبع تغذیه، گارانتی و خدمات پس از فروش، مشخصات فنی، جنس قطعات، گارانتی و ... در تعیین قیمت دریل بتن کن نقش دارد. در ادامه به چند مورد مهم که قیمت دریل را بر اساس آن می‌توان آنالیز کرد اشاره می‌کنیم:

۱. قدرت دستگاه

نوع کاربری مد نظر برای دریل در انتخاب نوع آن و همچنین میزان قدرت دستگاه تاثیر دارد. بنابراین اگر نیاز به دستگاهی با قدرت و توان بالا باشد، می‌بایست هزینه‌ی بیشتری صرف شود و بدین ترتیب دریل بتن کن قیمت بالاتری خواهد داشت.

2. برند تولیدی

بالاترین قیمت دریل مربوط به کشورهای اروپایی و آمریکاست، البته کشورهای چین، کره، ژاپن و تایوان محصولات خوبی را به بازار ارائه می‌کنند. به طور کلی کشور سازنده نقش مهمی را در قیمت هر کالایی ایفا می‌کند و دریل نیز از آن مستثنی نیست. لازم به ذکر است که بین  قیمت دریل بتن کن ساخته‌ی کشور آلمان و آمریکای و ژاپن و سایر کشورها اختلاف زیادی است. قیمت این نوع دریل‌ها بسیار بالاست و شاید در شرایط کنونی خرید نمونه‌های ساختهی ‌چین به صرفه باشد.

 از برخی از برندهای معروف می‌توان به بوش (Bosch)، درمل (Dremel) و شپخ (Scheppach) اشاره کرد. همچنین برندهای با کیفیتی چون دریل‌های متابو ، آاگ، دیوالت، میلواکی و ماکیتا نیز عرضه می‌شوند که دارای قیمت بالایی نیز هستند. البته اکثر دریل‌های موجود در بازار ایران و کشورهای آسیایی تحت لیسانس و تولید شده در کشور چین هستند. کشور چین خود نیز دارای دریل‌های  توسن،  رونیکس، کرون، دی سی ای و اکتیو می‌باشد که با استقبال خوبی نیز رو به رو شده است.  

3. کیفیت دستگاه

طبیعتا اگر به دنبال دریل با کیفیت خوب باشید که هم در ساخت و هم در جنس قطعات ازکیفیت بالایی برخوردار باشد می‌بایست هزینه‌ی بیشتری را پرداخت کنید. البته قیمت بالای دریل با کیفیت با توجه به طول عمر مفید دستگاه در دراز مدت توجیه اقتصادی دارد.

4. اصالت دستگاه

این روزها به دلیل تغییرات زیادی که در بازار واردات و ارزی صورت می‌گیرد ارائه‌ي کالاهای تقلبی و جعلی آن هم با کیفیت پایین و قیمت ارزان‌تر زیاد شده است. بنابراین برای تهیه‌ی کالای اصل بهتر است به شرکت‌های معتبر یا نمایندگی‌های انحصاری مراجعه نمایید. کالایی که دارای اصالت باشد طبیعتا از قیمت بالاتری نسبت به کالای تقلبی برخوردار است بنابراین هرگز کیفیت و اصالت را قربانی قیمت پایین‌تر نکنید چرا که در طی زمان ضرر اقتصادی تهیه‌ی دستگاه جدید و یا تعمیرات آن بیشتر خواهد بود.

5. خدمات پس از فروش

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت دریل بتن کن خدمات پس از فروش آن است. برخی از شرکت‌های تولیدی با حذف خدمات پس از فروش دستگاه خود را با قیمت کمتری عرضه می‌کنند. همچنین قیمت لوازم یدکی و قطعات بعضی از برندها بسیار بالاست به همین دلیل شاید خریدار از تهیه محصول آن برند صرف نظر کند. بنابراین در مورد قیمت حتما به قیمت قطعات، ابزار جانبی و لوازم یدکی آن نیز توجه کنید.

خرید آنلاین دریل بتن کن

 

جمع بندی

در این مطلب کوشیدیم تا با ارائه‌ی اطلاعات مناسب شما را با ویژگی‌ها و عملکرد دریل بتن کن آشنا کنیم. همچنین هر آنچه را که برای خرید و یا  قیمت گذاری آن مورد نیاز بود به تفصیل بررسی کردیم. در پایان متذکر می‌شویم که با  توجه به مشخصات ارائه شده، متناسب با نیاز خود اقدام به انتخاب محصول کنید و در نهایت از مراکز قابل اطمینان اقدام به خرید نمایید. در صورت تمایل به خرید از سایت نید صنعت می‌توانید به بخش محصولات دریل بتن کن مراجعه کرده و پس از مشاهده تصاویر و بررسی مشخصات کالای خود را تهیه نمایید.

سوالات متداول

کدام برند دریل بتن کن بهتر است؟

در واقع برند به تنهایی تعیین کننده‌ی کیفیت دریل نمی‌باشد و باید مجموعه‌ای از عوامل را در آن موثر دانست. درمورد برندهای دریل تولیدی کشورهای آلمان، ژاپن و آمریکا از بهترین انواع هستند و نمونه­‌های چینی و تایوان نیز با توجه به قیمت مقرون به صرفه‌تر و کیفیت و کارایی خوب، انتخاب مناسبی می‌باشند.

برای کار تخریب می‌توان از دریل بتن کن استفاده کرد؟

دریل های بتن کن دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام با توجه به مشخصات دستگاه قابلیت انجام سوراخکاری یا تخریب و همچنین دوران را دارند. بنابراین می‌توان با بررسی مناسب نمونه‌ای را انتخاب کرد که برای تخریب مناسب باشد.

چطور بدانیم قیمت دریل بتن کن مناسب است؟

قیمت دریل خود به فاکتورهای متعددی از جمله برند، کیفیت، کارایی دستگاه و همچنین اصالت محصول وابسته است. دریل با کیفیت و دارای توان کار بالا از قیمیت بیشتری نیز برخوردار است. بنابراین بهتر است قبل از خرید دستگاه را بررسی کنید تا ازکارایی آن مطمئن گردید. برای خرید حتما از فروشگاه‌های معتبر یا نمایندگی‌ها اقدام کنید.

چه نوعی از دریل بتن کن را بخریم؟

برای خرید ابتدا تصمیم بگیرید برای چه کاری نیاز به دریل دارید و سپس متناسب با حالت کاری دستگاه محصول خود را انتخاب کنید.  دریل را از لحاظ قطعات یدکی و همچنین ایمنی به خوبی بررسی کنید و از فروشگاه معتبر خرید نمایید.

قطعات یدکی دستگاه را از کجا بخرم؟

برخی از شرکت های تولیدی برای کاهش هزینه خدمات پس از فروش را حذف می‌کنند، بنابراین در هنگام خرید توجه کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش برای محصول در نظر گرفته شده باشد. در این صورت قطعات را می‌توان از نمایندگی‌ها تهیه کرد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید