دسته بندی

درایو و سافت استارتر

مشاهده فیلترها

 

راه اندازی و کنترل موتورهای الکتریکی همیشه جزء مهم‌ترین چالش‌ها در صنعت برق بوده است. امروزه پیشرفت تکنولوژی، منجر به ساخت تجهیزاتی از جمله سافت استارتر و درایو موتورهای الکتریکی را شده است که علاوه بر راه‌اندازی و کنترل دور، حفاظت، صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش طول عمر موتورهای الکتریکی را تضمین می‌کند.

سافت استارتر

راه‌اندازی نرم با استفاده از سوئیچ‌های الکترونیک قدرت مانند تریستورها و ترایاک‌ها بر اساس  کنترل ولتاژ صورت می‌گیرد. این تجهیزات بر اساس نوع کنترل به دو گروه آنالوگ و دیجیتال و بر اساس تعداد فاز به دو گروه تکفاز و سه‌فاز تقسیم می‌شوند. سافت استارتر ها قابلیت‌هایی مانند راه‌اندازی نرم، توقف نرم‌، تنظیم زمان استارت و استاپ، حفاظت ولتاژ و جریان، راه‌اندازی با فرکانس جاگ و حفاظت حرارتی و ... را دارند.

درایو (اینورتر) موتورهای سه فاز

 

درایو یا اینورتر تجهیزی است که بر پایه روش کنترل ولتاژ بر فرکانس و وکتور توسط عناصر الکترونیک قدرت مانند IGBT ها و ماسفت‌ها راه‌اندازی و کنترل دور موتورهای الکتریکی انجام می‌دهد. این وسایل قابلیت‌هایی مانند کنترل دور موتور به صورت دلخواه، راه‌اندازی با فرکانس جاگ، حفاظت حرارتی، حفاظت در برابر اضافه بار، حفاظت ولتاژ و جریان، ترمز دی‌سی، کاهش مصرف انرژی و ... را دارد. از درایوها برای راه‌اندازی و کنترل پمپ‌ها، کمپرسورها، نوار نقاله، جرثقیل و آسانسور،  آسیاب‌، صنایع ماشین سازی، صنایع نفت و گاز و... کاربری دارند.

معیار‌های انتخاب و خرید درایو و سافت استارتر

برای انتخاب درایو و سافت استارتر، باید به نوع کاربری و مشخصات فنی موتور توجه کرد. از مهم‌ترین معیارها می‌توان به  توان مصرفی، جریان راه‌اندازی، جریان نامی، گشتاور تولیدی، نوع سربندی (ستاره یا مثلث) موتور الکتریکی مورد استفاده اشاره کرد. از برندهای مطرح در این زمینه می‌توان به زیمنس، اشنایدر الکتریک، مس پاور، هیوندای الکتریک، ال اس، دانفوس و ... اشاره کرد .

با توجه اهمیت انتخاب درایو و سافت استارتر و تناسب آن با موتورالکتریکی مورد استفاده، فروشگاه اینترنتی نید صنعت این امکان را در اختیار کاربران قرار داده است تا با مقایسه و انتخاب مشخصات فنی، بتوانند درایو و سافت استارتر موردنظر خود را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید