دسته بندی

خرید انواع دریل خانگی و صنعتی

مشاهده فیلترها

 

خرید انواع دریل

دریل‌ها ابزاری هستند که برای سوراخ کردن سطوح گوناگون کاربرد دارند. در واقع بر حسب قدرت دریل‌ها و به کارگیری مته مناسب، انواع چوب، بتن و فلز را سوراخ می‌کنند. در دنیای پیشرفته امروز از دریل به عنوان گرد بر، عمود بر و همچنین برای تخریب بتن، باز و بسته کردن انواع پیچ و غیره نیز استفاده می‌شود. در واقع دریل‌ها جز امکاناتی محسوب می‌شوند که کار انسان‌ها را راحت و تاحدودی لذت بخش کرده اند. برای مثال در منازل از دریل برای نصب پرده، لوستر، تابلو، باز و... استفاده می‌کنند. می توان گفت وجود دریل جزو لوازم ضروری برای هر خانه است.

اجزای اصلی تشکیل دهنده بیشتر دریل ها شامل، سیم برق، کلید خاموش و روشن، دسته نگهدارنده، سه نظام، کلید تنظیم سرعت، کلید راست گرد و چپ گرد و کلید خاموش و روشن کردن حالت چکشی آن ها می شود.

دریل خانگی و صنعتی

 

دریل انواع به دو نوع خانگی و صنعتی قرار می‌گیرد. اگرچه به طور کلی دریل برای عمل باز و بسته کردن پیچ کاربرد دارد، اما نوع خانگی سبکتر است و کارایی کمتری نسبت به دریل‌های صنعتی دارد. در هر صورت آن آن برای باز کردن پیچ و مهره‌های سفیت و یا فرو کردن پیچ کاربرد دارد.

از مهم‌ترین انواع دریل خانگی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باطری دریل شارژی: این نوع دریل خانگی با برق شهری عمل می‌کند و دارای باطری به عنوان منبع تغذیه است. این نوع دریلها به صورت اتوماتیک طراحی میشوند و سه نظام آچاری ندارند.
 • گیربکس دریل شارژی: دارای گیربکس دو سرعته هستند و بینابین دریلهای خانگی و صنعتی هستند. همچنین دارای سیستم تنظیم گشتاور (ترکمتر) است که برای سفت کردن پیچ کاربرد دارد.

از دریلهای خانگی برای کارگاههای کوچک و مراکز صنعتی استفاده می‌شود.

انواع دریل خانگی و صنعتی

انواع دریل را در دسته بندی کلی برحسب نوع کاربرد، اندازه، شکل و وزن به چهار نوع، دستی و برقی، بادی و بنزینی تقسیم بندی می‌کنند. و شامل موارد زیر می‌شود.

دریل دستی

امروزه استفاده از این نوع دریل بسیار کم شده است. عملکرد دریل دستی به این صورت است که با وارد کردن نیرو و توان انسان به اهرم، مته شروع به چرخش کرده و سطح مورد نظر را سوراخ می‌کند.  البته نوعی دریل دستی نیز وجود دارند که از آن ها بیشتر برای کارهای زیبای هنری، استفاده می شوند. از جمله چوب معرق کاری، رزین، چرم دوزی و غیره .

 دریل بادی (پنوماتیک)

عملکرد این دریل بر اساس هوای فشرده ای است که به کمک کمپرسور تولید می‌شود. به بیان راحت تر از نیروی باد فشار قوی برای چرخیدن مته کمک می‌گیرند. بیشترین کاربرد دریل بادی برای ایستگاه اسمبل و خط تولید است. از آنجایی که هنگام کار کردن، نیازی به منبع برق ندارد، در مکان‌های که گاز وجود داشته و یا خطر آتش سوزی زیاد است می‌توان بدون ترس از این دریل استفاده نمود.

خرید انواع دریل بادی

دریل برقی

برای کاربرد‌های همیشگی و متداوم از دریل برقی استفاده می‌کنند. همان طور که از اسم این محصول معلوم است برقی بوده و هنگام استفاده باید به منبع برق وصل شود. این منبع گاها تک فاز و گاهی 3 فاز است. برای نمایش توان این دریل از سیم وات استفاده می‌کنند. اگر عدد سیم بالاتر باشد، می‌توان برای سطح سفت و سخت از آن استفاده کرد. در واقع این نوع دریل پرکاربردترین نوع محصول است.

دریل برقی شامل انواع متفاوتی است در ادامه مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم

قیمت و خرید انواع دریل

دریل گیربکسی

 

این نوع دریل توان بالایی دارد و از شکستن مته جلوگیری می‌کند. به علت داشتن موتور قدرتمند ، مته در این دستگاه از قدرت بالا و سرعت زیادی برخوردار است.

دریل پیچ گوشتی شارژی

قیمت و خرید انواع دریل پیچ گوشتی

دریل پیچ گوشتی شارژی ساده ترین نوع دریل موجود در بازار است. کاربرد این محصول برای سوراخ‌های ریز و کوچک، همچنین باز و بسته کردن انواع پیچ است و در منازل بیشترین استفاده را دارد. همان طور که پیداست این دریل‌ها شارژی هستند و به راحتی حمل می‌شوند. از سوی دیگر به علت وزن پایین که دارند کار کردن با آن‌ها بسیار آسان است.

دریل شارژی چکشی

از دیگر دریل‌های پر کاربرد می‌توان به دریل شارژی چکشی اشاره کرد. این محصول در حقیقت همان دریل پیچ گوشتی شارژی است با این تفاوت که حالت ضربه ی نیز دارد. این دریل مجهز به عمل ضربه و چرخش است. بیشترین کاربرد دریل برای باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره در سطوح سفت و سخت است.

دریل چکشی

اگر به دنبال یک محصول قوی و قدرتمند هستید، دریل چکشی را پیشنهاد می‌کنیم. بیشترین کاربرد این دریل برای سوراخ کردن قطعات بسیار سخت است. دریل چکشی ترکیبی از چکش و دریل می‌باشد . عملکرد بسیار خوبی دارد. در این دریل، همزمان با چرخش مته، چکش نیز عمل می‌کند.

دریل بتن کن

قطعا با خواندن نام این محصول متوجه کاربرد آن شده اید. اصولا سوراخ کردن بر روی بتن بسیار سخت است و نیاز به یک دریل با قدرت دارد که بتواند عمل مورد نظر ما را انجام دهد. اینجاست که فقط دریل بتن کن می‌تواند مشکل ایجاد شده را حل کند. این محصول مجهز به عملکرد چکشی بوده و همزمان با حرکت مته، سوراخ کردن نقاط سخت با تراکم بیشتر را راحت می‌کند.

اگر از دریل بتن کن، برای سطوح آسان و ضعیف بخواهید استفاده کنید، می‌توانید با خاموش نمودن حالت چکشی قدرت آن را کم نمایید.

دریل نمونه برداری ( کرگیری)

اسم دیگر این دریل هسته گیر است و در مقایسه با سایر محصولات عملکرد متفاوتی دارد. به این صورت که با استفاده از این دریل، چوب، سنگ، فلز و ... را هسته برداری می‌کنند.

دریل نمونه برداری موتور بسیار سنگینی دارد که بر روی قاب فلزی به صورت ثابت تعبیه شده است. با روشن نمودن دستگاه، دریل با تمام سرعت شروع به چرخش کرده و هسته مواد مورد نظر را بیرون می‌آورد.

قیمت و خرید انواع دریل کرگیری

دریل مگنت

نام دیگر این دریل مغناطیسی بوده و از نوع ثابت است. البته وزن کمی دارد و می‌توان آن را جا به جا نمود. اما هنگام کار باید حتما ثابت باشد. بیشترین کاربرد این دریل برش و سوراخ کردن قطعات آهن است. دریل مگنتی مجهز به آهن ربایی بسیار قوی می‌باشد که در انتهای آن قرار گرفته و به سطح فلزی می‌چسبد. در نتیجه هنگام برش دقت بالایی دارد.

دریل همزن

دریل همزن علاوه بر سوراخ کردن و باز و بسته نمودن پیچ‌ها، برای هم زدن انواع مواد از جمله سیمان و رنگ به کار گرفته می‌شود.

دریل ستونی یا استاده

همان طور که از اسم دریل پیداست این دریل‌ها ایستاده بوده و قابلیت جا به جایی ندارند. بیشترین استفاده این مجصول در کارخانجات و کارگاه‌ها است. تعدادی از دریل‌های ایستاده می‌توانند همزمان با سوراخ کردن، عملیات زاویه زنی را نیز اجرا کنند. در اجسامی که هنگام سوراخ کردن، دقت زیادی نیاز است، از این دریل استفاده می‌کنند.

دریل بنزینی

دریل بنزینی دو نوع یک کاره و دوکاره دارد. منبع انرژی مورد نیاز این محصول بنزین است. دریل یک کاره بیشتر برای تخریب کاربرد دارد. اما دریل دو کاره برای سوراخ زدن و تخریب استفاده می‌شود. کار کردن با دریل بنزینی بسیار راحت است. این دستگاه قدرت تخریب انواع سنگ و فلز را دارد

دریل چاله کن

 این دریل که از نوع بنزینی است بیشتر برای کندن چاله و کاشت درخت و نهال در جنگل‌ها و مراتع استفاده می‌شود.

خرید انواع دریل چاله کن

اجزای دریل

اجزای دریل را اگر به خوبی بشناسید هنگام خرید سردرگم نشده و قطعا بهترین انتخاب را خواهید داشت. در این مقاله ما اجزای اصلی تشکیل دهنده دریل را معرفی می‌کنیم.

 • کلید خاموش و روشن
 • کلید فعال و غیر فعال کردن حرکت چکشی
 • کلید تنظیم نمودن سرعت چرخش
 • کلید قفل جهت روشن ماندن دریل
 • کلید تعویض چرخش
 • عمق سنج جهت تنظیم مته برای سوراخ کردن سطح مورد نیاز
 • دسته نگهداری دریل
 • سه نظام که با قفل کردن مته، آن را ثابت نگه می‌دارد. به دو دسته اتوماتیک . آچارخور تقسیم می‌شود.
 • آرمیچر

1: سیم آرمچر حتما باید از جنس مس بوده و 160 تا 220 درجه توانایی تحمل جریان را داشته باشد.

2:کالکتور که یک نوع آرمیچر است حتما باید از آلیاژ مس ساخته شده و ضخامت زیادی داشته باشد.

3: لاک

 • بالشتک: در بالشتک باید سیمی را استفاده کرد که از جنس مس بوده و توانایی تحمل دمای 180 تا 220 درجه را دارا باشد
 • گیریس: گریس دریل لازم است که دمای بالا و پایین را به راحتی تحمل کند. به این صورت که در هوای گرم روان نشود و در هوای سرد یخ نزند.
 • گیربکس: گیر بکس نیز از اجزا مهم است.
 • ذغال: ذغال سخت باعث خراب شدن کالکتور شده و زغال نرم نیز خیلی زود تمام می‌شود. در نتیجه لازم است برای جلوگیری داغ شدن دریل و آسیب دیدن آن بین بدنه دریل و زغال یک عایق حرارتی قرار بگیرد.

انواع برند دریل موجود در بازار بهترین برند آن

در این قسمت از مقاله قصد داریم انواع برند دریل و بهترین آن‌ها را معرفی نماییم.

دریل توسن

دریل توسن یک برند معروف ایرانی است که در سال 1382 در زمینه قطعات و ابزارآلات برقی شروع به کار کرد. به علت استفاده از باتری لیتیوم یونی در این دریل، مقاومت زیادی مقابل انواع ضربه و فشار دارد و همچنین عمر آن طولانی تر است. دریل توسن مجهز به LED بوده و دید واضح تری را برای افراد ایجاد می‌کند. از دیگر مزایای دریل برند توسن موتورگیربکس دو ساعته و اضافه شونده 50 میلی متری است.

خرید دریل توسن

دریل رونیکس

اگر بخواهیم برندهای چینی را با یکدیگر مقایسه کنیم، برند رونیکس در مقام اول قرار دارد. برند رونیکس در 48 کشور جهان از جمله در ایران، آلمان، مادرید، اسپانیا و... استفاده می‌شود. دریل رونیکس با کیفیت و محبوب با قیمت مناسب جزو برترین دریل‌های خانگی و صنعتی است. این برند گارانتی یک ساله نیز دارد.

دریل آاگ

آاگ جزو قدرتمندترین و بهترین برندهای لوازم برقی در آلمان است. دریل‌های تولید شده توسط این شرکت سرعت زیاد و گشتاوری بالایی دارند. و به راحتی انواع پیچ را باز و بسته می‌کند.

دریل محک

این برند ایرانی نیز در زمینه تولید و طراحی ابزار آلات برقی فعالیت دارد. دریل‌های تولید شده محک، از نوع چکشی و ساده هستند. بر روی دسته دریل، روکش ضد لغزش قرار دارد.

دریل هیوندای

دریل هیوندا از دیگر مارک‌های معتبر ابزار آلات برقی است که سال 1389 فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و تاکنون به علت قیمت مناسب، کیفیت بالا، تنوع محصولات، خدمات پس از فروش، استانداردهای ایمنی و... توانسته خود را به خوبی معرفی کند.

دریل استرانگ

دریل استرانگ جزو برند بین المللی و معروف تجهیزات برقی و ابزارآلات صنعتی استرانگ است. دریل‌های این برند تنوع زیادی داشته، کیفیت بالا، برترین استانداردها، خدمات پس از فروش و گارانتی 12 ماه دارند.

قیمت و خرید انواع دریل استرانگ

دریل NCE

NCE از دیگر برندهای معتبر است که به تولید انواع دریل برقی و شارژی می‌پردازد. دریل‌های این برند کیفیت بالا و قیمت مناسبی داشته و می‌توانند نیازهای شما را برآورده کند.

دریل کرون

دریل کرون یکی از محصولات پر طرفدار شرکت برقی کرون است که دارای بیش از 10 کارخانه در چین می‌باشد.

دریل پوکا

پوکا از دیگر برندهای معتبر در زمینه تولید محصولات برقی است که فعالیت خود را سال 1379 در ایران آغاز کرد. انواع دریل برقی، شارژی، بتن کن و غیره با کیفیت بالا و قیمت مناسب از جزو تولیدات این برند معروف می‌باشند.

دریل آروا

دریل آروا با سه گیر بکس متفاوت از جمله چکش، پیچ گشتی و مته تولید می‌شوند. تمام دریل‌ها مجهز به کلید خاموش و روشن می‌باشند. طراحی بدنه دریل به صورت ارگونومیک بوده و موجب گردش مناسب هوا می‌شود. وجود چراغ LED و روکش ضد تعریق بر روی دسته از دیگر مزایای دریل برند آروا است. همچنین گارانتی 12 ماه نیز تاثیر زیادی بر محبوبیت این برند دارد.

دریل دنلکس

دریل برند دنلکس مجهز به دیمر الکترونیکی روی کلید است که برای کنترل سرعت گردش دستگاه کاربرد دارد.

در دو حالت ساده و چکشی تولید می‌شود. وزن کم موجب استفاده راحت از این دریل‌ها شده است.

دریل دلنکس دارای خط کش، قفل کن کلید، آرمیچر و بالشتک بوده و قابلیت چپ گرد و راست گرد نیز دارد.

قیمت دریل دنکلس

دریل DCE

دریل DCE جزو بهترین برندهای چینی است. دریل‌های قدرتمند و با کیفیت که برای انواع سوراخ کاری بر روی سطوح ضعیف یا سفت مناسب هستند. تنوع محصولات، قیمت مناسب و 18 ماه گارانتی از مزایای این برند است.

چند نمونه از انواع دریل

دریل5/6 رونیکس مدل 2106

 توان: 400 وات

ولتاژ ورودی: 220 تا 240 ولت.

سیستم گردش: چپ گرد راست گرد

 مجهز به کابل 3 متری، سیستم ضد گرد و غبار، تولید شده بر اساس استاندارد CE

دریل 500 وات 13 میلی متر آروا مدل 5308

منبع تغذیه: برق

توان: 500 وات

ولتاژ ورودی: 220 ولت

سیستم گردش: چپ گرد، راست گرد

سه نظام: آچاری 13 میلی متری

گارانتی: 12 ماه

وزن 2.22 کیلوگرم

مجهز به دفترچه راهنما، خط کش، آچار سه نظام و دسته جانبی

دریل 3 نظام 02-6A AJZ DCE

منبع تغذیه: برق

توان: 100 تا 400 وات

سه نظام: اتوماتیک

ولتاژ: 180 تا 240 وات

سیستم گردش: چپ گرد راست گرد

مجهز به زغال و دفترچه راهنما

خرید انواع دریل dca

دریل کرون 3 نظلم اتوماتیک کرون 10125 OCT

توان: 300 وات

سه نظام : اتوماتیک 5/6 میلیمتر

سیستم گردش: چپ گرد، راست گرد

گارانتی: 12 ماه

مجهزبه کلید گازی کنترل سرعت، عایق دوبل بدنه، ساخت ارگونومیک و سیستم جدید گیربکس

دریل چکشی استرانگ 750 وات مدل C 1375 STG

توان:750

سه نظام: 13 آچاری

منبع تغذیه: برق

ولتاژ: 180-240

سیستم گردش: چپ گرد، راست گرد

مجهز به آچار، دسته و دفترچه راهنما

دریل محک مدل SDM-450

توان: 450ولت

سه نظام: خودکار 10 میلی متری

منبع تغذیه: برق

وزن: 1.62 کیلوگرم

ولتاژ پیچ گوشتی: 230 ولت

مجهز به عایق دو لایه، کابل برق 3 متری، قفل سوئیچ، گیربکس 2 وضعیتی، تنظیم گشتاور در 19 حالت.

دریل هیوندا چکشی تک دور 720 وات مدل HP7213

توان: 720 ولت

ولتاژ ورودی: 220 ولت

سیستم گردش: چپ گرد و راست گرد

وزن: 1/1 کیلوگرم

گارانتی: 12 ماه

سه نظام: آچاری

خرید انواع دریل

دریل 300 وات دنلکس مدل 1130

نوع محصولک اتوماتیک

توان: 300 وات

ولتاژ: 220 ولت

طول کابل 2.5 متر

وزنک 1.02 کیلوگرم

منبع تغذیه: برق

سیستم گردش: چپ گرد راست گرد

سه نظام: سه نظام ا توماتیک 6.5 میلی متری

دریل برقی 6.5 میلی متری ان ای سی مدل 6513

نوع دریل: ساده

ولتاژ: 220 وات

توان: 420 ولت

سه نظام: دارای سه نظام 6.5 میلی متری KEY LESS

سیستم گردش: چپ گرد راست گرد

مجهز به آرمیچر، بهترین بلبرینگ برای طول عمر آرمیچر، جای زغال تمام مس، کابل استاندارد VED، کلید جیابن.

سخن پایانی

دریل‌ها انواع گوناگون، برندهای متفاوت و همچنین ابعاد و اندازه‌های مختلفی دارند. ضمن اینکه رنگ بندی دریل ها نیز تاثیر زیادی بر زیبایی آن ها دارد. همچنین قیمت این دریل‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. قطعا هنگام خرید متوجه این اختلاف‌ها خواهید شد. ما در این مقاله سعی کردیم انواع دریل و برندهای معروف آن را به شما معرفی کنیم تا قبل از خرید بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه بالا تر ببرید. امیداریم خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

قیمت و خرید انواع دریل رونیکس

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید