دسته بندی

دریل شارژی | قیمت و خرید بهترین دریل شارژی

مشاهده فیلترها

چطور دریل شارژی مناسب انتخاب کنیم؟

در شغل‌هایی که به طور مداوم با باز کردن و بستن انواع پیچ درگیر هستند وجود ابزاری که این کار راه آسان و دقیق انجام دهد به کاربر کمک شایانی خواهد کرد. انواع دریل‌های پیچ گوشتی به دلیل سرعت عمل بالا و سهولتی که در کار دارند بهترین گزینه برای این کار محسوب مس‌شوند. نوع شارژی این دریل‌ها با توجه به مدل طراحی، انعطاف بالایی دارند که موجب شده از استقبال خوبی برخوردار باشند. این دسته از دریل‌ها علاوه بر اینکه ابزاری حرفه‌ای محسوب می‌شوند در مصارف خانگی نیز به کار می‌روند. در ادامه به بررسی کارکرد و نکات اساسی که در خرید دریل شارژی پیچ گوشتی نیاز به توجه دارند، خواهیم پرداخت.

خرید دریل شارژی

 کارکرد دریل شارژی پیچ گوشتی

در اولین قدم می‌بایست تمایز بین دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی را روشن کنیم. این دو ابزار به طور کلی متفاوت هستند اما به دلیل وجوه مشترک بین این دو دستگاه، تولیدکنندگان عملکرد هر دو را با هم ترکیب کرده و در نتیجه دریل‌های پیچ گوشتی شارژی به بازار عرضه شده‌اند. در دریل‌های شارژی ابزارهای مختلف مانند مته، سمباده، فرچه و غیره به سه نظام متصل می‌شوند که می‌تواند حالت چکشی، دور متغیر و تغییر جهت نیز داشته باشد. در دریل‌های پیچ گوشتی شارژی، سربیت از طریق تبدیل شدن سه نظام به  عنوان کارگیر پیچ گوشتی، به دریل متصل شده و عمل باز کردن و بستن پیچ را انجام می‌دهد.

 

اجزا سازنده دریل شارژی

برای اینکه هنگام خرید انتخاب درستی داشته باشید نیاز است کمی با ساختار داخلی دریل پیچ گوشتی آشنا شوید. مهمترین اجزای سازنده این نوع دریل شامل موارد زیر می‌شود:

موتور دریل

مانند تمام لوازم الکتریکی مهمترین بخش در ساختار دریل موتور آن است که هرچه توان بیشتری داشته باشد از کارایی بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

 

سه نظام

این قطعه‌ی مهم در دریل وظیفه‌ی انتقال نیرو به سایر بخش‌ها را بر عهده دارد و از طرفی  در همه‌ی دریل‌ها ابزاری چون مته‌ روی آن نصب می‌شود. سه نظام‌ها با توجه به روش نصب در دو دسته اتومات و دستی تقسیم می‌شوند که در دریل‌های شارژی از مدل اتومات استفاده می‌گردد.

خرید انواع دریل شارزی

مته

مته یکی دیگر از اجزای دریل محسوب می‌شود که خود در شکل و سایزهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند.

 

منبع نیرو

در دریل شارژی مهمترین قطعه، منبع تغذیه است که به طور کلی دریل‌ها در انواع برقی و شارژی عرضه می‌شوند. نمونه‌ی برقی با برق شهر کار می‌کند. دریل‌های شارژی با باطری کار می‌کنند که موجب می‌شود زمانی که دسترسی به برق نباشد، گزینه‌ی خوبی باشد.

ترکمتر

بخش بعدی که دردریل‌های شارژی پر اهمیت است، ترکمتر نام دارد. این قطعه میزان گشتاور اعمال شده  را کنترل می‌کند به همین دلیل برای دریل‌های پیچ گوشتی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای پیچ‌های کوچک ترکمتر باید پایین باشد و به همین ترتیب تا سایزهای بالاتر مقدار آن تغییر می‌کند.

 

 

 

یکی از ضروری ترین قسمت‌ها برای دریل پیچ گوشتی ویژگی تغییر جهت حرکت به طوری که بدون این ویژگی فرآیند پیچ کاری ممکن نخواهد بود. این ویژگی با استفاده از  سوئیچ راست و چپ گرد امکان پذیر می‌شود.  

 

دریل پیچ گوشتی چه انواعی دارد؟

دریل پیچ گوشتی‌ در دو نوع برقی (برق شهر) و شارژی( با باتری) تولید می‌شود. نوع برقی دریل از توان بیشتری برخوردار است و برای اموری که به قدرت بیشتری نیاز است مناسب می‌باشند. البته استفاده از کابل برق  ممکن است محدودیت‌هایی را به همراه داشته باشد اما برای استفاده‌های طولانی مدت مناسب‌تر است.

قیمت دریل شارژی

دریل شارژی  دارای ابعاد کوچکتر و وزنی نسبتا سبک‌تر است. بنابراین برای مکان‌هایی که دور از دسترس است به راحتی برای باز کردن پیچ به کار می‌رود. به همین دلیل برای مشاغلی مانند ساخت کابینت، مکانیکی و تمام اموری که به باز کردن و  بستن پیچ بسیار نیاز دارند، یک گزینه‌ی ایده آل محسوب می‌شود. دریل شارژی در مدل‌ تاشو نیز که به دسته‌ی قابل چرخش مجهز است، طراحی شده که می‌تواند به صورت مستقیم یا کلتی استفاده شود. همچنین  انواعی که به خودکار یا پیچ گوشتی معمولی شباهت دارند، تولید می‌شوند که این مدل‌ برای مصارف خانگی بسیار مناسبند.

در خرید دریل شارژی توجه به چه نکاتی ضرورت دارد؟

 

برای اینکه بتوانید از میان دریل‌های موجود دستگاهی را انتخاب کنید که علاوه بر رفع نیازهای شما احساس رضایت از خرید را ایجاد کند به بررسی نکات مهمی جهت خرید دریل پیچ گوشتی می‌پردازیم.

  1. نوع موتور در دریل‌های شارژی بسیار مهم است و اغلب پیچ گوشتی‌های شارژی از موتورهای جدید و پرقدرت براشلس استفاده می‌کنند. این دسته از موتورها در مقایسه با موتورهای ذغالی مزایا و کارایی بهتری دارند.  
  2. مورد مهم بعدی در خرید دریل شارژی، نوع و میزان عمر باتری است.  با افزایش ولتاژ باتری، قدرت، گشتاور و همچنین حجم دستگاه افزایش خواهد یافت. یکی از مواردی که در استفاده‌ی سولانی از دریل تاثیرگذار است  ظرفیت باطری است که هرچه بیشتر باشد برای مدت بیشتری قادر به نگهداری شارژ است. معمولا باتری‌های لیتیوم-یونی و نیکل-کادمیومی در این دسته از دریل‌ها به کار می‌روند. باتری‌های لیتیومی در صورتی که  یک زمان طولانی مورد استفاده قرار نگیرند، دیرتر از انواع دیگر باتری خالی می‌شوند و همچنین حجم کمتری دارند.

3.در صورتی که دریل به سیستم کنترل سرعت یا همان کلید دیمر مجهز باشد به سادگی قادر خواهید بود تا سرعت دستگاه را متناسب با نیاز تنظیم و کنترل کنید. این ویژگی نیز به صورت مکانیکی یا الکترونیکی قابل انجام است.

 4. همانطور که در بخش اجزای سازنده شرح داده شد سه نظام یکی از اصلی‌ترین قطعات دریل است که سایز آن در عملکرد دریل تاثیر می‌گذارد. این قطعه در شکل‌های پلاستیکی یا فلزی که سنگین‌تر است، تولید می‌شود.

قیمت و خرید دریل پیچ گوشتی

 5. مجهز بودن به دکمه تغییر جهت حرکت یا همان چپ‌گرد و راست‌گرد که از ضروریات در دریل شارژی پیچ گوشتی است. این ویژگی برای  خارج کردن مته در صورتی که با فشار فیزیکی از سطح خارج نمی‌شود، مناسب است.

6. از نکات مهم دیگر تعداد حالت‌های ترکمتر دستگاه می‌باشد. ترکمتر به صورت 18 و 12 حالته تولید می‌شوند که منجر به قابلیت تنظیم گشتاور می شود. بدین ترتیب از وارد آمدن فشار زیاد به پیچ و هرز شدن آن جلوگیری می‌کند.

 7. از آنجا که ممکن است نیاز به پیچ کاری در نقاط کم نور وجود داشته باشد مجهز بودن به چراغ نیز از مزایای مثبت دریل است.

8. برند تولیدی، گارانتی و خدماتی که شرکت بعد از فروش به مشتری ارائه می‌دهد نیز از مواردی است که درهنگام خرید دریل شارژی باید به آن توجه کرد.

خرید دریل پیچ گوشتی

قیمت انواع دریل پیچ گوشتی

بعد از تمام بررسی‌ها می‌توانید بین قیمت دریل پیچ گوشتی بررسی کنید و  دستگاهی را برگزینید که قیمت آن با خدماتی که ارائه می‌دهد، متناسب باشد. اولین نکته در تعیین قیمت دریل برند تولید آن است. با توجه به قیمت بالای برندهای آمریکایی و آلمانی خرید از برندهای چینی که کیفیت مناسبی نیز دارند از لحاظ اقتصادی می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد. سایر فاکتورهای موثر بر قیمت دریل شارژی تمام نکات فنی که در بالا ذکر شده، اصالت کالا، واسطه در خرید و  غیره را شامل می‌شود. به عنوان مثال باتری‌های لیتیوم-یونی یا دستگاه با قدرت و دور موتور بالاتر از قیمت بیشتری برخوردارند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید