دسته بندی

بررسی مشخصات، قیمت و خرید انواع دریل مگنتی

دریل پرس مغناطیسی چیست؟

 

دریل مگنتی یا مغناطیسی یک دستگاه حفاری قابل حمل است که برای ساخت آن از آهنربای الکترومغناطیس استفاده می‌شود. در برخی از برندها نیز ممکن است از پایه آهنربای دائمی استفاده شود. این ابزار برای ایجاد سوراخ در فلز کاربرد دارد. این نوع دریل به عنوان یک ماشین ابزار دارای اتصال ابزار برش و آهنربای الکتریکی است که از آن برای سوراخ کردن فلزات استفاده می‌شود. در داخل دریل پرس مگنتی ابزارهای برشی (مته مغزی) قرار دارد که از داخل توخالی است. اما لبه‌های برشی روی سطح و روی دندانه‌ها دارد. در ادامه نید صنعت به طور کامل به بررسی دریل پرس مغناطیسی یا همان دریل مگنتی می‌پردازیم.

خرید دریل مگنتی

دریل مگنتی چیست؟

دریل پرس مغناطیسی برای عملیاتی مانند ضربه زدن، حفاری پیچشی، ریمینگ و سوراخ کردن فلزات کاربرد دارد. این دستگاه با کمک یک ابزار برش مخصوص به نام مته هسته‌ای برش‌های حلقوی بر روی فلزات ایجاد می‌کند. یک تفاوت آن با ماشین حفاری معموی در قابل حمل بودن و انعطاف‌پذیر بودن آن است. این ابزار را می‌توان به راحتی از یک مکان به مکان دیگری منتقل کرد.

دستگاه حفاری فقط قادر است در حاشیه سوراخ ایجاد کند و قادر به ایجاد برش در سطح نیست. اما دریل مغناطیسی می‌تواند با سرعت بیشتر برش دلخواه را نیز ایجاد کند. از سوی دیگر قیمت این دستگاه آنقدرها هم بالا نیست. در شرایط عادی استفاده از دریل مغناطیسی سه تا چهار برابر سریع‌تر از ماشین‌های حفاری سنتی عمل می‌کند.

خرید دریل مگنتی

 

دریل مغناطیسی از چه قطعاتی درست شده است؟

دریل مگنتی قابل حمل دستگاهی با فناوری جدید و جایگزین سریع‌تر برای دستگاه‌های سوراخ‌ساز فلزی با فناوری قدیمی است. به طوری که به جای دستگاه‌هایی مانند پرس مته، پرس مته سر چرخ‌دنده، پرس مته بازویی شعاعی، مته آسیاب و غیره کاربرد دارد. این دستگاه می‌تواند سوراخ‌هایی با قطر بیش از 12 میلیمتر بر روی سطوح فلزی ایجاد کند. برای سوراخ‌های زیر 12 میلی‌متر، می‌توان از مته‌های پیچشی استفاده کنید.

دریل‌های مگنتی قابل حمل در اندازه‌ها، اشکال، طرح‌ها، الکترونیک و تجهیزات مختلف بسته به هدف دستگاه ساخته می‌شود. این دستگاه از پرس مته با پایه الکترومغناطیسی قوی تشکیل شده است. همین قطعات به آن کمک می‌کند تا روی سطح فولاد کربنی (فلز آهنی) ثابت بماند. به همین دلیل می‌توان آن را برای حفاری افقی، عمودی یا حتی وارونه (رو به بالا) استفاده کرد.

به طور کلی یک دریل مغناطیسی یا مگنتی از چهار قسمت تشکیل شده است که عبارتند از: پایه مغناطیسی، پایه مته، موتور و آربور. در ادامه هر یک از این اجزا را بیشتر توضیح می‌دهیم.

پایه مغناطیسی دریل مگنتی

پایه دریل مگنتی مجهز به یک آهنربای الکتریکی قوی است تا به راحتی دستگاه را بر روی قطعه کاری که قرار است سوراخ شود، بچسباند. هنگامی که این آهنربا بر روی قطعه کار ثابت می‌شود و پایه دستگاه را به قطعه کار فلزی قفل می‌کند، اپراتور می‌تواند با ثابت شدن قطعه، به راحتی سوراخ مورد نظر را روی آن ایجاد کند.

آهنربای الکتریکی نقش بسیار مهمی در دریل مگنتی قابل حمل دارد.  زیرا به دستگاه کمک می‌کند تا روی سطح موردنظر ثابت بماند و اجازه نمی دهد دستگاه در حین حفاری تکان بخورد. حتی می‌تواند با دستگاه بالای سر، افقی یا عمودی کار کند. به طور کلی، دریل مگنتی مستقیماً روی مواد آهنی کاربرد دارد و می‌توان از آن بر روی هر سطح آهنی مانند فولاد ضد زنگ استفاده کرد.

پایه مته دریل مغناطیسی

پایه مته، بدنه اصلی دریل پرس مغناطیسی است که در آن کلیدهای الکتریکی موتور و آهنربا، نشانگر آهنربا و همچنین PCBها نصب شده است. این قطعه می‌تواند بدنه دریل مگنتی موتور و پایه مغناطیسی را در کنار هم نگه ‌دارد. دسته دستگاه نیز به بدنه متصل است. بدنه دریل مغناطیسی به موتور کمک می‌کند تا روی آن بلغزد تا اپراتور بتواند روی سطح رو به بالا و پایین سوراخ‌ ایجاد کند. بدنه دریل پرس مغناطیسی نیز نقش دسته‌ای را ایفا می‌کند که برای بالا بردن و جابجایی دستگاه از جایی به جای دیگر کاربرد دارد. پایه مته عموما از جنس چدن است.

خرید دریل مگنتی

 

موتور دریل مغناطیسی

موتور جزء اصلی‌ترین قسمت‌های یک دریل مگنتی است که اغلب برای آن از موتور DC استفاده می‌شود.  در برندهای مختلف از موتورهای متفاوتی استفاده می‌شود. به طور کلی توان خروجی موتور دریل مغناطیسی بسته به توان مورد نیاز برای حفاری بین 800 تا 2300 وات متغیر است. حتما می‌توانید که برای ایجاد یک سوراخ با قطر بیشتر به موتور قدرتمندتری نیاز دارد. موتور مورد استفاده برای حفاری در این دستگاه دارای گزینه چرخش ساعت است که بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت حرکت می‌کند. یک بخش الکترونیک هم برای کنترل سرعت و گشتاور بر روی خود موتور قرار دارد که اپراتور را راهنمایی می‌کند.

آربور دریل

آربو به عنوان نگهدارنده ابزار یا چاک روی دریل مگنتی عمل می‌کند که به موتور متصل است. این قطعه نوعی گیره است که برای اتصال مته‌های هسته استفاده می‌شود. به طور عمده دو نوع چاک برای دریل مگنتی وجود دارد که عبارتند از: چاک‌های مته صنعتی (بستن دستی) و چاک‌های مته با قابلیت تعویض سریع.

 چاک‌های مته با قابلیت تعویض سریع گزینه‌ای آسان و سریع برای اتصال مته‌های هسته هستند. آنها به سفت کردن پیچ‌ها یا فک‌ها به صورت دستی نیاز ندارند. چاک دارای انواع مختلفی از نگهدارنده دوک (مخروطی ماشین) مانند مخروطی مورس MT 2، MT 3، و MT 4 است. چاک به انواع مختلفی از محورهای مته هسته ای (شانک) اجازه می‌دهد تا در آن قرار بگیرند.

قیمت و خرید دریل مگنتی

 

عملکرد دریل مگنتی چگونه است؟

دریل مغناطیسی در درجه اول برای کاربران در زمینه ساخت و ساز، صنایع مهندسی سنگین در نظر گرفته شده است. این دستگاه برای استفاده در محل و همچنین کارگاه‌ها ایده آل کاربر زیادی دارد. این نوع دریل نه تنها برای حفاری هسته‌ای ساخته شده‌ است، بلکه برای حفاری تابشی، باز کردن، مته زنی و ضربه زدن نیز محصولی ایده‌آل محسوب می‌شود. مگر اینکه به سوراخ‌هایی با قطر کمتر از 12 میلی‌متر نیاز داشته باشید که در این صورت دیگر مناسب کار شما نخواهد بود.

طیف گسترده‌ای از دریل‌های مغناطیسی قابل حمل برای حفاری سوراخ‌ و تعمیر یا ساخت بر روی فولاد سازه‌ای تولید می‌شود.

بهترین برندهای دریل مگنتی

یکی از بهترین برندهایی که در زمینه تولید دریل مغناطیسی فعالیت دارد، برند «محک» است. این برند چینی در سال‌های اخیر دستگاه‌هایی با کیفیت را راهی بازار کرده است. دو نمونه از بهترین محصولات این برند عبارتند از:

دریل مگنتی 42 میلیمتر محک مدل MD-352

منبع انرژی این دریل مگنتی با کمک برق است و میزان توان موتور آن به 1200 وات می‌رسد. همچنین  ولتاژ / فرکانس تغذیه دریل مگنتی 42 میلیمتری حدود 230 ولت / 50 هرتز است. از دیگر ویژگی‌های این دریل مغناطیسی باید به سرعت موتور اشاره کنیم که حدود 450 دور در دقیقه است.

اپراتور می‌تواند به راحتی سرعت موتور را برحسب نیاز خود تغییر دهد. قطر سوراخکاری با مته این دریل حدود 13 میلیمتر است و با فرز می‌توانید تا 42 میلیمتر هم عمق سوراخکاری را انجام دهید. از دیگر مشخصات این محصول باید به حداکثر جابجایی آن اشاره کنیم که حدود 100 میلیمتر است.

خرید انواع دریل مگنتی

 

دریل و قلاویز زن مگنتی 120 میلیمتر محک مدل MD-120

یکی دیگر از محصولات برند محکم دریل و فلاویز زن مگنتی 120 میلیمتری است که منبع انرژی برق عمل می‌کند. این محصول با ولتاژ / فرکانس تغذیه 380 ولت / 50 هرتز عمل می‌کند. توان موتور در آن 2200 وات در نظر گرفته شده است. سرعت موتور آن هم حدود 85/165 دور در دقیقه است و قابلیت تغییر دارد.

از دیگر مشخصات این محصول باید به قطر سوراخکاری با مته تا 49-3 میلیمتر اشاره کنیم. همچنین با فرز این محصول می‌توان سوراخ‌هایی با قطر 120-12 میلیمتر و عمق 50 میلیمتر ایجاد کرد. سایر مشخصات دریل و قلاویززن مگنتی شامل نیروی جاذبه مگنت 32000 نیوتون است.

اپراتور در زمان کار می‌توانید این دستگاه را حداکثر برای 200 میلیمتر جابجا کند. ظرفیت قلاویز کاری در این محصول 32-10 میلیمتر و ابعاد پایه مگنت آن 90×130×220 میلی متر است.

منبع: .bds-machines

 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید