دسته بندی

قیمت و خرید انواع دریل نمونه بردار ( کرگیر)

چطور دریل نمونه بردار خوب بخریم؟

متناسب با نیاز و کاربری‌های صنعتی یا خانگی انواع دریل طراحی و روانه‌ی بازار می‌شود. دریل نمونه بردار که با نام دریل کُرگیر (Core Drill)  یا هسته گیر نیز شناخته می‌شود یکی از انواع دریل است که برای نمونه ‌برداری از سطوح مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین با استفاده از این دریل، می‌توان سوراخ‌هایی را با حفظ پیوستگی مواد و جلوگیری از صدمه به سطوح ایجاد کرد و در نتیجه برای لوله‌گذاری یا سیم‌کشی، کاشت آرماتور و یا بولت، به سرعت حفاری انجام داد. این دریل خود در انواع مختلف و با ویژگی‌های منحصر بفردی تولید می‌شود که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. علاوه بر این راهکارهای خوبی را در مورد انتخاب درست و خرید دریل ارائه خواهیم کرد.

قیمت دریل نمونه بردار

ساختار دریل نمونه بردار

 دریل کرگیر دارای شکل استوانه‌ای است که از یک مته توخالی در ساختار آن استفاده می‌شود. انواع مختلف این نوع دریل در شکل‌های با پایه یا بدون پایه تولید می‌شوند و قادر است در دو حالت خشک یا با آب عمل کنند. مهمترین بخش‌های سازنده دریل نمونه بردار عبارتند از:

موتور بنزینی، الکتریکی یا پنوماتیک

پایه

گیربکس

مته کرگیر

پیچ مخصوص نصب و ثابت کردن دستگاه که به پیچ خروسکی شناخته می‌شود.

کلید پاور

خرید دریل کرگیر

انواع دریل نمونه بردار

دریل کرگیر در انواع صنعتی یا در ابعاد کوچک تولید می‌شود. مدل‌های کوچک برای مصارف خانگی برای ایجاد دریچه‌های شوفاژ، بخاری، سیم‌کشی و لوله کشی به کاری می‌روند. انواع صنعتی در ابعاد بزرگ بوده و دارای قدرت بالایی هستند که اغلب در پروژه‌های معدنی یا ساخت و ساز به کار می‌روند. از لحاظ نوع کاربرد می‌توان این دریل را به سه گروه زیر تقسیم کرد:

• دریل نمونه بردار حفاری

 این دسته از دریل‌های کرگیر برای حفاری‌ با عمق زیاد به کار می‌رود و از این رو در صنایع استخراج نفت و گاز پرکاربرد است.

• دریل نمونه بردار الماسی

 برای حفاری در مواد سختی مانند بتن و سنگ تا عمق زیاد ای انوع دریل استفاده می‌شود.

• دریل نمونه بردار حلقه ای

این نوع دریل برای حفاری‌های فلزی به کار می‌رود و در واقع کاربرد تخصصی دارد.

مراحل کرگیری توسط دریل

1.  در قدم اول  باید سطح مورد نظر  را جهت حفظ ایمنی کاملا تمیز کنید.

 2.  محل حفاری علامت گذاری شود.

دستگاه را درحالتی که موتور آن خاموش است با پایه در محل قرار دهید و مته را نصب کنید. حال توسط شاخک‌های واقع بر پایه محل مورد نظر را مشخص کنید.

3. بعد از مشخص کردن محل نصب بولت پایه را از محل دور کنید. با استفاده از بتن کن یا مته الماس سوراخی را جهت نصب بولت ایجاد کنید. داخل این سوراخ با استفاده از لوور تمیز کنید و بولت را نصب نمایید.

4. برای فیکس کردن دستگاه پایه را به محل نصب برگردانید و شیارها را در محل قرار دهید. سپس بولت را با استفاده از پیچ  ثابت کنید.

5.  تراز دستگاه با استفاده از ترازهای موجود روی دریل کرگیر و پیچ‌های تنظیمی که روی پایه تعبیه شده‌اند، صورت می‌گیرد.

6. در صورتی که با آب کار می‌کنید بعد از نصب شیلنگ با استفاده از کوبلینگ، مته را نصب کنید.

قیمت دریل کرگیر

مزایای دریل نمونه بردار

۱. سرعت بالا در مقایسه با سایر انواع دریل

۲. ایمنی به دلیل تجهیز بودن به کنترل‌های الکترونیکی هوشمندی مانند تجهیز به تشخیص اضافه بار، کلاچ لغزشی مکانیکی، قطع کننده‌ی جریان برق و ... .

۳. دقت و صحت کار و جلوگیری از آسیب به مواد اصلی

۴. قابلیت حفاری در شکل و موقعیت های متفاوت

۵. سوراخ کاری بدون گرد و غبار به دلیل دو سیستم کار با اب یا امکان اتصال به جاروبرقی

۶. مقرون به صرفه در برابر مزایا و کاربری بالا

خرید دریل نمونه بردار

راهکار خرید دریل نمونه بردار

با توجه به اینکه از نظر نوع و برند دریل نمونه بردار، نمونه‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شود، انتخاب و خرید با ابهام رو به رو شود. بنابراین در این بخش نکاتی را بیان می‌کنیم تا راهنمای خوبی برای انتخاب صحیح و خرید دریل کرگیر باشد.

  1. محل دریل کاری

در بخش‌های قبلی اشاره شد که دستگاه نمونه بردار قابلیت کار کردن به صورت خشک یا با آب را دارد. بنابراین ضروری است تا محدودیت در استفاده از آب  برای مکان مورد نظر جهت حفاری بررسی شود. اسفاده از آب می‌تواند میزان گرد وغبار  در زمان دریل کاری را کاهش دهد.

  1. دفعات مصرف دستگاه

تداوم و شدت کار در مواردی که از دریل استفاده می‌شود در انتخاب نوع مناسبی از دریل نقش دارد. متناسب با تعداد و شدت استفاده از دستگاه، بین دریل کرگیر ثابت یا قابل حمل تصمیم‌گیری کنید.

3- اندازه و عمق

نوع حفاری در انتخاب مشخصات دریل از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال برای حفاری‌های با عمق زیاد و سخت به ولتاژ و توان بالایی نیاز است، حال آنکه برای سوراخ‌های کم عمق توان و ولتاژ پایین هم کارایی کافی دارد.

4-قدرت موتور

کار کردن در سطوح و مواد متفاوت به میزان قدرت مختلفی نیاز دارد اما به طور کلی چنانچه دستگاه تهیه شده دارای قدرت بالاتری باشد با فشار کمتری به ماده عمل می‌کند. از طرفی ممکن است نیاز باشد با مواد مختلفی کار کنید که نیاز به قدرت بالایی دارد.

5-کنترل سرعت

با توجه به اینکه نوع سوراخ‌کاری و ماده‌ای که با آن کار می‌کنید در تنظیم سرعت دستگاه موثر است، بایستی دریلی را تهیه شود که هماهنگی خوبی  با سرعت مورد نیاز داشته باشد و یا امکان کنترل سرعت در آن فراهم باشد.

6-نوع ماده

از موارد  قابل توجه در خرید دریل نمونه بردار، نوع ماده، شکل هندسی، قیمت و میزان ضخامت ماده‌ای است که قصد دارید با آن کار کنید. این مورد در انتخاب دریل کرگیر و مته اثر می‌گذارد.

خرید دریل کرگیر

قیمت دریل نمونه بردار

از پارامترهای اساسی در خرید و قیمت دریل کرگیر است. با توجه به تغییرات بازار نمی‌توان قیمت ثابتی را ارائه داد. به شکل کلی مشخصات فنی دریل، ویژگی‌ها و فاکتورهای جانبی که دارد و همچنین کیفیت ساخت و اصالت کالا، برند تولیدی و خدمات پس از فروش می‌تواند در قیمت دریل کرگیر اثرگذار باشد.برای تهیه لیست قیمت می توانید به سایت های معتبر یا مراکز خرید در بازار مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید