دسته بندی

قیمت دریل همزن - خرید بهترین دریل میکسر همراه با ارسال فوری

مشاهده فیلترها

جامع‌ترین راهنمای آشنایی با دریل همزن

پدیده صنعتی‌شدن رهاوردهای متفاوتی را برای بشریت داشته است. یکی از اصلی‌ترین آنها راحتی کار با ماده‌ها و متریال سخت و بالابردن سرعت کار برای به سرانجام رساندن پروژه‌های سنگین است. در این میان اما یکی از پرکاربردترین دستاوردهای صنعتی ابزار دریل است. با شنیدن نام دریل اولین تصویری که در ذهن نقش می‌بندد دریل‌هایی است که برای سوراخ‌‎کردن متریال‌ها، و دیوارهای متفاوت استفاده می‌شود. این تصور شاید در گذشته مورد قبول باشد اما امروزه فقط چنین کاربردی ندارد. اینجاست که صحبت از انواع دیگر همچون دریل همزن به میان می‌آید. البته این احتمال وجوددارد که نام دریل همزن برای بسیاری از افراد ناآشنا باشد. شاید برای نخستین بار باشد که با خواندن این مقاله با مفهوم دریل همزن آشنا گردید. گفتنی‌است که دریل همزن در برخی از اجزا با دریل‌ها تفاوت داشته و حتی نام‌ونشان‌های متفاوتی را نیز یدک می‌کشد. اینجاست که ضرورت وجود یک راهنمای جامع برای معرفی همه نکات مهم دریل همزن وجود دارد، تا از صفر تا صد این ابزار مهم و صنعتی معرفی‌شود. تا پایان همراه ما باشید تا به جامع‌ترین شکل ممکن با دریل همزن آشناگردید. آنچه در ادامه می‌خوانیم.

 • دریل همزن چیست
 • انواع دریل همزن
 • مزایای استفاده از دریل همزن
 • معرفی بخش‌های مختلف دریل همزن
 • برندهای معتبر دریل همزن
 • چه عواملی تعیین کننده قیمت دریل همزن هستند؟
 • مرجع خرید دریل همزن

خرید دریل همزن

دریل همزن چیست

نخستین سوالی که وجوددارد این است که دریل چیست؟ در پاسخ باید گفت که دریل یکی از پرکاربردترین ابزارآلات صنعتی است که برای مصارف خانگی نیز به کارمی‌رود و برای ایجاد حفره‌های با قطر متفاوت در سطوح مختلف به کار می‌رود. بدون شک با توجه به تنوع کاربری امورات مختلف، دریل‌ها نیز به همین نسبت از انواع و اقسام متفاوتی برخوردارهستند. از جمله مهم‌ترین طبقه‌بندی و انواع دریل‌ها می‌توان به دریل‌های مغناطیسی، نمونه‌برداری، بتن‌‎کن، بادی، برقی و انواع همزن این وسیله صنعتی اشاره‌کرد. دریل‌های همزن از جمله ابزار بسیار پیشرفته و تخصصی به شمارمی‌روند که برای مخلوطکردن مواد و متریال‌های متفاوت به کارمی‌روند. واضح‌ترین مثال مربوط میشود به مخلوط‌کردن انواع مختلف رنگ‌‎ها. تا پیش از استفاده از دریل همزن مخلوطکردن رنگ‌ها به صورت دستی رخ می‌داد، اما امروزه به دلیل وجود میکسرها یا همان همزنهای برقی این فرآیند هم سریع‌تر صورت می‌گیرد، و هم اینکه اجزای مختلفی با نسبت دقیق‌تری ترکیب می‌شوند تا بتوان پروژه مورد نظر را سریعتر و دقیقتر به پایان رساند. البته جدای از رنگها باید به مواد مختلف با غلظت‌های متفاوت نیز اشارهکرد. چراکه دریل همزن این توانایی را دارد که بتواند مواد غلیظ و رقیق و خمیری شکل را با همدیگر مخلوط‌کند. آشکارترین تفاوت میان دریل همزن با دیگر انواع دریل‌ها به قسمت سر دریل بازمیگردد که به جای استفاده از یک مته تیز از پره استفاده می‌شود تا فرایند مخلوط‏‌شدن متریالها صورتگیرد. خاطرنشان می‌شود که دریل‌‎های همزن از جمله ابزار بسیار قدرتمند صنعتی به شمارمی‌روند که به طور خاص، برای پروژههای کارگاهی و سنگین صنعتی مورد استفاده قرارمیگیرند. چرا که توانایی  مخلوط‌کردن سیمان، بتن، انواع ملات و دیگر متریالهای مختلف را دارند.

 

انواع دریل همزن

دریلهای همزن بر اساس نوع سوخت و منبع تغذیه‏ای که دارند، در دسته‌بندی‏های متفاوتی طبقهبندی می‌شوند. خاطرنشان می‌شود که نوع منبع تغذیه در توان و قدرت خروجی دریل همزن بسیار تاثیرگذار بوده به همین دلیل است که شناخت انواع دریلهای متفاوت ضرورت دارد، تا در امورات مختلف صنعتی، نیمه سنگین، سبک و کارگاهی نتیجه مورد نظر به دستآید. درادامه انواع مختلف دریل همزن عبارتنداز:

 • دریل همزن بنزینی

 دریل‌های همزن بنزینی به نسبت دیگر مدل‌های همزن از قدرت بالاتری برخورداربوده و از حیث توان خروجی رتبه یک را نصیب خود می‏سازند. به همین دلیل است که از دریلهای همزن بنزینی مخصوصا برای امورات صنعتی، سنگین و ملاتهایی که غلظت بالایی دارند، و برای مخلوط کردن آنها نیروی زیادی مورد نیاز است، استفاده می‌شود.

 • دریل همزن برقی

 پس از دریل همزن بنزینی نوبت به بررسی انواع برقی دریلهای میکسر می‌رسد. این نوع خاص از دریلها رتبه دوم را از نظر ماکزیمم توان خروجی نصیب خود میسازند. با توجه به منبع تغذیهای که دارند بالاتر از دریلهای شارژی و قبل از دریلهای بنزینی قرارمی‏‎گیرند. اما نکته اینجاست که باید همواره به لزوم دسترسی به منبع برق نیز توجه داشت، چرا که ممکن است برخی از کاربران در موقعیتهای مکانی مختلف با چنین محدودیتهایی روبروشوند. اینجاست که نوبت به بررسی دریل‌های همزن شارژی می‌رسد.

 • دریل همزن شارژی

همانطور که اشاره‌شد ممکن است محدودیت عدم دسترسی به منبع برق موجبات روند پیش‌بردن پروژه را مختل‌ سازد، اینجاست که صحبت از دریل‌های همزن شارژی به میان می‌آید. با وجود اینکه از لحاظ توان و نیروی خروجی در رده سوم قراردارند، اما از طرفی به عنوان محبوب‌ترین دریلهای همزن و میکسرهای حاضر در بازار شناخته میشوند. دلیل این محبوبیت روزافزون نیز به ظرفیت بالای باتریهای این نوع از میکسرها بازمی‌گردد که می‌توانند به نسبت نیروی تولیدی، زمان زیادی را در اختیار کاربر قراردهند تا پروژه مورد نظر را پیشببرد. در این میان برخی از تکنیک‌ها وجوددارند که می‌توان با استفاده از آنها میزان شارژ مصرفی را کاهش داد. یکی از آنها استفاده از پره مناسب با منبع تغذیه میکسر است که می‌تواند موجبات صرفه‌جویی در مصرف شارژ باتری دریل همزن‌برقی را فراهمکند.

 • مزایای استفاده از دریل همزن

پس از بیان چیستی دریل همزن و نوع کارکرد و انواع مختلف این محصول، لازم است اشاره شود که دریلهای همزن میتوانند با افزایش سرعت و دقت مخلوط‌کردن اجزای متفاوت، به خوبی هرچه تمام‌تر در زمان صرفهجویی کرده، و از طرف دیگر به دلیل داشتن راحتی کاربری بالا موجبات خستگی و آزردگی کاربر خود را فراهمنکنند. این سوال نیز همواره وجود دارد که آیا دریلهای همزن ضد زنگ هستند و یا اینکه از دوام بالایی برخوردار هستند؟ پاسخ مثبت است. چراکه این میکسرها مخصوصاً برای کار با انواع مختلف مایعات طراحی شده‌اند و نوع متریال به کاررفته در ساخت این دریل‌ها به گونه‌ای است که بتوانند، علیرغم تماس بسیار بالا و طولانی مدت با انواع و اقسام مایعات غلیظ و رقیق، دوام و قوام خود را حفظ‌کنند و تا مدت‌های مدیدی همچنان کارایی خود را داشته‌باشند.

قیمت دریل همزن

معرفی بخش‌های مختلف دریل همزن

با توجه به وجود انواع و اقسام برندهای مختلف دریل همزن در بازار، لزوم داشتن تصویری دقیق و روشن از اجزای تشکیل‌دهنده دریل همزن وجود دارد. چرا که این امر می‌تواند به عنوان یک راهنمای دقیق عمل کرده و به همین دلیل ضرورت داشتن اطلاعاتی تخصصی در خصوص اجزای مختلف تشکیل دهنده دریل همزن، بیش‌ازپیش وجود دارد. درادامه اجزای مختلف دریل همزن عبارتند از:

 • پره‌ها

پره‌های دریل همزن در ابعاد و اشکال مختلفی ساخته و پرداخته می‌شوند و به نوعی به عنوان مهم‌ترین عضو تشکیل‌دهنده دریل همزن محسوب می‌شوند. چرا که عامل اصلی تمایز میکسرها با دیگر انواع مختلف دریل‌ها محسوب میشوند. گفتنیاست که عمده پره‌ها به صورت حلقه‌ای، مارپیچی و سبدی ساخته‌‎می‌شوند. نکته مهمی که درخصوص این عضو حیاتی دریل‌های همزن وجود دارد این است که، باید پرهها دقیقاً با نوع کاربری مورد نظر هم‌‎خوانی صددرصدی را داشته و از طرفی با دور موتور نیز هماهنگ باشند، چراکه عدم توجه به این نکات باعث می‌شود تا فرایند مخلوط‌کردن متریال‌ها در مدت زمان بیشتر و با کیفیت کمتری انجام‌شود. همچنین این احتمال وجود دارد که موتور دستگاه نیز خراب شود. بنابراین توجه به دو نکته بیان‌شده‌ در افزایش طول عمر دریل همزن بسیار حیاتی و مهم است.

 • موتور

دیگر جزء تشکیل‌دهنده دریل همزن موتور این دستگاه است. واحد اندازه‌گیری و محاسبه قدرت موتور میکسرها به صورت گشتاور و تعداد دور بر دقیقه است. باتوجه به همین نکته مشخص می‌شود که اگر دریلی بتواند با دور موتور کمتر سرعت گشتاور بالاتری را ارائه‌کند از راندمان بیشتری برخورداربوده و از سوی دیگر عمر طولانی‌تری نیز خواهدداشت.

 • قابلیت کنترل سرعت متغیر

این جزء از دریل‌های همزن مخصوص تمامی دریل‌ها نبوده و تنها برخی از میکسرها از قابلیت کنترل سرعت بهره می‌برند. ابتدا اشاره می‌شود که این قابلیت در برخی از میکسرها به صورت نظام شماره‌بندی و یا ماشه‌ای است. به خریداران نیز پیشنهاد می‌شود که همواره از دریل‌های با قابلیت کنترل سرعت متغیر استفاده کنند. چرا که از حیث کنترل سرریز مواد در پروسه مخلوط‌کردن اولیه گرفته تا قابلیت کنترل سرعت میکسر در مخلوط‌کردن مواد رقیق، دریل‌های همزن با قابلیت کنترل سرعت متغیر عملکردی بهتر و روان‌تر را به نسبت دیگر دریلها دارند.

 • سیستم تغییر چپ‌گرد و راست‌گرد

این قابلیت مستقیماً به جهت چرخش پره‌ها بازمی‌گردد. این قابلیت مخصوصاً در حین کار با مواد غلیظ و سفت که همزدن و مخلوط‌کردن آنها کاری دشواری است بیش‌ازپیش به چشم می‌آید. چرا که تغییر جهت حرکت چرخش می‌تواند موجبات ترکیب بهتر اعضای مختلف مخلوط را فراهم کرده، و در به دست آوردن یک مخلوط یکدست و یکنواخت بیش‌ازپیش موثر باشد.

 • دیگر تنظیمات سرعت

برخی از میکسرها علاوه بر اینکه از قابلیت کنترل سرعت متغیر بهره می‌برند تنظیمات دیگری را نیز در دل خود دارند که برای کم و زیاد کردن سرعت‌ها استفاده می‌شود. همین موضوع  این امکان را به کاربر می‌دهد تا بتواند، حداکثر کنترل ممکن را روی حرکت میکسر داشته‌باشد. مخصوصاً این ویژگی برای مخلوط‌کردن موادی همچون اپوکسی و یا رزین بسیار مهم است.

 • دستگیره

این ویژگی از دریل‌های همزن مستقیماً به طراحی ارگونومیک ابزار بازمی‌گردد. برخی از میکسرها از چند نوع دستگیره بهره می‌برند که باعث می‌شود تا میزان تسلط کار بر روی حرکات میکسر بالاتر بوده، و همچنین جابجایی و انتقال دریل همزن را نیز راحت‌تر سازد.

قیمت و خرید دریل همزن

برندهای معتبر دریل همزن

درقسمت قبل اشارهشد که دریل‌ها به عنوان یکی از پرکاربردترین ابزارهای صنعتی در عصر حاضر شناخته می‌شوند که از مصارف خانگی گرفته تا کاربردهای صنعتی و کارگاهی مورد استفاده قرارمی‌گیرند. در این میان دریل‌های همزن نیز از این قاعده مستثنا نبوده و بازار داغ رقابت میان برندهای برتر جهان در ایران و بازارهای بین‌المللی با شدت هرچه تمام‌تر ادامه دارد. در کشور نیز برندهای مختلف شرقی و غربی و داخلی مشغول فعالیت هستند و همین موضوع نشان می‌دهد که بازار ایران زمین نیز همچون دیگر بازارهای جهانی محل رقابت سنگین میان برندهای برتر تولید کننده دریل همزن است. از جمله مهم‌ترین این برندها می‌توان به محک، آنکور، دیوالت، المکس و بوش اشاره‌کرد که هم اکنون در بازار ایران حضور داشته و میان ایرانیان خرید‌وفروش می‌شوند.

 

چه عواملی تعیین کننده قیمت دریل همزن هستند؟

عوامل و فاکتورهای مهمی دخیل هستند که می‌توانند در تعیین قیمت دریل همزن عملکردی بسیار تعیین‌کننده از خود نشان‌دهند. در این بین اما اصول خاص و مشخصی وجوددارد که می‌توان با توجه به آنها بهترین دریل همزن مورد نظر را انتخاب‌کرد که با میزان کارایی درخواستی، همخوانی ۱۰۰ درصدی داشته‌باشد. طبیعتاً شناخت چنین عواملی می‌تواند در بالابردن قدرت تحلیل هنگام خرید دریل‌های همزن بسیار تاثیرگذارباشد و مشتری را در رسیدن به هدف یاری کند. در ادامه مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده در ارزش‌گذاری دریل همزن عبارتند از:

 • مصرف سوخت دریل

این فاکتور به صورت مستقیم با میزان قدرت دستگاه در ارتباط است چرا که دریل‌های همزنی که از سوخت فسیلی نظیر بنزین استفاده می‌برند از قدرت بسیار بالاتری به نسبت دریل‌های همزن شارژی و یا برقی برخوردار هستند. به همین نسبت نیز قدرت بالاتری دارند و از قیمت بیشتری نیز برخوردارهستند. در کل نوع سوخت مصرفی دریل‌های همزن تاثیر بسیار بسزایی بر نرخ نهایی آنها دارد.

 • خوش ساخت بودن

 از قدیم گفته‌اند که هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی بی‌حکمت. همین قاعده بر خریدوفروش دریل‌های همزن نیز همچون دیگر کالاها حکم‌فرماست. طبیعتاً کسانی که به دنبال داشتن دستگاهی با بهره‌وری و راندمان بالاتر و همچنین مصرف سوخت پایین‌تر هستند باید قیمت بالاتری نیز بپردازند. درحین خرید دریل همزن توصیه می‌شود که اصول سرمایه‌گذاری ارزشی رعایت‌شده و فرد باید دستگاهی را انتخاب‌کند که در درازمدت را از راندمان کارایی بالایی برخورداربوده و از لحاظ کیفیتی با افت روبرونشود.

 • اصالت دریل

این مسئله مستقیماً به تغییر و تحولات بازار باز می‌گردد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دنبال قیمت پایین‌تر هستند، طبیعتا در طرف مقابل برای خرید دستگاهی با اصالت باید قیمت بالاتری نیز پرداخت‌کرد. به همین دلیل است که مجدداً همچون مورد قبل توصیه می‌شود که اصول سرمایه‌گذاری ارزشی به نحو احسن رعایت‌شده و هیچ‌گاه کیفیت بالا فدای قیمت پایین گردد.

 • برند تولید کننده دریل همزن

هم اکنون برندهای فراوانی از دول شرق و غرب جهان در بازار ایران زمین فعالیت دارند و نمایندگی‌های پرتعدادی نیز مشغول عرضه دریل‌های همزن متعدد به بازار هستند. طبیعتاً دریل‌های همزن ساخت دول صنعتی جهان نظیر آلمان، ایالات‌متحده، ژاپن و دیگر دریل‌های همزن دارای برند با اصالت از قیمت بالاتری به دلیل اختلاف فاحش کیفیتی با دیگر دریل‌های همزن ارزان قیمت بازار برخوردارهستند. از سوی دیگر نیز برندهایی که تحت لیسانس چین صرفا کپی بوده و ساخته سرزمین اژدهاست به دلیل داشتن کیفیت پایین‌تر در رده دریل‌های همزن ارزان قیمت قرارمی‌گیرد. از جمله معروف‌ترین برندها می‌‌توان به بوش،دی سی ای، ماکیتا، محک، رونیکس و... اشاره‌کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند به صورت جدی نظر خریداران را در مورد انتخاب دریل همزن  نهایی عوض‌کند، مربوط می‌شود به گارانتی و خدمات پس از فروش. طبیعتا شرکت‌هایی که می‌توانند خدمات پس از فروش قدرتمندتری را ارائه‌کنند قیمت بالاتری نیز بر روی دریل‌های همزن خود قرارمی‌دهند. البته گاهاً هزینه‌های سرسام آور دریل ارائه‌شده به جد می‌تواند نظر نهایی خریدار را تغییردهد و به همین دلیل است که لزوم انجام یک تحقیق مفصل درخصوص خدمات گارانتی و قطعات یدکی، قبل از تصمیم نهایی درخصوص دریل همزن مورد نظر وجود دارد.

خرید انواع دریل همزن

مرجع خرید دریل همزن

پس از  معرفی مهم‌ترین و معتبرترین برندهای دریل همزن حاضر در بازار ایران و البته تخصصی‌بودن استفاده از این ابزار این سوال مطرح می‌شود که آیا مرجع خرید معتبری برای تهیه انواع و اقسام مدل‌های همزن وجود دارد یا خیر؟ یا اینکه ضرورت دریافت مشاوره تخصصی نیز احساس می‌شود؟ در جواب باید گفت که پاسخ هر دو سوال نامبرده مثبت است. چراکه با توجه به تعدد برندهای حاضر در بازار ایران از یک‌سو و البته  تخصصی‌بودن انتخاب دریل متناسب با پروژه مورد نظر، ضرورت مراجعه به یک مجموعه قدرتمند که هم از تجربه‌های تامین دریل‌های مختلف برخورداربوده و هم دانش و تخصص لازم را در این زمینه داشته‌باشد، احساس می‌شود. اینجاست که شرکت نید صنعت وارد ماجراشده و به عنوان یکی از معتبرترین مراجع تامین انواع و اقسام برندهای دریل‌های همزن شناخته می‌شود. خریداران می‌توانند با مراجعه به وب سایت نید صنعت هم از قیمت روز انواع و اقسام میکسرها مطلع‌شده و هم از طریق تماس با واحد فروش شرکت از مشاوره‌های تخصصی کارشناسان زبده شرکت نید صنعت بهره ببرند.

 

کلام آخر

 بدون هیچ شک ‌‎و تردیدی می‌توان از دریل‌های همزن به عنوان یکی از پرکاربردترین دریل‌های حاضر در خانه‌ها و صنعت اشاره‌کرد. چراکه راحتی کاربری ساده و البته دوام و قوام بالای متریال‌های به کاررفته در ساخت دریل‌های همزن باعث شده‌است تا این میکسرها به عنوان یکی از محبوب‌ترین دریل‌های حاضر در میان انواع و اقسام این ابزار شناخته شوند. علاوه بر این محبوبیت اشاره‌شد که  ضرورت داشتن اطلاعات تخصصی برای داشتن  یک خرید دقیق وجود دارد. قطعا هیچ چیز همچون یک راهنما و مشاور زبده نمی‌تواند راهبر خریداران دریل همزن باشد و به همین دلیل است که ضرورت مراجعه به مجموعه‌های معتبری همچون شرکت نید صنعت که به عنوان یک تامین کننده قدرتمند در این زمینه شناخته می‌شود، وجود دارد. درپایان از دوستان عزیز درخواست می‌شود که سوالات و ابهامات خود را به اشتراک بگذارند تا پاسخگوی سوالات عزیزان باشیم.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید