دسته بندی

دریل چکشی

مشاهده فیلترها

خرید دریل چکشی

 دریل به عنوان یکی از ابزار حرفه‌ای در انجام کارهای صنعتی و وحتی به عنوان مصارف خانگی کاربرد دارد. متناسب با نیازهای مختلف انواع گوناگون دریل طراحی و روانه‌ی بازار می‌شود. دریل چکشی که با عنوان دریل ضربه‌ای نیز شناخته می‌شود یکی از انواع دریل است که برای سوراخکاری بتن و دیوار، سطوح سخت چوبی و غیره  مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکانیزم این دریل به گونه‌ای است که علاوه بر حالت دروانی می‌تواند ضرباتی را با سرعت بالا به سطح وارد کند. در ادامه به بررسی این  دریل پرداخته و نکات لازم جهت خرید و قیمت دریل های چکشی را بیان می کنیم.

قیمت دریل چکشی

اجزای دریل چکشی

بخش‌های اصلی دریل‌ها به طور کلی مشابه است اما در انواع دسته‌بندی دریل، متناسب با کاربری مورد نظر بخش‌های منحصر بفردی در نظر گرفته شده است. اجزای مختلف دریل ضربه‌ای یا چکشی عبارتند از:

موتور: بخش اصلی هر دریل موتور آن است که وظیفه‌ی اعمال نیرو به سایر بخش‌ها را بر عهده دارد.

سه نظام: به عنوان رابط بین  دریل و مته است و می‌توان انواع مته را در آن نصب کرد. سه نظام دارای انواع فلزی، پلاستیکی و نیمه فلزی است.

مته: این قطعه خود دارای انواع فولادی و الماس است که در شکل‌های مختلف بر روی سه نظام نصب می‌شود.

خرید دریل چکشی

منبع تغذیه: انواع دریل انرژی خود را از برق شهر یا از طریق شکل‌های مختلف باتری تامین می کنند که قابل شارژ هستند.

اجزای دیگر دریل شامل کلید دیمر کنترل سرعت، خط کش میله‌ای عمق سنج، کلید تغییر حالت، ترمز الکترونیک، کلید چپ‌گرد و راست‌گرد تغییر جهت چرخش مته،  کلید پاور و نشانگر LED می‌باشند.

در کنار موارد ذکر شده در دریل‌های چکشی یک دسته جانبی نزدیک به مته علاوه بر دسته‌ی‌ عقبی مرسوم در دریل‌ها وجود دارد که تسلط بیشتری را به کاربر می‌دهد. لوازم جانبی دیگری نیز که در کنار دریل ضربه‌ای یا چکشی ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به  انواع مته‌ها و قلم، کیف، گارانتی و غیره اشاره کرد.

خرید دریل چکشی

مکانیزم دریل چکشی چگونه است؟

 

حالت‌های کارکرد دریل چکشی به سه شکل دورانی، چکشی و حالت چکشی به همراه دورانی است. از حالت دورانی برای سوراخکاری مورد استفاده می‌شود، حالت چکشی برای وارد آوردن ضربات به سطوح ضخیم و سخت طراحی شده است و حالت سوم که ضربات چکشی و دروان با هم دارد، می‌تواند برای دریل کاری روی اجسام سخت و ضخیم مثل مصالح ساختمانی به کار برده شود.

قیمت و خرید دریل چکشی

فرآیند دریل ضربه‌ای  یا چکشی به صورتی است که در دریل دو صفحه با دندانه‌هایی که روی سطحشان است روی هم می لغزند. این لغزش دندانه‌های دو صفحه روی یکدیگر و حرکت رفت و برگشتی در سرعت‌های زیاد، قدرت زیادی را تولید می‌کند. این مکانیزم چکشی با سرعت بسیار بالایی و تقریبا به صورت سه هزار دور در دقیقه  صورت می‌گیرد. علی رغم اینگه  ضربه‌ها دارای نیروی کمی هستند اما  بالا بودن تعداد ضربات و سرعت زیاد دریل منجر می‌شود تا برای تخریب سطوحی مانند بتن مناسب باشد.

در خرید دریل چکشی به چه نکاتی توجه کنیم؟

بهتر است قبل از اقدام به خرید دریل چکشی یا ضربه‌ای، مشخصات دستگاه مورد نظر خود را مشخص کنید تا در هنگام خرید بتوانید بر حسب نیازتان مدل مناسبی را انتخاب کنید. در صورت رعایت نکردن این مسأله ممکمن است متحمل هزینه‌های اضافی شوید. برای خرید دریل می‌توانید لیست زیر را در نظر بگیرید تا انتخاب مناسبی را داشته باشید.

در اولین قدم برای خرید دریل نیاز است تا نوع منبع تغدیه‌آن را مشخص کنید. انواع دریل‌ چکشی که با استفاده از برق شهری کار می کنند دارای وزن بیشتر و در عین حال قدرت بالاتری هستند. مشکلی که در دریل‌های شارژی وجود دارد اتمام شارژ باتری در حیت کار است با این حال کار کردن با این دریل‌ها آسان تر است.

دومین نکته قابل توجه در هنگام خرید موتور دریل است. موتور با قدرت دریل رابطه ی مستقیمی دارد و با افزایش قدرت آن امکان استفاده‌ی بهینه برای کارهای سنگین لراهم می‌شود. اما اگر برای مصارف کوچک یا حتی خانگی قصد خرید دریل را دارید موتور پرقدرت چندان به صرفه نیست.  چرا که قیمت دریل با افزایش قدرت موتور آن افزایش می‌‌یابد. در دریل چکشی قدرت موتور بین 9 تا 20 ولت و یا بیشتر می‌باشد.

مورد مهم بعدی در خرید دستگاه دریل، قطعه‌ی سه نظام است. از آنجا که در دریل چکشی علاوه بر حالت دورانی، ضربات چکشی نیز وارد می‌شود، نیاز است تا سه نظام مرغوبی تهیه گردد.  همچنین اندازه‌ی سه نظام با سوراخ‌هایی که می‌توانند ایجاد کنند متناسب است. بنابراین برای استفاده از مته‌های بزرگ نیاز است تا سه نظام بزرگتری تهیه شود. همچنین سه نظام‌ها در دو شکل تعویض اتومات و یا تعویض با آچار موجود هستند که با توجه به شرایط و سرعت کار خود می‌توانید این نکته را نیز در هنگام خرید در نظر بگیرید.

خرید انواع دریل چکشی

توان دریل را نیز مورد بررسی قرار دهید چرا که هرچه توان دریل بیشتر باشد برای کار دارای قدرت بالاتری است. معمولا توان دریل در محدوده‌ی 480 وات تا 1100 وات است.

در صورتی که نیاز است مدت طولانی با دریل کار کنید یا نیاز به حمل دستگاه دارید، می‌بایست حتما وزن آن را در نظر بگیرید. همچنین وزن دستگاه در میزان فشار وارده در سوراخکاری اثرگذار است.

لوازم جانبی که دریل به همراه دارد نیز یکی از موارد قابل توجه در هنگام خرید است. این لوازم می‌تواند شامل دسته کمکی، آچار سه نظام، عمق سنج ، چراغ قوه و غیره باشد.

سرعت دستگاه  بر حسب دور بر دقیقه و امکان تنظیم  آن نیز از نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه شود.

گارانتی، اصالت  دستگاه و  همچنین خدمات پس از فروشی که برند ارائه می‌دهد  نیز می‌بایست مد نظر قرار گیرد.

قیمت دریل چکشی به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل متعدد بازاری و فنی در قیمت دریل چکشی اثرگذار است. دریل‌های ضربه‌ای موجود در بازار دارای رنج قیمت متنوعی هستند، اما دریل‌های چکشی  در مقایسه با سایر مدل‌های دریل قیمت بالاتری دارند.  به طور کلی می توان از موارد زیر به عنوان مهمترین عوامل اثرگذار در قیمت دریل نام برد:

قدرت دستگاه از مهمترین موارد موثر بر قیمت دریل است. از آنجا که کاربردهای مختلف دریل به میزان قدرت متفاوتی نیاز دارد، لازم است تا قبل از خرید مشخص کنید  که دستگاه دریل مورد نظر شما برای چه کاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دریل‌های با قدرت بالاتر دارای قیمت بیشتری نیز هستند.

2. این روزها نمونه‌های خارجی دستگاه دریل در کنار تولیدات داخلی در بازار عرضه می‌شوند که هرکدام دارای قیمت متفاوتی است. دریل ضربه‌ای  که در کشورهای آمریکا، آلمان تولید می‌شوند، از قیمت بالاتری برخوردارند. البته دستگاه‌های ساخت چین نیز موجود است که قیمت مقرون به صرفه‌تری دارند. به طور کلی می توان گفت جهت معرفی بهترین برند دریل چکشی  نیاز است تا عوامل متعددی از جمله کیفیت، خدمات، بازار و ... بررسی شوند.

3. در تعیین قیمت دریل ضربه‌ای کیفیت ساخت و تولید دریل و جنس قطعات آن نیز نقش مهمی دارد. دستگاه‌های با کیفیت اغلب از قیمت بیشتری برخوردارند و به دلیل قطعات و ساخت مناسب دارای طول عمر بیشتری نیز هستند.

قیمت انواع دریل چکشی

4. اصالت دستگاه همانطور که در کیفیت اثرگذار است در قیمت نیز نقش مهمی دارد. طبیعتا هزینه‌ای که برای تهیه‌ی محصول صرف می‌کنیم انتظار کارکرد مناسب و کیفیت خوبی را در طولانی مدت از دستگاه داریم. با وجود انواع نمونه‌های تقلبی نیاز است تا اصالت کالا را در هنگام خرید دریل چکشی بررسی کنید. قیمت دریل چکشی اصل نسبت به نمونه‌های تقلبی یا مشابه، بالاتر است.

5. خدمات پس از فروش و گارانتی  از دیگر عواملی است  که موجب افزایش قیمت دریل  می‌شود. همین امر موجب شده است که در برخی از برندها، جهت کاهش هزینه این نوع خدمات را حذف کنند.

جمع بندی

در این مقاله کوشیدیم تا با معرفی دریل‌های چکشی و روش کارد کرد آن اطلاعات خوبی را برای انتخاب یک دریل مناسب در اختیارتان قرار دهیم. شما می ‌توانید با توجه به مواردی که در مورد خرید و قیمت گفته شد با مراجعه به نمایندگی‌ها یا بازار و همچنین ورود به وب‌سایت‌های معتبر اقدام  دریل مناسبی را انتخاب و خریداری کنید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید