دسته بندی

ساعت نجومی

مشاهده فیلترها

ساعت نجومی

ساعت نجومی یا به طور دقیق تر رله ساعت نجومی یک رله زمانی ویژه است که می تواند به طور خودکار زمان طلوع و غروب خورشید را با توجه به تاریخ و زمان با استفاده از اطلاعات طول و عرض جغرافیایی یا نام شهر محاسبه کند. ساعت نجومی دستگاه ها و سیستم ها را در زمان های طلوع، غروب خورشید یا بازه زمانی دلخواه بدون نیاز به سنسور خاصی کنترل می کنند. رله های ساعت نجومی دارای 32 برنامه هستند و می توانند به طور جداگانه برای هر روز هفته برنامه ریزی شوند.

ساعت نجومی چیست؟

رله ساعت نجومی، از طریق یک برنامه ریزپردازنده می تواند زمان طلوع و غروب خورشید را بدون نیاز به دریافت نوری به منظور کنترل سیستم های روشنایی از طریق دو خروجی به طور دقیق تعیین کند. ساعت نجومی نیازی به سنسور نوری ندارد و برای نصب در محیط های داخلی مناسب است. دو رله خروجی دستگاه به طور مستقل عمل می کنند و می توانند به طور جداگانه برای عملکرد روشن/خاموش تنظیم شوند.

خرید ساعت نجومی

ویژگی های ساعت نجومی

  • دارای سیستم ریزپردازنده برای محاسبه زمان طلوع و غروب خورشید بر اساس مختصات جغرافیایی (طول و عرض جغرافیایی)
  • حفاظت از اضافه ولتاژ/کم ولتاژ
  • حفظ زمان (به مدت 5 سال) و همچنین تنظیمات دستگاه در صورت عدم وجود ولتاژ ورودی
  • دارای دو رله خروجی مستقل
  • تایمر قابل تنظیم برای قطع جداگانه هر خروجی بین 1 تا 12 ساعت پس از غروب آفتاب
  • تنظیم مستقل زمان قطع (به ساعت و دقیقه) برای هر خروجی
  • تاخیر روشن/خاموش قابل تنظیم یا زمان تعجیل برای هر خروجی (120± دقیقه نسبت به طلوع و غروب خورشید

راه اندازی ساعت نجومی

در طول تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی، ساعت نجومی باید روی حالت دستی تنظیم شود تا رله دستی فعال شود و سیستم روشنایی به مدت 4 ساعت روشن بماند. برای راه اندازی حالت دستی ساعت نجومی، کلیدها را فشار داده و نگه دارید تا خروجی های 1 و 2 را تنظیم کنید. در این حالت، LED مربوطه شروع به چشمک زدن می کند و شمارش معکوس از 5 شروع می شود، پس از آن رله وصل شده و سیستم روشنایی روشن می شود. سپس نمایشگر در این حالت باقی می ماند.

برای بازگرداندن دستگاه به حالت خودکار، کلید خروجی را فشار داده و نگه دارید تا «Aut» و شماره خروجی روی نمایشگر ظاهر شود و شمارش معکوس از 5 شروع شود، پس از آن حالت خودکار فعال می شود و دستگاه به حالت عادی خود باز می گردد.

قیمت ساعت نجومی

بهترین نوع رله ساعت نجومی

رلههای ساعت نجومی سری DTR به لطف نمایشگر LCD، دکمهها و منوی جدید، میتوانند به راحتی برای کنترل سیستمها در زمانهای دلخواه برنامهریزی شوند. تمامی تنظیمات دستگاه DTR را می توان در محیط کامپیوتر با نرم افزار پیکربندی DTR نیز تنظیم کرد. علاوه بر این، با استفاده از دستگاه DTR-IR-PROG می توان این تنظیمات را به سرعت با فناوری IR به دستگاه های DTR -20M منتقل کرد. علاوه بر این، تنظیمات انجام شده در دستگاه DTR-20 را می توان به سایر دستگاه های DTR-20 با ماژول DTR-PROG منتقل کرد. دستگاه های سری DTR-20S/TS با ارتباط Modbus RS-485 نظارت و کنترل از راه دور را با نرم افزار Entbus ارائه می دهند. ذخایر اضافی در ساعت های نجومی سری DTR وجود دارد که این ذخایر از حذف تاریخ، زمان و اطلاعات برنامه تنظیم شده در صورت قطع برق جلوگیری می کند.

ساعت نجومی چگونه کار می کند؟

ساعت نجومی یکی از راه های مناسب برای مدیریت نورپردازی تابلوهای برقی است. استفاده از تایمر یا ساعت نجومی یک راه حل نسبتا کم هزینه برای فعال یا غیرفعال کردن سیستم روشنایی فضای باز است. ساعت های نجومی با برنامه ریزی زمان طلوع و غروب خورشید در تایمر کار می کنند. یک ساعت نجومی سنسور نور ندارد، بنابراین تنظیمات بهتری را در زمان شروع و پایان با طیف گسترده ای از اقدامات مختلف از پیش تعیین شده امکان پذیر می کند. ساعت های نجومی از یک پایگاه داده از پیش تعیین شده استفاده می کنند که شامل زمان طلوع و غروب خورشید است تا سیستم نورپردازی را در مورد زمان روشن و خاموش کردن راهنمایی کند. تنها کاری که برای راه اندازی ساعت نجومی انجام دهید، این است که برخی از اطلاعات را به تایمرهای نجومی خود بدهید، مانند مکان، تاریخ و زمان و در چه زمانی از شب می خواهید تابلو دیجیتال شما روشن شود. ساعت های نجومی در مقایسه با سایر گزینه های موجود برای اتوماسیون نورپردازی معماری، از دقت بالاتری برخوردار هستند. علاوه بر آن، ساعت های نجومی یک باتری پشتیبان در ساختار خود ارائه می دهند که حتی در صورت قطع برق، دستگاه قادر به کار است.

فروش ساعت نجومی

جمع بندی

ساعت های نجومی، رله های زمانی هوشمندی هستند که قابلیت محاسبه خودکار زمان طلوع و غروب خورشید را دارند و دارای ساعت واقعی در ساختار داخلی خود هستند. این ساعت ها برای کنترل دستگاه هایی طراحی شده اند که در زمان های تعیین شده توسط کاربر، زمان طلوع و غروب خورشید به خروجی متصل شده و باعث روشنایی تابلوها و مناظر دیجیتال در فضاهای خارجی می شوند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید