دسته بندی

سرکابل حرارتی فشار متوسط

مشاهده فیلترها

سرکابل حرارتی فشار متوسط چیست؟

هر کابل برق برای ایجاد اتصال نیاز به یک سرکابل دارد، انواع مختلفی از سرکابل با کارکردهای متفاوت وجود دارد که عبارت است از:

 سرکابل حرارتی( Heat shrink)، سرکابل سرد( Cold Shrink)، سرکابل فشاری( Slip on) و سرکابل پلاگین( Plug-in).

برای مثال: در سرکابل سرد که Cold Shrinkable، خوانده میشود، روکش سرکابل از جنس پلیمر سیلیکون است که بعد از انجام یک سری عملیات بر روی یک فنر پلیمر قرار داده میشود. وجود این فنر منجر میشود که بعد از نصب آن بر روی کابل با کشیده شدن فنر، کابل آب بندی شود . نمونه دیگری از سرکابل ها که جز پر کاربرد ترین سرکابل ها میباشند، سرکابل های حرارتی هستند. از این سرکابل ها برای اتصال کابل های فشار متوسط به شبکه برق استفاده میشود. سرکابل های حرارتی از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. این سرکابل‌ها دارای تاریخ مصرف محدودی نیستند و می توان آن ها را برای اتصال به چندین نوع کابل با سایز های گوناگون به کار برد.

علاوه بر موارد گفته شده، کابل های حرارتی نصب آسانی نیز دارند.

این نوع سرکابل ها به آسانی قابل نصب هستند و می توان از آنها در چند سایز مختلف استفاده کرد. 

روکش استفاده شده در سرکابل های حرارتی به گونه ای است که در برابر اشعه خورشید مقاوم هستند و دچار آسیب نمی شوند .

سرکابل های حرارتی به چند نوع  فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی تقسیم بندی میشوند. هر کابل الکتریکی برقی برای برقراری اتصالات با سایر تجهیزات، به سرکابل های حرارتی نیاز دارد.

در این مقاله قصد داریم تا به شرح سر کابل حرارتی فشار متوسط بپردازیم. سرکابل حرارتی فشار متوسط که Medium Voltage Heat Shrinkable Cable Termination، خوانده میشود، در اتصال کابل های فشار متوسط تا 36 کیلوولت به تجهیزات برقی کاربرد دارد. روکش این نوع از سرکابل ها از جنس پلی اتیلن کراس و پلی الفین بوده و و تا ولتاژ ۶۳kV می‌توان از این سرکابل‌ها استفاده کرد.

خرید سرکابل حرارتی

 

ویژگی‌های سرکابل حرارتی فشار متوسط

کابل‌های حرارتی فشار متوسط، دارای قابلیت ارائه برای انواع کابل های خشک، دارای قابلیت ارائه برای انواع کابل های آغشته به روغن، دارای قابلیت ارائه برای انواع کابل تک کور و سه کور، قابلیت ارائه با انواع کابلشو های مسی، آلومینیومی و غیره،  هستند . این کابل‌ها دارای نصب آسان، بدون تاریخ مصرف محدود هستند و همچنین از یک نوع سر کابل برای چند سایز مختلف می‌توان استفاده کرد.

این سرکابل ها از پلیمر مقاوم به اشعه UV ساخته شده که این ویژگی موجب شده است در اثر تماس مستقیم با اشعه خورشید آسیب ندیده و مقاومت بسیار خوبی داشته باشد.

خرید سرکابل حرارتی فشار متوسط

کاربرد سرکابل حرارتی فشار متوسط

متداول ترین کاربرد سرکابل های فشار متوسط (MV) در اتصال به تجهیزات برقی مانند تابلو های برق، پست های برق ، خطوط هوایی و ... میباشد.

 سرکابل های حرارتی فشار متوسط ، در دو نوع داخلی ( Indoor )  و هوایی ( Out door ) برای سطوح ولتاژ مختلف از 1.8/3.3 کیلوولت تا 45/26(52) کیلوولت موجود است.

در اتصال سرکابل های تک رشته ای از ۳ سرکابل تک رشته ای و برای اتصال کابل های سه رشته ای از یک دست سرکابل ۳ رشته ای استفاده میشود.

خرید سرکابل حرارتی فشار متوسط

 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید