دسته بندی

سیلندر (جک) مگنتی پنوماتیک

سیلندر مگنتی پنوماتیک

سیلندر پنوماتیک انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها سیلندر مگنتی پنوماتیک است. در این نوع سیلندر یک آهنربا قرار داده‌اند. این محصول یک سیستم کنترل خودکار دارد که توسط کنترل‌کننده عمل می‌کند. در صورتی که در سیلندرهای مکنتی پنوماتیک از سیستم کنترل پیچیده‌ای استفاده نشود، به آهنربا نیاز ندارد. در این صورت با استفاده از توابع رو به جلو و عقب عمل می‌کند. البته در بسیاری از محصولات بازار از آهنربا یا مگنت برای عملکرد بهتر این نوع سیلندر پنوماتیک استفاده می‌شود.

خرید سیلندر مگنتی پنوماتیک

 

سیلندر مگنتی پنوماتیک چیست؟

به سیلندرهای مگنتی که سیلندر مغناطیسی هم گفته می‌شود، دارای یک پیستون متحرک است. این پیستون آهنرباهای حلقوی دارد و همانند سایر سیلندرهای پنوماتیک با کمک هوای فشرده عمل می‌کند. در آن یک کالسکه متحرک هم درنظر گرفته شده است که برای اتصال جفت مغناطیسی (پیستون / کالسکه) به آهنربا کاربرد دارد. پیستون‌های سیلندر مگنتی پنوماتیک در امتداد لوله اصلی حرکت می‌کند.

ویژگی‌ها و مشخصات جک مگنتی

از مشخصات سیلندر مگنتی پنوماتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وزن سبک و حجم کمی دارد.
  • برای آن از ضربه‌گیرهای لاستیکی غیرقابل تنظیم و بالشتک قابل تنظیم استفاده شده است. بالشتک آن از نوع پنوماتیک است و در انتهای سیلندر قرار دارد. ضربه‌گیر و بالشتک باعث عملکرد صاف سیلندر می‌شوند.
  • برای اینکه بالشتک به خوبی عمل کند، برای آن از کمک فنر استفاده شده است.
  • این محصول دو راهنما دارد که با داشتن دقت بسیار بالا می توانند بار تعصبی یا بار جانبی زیادی را تحمل کنند.

قیمت سیلندر مگنتی پنوماتیک

مزیت‌های سیلندرهای مگنتی پنوماتیک

نصب سیلندرهای مگنتی مزیت‌های زیادی را به همراه دارد که عبارتند از:

  • داشتن ترمزهای ثابت برای تحریک حوزه مغناطیسی سوییچ‌های مجاور
  • داشتن پیستون مگنتی برای استفاده از سنسورهای مغناطیسی
  • داشتن کورس کوتاه و فشرده
  • سبک و کم حجم بودن
  • استفاده از آلیاژهای مقاوم برای ساخت این محصول
  • داشتن سنسور بین شیارهای پیستون

نحوه عملکرد جک‌های مگنتی پنوماتیک

برای این سیلندر پنوماتیک باید برای آن سنسور مغناطیسی نصب کرد. این سنسور برای کنترل سیلندر کاربرد دارد. سیلندر که وظیفه ورود و خروج هوای فشرده را برعهده دارد تا پیستون حرکت کند، از طریق سنسور کنترل می‌شود. در واقع در داخل پیستون محصول یک نوار مغناطیسی قرار می‌دهند. سنسورهایی که به این حوزه مغناطیسی حساسیت دارند، بر روی بدنه سیلندر نصب می‌شوند. سپس براساس حساسیتی که سنسور دریافت می‌کند، فرمان الکتریکی را به PLC یا رله‌های مغناطیسی ارسال می‌کند.

در واقع سنسورهایی که برای سیلندرهای مغناطیسی استفاده می‌شود، از یک میدان مغناطیسی برای بازخورد موقعیت پیستون استفاده می‌کند. برای همین برای طراحی سنسور این نوع سیلندر از آهنربا استفاده می‌کنند. در نهایت هم به آن سیلندر مگنتی گفته می‌شود.

اندازه‌گیری دقیق موقعیت پیستون از دیگر مزیت‌های نصب سنسور بر روی این نوع سیلندر پنوماتیک است. نصب سنسور هم براساس انواع جک مگنتی متفاوت است که در ادامه برایتان گفته می‌شود.

خرید سیلندر پنوماتیک

 

انواع جک مگنتی پنوماتیک

اگر بدنه جک را معیار قرار دهیم، این محصول به دو شکل جک چهار میل و جک پنوماتیک DNC در بازار موجود است. روش نصب و عملکرد این دو نوع سیلندر مگنتی با هم متفاوت است.

سیلندر مگنتی چهار میل پنوماتیک

یکی از رایج‌ترین انواع سیلندرهای مگنتی در بازار از نوع چهار میل است. البته این محصول هم طرح‌های متفاوتی دارد و نمی‌توان یک طرح کلی را برای آن توصیف کرد. از آنجایی که برای ساخت سیلندرهای مگنتی چهار میل از 4 میل در قیمت بیرونی آن استفاده می‌شود، به همین اسم خوانده می‌شود.

برای اینکه بتوان در این محصول از سنسور استفاده کرد، یک پایه فلزی به آن متصل می‌کنند تا آماده به کار شود.

سیلندر مگنتی پنوماتیک DNC

یکی دیگر از انواع جک‌های پنوماتیک در بازار DNC نام دارد. این محصول هم جزء جک‌های پرطرفدار پنوماتیک محسوب می‌شود. ظاهر آن به صورت یک مستطیل است و روی آن سنسور نصب می‌کنند. البته این کار به دو روش صورت می‌گیرد. در قسمت انتهای بدنه سیلندر مگنتی DNC شیارهایی دیده می‌شود که می‌توانید سنسور را در این قسمت متصل کنید.

روش دیگر این است که سنسور را روی میله‌های کرواتی شکل قرار دهید. این میله‌ها در اطراف بدنه سیلندر مگنتی DNC هستند.

خرید انواع سیلندر پنوماتیک

حرف آخر

سیلندرهای مگنتی پنوماتیک که با کمک سنسور مغناطیسی عمل می‌کنند، یکی از بهترین انواع جک‌های پنوماتیک در بازار هستند. این محصول به دو صورت چهار میل و DNC در بازار موجود است که براساس طراحی بدنه، روی آن‌ها سنسور نصب می‌شود. اگر قصد خرید سیلندر مگنتی پنوماتیک را دارید، در زمان خرید باید به معیارهایی از قبیل کیفیت و مقاومت آلیاژ و عملکرد سنسور مغناطیسی دقت داشته باشید. امیدواریم این مقاله توانسته باشد به سوالات شما پاسخ دهد. منتظر دریافت پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید