سیم برق افشان
دسته بندی

سیم افشان

مشاهده فیلترها

سیم برق افشان

سیم افشان (NYAF) یکی از انواع سیم و کابل برق است که در مصارف خانگی، صنعتی، ماشین آلات و... بسیار کاربرد دارد.
جنس هادی سیم برق افشان از رشته های مس آنیل شده است که این سیم افشان دارای هادی تک رشته ای می باشد علاوه بر هدایت عالی جریان الکتریکی، انعطاف بسیار خوبی دارد.
سیم افشان تشکیل شده از چند رشته هادی نازک می باشد که با روکش پی وی سی پوشیده شده است، این روکش نسبت به سایر روکش سیم های دیگر بسیار بهتر است زیرا هنگام آتش سوزی، خاصیت خودخاموش شوندگی دارد.
برای تشخیص سیم افشان روی روکش آن عبارت mh نوشته شده است، در ادامه متن به بررسی قیمت سیم برق افشان و قیمت سیم افشان نمره 6 نحوه خرید سیم افشان پرداخته‌ایم؛ با ما همراه باشید.

سیم برق افشان

قیمت سیم برق افشان

 عوامل بسیاری از جمله هادی استفاده شده در سیم، میزان ولتاژ آن سیم، کیفیت و میزان قدرت انتقال الکتریسیته در قیمت سیم افشان بسیار موثر است.
شما در بازار آنلاین نید صنعت می‌توانید ضمن بررسی انواع سیم افشان در سایز های مختلف بخصوص پرفروش ترین نوع از آن، سیم افشان نمره 4 از برندهای مختلف خرید خود را بدون واسطه و به سهولت انجام دهید.

خرید سیم افشان

سیم افشان کارایی زیادی دارد استفاده در منازل یکی از کاربرد های این سیم می باشد پس بهتر است برای خرید سیم افشان از اطلاعات خوبی برخوردار بود.
امکان اینکه کسی که میخواهد این سیم را خریداری کند حرفه ای و آگاهی در این زمینه نداشته باشد پس بهتر است با مشورت با کارشناسان فروش یک بازار اینترنتی مشاوره بگیرند، برای انتخاب بهتر و خرید سیم برق افشان می توانید با کارشناسان فروش نید صنعت تماس حاص فرمایید.
برای خرید سیم افشان باید به پارامتر های مهمی از جمله استاندارد، جنس عایق، جنس روکش، قطر مفتول که باید با هم برابر باشد توجه کرد.
همچنین برند های معتبر روز بازار، مشخصات فنی هر سیم افشان، اصل یا تقلبی بودن سیم نیز مهم می باشد که سیم های اصل یکی از نشانه های آن ISIRI می باشد و سطح مقطع آن 0.5 تا 240 میلی متر مربع می باشد، ولتاژ نامی آن بین 300 تا 750 ولت می باشد، برای خرید سیم افشان باید به مس آن که آنیل شده است یا نه و رشته های مس سیاه نشده باشد نیز باید توجه کنیم.

خرید سیم افشان

بهترین برند سیم افشان

سیم افشان خراسان افشار نژاد

شرکت خراسان افشار نژاد یکی از تولید کنندگان معتبر و موفق در زمینه سیم افشان می باشد که از سیم افشان را از سایز 1 تا 300 میلی متر مربع تولید می کند، سیم افشان خراسان افشار نژاد مناسب برای سیم کشی ساختمان و تابلو برق می باشد، قیمت این سیم به دلیل نوسان قیمت در حال تغییر می باشد.

سیم افشان سیمیا

شرکت سیمیا یکی از تولید کنندگان سیم های افشان باکیفیت و مرغوب در سایز های مختلف می باشد، این سیم افشان برای استفاده در محیط های خشک و تجهیزاتی ک لازم به انعطاف پذیری زیادی می باشد قابل استفاده می باشد.

سیم افشان مسین

این سیم افشان که از چند رشته رسانا تشکیل شده است که به آن سیم نرم نیز گفته می شود، این سیم مانند سیم مفتولی دارای سطح مقطع متفاوتی باشد.

علامت اختصاری سیم افشان

علامت اختصاری سیم افشان NYAF می باشد که هر کدام از این حروف معنای مختلف و مخصوص به خود را دارند، حرف N نشان دهنده هادی آن از جنس مس می باشد، حرف Y به معنای عایق پی وی سی می باشد ولی دو حرف آخر نشانگر افشان بودن هادی مسی مطابق با استاندارد VDE می باشد.

خرید سیم افشان

انواع سیم برق افشان

سیم افشان مناسب برای مسافت کوتاه می باشد و مورد استفاده قرار می گیرد که این سیم برق افشان نیز مانند سایر سیم ها دارای انواع مختلفی می باشد برای اطلاع بیشتر از انواع سیم افشان کلیک نمایید

سیم افشان آلومینیومی

یکی از سیم های افشان با هادی آلومینیومی می باشد که دارای قیمت مناسب تر و وزن پایین تر نسبت سیم افشان مسی می باشد، قابل استفاده داخل ساختمان و تابلو برق ها می باشد.

سیم افشان مسی

این سیم از رشته های به هم تابیده شده تشکیل شده است و از رسانای بالای برخوردار می باشد، قیمت این سیم نسبت به سیم افشان آلومینیومی بیشتر است، سیم مسی افشان به عنوان سیم روکار در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم افشان ارت

این سیم از چند سیم مسی به هم تابیده شده ساخته شده است و برای سیستم ارتینگ استفاده می شود و عایق آن معمولا به رنگ سبز و زرد می باشد

سیم افشان آلومینیومی با روکش مس: در این نوع آلیاژ مس به عنوان روکش آلومینیومی که در مرکز می باشد استفاده می شود که باتوجه با قیمت پایین‌تر آلومینیوم قیمت سیم مسی افشان گران‌تر از سیم افشان آلومینیومی است.

سیم برق افشان از نظر ولتاژ نامی نیز به دو دسته تقسیم می شود:

  • سیم برق افشان از 300 تا 500 ولت 
  • نوع دوم از 450 تا 750 ولت که هر یک از این دو نوع در موارد خاصی مورد استفاده قرار میگیرد

انواع سیم افشان

کاربرد سیم افشان که شاید نمی دانستید

همانطور که گفتیم این سیم بسیار انعطاف پذیر است و می‌توان در پیچ و خم ها به خوبی سیم کشی کرد، همین خاصیت سبب شده تا سیم افشان در بسیاری از وسایل به کار برده شود.
در سیم کشی ساختمان ها، اتومبیل ها، وسایل نقلیه سنگین، ماشین آلات صنعتی، وسایل الکتریکی خانگی و... از موارد کاربرد سیم برق افشان است، از سیم افشان به عنوان سیم برق نایلون نیز استفاده می کنند که این سیم که این سیم ها معمولا به رنگ سفید و دولا می باشد برای اطلاع از لیست قیمت سیم نایلون کلیک نمایید.

سیم افشان در محصولات و جاهایی استفاده می شود که تنش الکتریسته زیاد می باشد زیرا این سیم ها بسیار مقاوم هستند و همچنین در مواردی تغییر حالت زیادی بکار گرفته می شود به دلیل انعطاف پذیری زیادی که این سیم دارد، اما از این سیم برای سیم کشی کانالی و مخزنی و نصب مستقیم  روی سینی کابل بکار گرفته نمی شود.
این سیم ها در محیط های خشک، درون لوله و زیر گچاستفاده می شود همچنین در وسایل برقی، تابلو های برق، وسایل صوتی و تصویری نیز استفاده می شود.

فروش سیم افشان

فروش سیم افشان با بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت در نید صنعت انجام می شود، سیم افشان های موجود در نید صنعت از بهترین و معتبر ترین برند های روز دنیا و بازار می باشد از جمله سیم افشان ابهر، سیم افشان خراسان افشار نژاد، سیم افشان البرز الکتریک نور و سیم افشان سیمیا و.... در تنوع بالا قابل فروش در نید صنعت می باشد.
برای خرید سیم برق افشان و سیم 1.5 البرز باید به مشخصات محصول مورد نظر خود توجه کنید بخصوص استانداردهای آن زیرا در زندگی روز مره شما بصورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیر دارد پس بهتر است از نید جایی مطمئن خریداری کنید.

سیم برق افشان

مشخصات سیم افشان

هر سیمی دارای اطلاعات فنی مخصوص به خود می باشد که سیم افشان دارای مشخصات فنی زیر می باشد:

انعطاف پذیری سیم افشان

انعطاف پذیری سیم افشان به هر حالتی که مورد نظر است باعث عدم پیچیدگی سیم افشان می شود که یکی از مزیت های این سیم می باشد و ایمنی کار را بالا می برد و از پیچیدن سیم ها به هم جلوگیری می کند. 
سیم افشان از مقاومت اهمی بالاتری نسبت به سایر سیم ها همچون سیم مفتولی برخوردار است. اگر نیاز به سیم منعطف و با مقاومت بالایی دارید سیم افشان یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

قطر مفتول سیم برق افشان

قطر سیم افشان به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از این عوامل تعداد رشته های این سیم می باشد هرچه تعداد رشته آن بیشتر باشد قطر مفتول آن نیز بیشتر می باشد.
سایز کابل نیز در میزان قطر مفتول تاثیر می گذارد برای مثال سیم افشان سایز 1.5 دارای قطر 0.26 میلی متر مربع تعیین شده است، تاییدیه استاندارد های بین المللی کمی در قطر کابل تاثیر دارد.

ضخامت عایق سیم افشان

هنگام خرید این سیم باید با توجه به نیاز های خود به ضخامت قطر آن توجه نمایید ضخامت عایق سیم افشان بطور متوسط باید 0.7 باشد و طبق استاندارد های بین المللی از 2.8 میلی متر مربع و از 3.4 میلی متر کمتر نباشد، برای دریافت نشان استاندارد این سیم ها نباید نوشته های این سیم ها پاک شود.

عایق سیم افشان

عایق مورد استفاده در اکثر سیم های افشان از جنس پلیمری، پلی وینیل کلراید (PVC) از نوع C می باشد که روی سیم کشیده می شود که برای جلوگیری از تماس هادی با محیط بیرونی می باشد مزیت این عایق انعطاف پذیری بیشتر، این عایق قیمت مناسبی دارد و مقاومت بالایی نسبت به رطوبت، مواد شیمیایی دارد.

هادی سیم افشان

سیم برق افشان، تشکیل دهنده کابل افشان نیز می باشد، سیم افشان با هادی مس و هادی آلومینیوم استاندارد می باشد، ولی در بازار سیم آلومینیوم با روکش مس نیز وجود دارد، هادی مورد استفاده در سیم در قیمت آن تاثیر گذار است.

مشخصات سیم افشان

تفاوت سیم افشان با سیم مفتولی

سیم افشان با سیم مفتولی بطور کلی در قابلیت انعطاف پذیری و در مقاومت اهمی با یکدیگر متفاوت می باشد. مثلا مقاومت هادی در سیم افشان با سطح مقطع 1/5 برابر است با :13/3 اهم بر کیلومتر است و در سیم مفتولی با همین مقطع برابر است با: 12/1 اهم بر کیلومتر، سیم مفتولی نسبت به سیم افشان از انعطاف پذیری کمتری برخوردار می باشد.
سیم مفتولی تک رشته و با ضخامت بیشتر می باشد ولی سیم افشان یک سیم با چند رشته می باشد، سیم مفتولی نسبت به پوسیدگی و خوردگی بسار مقاوم تر می باشد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید