دسته بندی

شیر قطع و وصل پنوماتیک

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

شیر قطع و وصل پنوماتیک

شیرهای پنوماتیک یکی از شیرهایی هستند که وظیفه کنترل فشار و مقدار هوایی که در یک سیستم پنوماتیک جریان دارد را بر عهده دارند. شیرهای قطع و وصل یکی از انواع شیرهای پنوماتیکی هستند که کاربرد زیادی در صنعت داشته و وظیفه اصلی آن ها قطع و وصل جریان می باشد. البته این کار، گاهی با تغییر جهت جریان سیال و گاهی با قطع کامل آن انجام می‌شود.شیرهای پنوماتیک در دو نوع دستی و برقی در بازار وجود دارند که نوع برقی آن ها پرکاربرد تر است. یکی از انواع شیر های برقی پنوماتیکی، شیرهای قطع و وصل پنوماتیکی هستند که در این مقاله قصد داریم تا به معرفی آنها بپردازیم.

خرید شیر قطعو وصل پنوماتیک

شیر قطع و وصل پنوماتیک چیست؟

شیرهای قطع و وصل یکی از انواع شیرهای پنوماتیکی هستند که کاربرد زیادی در صنعت داشته و وظیفه اصلی آن ها قطع و وصل جریان می باشد. البته این کار، گاهی با تغییر جهت جریان سیال و گاهی با قطع کامل آن انجام می‌شود. به طور کلی می توان گفت که شیر های قطع و وصل پنوماتیکی به جهت قطع و وصل کردن جریان هوا در درون سیستم مورد استفاده قرار میگیرند. کارکرد اصلی و اساسی این شیر های پنوماتیکی قطع و وصل مسیر هوای فشرده شده در طیف وسیعی از مدارها و سیستم های پنوماتیکی و تخلیه هوای فشرده شده در دریچه خروجی می باشد.

این شیر های قطع و وصل در انواع مختلف طراحی و روانه بازار شده اند و به دو مدل  دستی و برقی دسته بندی میشوند.

یک از انواع شیر های قطع و وصل پنوماتیکی که زیر مجموعه نوع دستی است، نوع شیلنگ خور آنها میباشد. همچنین این شیر ها در مدل رزوه خور نیز طراحی و تولید شده اند.

این شیر ها غالبا در سایز های ۱/۸ و ۱/۴، ۳/۸ و ۱/۲ اینچی تولید شده است و مقدار جریانی که قابلیت عبور از این نوع شیر ها را دارد،  ۱۲۰۰ الی ۸۷۰۰ لیتر بر دقیقه می باشد. این شیر های قطع و وصل در همه ی جهات قابل نصب هستند و سایز و اندازه دنده اتصال آن ها ۳/۸ اینچ میباشد. علاوه بر این، دمایی که این شیر ها قابلیت تحمل و فعالیت در آن را دارند، ۰ الی ۶۰+ درجه سانتی گراد می باشد.

باتوجه به این موضوع که در مدار های سیالاتی، ماهیت و نحوه کارکرد سیستم به گونه ای است که به قطع و وصل کردن جریان سیال جهت دستیابی به عملکرد مورد نیاز و همچنین برقراری مدار های جانبی مورد نیاز است، از شیر های قطع و وصل استفاده میشود چرا که این وظیفه در سیستم های سیالاتی، بر عهده شیر قطع و وصل جریان پنوماتیکی می باشد. فشار سیال در مدار و سیستم به وسیله قطع و وصل کردن جریان کنترل میشود. در واقع وظیفه این شیر های پنوماتیکی، قطع و وصل جریان سیال موجود در سیستم به منظور قطع جریان سیال، می باشد.

انواع مختلفی از این نوع شیر ها از منظر ساختاری وجود دارد که عبارت است از دو نوع شیر های مدل توپی (Ball Valves) و شیر های مدل پروانه ای (Butterfly Valves).

امروزه شرکت های مختلف اقدام به طراحی و تولید انواع مختلفی از شیر های قطع و وصل پنوماتیکی، با ویژگی ها و قیمت های متنوع کرده و روانه ی بازار و صنعت، کرده اند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید