دسته بندی

شیلنگ پنوماتیک

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

شیلنگ پنوماتیک

اجزای سیستم پنوماتیک از قبیل سیلندر، دریچه و کنترل کننده‌ی فشار از طریق شیلنگ و اتصالات پنوماتیک به منبع اصلی هوا وصل می‌شوند. یکی از مزایای استفاده از شیلنگ‌ها قابلیت استفاده از کمترین قطر در انتهای چرخه‌ی پنوماتیک است. نوع شیلنگ پنوماتیک به دلیل ویژگی‌های منحصربفرد سیستم پنوماتیک اهمیت زیادی دارد. به دلیل وجود ارتعاشاتی که در اجزای سیستم وجود دارد نیاز است از شیلنگ‌های منعطف استفاده شود. کار با شیلنگ پنوماتیک  آسان است و همچنین  سبک و انعطاف پذیر، در برابر مواد شیمیایی، دما و فشار زیاد مقاوم هستند. این شیلنگ‌ها از یک یا چند لایه از الیاف که در داخل یک لوله قرار دارند تشکیل شده‌اند که با با یک لایه‌ی محافظ پوشانیده می‌شود. با توجه به کاربردهای مختلف این نوع شیلنگ می‌تواند به صورت یک یا چند لایه باشد.

خرید شیلنگ پنوماتیک

شیلنگ پنوماتیک بر اساس جنس

ماده پلیمری  تشکیل دهنده‌ی شیلنگ‌های پنوماتیک ترموپلاستیک است. این ماده در دماهای بالا می‌تواند بدون تغییرات شیمیایی ذوب شود. . ترموپلاستیک در صورت افزایش دما بدون اینکه تغییرات شیمیایی اتفاق بیافتد، ذوب می‌شود.  بر اساس مواد تولیدی، شیلنگ پنوماتیک در انواع زیر وجود دارند:

شیلنگ پلی‌اورتان (Polyurethane or PU)

این نوع شیلنگ  علاوه بر انعطاف پذیری بسیار زیاد، در برابر خورندگی و سایش نیز  مقاومت بالایی دارد و قادر است تا دمای 80 سانتی گراد به خوبی کار کند. ابعاد این نوع شیلنگ معمولا با قطر 4 تا 16 میلی‌متر است.

شیلنگ پلی‌آمید (Polyamide or PA)

 شیلنگ پلی‌آمید که با نام شیلنگ نایلونی نیز شناخته می‌شود نسبت به سایر انواع شیلنگ از تحمل بیشتری برخوردار است و بسیار مستحکم می‌باشد. علاوه بر این سبک بودن نیز از مزیت‌های این مدل به شمار می‌رود. همچنین شیلنگ‌های پلی آمید دارای قطر ثابتی هستند که برای شعاع خم شدن مناسب است. این مدل در برابر رطوبت جذب پایینی دارد.

شیلنگ پلی‌اتیلن (Polyethylene or PE)

قیمت مقرون به صرفه از مزیت‌های شیلنگ پلی‌اتیلن است. همچنین این مدل انعطاف کافی داشته و مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی با خلوص پایین نشان می‌دهد.

شیلنگ پی وی سی (Polyvinylchloride or PVC)

ماده به کار رفته در تولید این شیلنگ پی وی سی یا همان پلی‌وینیل کلراید است. شیلنگ pvc بدون آسیب می‌تواند برای سترون سازی به کار رود.

شیلنگ پلی‌پروپیلن (Polypropylene or PP)

این مدل نسبت به سایر انواع دارای وزن پایین‌تری است  و همچنین  در برابرحرارت و مواد شیمیایی مقاومتی خوبی دارد.

خرید شیلنگ پنوماتیک

با توجه به جنس و نوع کاربرد شیلنگ و اتصالات پنوماتیک  در انواع مختلفی طراحی می شود. به همین دلیل برای خرید شیلنگ پنوماتیک نیاز است تا فاکتورهای زیر را مورد بررسی قرار دهید.

- طول شیلنگ  باید متناسب با کاربرد آن در سیستم شما باشد. به طور کلی برای کارهای سبک و کوچک بهتر است از شیلنگ‌های با طول کم و سبک استفاده شود.

- ظرفیت میزان هوایی که منتقل می‌شود به فشار و البته قطر شیلنگ پنوماتیک مرتبط است. در صورتی که قطر شیلنگ بالا باشد می‌تواند با فشار بیشتری کار کند و در نتیجه  هوای بیشتری را منتقل می‌کند. اگر شیلنگی با قطر کوچکتر نسبت به آنچه سیستم شما نیاز دارد انتخاب کنید به اصطلاح جریان باد خفه شده و فشار جریان کاهش می‌یابد.  درچنین موردی عملکرد سیستم کارآمد نخواهد بود و سرعت انتقال جریان نیز افزایش می‌یابد و شیلنگ زودتر از معمول خراب خواهد شد.

-شیلنگ‌های که قطر و سایز بزرگتری دارند از وزن بیشتری نیز برخوردار هستند که در نوع عملکرد سیستم اثر می‌گذارد. به عنوان مثال زمانی که نیاز دارید از ابزار اسپری استفاده کنید کار با شیلنگ‌های سنگین دشوار خواهد بود.

-جنس:  انواع شیلنگ پنوماتیک را  بر اساس جنس معرفی کردیم. در هنگام خرید باید به میزان انعطاف پذیری و استحکام شیلنگ و اتصالات پنوماتیک دقت کنید. و توجه داشته باشید که جنس مواد مختلف برای شرایط متفاوتی مناسب هستند.

- مهم تر از همه در نظر بگیرید که نوع شیلنگی که انتخاب می‌کنید  و کیفیت آن به گونه‌ای باشد که بتواند در برابر  حداکثر دما و فشار عملکرد خوبی داشته باشد.

قیمت: قیمت شیلنگ و اتصالات پنوماتیک یکی از مهمترین موارد در خرید محسوب می‌شود. البته نمی توان نرخ مشخصی برای قیمت شیلنگ پنوماتیک بیان کرد. بنابراین نیاز است تا با توجه به نوع شیلنگ مورد نظر و همچنین طولی از شیلنگ که به آن نیاز است قیمت محاسبه گردد.

قیمت شیلنگ پنوماتیک

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید