دسته بندی

صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک

مشاهده فیلترها

صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک

صدا خفه کن‌ پنوماتیکی ((Pneumatic Silencer، قطعه‌ای است که به منظور کاهش آلودگی صوتی و هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه با  نام‌های سایلنسر، صداگیر و مافلر پنوماتیکی نیز شناخته می‌شود. صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک غالبا بر روی شیرهای برقی، سیلندرها یا اتصالات پنوماتیک نصب می‌شوند و از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.  هوای خروجی از سیستم با توجه به فشار هوا و میزان جریان آن، آلودگی‌ صوتی به همراه دارد که برای کاربران آزاردهنده و آسیب‌رسان است. همچنین ریز ذراتی که در هوا وجود دارند، منجر به آلودگی محیط می‌شوند که نیاز است برای برطرف کردن آنها اقداماتی انجام شود. صدا خفه کن پنوماتیکی  به سادگی کمک می‌کند تا علاوه بر رفع آلودگی صوتی از ورود ذرات ریز به محیط یا داخل سیستم جلوگیری شود.

خرید صدا خفه کن پنوماتیک

کاربرد صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک

در واقع سایلنسر سطح مقطع هوای فشرده را افزایش می‌دهد و بدین ترتیب میزان بلندی صدا کاهش می‌یابد. البته صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک علاوه بر کنترل آلودگی  صوتی، درارای کاربردهای زیر نیز می‌باشد:

تنظیم کردن میزان جریان

محفاظت از پورت خروجی

پیشگیری از خراب شدن زودرس شیرها

وجود ذرات فلزی در محیط بسیار خطرناک است از طرفی همین ذرات می‌توانند در داخل سیستم مشکل ساز باشند و موجب ایجاد آسیب به سیستم گردند.  صدا خفه کن پنوماتیک این قابلیت را دارد که مانع از ورود این ذرات فلزی بسیار ریز به داخل سیستم شود.

علاوه بر موارد فوق در صورتی که قطره‌های روغن در مسیر هوا وجود داشته باشد توسط صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک به ذرات بسیار ریزی تبدیل شده و از آن خارج می‌گردند.

قیمت صدا خفه کن پنوماتیک

مزایا صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک

استفاده از سایلنسر با توجه به کاربردهایی که برای آن عنوان شد مزایای زیادی به همراه دارد. از جمله می‌توان موارد زیر را بیان کرد:

-دارای کاربردهای متعددی هستند.

-بین میزان جریان  و کاهش صدا تعادل خوبی برقرار می‌کنند.

-از لحاظ اقتصادی به صرفه هستند و دوام خوبی دارند.

-در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند و فشار خوبی را تحمل می‌کنند.

-عملکرد پایدار و طول عمر بالایی دارند.

-به آسانی قابل نصب و نگهداری می باشند.

-در ابعاد مختلف و جنس‌های برنجی و پلاستیکی تولید می‌شوند.

-تنوع بالایی در طراحی دارند به طوری که به صورت بلند، کوتاه، تخت، استوانه ای یا همان کله قندی، فلو اگزوز طراحی می‌شوند.

خرید صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک

اتصال صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک در  اتوماسیون کارخانه‌ها بسیار کاربرد دارد اما به طور کلی در انواع سیستم‌های پنوماتیکی  به کار می‌رود. با توجه به اینکه صدا خفه کن در انواع مختلفی تولید می‌شود بنابراین در قدم اول برای خرید صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک نیاز است تا در مورد انواع آن آشنایی نسبی داشته باشید. به عبارت دیگر نوعی از صدا خفه کن را انتخاب کنید که با سیستم شما کاملا تطابق داشته باشد. از ویژگی‌هایی که در هنگام خرید باید مد نظر قرار داد می ‌توان به جنس، طریقه‌ی اتصال، فشار و دمای قابل تحمل اشاره کرد. همچنین کیفیت و دقت صدا خفه کن بسیار مهم است تا بتواند از آلودگی صوتی و هوا جلوگیری کند.  دامنه‌ی فشار و دمای صدا خفه کن هم نیاز به بررسی دارد اما به طور کلی انواع برنجی از مقاومت خوبی برخوردار هستند.

قیمت صدا خفه کن پنوماتیک

یکی از موارد موثر در خرید، قیمت صدا خفه کن (سایلنسر) پنوماتیک است که آن هم با توجه به انواع آن و شرکت تولید متفاوت است. بهتر است قبل از خرید از مراجع قابل اطمینان لیستی از قیمت را دریافت کنید به ویژه اگر قصد خرید عمده را دارید. این مراجع می‌توانند فروشگاه‌ها یا سایت‌های فروش باشند که البته در سایت‌ها شما این امکان را دارید که همراه با قیمت به مشخصات فنی قطعه نیز دست یابید. سایت نید صنعت با تمرکز بر کیفیت و فناوری‌های به روز یکی از چندین سایت قابل اطمینان در خرید و فروش اتصالات پنوماتیکی می‌باشد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید