دسته بندی

فیتینگ اتصال مستقیم پنوماتیک

مشاهده فیلترها

اتصال مستقیم پنوماتیک

سیستم‌های پنوماتیک دارای بخش‌ها و اجزای گوناگونی هستند که نیاز است به وسیله‌ی قطعاتی به هم متصل شوند. همچنین این اتصالات به شکل‌های مختلفی نیز طراحی و به اجزا متصل می‌گردند. مزایای استفاده از اتصال پنوماتیک  ایمنی در مقابل فشار، سادگی در نصب و سرعت بالا به منظور انتقال هوای تحت فشار است. این اتصالات در انواع مستقیم، دوراهی یا رابط، سه راهی ، زانویی  و به دو صورت فشاری و رزوه‌ای تولید می‌شوند. در بین انواع اتصالات، اتصالات مستقیم پنوماتیک قطعاتی هستند که برای اتصال بخش‌های لوله ، لوله و شیلنگ در سیستمهای پنوماتیک به کار می‌روند و در صنعت بسیار پرکاربرد هستند.

خرید اتصال مستقیم پنوماتیک

اتصال مستقیم پنوماتیک چه انواعی دارد؟

همانند سایر اتصالات و فیتینگ‌‌ها، اتصالات مستقیم پنوماتیک نیز دارای تنوع در شکل و جنس هستند که هر کدام برای شرایط و سیستم به خصوصی کاربرد دارد. برخی از انواع اتصالات مستقیم پنوماتیک شامل آلن خور، اتصال مهره‌ای پلاستیکی، اتصال مستقیم تابلوئی، و همچنین رابط مستقیم بین راهی یا دوراهی پنوماتیک می‌باشد. این اتصالات برای وصل کردن بخش‌های مختلفی از لوله‌ها، شیلنگ‌ها و اجزای پنوماتیک به کار می‌روند که می‌تواند در جنس‌های فلزی استیل، آلومنیوم و یا پلاستیکی تولید شوند. کیفیت ساخت و نوع مواد یا آلیاژی که برای تولید این قطعات به کار می‌رود خود از مهمترین مواردی است که در خرید فیتینگ اتصال مستقیم پنوماتیک می‌بایست بررسی شود. همچنین اتصالات مستقيم پنوماتيك در انواع سایز قطر، نخ و گرید تولید می‌شوند.

عملکرد فیتینگ اتصال مستقیم پنوماتیک

از ویژگی‌های اصلی فیتینگ مستقیم  سادگی نصب و جداسازی آن است. این اتصال اغلب از یک طرف دارای رزوه برای وصل شدن به  تجهیزات می‌باشند و سمت مقابل آن نیز برای اتصال به شیلنگ است. برای اتصال آن به شیلنگ به صورت فیتینگ به سادگی با فشار شیلنگ وارد رابط می‌گردد و به وسیله‌ی چنگک در جای خود ثابت می‌شود. به منظور جدا کردن شیلنگ نیز با فشار دادن ضامن به سمت پایین آن از رابط جدا می‌شود.

قیمت اتصال مستقیم پنوماتیک

 رابط دوراهی پنوماتیک  نیز به عنوان اتصال مستقیم برای ثابت کردن لوله‌های تفلونی در دو سمت اکسترودر به کار می‌رود. گاهی لوله‌ها طول کافی برای اتصال از اکسترودر به رابط را ندارد و عملا لوله دیگر کاربردی ندارد اما با به کار بردن این دوراهی می‌توان لوله‌ها را به سادگی متصل کرد. برای اتصال کافی است قسمت آبی رنگ دوراهی پنوماتیک را به داخل فشار دهید و بعد از قرار

دادن لوله در رابط  ان را رها کرد. برای جدا کردن رابط نیر دقیقا همین عمل را انجام ‌دهید.

کاربرد فیتینگ اتصال مستقیم پنوماتیک

همانطور که اشاره شد اتصال مستقیم پنوماتیک برای اتصال لوله یا شیلنگ به یکدیگر یا به سایر اجزای سیستم به کار می‌رود. خوب است چند مورد رایج از محل استفاده‌ی این قطعه را نیز بدانید:

  • ترمز هوا در قطارها
  • کمپرسور هوا
  • ماشین آلات کشاورزی
  • تولید خودرو
  • تولید مواد غذایی و دارو
  • تجهیزات معدن
  • صنایع پزشکی
  • صنایع راهسازی.

خرید اتصال مستقیم پنوماتیک

با توجه به اینکه نیاز است برای کارکرد مناسب سیستم پنوماتیک تمامی اجزا به درستی در کنار هم قرار گیرند؛ باید در انتخاب دقت بالایی داشت. خرید اتصال مستقیم پنوماتیک  نیز بر همین قاعده است و نیاز به بررسی دارد. بعد از اینکه متناسب با نوع سیستم قطعه را انتخاب کردید به کیفیت آن توجه کنید. برای تشخیص کیفیت اتصال توجه داشته باشید که یک قطعه با کیفیت از مواد اولیه با کیفیتی تولید می‌شود بنابراین اول از همه کیفیت ساخت و جنس بدنه‌ی  اتصال و کله‌گی آن را در نظر بگیرید.

خرید اتصال مستقیم پنوماتیک

مورد بعدی فنر شیلنگ‌گیر فیتینگ اتصال مستقیم پنوماتیک است که باید از لحاظ عملکرد بررسی شود. همچنین در نظر بگیرید که سیستم در چه شرایطی باید کار کند. بنابراین اتصال را مناسب با حداکثر فشار و دمای سیستم انتخاب کنید. قیمت اتصال مستقیم پنوماتیک با توجه به نوع آن و شرکت تولید تغییر می‌کند. بنابراین نیاز است قبل از خرید از فروشگا‌ه‌ها یا اینترنتی قیمت‌ها را بررسی کنید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید